آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

یک پیشنهاد ویژه نوروزی از اصفهان: «کوفته انار»


تا دلتان بخواهد در این سرزمین کوفته‌ها ی مختلفی وجود دارد. یکی از یکی هم خوشمزه‌تر. کوفته انار اصفهان یکی از غذاهای ویژه و خوشمزه و سنتی است که در روزهای نوروز بیشتر طبخ می‌شود.

مجله آشپزی مثبت - بهناز سلطانی:  تا دلتان بخواهد در این سرزمین کوفته‌ها ی مختلفی وجود دارد. یکی از یکی هم خوشمزه‌تر. کوفته انار اصفهان یکی از غذاهای ویژه و خوشمزه و سنتی است که در روزهای نوروز بیشتر طبخ می‌شود.

کوفته انارغذای پیشنهادی اصفهانی‌ها

مواد لازم برای 6-4 نفر

  • 300 گرم گوشت چرخ کرده
  • 1 عدد پیاز
  • 2 ق س آرد نخودچی
  • 2 ق س رب انار
  • 1 پیمانه دانه انار
  • نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه لازم
  • 1 ق چ زیره ساییده شده

طرز تهیه:

1. گوشت چرخ‌کرده را با پیاز رنده شده خوب ورز دهید.

2. حالا آرد نخودچی، زیره، نمک، فلفل و زردچوبه را اضافه کنید.

3.  گوشت را برای یک ساعت بگذارید بماند.

4.  حالا از گوشت‌ اندازه یک گردو بردارید و سرخ کنید.

5.  رب انار را با دو لیوان آب درون قابلمه‌ای بریزید تا جوش بیاید.

6.   حالا کوفته‌های سرخ شده را به موادتان اضافه کنید.

7.  10 دقیقه آخر انارها را اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه روی حرارت کم بجوشد.

نکته

بعضی از اصفهانی‌ها شنبلیله خشک شده به جای زیره می‌ریزند. اگر زیره دوست ندارید از شوید یا شنبلیله خشک استفاده کنید.


ویدیو مرتبط :
برنامه های ستاد نوروزی برای مسافران نوروزی در اصفهان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ایران مراسم ویژه نوروزی خود را در مجمع عمومی لغو کردنماینده ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: جشن نوروز ویژه ایرانیان که قرار بود روز شنبه برگزار شود، به خاطر ابراز همدردی با مردم مسلمان برخی کشورهای منطقه که توسط حاکمان دیکتاتور آنها و یا نیروی خارجی کشته شده اند لغو شد.

 

محمد خزائی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: فقط مراسم رسمی سازمان ملل متحد که در اجرای قطعنامه این سازمان و از مدتها قبل با تلاش و محوریت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد برنامه ریزی و اعلام شده است برگزار خواهد شد.

مراسم بزرگداشت روز بین المللی نوروز براساس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه دوشنبه اول فروردین در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار خواهد شد.

خزاعی افزود: با فعالیت جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای حوزه فرهنگی نوروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد در هجدهم فوریه سال 2010 با تصویب قطعنامه ای روز اول فروردین هر سال ( 21 مارس ) را به نام روز بین المللی نوروز نامگذاری کرد.

وی با اشاره به مراسم سال گذشته نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در گرامیداشت تصویب روز بین المللی نوروز گفت: امسال این مراسم بصورت گسترده تر و با در نظر گرفتن جنبه های محتوائی و معنوی نوروز و با مشارکت کشورهای حوزه نوروز و با محوریت جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد افزود: مراسم روز بین المللی نوروز امسال شامل دو بخش است که در نشست تخصصی نوروز به عنوان بخش نخست، پژوهشگران، اندیشمندان و صاحبنظران حوزه نوروز بویژه ایران، تاجیکستان و افغانستان دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص ابعاد مختلف تاریخی فرهنگی نوروز مطرح خواهند کرد.

وی درباره بخش دوم این مراسم که در سالن اصلی مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور رئیس مجمع عمومی و دیپلماتهای کشورهای مختلف برگزار می شود گفت: در این مراسم از آنجا که دبیرکل سازمان ملل متحد در سفر خارجی به سر می برد، پیام بان کی مون به مناسبت روز بین المللی نوروز قرائت خواهد شد.

سفیر و نماینده دائم ایران تصریح کرد: در این نشست مقاماتی از کشورهای حوزه نوروز و همچنین سفیران این کشورها یعنی جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، ترکمنستان ، قزاقستان ،آلبانی ، هند ،افغانستان، مقدونیه و تاجیکستان به تشریح جایگاه نوروز در حوزه تمدنی و فرهنگی کشورشان و پیامها و دستاوردهای نوروز در ابعاد جهانی و بین المللی خواهند پرداخت.

خزاعی در پایان گفت: تلاشها و اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران به اجرای بندهای قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص روز بین المللی نوروز باعث شد مراسم امسال در سطح رویدادی مهم و بین المللی مورد توجه قرار گیرد.../واحد مرکزی خبر