آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

تاکو سنتیِ مکزیک به همراه ماهی


تاکو غذای سنتی مکزیک است که از یک نان (تورتیا) پخته شده از آرد ذرت یا گندم تشکیل شده که دور محتویات داخلی را می‌گیرد. داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر.

وب‌سایت ایران کوک: تاکو غذای سنتی مکزیک است که از یک نان (تورتیا) پخته شده از آرد ذرت یا گندم تشکیل شده که دور محتویات داخلی را می‌گیرد. داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر. تاکو معمولاً با دست خورده می‌شود و سرو آن با سس سالسا یا آووکادو همراه است.

مواد لازم:

  •     خامه ترش کم چرب 1/4 فنجان
  •     آب لیمو ترش 2 قاشق
  •     نمک و فلفل سیاه
  •     فلفل سبز 1 عدد
  •     کلم قرمز خرد شده 1/3 عدد
  •     پیاز کوچک اسلایس شده 4 عدد
  •     روغن زیتون 2 قاشق
  •     ماهی تیلاپیا فیله شده 500 گرم
  •     نان ترتیلا 8 عدد
  •     گشنیز خرد شده 1/2 فنجان

طرز تهیه تاکو ماهی

طرز تهیه:

1-  خامه ترش و آب لیمو ترش را در یک کاسه بزرگ بریزید و خوب باهم مخلوط کنید و سپس آنها را با نمک و فلفل طعم دار کنید. نصف مواد را در کاسه ای دیگر سرازیر کنید. نصف فلفل سبز را ریز ریز کنید و آن را همراه با پیاز و کلم قرمز درون یکی از کاسه ها بریزید و خوب باهم مخلوط کنید.

2- روغن زیتون را روی حرارت ملایم در یک تابه داغ کنید و نصف فلفل سبز باقی مانده را در آن ریز ریز کنید. فیله های ماهی تیلاپیا را در کمی نمک و فلفل مزه دار کنید. فیله های ماهی را در دو نوبت در داخل تابه سرخ کنید. اگر قطعات ماهی خیلی بزرگ نباشند هر نوبت بیش از 5 تا 6 دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

3- نانهای ترتیلا را به مدت 20 تا 30 ثانیه در مایکروویو گرم کنید.

4- فیله های ماهی را در نان های ترتیلا بریزید و روی هر لقمه را  با مخلوط کلم خامه ای پر کنید. سپس گشنیز خرد شده را در خامه باقی مانده بریزید و با لقمه های خوشمزه ترتیلا سرو کنید.


ویدیو مرتبط :
خلاصه بازی: مکزیک ۱-۲ اکوادور (حذف مکزیک)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ماهی سالمون ریكوكی همراه با ماست مخصوص جیمی


پیشنهاد جیمی: من عاشق این غذا هستم چون هم با سرعت شگفت‌انگیزی پخته می‌شود و هم خوشمزه است، اگرشما یكی از طرفداران مرغ هستید حتما از این غذا هم لذت می‌برید، این مزه را شما می‌توانید در كشور هند جست‌وجو كنید، سپس مزه‌های مختلف هر ملت را بچشید، مطمئن باشید كه ضرر نمی‌كنید.