آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

پیشنهاد دسر فوق العاده با «موس شكلات تلخ»


اگر میخواهید یک دسر منحصر به فرد و خوشمزه را تجربه کنید پس پیشنهاد میکنیم حتماً این دستور تهیه دسر شکلاتی را امتحان کنید.

مجله زندگی ایده آل - مانی یزدانپرست: اگر میخواهید یک دسر منحصر به فرد و خوشمزه را تجربه کنید پس پیشنهاد میکنیم حتماً این دستور تهیه دسر شکلاتی را امتحان کنید.

مواد لازم:

  • خامه فرم گرفته:   300 گرم
  • شكلات سیاه:   300 گرم
  • پودر كاكائو:    50 گرم
  • مارگارین:    100 گرم
  • پودر شكر: 125 گرم
  • پودر فندق:    100 گرم در صورت تمایل
  • نوتلا:    200 گرم در صورت تمایل
  • پودر ژلاتین:   2 قاشق غذاخوری
  • آب سرد:   3/1 پیمانه
  • خامه صبحانه:   200 گرم

موس شكلات تلخ

روش تهیه:

1. ابتدا خامه صبحانه، شكلات سیاه و نوتلا را در قابلمه مخصوص كرم‌پزی ریخته و آن را روی حرارت قرار می‌دهیم تا تمامی مواد ذوب و یكدست شوند.

2. در مرحله بعد كره و پودر شكر را داخل كاسه همزن می‌ریزیم و آنقدر هم می‌زنیم تا كاملا پفكی و شوند. پودر كاكائو را اضافه می‌كنیم و تا حد یكدست شدن مواد را هم می‌زنیم.  ژلاتین را نیز روی آب سرد می‌پاشیم و روی بخار آب قرار می‌دهیم تا كاملا ذوب و یكدست شود.

3. حالا كرم شكلاتی، كرم كره‌ای، خامه فرم گرفته، پودر فندق و ژلاتین ذوب شده را داخل كاسه‌ای بزرگ با هم مخلوط می‌كنیم. بهتر است برای این كار دو دقیقه از همزن برقی استفاده كنیم. مخلوط حاصل را داخل قالب مورد نظر می‌ریزیم و به مدت 10 ساعت در یخچال قرار می‌دهیم. پس از این مدت داخل ظرف مورد نظر برگردانده و تزیین می‌كنیم.  

این موس را با  خمیر شكلات و اسپری نقره‌ای تزیین شده است.


ویدیو مرتبط :
دسر شكلات و قهوه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پیشنهاد خارق العاده ظریف ؛ رضایت همزمان آمریکا و ایراناخبار,اخبار سیاست خارجی,مذاکرات ایران و 5+1

 

اخبار سیاست خارجی - ادعای روزنامه آمریکایی
پیشنهاد خارق العاده ظریف ؛ رضایت همزمان آمریکا و ایران/ دیپلمات آمریکایی: تا به حال چنین روحیه سختی را از ظریف ندیده بودیم

درحالیکه ظریف گفته «من به اینجا نیامده ام تا در موقعیت حداکثری باشم، ما به اینجا آمده ایم تا به توافق برسیم»، دیپلمات های آمریکایی به نیویرک تایمز گفته اند: در دور جدید مذاکرات، ظریف به گونه ای سرسخت ظاهر شده که ما پیش از این چنین روحیه ای را از وزیر امور خارجه ایران مشاهده نکرده بودیم.

نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شد: در مذاکرات بسیار فشرده ی اخیر ایران ، دکتر محموجواد ظریف پیشنهادی خارق العاده را مطرح کرده است.

به گزارش انتخاب ؛ به نشوته این روزنامه آمریکایی ، این پیشنهاد هر دو سو (ایران و آمریکا) را راضی می کند.

مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران که با پایان مهلت تعیین شده برای توافق جامع هسته ای و همچنین آینده فعالیت هسته ای این کشور روبرو است روز دوشنبه اعلام کرد تهران می تواند توافقی را قبول کند که به موجب آن برای چندین سال ظرفیت تولید سوخت ایران در همین میزان فعلی باقی بماند و بعد از گذشت چندین سال با جمهوری اسلامی نیز همانند دیگر کشورهایی برخورد شود که دارای برنامه هسته ای صلح آمیز هستند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی ؛ این یشنهاد که پشت درهای بسته ارائه شده و به سرعت به پایتخت کشورهای گروه 1+5 مخابره شد می تواند به طور موثری بر آینده مذاکرات تاثیر بگذارد.
نیویورک تایمز می افزاید: هر چند دسترسی کمی به مباحث مطرح شده در مذاکرات محرمانه وین وجود دارد، اما گویا پیشنهاد ظریف به گونه ای است که هم آمریکا را خشنود می کند. چون در مورد شفافیت و محدودیت های بیشتر در تولید سوخت این کشور است و همچنین گروه های موجود در داخل ایران را که تا کنون با توافق هسته ای مخالف بودند، راضی می کند چون بر اساس این پیشنهاد تاسیسات فعلی هسته ای ایران به همین صورت باقی می مانند.

درحالیکه ظریف گفته «من به اینجا نیامده ام تا در موقعیت حداکثری باشم، ما به اینجا آمده ایم تا به توافق برسیم»، دیپلمات های آمریکایی به نیویرک تایمز گفته اند: در دور جدید مذاکرات، ظریف به گونه ای سرسخت ظاهر شده که ما پیش از این چنین روحیه ای را از وزیر امور خارجه ایران مشاهده نکرده بودیم.

قابل ذکر است، از آنجا که این پیشنهاد جدید خواسته آمریکا را تامین می کند امکان تمدید دوره مذاکرات وجود دارد.

اخبار سیاست خارجی - انتخاب