آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

همه را به یک «کباب برگ زعفرانی» دعوت کنید


کباب برگ از جمله کباب های خوشمزه ای است که معمولا در خانه تهیه نمی شود، اما باید بدانید با کمی دقت می توانید اعضای خانواده را به خوردن یک کباب برگ خانگی و کاملا بهداشتی میهمان کنید. پس با ما همراه باشید تا طرز تهیه این کباب خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

وب‌سایت توتیا نیوز: کباب برگ از جمله کباب های خوشمزه ای است که معمولا در خانه تهیه نمی شود، اما باید بدانید با کمی دقت می توانید اعضای خانواده را به خوردن یک کباب برگ خانگی و کاملا بهداشتی میهمان کنید. پس با ما همراه باشید تا طرز تهیه این کباب خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم:

  • گوشت راسته یا فیله گوسفند یا گوساله 500 گرم  
  • پیاز 2 عدد
  • روغن زیتون یا روغن مایع 4 قاشق غذاخوری
  • کره 50 گرم
  • زعفران سائیده مقداری

کباب برگ زعفرانی

طرز تهیه:

1-گوشت را بشویید و خشک کنید ، گوشت را روی سطح صافی بگذارید و با استیک کوب کوبید تا پهن شود ( بهترین ضخامت برای گوشت کوبیده شده نیم سانتیمتر است ) ، اگر گوشت بیش از حد ضخیم است میتوانید از پهنا به دو قسمت برش بزنید سپس هر تکه را بکوبید ، بهترین پهنا برای کباب برگ 4 انگشت است.

2-پیاز را به صورت خلالی خرد کنید  و همراه با روغن ، مقداری زعفران سائیده و مقداری فلفل سیاه داخل کاسه بریزید ، تکه های گوشت را اضافه کنید و روی ظرف را بپوشانید و حداقل 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا گوشت مزه دار شود.

3-پس از مدت زمان لازم گوشت را به سیخ بکشید ( گوشت را روی سطح کار قرار دهید ، با دست روی گوشت را بگیرید تا در جای خود ثابت بماند سپس سیخ را آرام آرام از زیر دست تان وارد گوشت کنید ) ، تکه های گوشت باید پس از سیخ کشیدن به هم چسبیده باشند.

4- سیخ را روی حرارت قرار دهید و این طرف و آن طرف کنید تا گوشت کباب شود ( بهترین آتش برای کباب ذغال است ) ؛ کره را ذوب کنید و با مقداری زعفران سائیده شده مخلوط کنید و همزمان با کباب شدن گوشت ها با برس روی کباب ها بزنید ؛ کباب را مستقیم از روی حرارت بر روی برنج قرار دهید ( برنج بهتر از نان است چون کباب برگ را اگر روی نان قرار دهید خیلی زود خشک خواهد شد ) ، کباب برگ را همراه با گوجه کباب شده ، برنج ، لیمو ترش و جعفری سرو کنید.

نکته ها:

در صورتی که کباب نرم تری میخواهید میتوانید 1 قاشق چایخوری کیوی رنده شده به مواد اضافه کنید ، میتوانید زمانی که گوشت را به سیخ میکشید مقداری دنبه لابلای گوشت بگذارید تا کباب چرب تری داشته باشید ، نمک را پس از به سیخ کشیدن روی گوشت بپاشید.


ویدیو مرتبط :
‫طرز تهیه جوجه کباب زعفرانی (به زبان عربی) شبکه خوزستان‬‎

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آقای رئیس جمهور! اصغر فرهادی را به کاخ سفید دعوت کنیداصغر فرهادی , باراک اوباما , دیپلماسی اسکار

 

دیوید اینگنشس در واشنگتن پست نوشت: ریچارد نیکسون دیپلماسی پنگ پنگ را در چین به کار برد. شاید زمان آن رسیده است که باراک اوباما دیپلماسی اسکار را برای ایران به کار گیرد.

در این مقاله آمده است: خب، این هم یک پیشنهاد بنده است: رئیس جمهور اوباما باید اصغر فرهادی کارگردان ایرانی را به کاخ سفید دعوت کند. البته در مورد سیاست و موضوعاتی که دو کشور بر روی آن اختلاف دارند، گفتگو نکنند، بلکه در مورد اینکه چه چیزی باعث ساخت فیلم خوب می شود که جدایی حتما هست، سخن بگویند.

اگر شما به مراسم اسکار روز دوشنبه نگاه کرده باشید، می دانید که فرهادی برنده ی جایزه بهترین فیلم خارجی برای داستان قوی و پیامدهای ناخواسته و رنج هایی که با جدایی رخ می دهد، شد. فیلم فرهادی داستان بسیار قوی دارد، چراکه موضوع آن جهانی است.

سخنان اصغر فرهادی خیلی فوق العاده بود و به مانند فیلمش واضح بود:

وی گفت: سلام به مردم خوب سرزمین‌ام. در این لحظه بسیاری از ایرانیان در سراسر جهان ما را تماشا می‌کنند. فکر می‌کنم که آن‌ها بسیار خوشحال هستند، آن‌ها فقط به دلیل این جایزه مهم یا یک فیلم یا فیلم‌ساز خوشحال نیستند بلکه آن‌ها از اینکه در این هنگامه‌ای که بین سیاست‌مداران از جنگ و تهدید و حمله سخن گفته می‌شود، اینجا از فرهنگ کشورشان سخن گفته می‌شود، خوشحال هستند.

کارگردان "جدایی نادر از سیمین" افزود: من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمین‌ام تقدیم می‌کنم، مردمی که به همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام می‌گذارند و با خشونت سازگاری ندارند.

ایگنشس در ادامه نوشت: خب، آقای رئیس جمهور این فیلمساز مستعد را به کاخ سفید دعوت کنید و از فیلم فوق العاده او تمجید کنید.

در پایان این مقاله آمده است: که می داند؟ اگر پروسه ی تغییر می تواند با یک دسته ی پیگ پنگ اغاز شود، شاید بتواند با یک تندیس طلایی هم اغاز شود.../انتخاب