آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

پالوده‌، دسری که مثل اسمش صاف است!


پالوده از جمله دسرهای ایرانی به معنی پاک و صاف شده است. بعد از درست کردن این دسر متوجه می شوید که دسری خیلی صاف و یکدست بوجود آورده اید و از این موضوع لذت می برید.

مجله آشپزی مثبت - دکتر مینا محبی*: پالوده از جمله دسرهای ایرانی به معنی پاک و صاف شده است. بعد از درست کردن این دسر متوجه می شوید که دسری خیلی صاف و یکدست بوجود آورده اید و از این موضوع لذت می برید.

پالوده  آرد و عسل

مواد لازم

  • 100 گرم آرد گندم
  • 80 گرم کره حیوانی
  • 100 گرم عسل (میزان عسل بسته به ذائقه می‌تواند کم یا زیاد شود)
  • نصف فنجان گلاب
  • 2 ق س زعفران دم کرده
  • آب دو لیوان
  • خلال پسته و بادام برای تزیین

طرز تهیه:

1. ابتدا در یک قابلمه چدنی آرد را با حرارت ملایم تفت دهید تا طلایی شود. روغن را اضافه کرده و تفت دادن را ادامه دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود.

2. عسل، گلاب، زعفران و آب را مخلوط کرده و به محتویات در حال تفت دادن اضافه کنید. مرتب هم بزنید تا مخلوط رقیق و یک‌‌دستی به دست آید.

3. وقتی غلظت مواد در حال جوش به حدی بین کاچی و حلوا رسید، شروع به تکان دادن قابلمه در جهات مختلف کنید تا کم‌کم مخلوط مورد نظر به روغن بیفتد. در ظرف مناسب پخش کرده وروی آن را تزیین کنید. 

* متخصص طب سنتی


ویدیو مرتبط :
به به عجب دسری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فرنی دسری مقوی برای افطارطرز تهیه فرنی , پخت فرنی

 

برای این‌ كه این دسر مغذی را آماده كنید كافی است به ازای هر لیوان شیر یك تا دو قاشق آرد برنج در ظرف بریزید و همان‌طور سرد آن را هم بزنید و روی گاز بگذارید.

 

می‌توانید این دسر را با شیره انگور یا خرما تهیه كنید كه تامین‌كننده املاح و ریزمغذی های مورد نیاز شماست و اشتها‌ آور نیز هست.

 

اگر می‌خواهید از عسل استفاده كنید بهتر است بعد از قوام آمدن فرنی آن را هنگام سرو اضافه كنید، زیرا عسل نباید جوشانده شود.

 

منبع :  jamejamonline.ir