آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

نان‌های پف پفیِ خاورمیانه


پخت این نان های خاورمیانه ای بسیار آسان و در عین حال فرایندی جادویی است. خمیری که در آن از خمیر مایه و دو نوع آرد استفاده شده و در فر با حرارت بالا پخته می شود. گرما خمیر مایه را فعال و تولید بخار می کند که باعث می شود تا خمیر پف کند.

وب سایت آشپز باشی: پخت این نان های خاورمیانه ای بسیار آسان و در عین حال فرایندی جادویی است. خمیری که در آن از خمیر مایه و دو نوع آرد استفاده شده و در فر با حرارت بالا پخته می شود. گرما خمیر مایه را فعال و تولید بخار می کند که باعث می شود تا خمیر پف کند.

مواد لازم:

  •     نمک ۱ قاشق غذاخوری
  •     آب دو و یک چهارم پیمانه
  •     عسل  ۱ قاشق غذاخوری
  •     خمیر مایه  چهارونیم قاشق چایخوری
  •     آرد  ۶ پیمانه
  •     روغن زیتون  ۱/۳ پیمانه
  •     آرد ذرت   به میزان لازم

نان‌های پف پفیِ خاورمیانه

طرز تهیه:

    1-در ظرفی 1 پیمانه آرد چند منظوره را با خمیر مایه، عسل و 1 پیمانه آب گرم ترکیب کنید تا یکدست شود. روی آن را بپوشانید و برای 30 دقیقه در محل گرمی قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود. باقیمانده آرد چند منظوره، آرد کامل گندم، نمک، روغن زیتون و باقیمانده آب گرم را به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید.

    2-سطح کار را آردپاشی کنید. خمیر را تا یکدست و کشدار شود، برای حدود 10 دقیقه ورز دهید. اگر لازم شد دست تان و سطح کار را آردپاشی کنید. کاسه ای را با روغن زیتون چرب کنید. خمیر را در آن قرار دهید و رویش را بپوشانید و اجازه دهید خمیر برای 45 دقیقه تا حجمش 2 برابر شود، استراحت کند.

   3- خمیر را با دستتان گرد کنید و روی سطح کار آردپاشی شده قرار دهید. آن را 4 قسمت کنید. هر بار با یک قسمت از خمیر کار کنید و روی سایر قسمت ها را بپوشانید. خمیر را دوباره 4 قسمت کنید.

    4- هر قسمت را گرد کنید و با نیشگون آن را از پایین ببندید. آن را روی سطح کار قرار دهید و به قطر 15 سانتی متر باز کنید. نان ها را در سینی فر قرار دهید و آرد ذرت بر رویشان بپاشید. روی آن ها را با حوله بپوشانید و برای 30 دقیقه کنار بگذارید.

  5-  در این میان فر را با حرارت 260 درجه سانتی گراد گرم کنید و یک سینی فر را به صورت پشت و رو در طبقه ی پایین فر قرار دهید. نان ها را بر روی سینی فر از قبل گرم شده بگذارید. آن ها را برای 2 دقیقه تا پف کنند، بپزید. سپس آن ها را بچرخانید و برای 1 دقیقه دیگر تا طلایی و مغز پخت شوند، بپزید. آن ها را در سبدی که در آن حوله پهن کردید قرار دهید و رویشان را بپوشانید تا گرم بمانند. بقیه نان ها را بپزید.

نکات:

۱- به چهارو نیم پیمانه آرد چند منظوره و یک و نیم پیمانه آرد کامل گندم نیاز دارید. همچنین به مقداری آرد اضافی برای سطح کار نیاز دارید.

۲-از آب گرم به دمای ۴۰ درجه سانتی گراد استفاده کنید.

۳- به روغن زیتون اضافی برای چرب کردن نیاز دارید.

۴- با این میزان مواد ۱۶ عدد نان خواهید داشت.

۵-در کل خمیر باید به مدت یک ساعت و چهل و پنج دقیقه استراحت کند.


