آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

دسر من درآوردی برای رفع خستگیِ خانه تکانی


دختركم حتما می‌دونی كه مادرت تو كارهای آشپزی كم نمیاره. مثلا یه موقع می‌خوام غذا یا هرچیز دیگه مثه دسر درست كنم اما یهو متوجه میشم كه بعضی از مواد اون غذا یا دسر رو ندارم اون وقت سریع تبدیلش می‌كنم به یه غذا یا دسر دیگه.

مجله آشپزی مثبت - آذر ماهی صفت:  دختركم حتما می‌دونی كه مادرت تو كارهای آشپزی كم نمیاره. مثلا یه موقع می‌خوام غذا یا هرچیز دیگه مثه دسر درست كنم اما یهو متوجه میشم كه بعضی از مواد اون غذا یا دسر رو ندارم اون وقت سریع تبدیلش می‌كنم به یه غذا یا دسر دیگه. برای همین خلاقیتم تو غذاهای من درآوردی بالا رفته.

مثه همین دسر خوشمزه و راحتی كه الان می‌خوام بهت یاد بدم. راستش اعتراف می كنم كه اول تصمیم داشتم پاناكوتا درست كنم. اما وسط كار دیدم یه چیزایی كم دارم، ناچار شدم به كاسترد تغییر كاربریش بدم.

دسر من در آوردی

فكر كنم برای رفع خستگی‌های این روزهای بدو بدوی شب عید فقط  یه دسر خوشمزه می‌تونه خستگیت رو در كنه.

و اما موادلازمش :

  • شیر 2 پیمانه
  • شکر 2/1 پیمانه
  • وانیل 2 قاشق چایخوری
  • نشاسته 3 قاشق غذاخوری پُر
  • زرده تخم‌مرغ 2 عدد
  • خامه سفید صبحانه 300 گرم
  • پودر ژلاتین 2 قاشق مرباخوری
  • آب آناناس 2/1 پیمانه
  • چند حلقه آناناس برای تزیین
  • ترافل برای تزیین

و حالا طرز تهیه‌اش:

1- اول شیر و شکر را روی حرارت بگذار تا شکر حل بشه. بعد وانیل رو اضافه کن.

2- بعد پودر ژلاتین را با کمی آب سرد مخلوط کن و روی در کتری بگذار تا کاملا صاف و شفاف شود (بن‌ماری). نشاسته رو به شکر و شیر اضافه کن و هم بزن  تا کاملا یکدست بشه.

3- مایه ژلاتین و آب آناناس رو به این مخلوط اضافه کن زرده رو خوب هم بزن و به بقیه مواد اضافه کن. در آخر خامه رو اضافه کن. جوش ریز که زد، از روی حرارت بردار و  بگذار کمی خنک بشه. بعد بریزشون تو گیلاس بگذار تو یخچال. بعد که خودش رو گرفت برای روش یه حلقه آناناس و کمی ترافل بریز و بعدشم كه می‌دونی؛ نوش جان كن.


ویدیو مرتبط :
خانه تکانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

برای پيشگيری ازصدمات خانه تکانی 

 

برای پیشگیری از صدمات خانه تکانی

 

 

معمولا اهل خانه در هفته‌های پایانی سال، مشغول خانه تکانی و زدودن ناپاکی‌ها از محیط خانه هستند و تلاش می‌كنند تا كارها را در حداقل زمان ممكن به پایان رسانند؛

 

 

غافل از آن كه این سنت زیبا و پسندیده گاه در اثر عدم رعایت نكات ایمنی كه اغلب زنان، آنها را نادیده می‌گیرند، ممکن است دردسرهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

 

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، برای پیشگیری از آسیبها و صدمات خانه تکانی، 13راه‌حل ارائه شده است كه عبارتند از:

 


- در انجام فعالیت‌های خانه تكانی بیش از حد به بدن فشار وارد نشود . فشار به اندام‌ها علیرغم احساس درد، آسیب دیدگی بیشتر اندام‌ها را به دنبال دارد.

 


- بلند كردن اجسام سنگین بیش از حد توان بدن، آسیب رساندن به دست، كمر و گردن را به دنبال دارد.

 


- فعالیت‌های خانه تكانی را در روزهای مختلف تقسیم كنید. عجله در به پایان رساندن خانه تکانی، ممکن است عواقب نافرجامی داشته باشد.

 

 

- افراد هنگام خانه تكانی، احساس خستگی را جدی گرفته و به خود استراحت دهند؛ چرا كه این احساس خستگی، زنگ خطری است برای سلامتی بدن.

 


- تغذیه نامناسب و خستگی، آسیب پذیری عضلات را افزایش می‌دهد.

 


-
استراحت روزانه و شبانه كافی ، هنگام فعالیت‌های خانه تكانی لازم است.

 

 

دانستنی های خانه و خانه داری

 

 

- خانه تكانی با سرعت متوسط انجام شود . سرعت زیاد در كاركردن ، شانس آسیب پذیری را افزایش می‌دهد.

 


- مراقب کودکان باشید و از شیطنت‌های آنها در این ایام غافل نشوید.

 


-
مراقب فعالیت بیش از حد برخی بیماران ، نظیر دیابتی‌ها باشید. به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، بیمار و خانواده وی باید در جریان خانه ‌تكانی با استفاده از دستگاه‌های تست قند خون معتبر(دارای کد بیمه مسئولیت و نیز هولوگرام وزارت بهداشت) از وضعیت قند خون فرد دیابتی اطلاع داشته باشند.

 


- به منظور پیشگیری از کمر درد و کشیدگی عضلات بدن هنگام جابجایی وسایل سنگین ، تمیز کردن شیشه و پنجره بدن باید فرم خاص و مناسبی داشته باشد.

 


- در ایام خانه ‌تکانی ، زنان مدت طولانی ایستاده مشغول به کار هستند و فشار زیادی به ستون فقرات و کمر وارد می‌آورند. به همین دلیل باید به طور متناوب تغییر حالت و موقعیت داده و برخی فعالیتها را نشسته انجام دهند.

 


- از استرس و فشار عصبی دوری كنید و با آرامش ، نشاط و شادی کارها را دنبال نمایید