آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

روزهای پر از آرامش با کیک وارونه هلو


کیک وارونه هلو و آرد ذرت از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. روزهای خیال انگیز و پر از آرامش تابستان و بهار در این دسر نسبتا آسان و زیبا مجسم می شوند.

وب‌سایت آشپز باشی: کیک وارونه هلو و آرد ذرت از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. روزهای خیال انگیز و پر از آرامش تابستان بهار در این دسر نسبتا آسان و زیبا مجسم می شوند. عطر بسیار خوب اسطوخودوس به درون کیک (آرد ذرت کم شیرین) نفوذ می کند، و هلوهای گوشتالو حتی طعم و عطر بیشتری را به آن می بخشند.

مواد لازم:
 •     کره ۱۶۰ گرم
 •     شکر ۱ فنجان
 •     هلو  ۳ عدد بزرگ
 •     آرد ذرت  ۱ فنجان
 •     آرد  ۳/۴ فنجان
 •     بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
 •     اسطوخودوس ۲ قاشق چای خوری
 •     نمک دانه درشت  ۱ قاشق چای خوری
 •     تخم مرغ  ۳ عدد بزرگ
 •     اسانس وانیل  ۱/۲ قاشق چای خوری
 •     خامه پرچرب    ۱/۲ فنجان

کیک وارونه هلو و آرد ذرت

طرز تهیه:

 1-  فر را تا دمای 176 درجه سانتی گراد گرم کنید. 3 قاشق غذاخوری کره را در یک ماهی تابه چدنی به ابعاد 25 سانتیمتر در حرارت متوسط ذوب نمائید، با استفاده از برس کره را (در حالیکه در حال ذوب شدن است) به کناره های ظرف بمالید.

2- 1/4 فنجان شکر را به طور یکنواخت به کف ظرف بپاشید، و بگذارید تا بپزد تا زمانیکه شکر شروع به جوشیدن کند و رنگ آن قهوه ای طلایی گردد(در حدود 3 دقیقه). برروی شکر، هلوها را به شکل یک دایره دورتادور لبه ظرف بچینید.

3- مابقی هلوها را در وسط ظرف بچینید تا پر شود.حرارت را کم کنید، و بگذارید تا زمانیکه آب هلوها به جوش بیایند و هلوها شروع به نرم شدن کنند (بین 10 تا 12 دقیقه) بپزند. حرارت را قطع کنید.

4- آرد ذرت، آرد، بیکینگ پودر، اسطوخودوس و نمک را در یک کاسه به اندازه متوسط با هم مخلوط کنید. مابقی کره و 3/4 فنجان شکر را با هم مخلوط نموده و با همزن در سرعت بالا هم بزنید تا جائیکه ترکیب شما کمرنگ و پفکی گردد (در حدود 3 دقیقه).

5- سرعت همزن را به متوسط کاهش دهید.تخم مرغها را یکی یکی به آن اضافه نموده و بعد از هر بار به خوبی هم بزنید و مواد چسبیده به دیواره های کاسه را بتراشید وانیل و خامه را نیز به آن افزوده و هم بزنید. سرعت همزن را به کم کاهش دهید، و ترکیب آرد ذرت را در 2 مرحله به آن اضافه نموده و هم بزنید..

 6- یک قاشق پر (بزرگ) از مایع کیک را برروی هلوها بریزید، و با استفاده از کاردک فلزی آن را به طور یکنواخت پخش کنید. بگذارید تا بپزد تا زمانیکه رنگ آن قهوه ای طلایی شود و تستری را که در وسط کیک فروکرده اید به راحتی و تمیز از آن خارج شود (بین 20 تا 22 دقیقه). ماهی تابه را به توری خنک کننده کیک منتقل کنید، و به مدت 10 دقیقه در آنجا قرار دهید تا خنک شود.

7- یک چاقو یا کاردک را دورتا دور لبه کیک بچرخانید. به سرعت کیک را برروی تخته آشپزی برگردانید. به ته ظرف ضربه بزنید تا هلوها از آن جدا شوند، و با دقت ظرف را جدا کنید. کیک را به گونه ای قرار دهید که بررشهای هلو بر روی (سطح بالایی کیک) آن قرار گیرند. قبل از پذیرایی، بگذارید تا اندکی خنک شود.

کیک وارونه هلو و آرد ذرت

نکات:

1- در این دسر به ۳ عدد هلوی رسیده در اندازه متوسط نیاز است. در ابتدا پوست آنها باید کنده شده و هسته آنها خارج گردد. سپس آنها را به برشهای گوه ای شکل در اندازه ۲ سانتی متر تقسیم نمائید.

2- از کره ی نرم شده ( در دمای اتاق ) استفاده نمائید.

3- آرد ذرت مورد استفاده در این کیک باید زرد رنگ و دانه درشت باشد. البته از پوره ذرت نیز به جای آن می توان استفاده نمود.

4- از اسطوخودوس تازه خرد شده، نمک دانه درشت و خامه پرچرب استفاده نمائید.

5- هلوهای کاملا رسیده ای که از ماه می تا اکتبر موجود هستند، گوشتالو بوده و عطر شیرین و مست کننده ای را در هوا پخش خواهند کرد. هلوهای سبز کمرنگ را نچینید، به خاطر اینکه هنوز کال هستند.

6- هلوهای رسیده را می توان بین ۳ تا ۵ روز در یخچال نگهداری کرد؛ هلوهای سفت تر را در صورتیکه در یک پاکت میوه تا ۳ روز برروی پیشخوان آشپزخانه بگذارید، نرم خواهند شد.