ویدیو مرتبط :
دستگاه بسته بندی نان،نان خشک،نان پیتزا،نان فانتزی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ماجرای 11 سپتامبر اقدام آمریكا برای تسلط بر خاورمیانه بود 

ماجرای 11 سپتامبر اقدام آمریكا برای تسلط بر خاورمیانه بود

 

احمدی نژاد در گرگان:

ماجرای 11 سپتامبر اقدام آمریكا برای تسلط بر خاورمیانه بود

رییس جمهوری اسلامی ایران ماجرای 11 سپتامبر در آمریكا را اقدام دولت وقت این كشور برای فریب ملت ها به منظور تسلط نظامی بر منطقه خاورمیانه اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، محمود احمدی نژاد روز سه شنبه در جمع مردم استان گلستان افزود : آمریكایی ها پیش از حمله به افغانستان و عراق دچار بحران اقتصادی شدند و برای حل آن طراحی حمله به این دو كشور را برنامه ریزی كرده و با بهانه تهدید آمریكا و جهان از سوی تروریستها اهداف شوم خود را عملی كردند.

وی افزود : آمریكایی ها با طراحی دقیق ماجرای حادثه 11 سپتامبر آنچنان تبلیغات حساب شده به راه اندختند كه كسی به خود جرات نداد در باره علل و عوامل اصلی این حوادث سووالی كند و همه فقط به همدردی با آنها و محكومیت حادثه پرداختند.

رییس جمهوری افزود : دولت آمریكا با برنامه ریزی قبلی و پس از حادثه 11 سپتامبر انگشت اتهام خود را به سمت مسلمانان و مردم منطقه نشانه رفته و مقام های این كشور گفتند این اقدام كار چند نفر از افغانها و عربها بوده است و برای اثبات این ادعا گفتند چند گذرنامه متعلق به این افراد در محل ساختمان های ویران شده مركز تجاری آمریكا پیدا شده است.

احمدی نژاد گفت بر اساس آنچه اعلام شده هواپیما هایی كه به این ساختمان ها حمله كرده اند حدود 80 تن سوخت به همراه داشته اند ؛ چگونه است كه در محل حادثه جنازه عوامل این حادثه یافت نمی شود اما تكه هایی از چند گذرنامه پیدا می شود و چگونه است كه تعدادی از افراد مورد ادعای آنان توانسته اند از افغانستان به آمریكا وارد شده و از لایه های پیچیده امنیتی این كشور عبور كرده و چنین حادثه ای را موجب شوند و هیچ اثری از خود بر جای نگذارند.

وی خاطر نشان كرد پس از این حادثه مارش حمله نظامی به افغانستان و عراق به صدا درآمد ورییس جمهوری پیشین آمریكا بارها ایران تهدید كرد .

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت : ما اسنادی داریم كه نشان می دهد مقام های آمریكایی پیش ازاین حادثه به برخی از ساكنان این برج تجاری هشدار داده بودند تا در محل نباشد و اگر این هشدار نبود شمار كشته ها بیش از سه هزار نفر كه آنان اعلام كرده اند می شد.

احمدی نژاد اظهار داشت آمریكایی ها به ازای سه هزار كشته خود در این حادثه بیش از 110 هزار نفر را در جریان یورش به افغانستان در این كشور به خاك و خون كشاندند و 350 هزار نفر نیز در جریان اشغال عراق جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت :‌ما آلبومی از صحنه های جنایات آمریكایی ها در عراق در اختیار داریم كه نشان می دهد عده ای حدود 25 نفر از عراقی ها توسط چند نفر جانی در مقابل سربازان آمریكایی كه مدعی برقراری امنیت در این كشور هستند سر بریده شده اند و آنان فقط با مسلسل های خود نظاره گر این جنایت بوده اند و یا كودكی عراقی كه زیر چكمه سرباز آمریكایی دادخواهی و كمك می طلبد در این آلبوم وجود دارد.

رییس جمهوری افزود : ما نمی دانیم چنین سربازان متجاوزی چه لقمه ای خورده اند و چگونه نسبت به جنایات بشری بی تفاوت بوده و یا در اجرای آن سهیم بوده اند.