ویدیو مرتبط :
‫کیک هلو‬‎

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آرامش طلا در روزهای پرخبراخبار ,اخبار اقتصادی ,بازار طلا

 

اخبار اقتصادی - یورو به کمترین ارزش در 9 ماه گذشته سقوط کرد
آرامش طلا در روزهای پرخبر

بازارهای جهانی طلا با وجود دریافت اخبار مختلف از حوزه‌های گوناگون، روزهای کاری هفته جاری را با نوسان کمی می‌گذرانند.

در حالی که اونس طلا هفته گذشته روی قیمت 1309 دلار ایستاده بود، دوشنبه و در نخستین روز کاری به قیمت 1307 دلار رسید. با وجود حجم زیاد اخبار سیاسی از نقاط مختلف جهان، این کاهش اندک را می‌توان ثباتی نسبی در نظر گرفت.

 

بازار در این روزها، آرام است. در حالی که در کشورهای غربی تابستان در حال پایان و مدارس کم‌کم در آستانه باز شدن هستند، بسیاری از فعالان بازار در تعطیلات هستند تا به آرام‌تر شدن بازارها کمک بیشتری کرده باشند. در واقع دوشنبه نه اخبار سیاسی و نه اخبار اقتصادی اثری بر بازار نداشتند. در این روز توجه بازار به اخبار ژئوپلیتیک بسیار کمتر از هفته گذشته گزارش شده است.

 

در روزهای تعطیلی بازارهای جهانی درآخر هفته میلادی هیچ خبری که توانایی تکان دادن بازار را داشته باشد از روسیه، اوکراین، عراق و غزه منتشر نشد تا دوشنبه معاملات کمتری صورت بگیرد؛ اما با توجه به تعدد و اهمیت بحران‌های سیاسی-نظامی جهان، در طول این هفته هر لحظه امکان توجه بیشتر بازار به اخبار ژئوپلیتیک وجود دارد. دوشنبه هیچ آمار مهمی از اقتصاد آمریکا منتشر نشد و مهم‌ترین خبر اقتصادی روز خبر اعلام ادامه کند شدن رشد اقتصاد آلمان بود که توسط سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) منتشر شد.


سه‌شنبه هر اونس فلز زرد تا لحظه تنظیم این خبر به قیمت 1311 دلار رسید. با این حال، هم‌اکنون که شما این گزارش را می‌خوانید ممکن است قیمت‌های متفاوتی ثبت شده باشد. رشد نسبی طلا در صبح سه‌شنبه ناشی از افت بازارهای سهام بود، اما نوسان اونس طلا پیرامون مرز 1310 دلار به معنی آرامش بازار تا بعدازظهر سه‌شنبه است که دراین روزهای پرخبر عجیب است، البته اخبار ژئوپلیتیک این قابلیت را داشته‌اند که از افت زیاد قیمت‌های اونس فلز گرانبهای زرد جلوگیری کنند.

 

بهای طلا همچنان بالای مرز 1300 دلار مانده و این نشانه مقاومت این فلز گرانبها در برابر فشار حاصل از احیای بزرگ‌ترین اقتصاد جهان و افزایش ارزش دلار است. ادوارد می، تحلیلگر ارشد موسسه FC Stone می‌گوید: «با توجه به تنش‌های سیاسی بین‌المللی قیمت طلا هنوز در برابر کاهش بیشتر مقاومت می‌کند. علت اصلی کاهش نسبی قیمت طلا در مبادلات دوشنبه و اوایل وقت سه‌شنبه نیز افزایش شاخص سهام در بازارهای جهانی بوده است.

 

ادامه روند صعودی ارزش دلار هم می‌تواند تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 9 درصد رشد داشته که علت اصلی این مساله تنش‌های سیاسی بین‌المللی بوده است.» گویا فعلا با فروکش کردن افزایش ارزش اوراق بهادار و با توجه به اینکه هم‌اکنون ظاهرا از نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد تنش‌های ژئوپلیتیک کاسته شده، قیمت طلا در محدوده‌ای در نزدیکی 1300 دلار در نوسان است.

 

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا می‌گوید: «طلا با توجه به کاهش فعلی تنش‌های ژئوپلیتیک و این حقیقت که بازارهای اوراق بهادار با رشد اندکی همراه بوده‌اند، احتمالا در حالت تدافعی باقی خواهد ماند. افزایش ارزش دلار هم می‌تواند تاثیراتی بر قیمت‌‌ها داشته باشد، اگرچه متغیرهای ژئوپلیتیک احتمالا تاثیر بیشتری خواهند داشت.»


اما سه‌شنبه در بازارهای جهانی ارز، مهم‌ترین خبر سقوط یورو به پایین‌ترین ارزش در 9 ماه گذشته بود. ارز واحد اروپایی روز گذشته تحت‌تاثیر گزارش اقتصادی بزرگ‌ترین اقتصاد قاره سبز به این وضعیت رسید. سه‌شنبه گزارش ZEW آلمان برای ماه آگوست منتشر شد که نشان می‌داد شاخص‌های حاضر و انتظارات درباره آینده هر دو با کاهش روبه‌رو شده‌اند.

 

مهم‌ترین دلیل این کاهش را اثر تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو عنوان کرده‌اند؛ ولی دلار آمریکا به رشد ادامه می‌دهد. شاخص DXY که این ارز را مقابل 6 ارز عمده جهان مقایسه می‌کند، سه‌شنبه با یک دهم درصد رشد مواجه شد. «ین» هم که هفته گذشته به دلیل سرمایه امن فرض شدن به شدت رشد کرده بود، در این هفته پایدار مانده است. خبر دیگر اینکه میزان دلار نیوزیلند مقابل همنام آمریکایی‌اش به پایین‌ترین میزان در دو ماه گذشته رسید که دلیل آن، انتظار کارشناسان برای کاهش شتاب افزایش نرخ سود در این کشور اعلام شده است.

اخبار اقتصادی - دنیای اقتصاد