رییس جمهوری مهمترین دلیل حمله آمریكا به دو كشور افغانستان و عراق را گسترش موج انقلاب اسلامی و حركت مردم ایران در منطقه و جهان دانست و گفت : دولتمردان آمریكایی دریافته بودند كه موج های عظیم این حركت مانند سیل عظیم فرهنگی در كل منطقه خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا در حال گسترش است و به زودی همه قاره ها را فتح خواهد كرد و ملت ها یكی پس از دیگری به جوشش و خروش ملت ایران می پیوندند.

وی افزود : آمریكایی ها دریافتند كه ایجاد توطئه های نظامی و تبلیغات سیاسی راه مقابله با این موج عظیم و انقلابی نیست و رژیم صهیونیستی نیز نمی تواند اهداف آنان را عملی سازد و به همین دلیل تنها راه را در حمله نظامی دیدند و با طراحی سناریوی حمله به ساختمان های تجاری نیویورك ، هجوم گسترده خود به افغانستان و عراق را عملی كرده و با چند صد هزار نیروی نظامی به منطقه خاورمیانه حمله كردند تا هم بر منابع نفتی این منطقه حاكم شوند و هم جلوی گسترش انقلاب اسلامی را بگیرند.

احمدی نژاد گفت : آمریكایی ها در جریان به راه انداختن ماجرای 11 سپتامبر آنچنان حساب شده و گسترده و انحصاری عمل و اطلاعات مربوط به آن را رسانه های آمریكایی منتشر كردند كه هیچ كس به خود جرات نداد در باره واقعیت های این ماجرا ونقش آمریكایی ها در ایجاد این ماجرا سووالی مطرح كند.

** مشكل اصلی جوامع بشری نبود محبت بین مسوولان و مردم است

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود مشكل اصلی جوامع بشری را نبود محبت بین مسوولان و حاكمان و مردم دانست و گفت :‌امروزه در جهان افرادی حاكم شده اند كه نه تنها بین آنان و مردم عشق و علاقه و محبتی برقرار نیست بلكه دلهای چنین حاكمانی مملو از كینه و تكبر نسبت به مردم است و هیچ ارزشی برای انسانها و كرامت آنها قایل نیستند.

احمدی نژاد گفت :‌اگر حاكمان و مسوولان جامعه بخواهند در مسیر عدالت و پیشرفت و برقراری ارزشهای الهی قدم های موثری برداشته و در هدایت مردم موفق باشند باید دل های و اندیشه های آنها سرشار از عشق به مردم باشد زیرا عشق به مرم تجلی عشق به خداوند است و اساس انقلاب اسلامی و حكومت اسلامی نیز محبت به انسانها است و دولت اسلامی باید نسیم رحمت ، محبت و مهروزی برای آحاد مردم باشد .

وی خاطر نشان كرد یك مسوول در جامعه باید بگونه ای باشد كه با شادی مردم شاد و با غم آنها عمگین باشد و از مشكلات و مردم احساس رنج و از پیشرفت و شادابی آنها احساس پیروزی و شادابی كند.

رییس جمهوری نمونه و الگوی كامل عشق به مردم را پیامبر بزرگوار اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی نام برد و گفت ایشان آنقدر به مردم محبت و عشق می ورزید كه خداوند به ایشان فرمود آیا می خواهی در این راه خود را فدا كنی ؟

وی اضافه كرد بر همین اساس پیامبر گرامی اسلام زیباترین حیات طیبه را متناسب با ظرفیت های بشریت برپا كردند و رمز موفقیت ،‌جاذبه بی نظیر ، ماندگاری و پیروزی پی در پی و معجزه گونه آن حضرت نیز رحمت و لطف به مردم بوده است .

رییس جمهوری افزود :همه علم ،‌حكمت ،‌رحمت ،‌قدرت ، ستاریت و همه خصلت های خدایی از راه پیامبر گرامی اسلام به جامعه بشری سرازیرومتجلی می شود .

احمدی نژاد اگفت :‌ حضرت محمد (‌ص ) همه عمر شریف خود را صرف تعلیم و تربیت و تكامل جامعه بشری كردو در این راه سخت ترین تحریم ها ،‌توهین ها ،‌فشارها و جنگ روانی دشمن را تحمل كرد.