آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

باقیمانده اسپاگتی دیشب برای ناهار امروز!


اگر از غذای ناهار یا از شب قبل کمی اسپاگتی باقی مانده است، با آن یک غذای خوشمزه و هیجان انگیز درست کنید؛ غذایی که با یک چشم بر هم زدن آماده می شود.

مجله آشپزی مثبت: اگر از غذای ناهار یا از شب قبل کمی اسپاگتی باقی مانده است، با آن یک غذای خوشمزه و هیجان انگیز درست کنید؛ غذایی که با یک چشم بر هم زدن آماده می شود.

رول بادمجان و اسپاگتی

مواد لازم برای 4 نفر

  • 2 عدد بادمجان بزرگ
  • 2 پیمانه اسپاگتی پخته
  • 2 /1 1 پیمانه سس قرمز
  • روغن به میزان لازم
  • 1 پیمانه پنیر پارمسان رنده شده
  • 2 ق س جعفری خرد شده
  • 1 ق س ریحان خرد شده
  • روغن زیتون مقداری

طرز تهیه:

1.  بادمجان‌ها را خوب بشویید، سپس با یک چاقوی تمیز پوست روی بادمجان را بگیرید. سر بادمجان را جدا کنید. حالا بادمجان را به‌صورت نوارهای باریک برش بزنید.

2. مقداری روغن داخل یک تابه مناسب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا ورقه‌های بادمجان را داخل تابه سرخ کنید. دقت کنید که دو طرف ورقه‌ها باید خوب سرخ شوند.

3.  فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. در یک ظرف اسپاگتی پخته را با سس قرمز مخلوط کرده و آن را روی حرارت قرار دهید تا گرم شوند، سپس آن را از روی حرارت بردارید.

4.  حال رول‌ها را آماده کنید ، بدین صورت که روی هرکدام از تکه‌های بادمجان مقداری اسپاگتی بریزید، سپس روی آنها 1 قاشق سوپخوری پنیر رنده شده بریزید. بادمجان‌ها را به‌دقت لوله کنید. به کمک خلال‌دندان رول‌ها را محکم کنید. رول‌ها را داخل سینی فر بچینید. مقداری پنیر روی هرکدام از رول‌ها بریزید. سینی را به مدت 5 تا 8 دقیقه داخل فر قرار دهید.

5.  بعدازآنکه رول‌ها را از فر درآوردید، مقداری روغن‌زیتون روی آنها بریزید و با جعفری و ریحان تازه سرو کنید.


ویدیو مرتبط :
فریاد ناهار ناهار در جشن آزادی!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

احمدی نژاد: امروز هیچكس جز ملت ایران حرفی برای گفتن در عرصه جهانی نداردرییس جمهور شناساندن حقیقت انسان به انسان را مسئولیتی بزرگ خواند و با اشاره به وجه ممتاز فرهنگی و تمدنی ایران زمین تاكید كرد: هیچ ملتی به اندازه ایران فرهنگ ساز نبوده و امروز هیچكس جز ملت ایران حرفی برای گفتن در عرصه جهانی ندارد.

 

امروز ایران از تهدیدهای دشمنان واهمه ندارد

ایسنا، دكتر محمود احمدی نژاد كه صبح امروز پنجشنبه در مراسم هفدهمین سالگرد انتشار روزنامه ایران و در جمع كاركنان این موسسه فرهنگی و رسانه‌ای سخن می‌گفت، با اشاره به تقابل همیشگی جبهه عدالت طلبان و موحدان با قدرتهای استكباری اظهار داشت: ملت ایران با عبور از مستكبران در مسیر استقرار عدالت جهانی و حركت جهانی امام عصر(عج) قرار گرفته است.

احمدی‌نژاد تاكید كرد: ملت ایران با تاریخی پرفراز و نشیب، اكنون در حساس‌ترین شرایط جهانی، ماموریتی مهم بر عهده گرفته است و از تهدیدهای دشمنان واهمه ندارد.

رییس جمهور با اشاره به صد سال دروغ پردازی رسانه‌های استعماری و تحمیل غیرمنطقی‌ترین سیستم سیاسی بر دنیا افزود: رسانه‌های مستقل و آزاد از جمله روزنامه ایران در خط مقدم جبهه عدالت طلبان قرار دارند و باید پیام این جبهه را به بهترین وجه ممكن و متفاوت از الگوهای غربی منتشر كنند.

رییس جمهور مسئولیت امروز ایران را مسئولیتی تاریخی و جهانی توصیف و تصریح كرد: امروز دیگر كسی شك ندارد كه ملت ایران در طول تاریخ با هدایت الهی ساخته و پرداخته شده است تا در این مقطع حساس ماموریت تاریخی خود را ایفا نماید. مرحله‌ای كه در آن بشر به حكومتی جهانی، عادل، پاك، با محبت و زمینه ساز برای شكوفایی همه استعدادهایش نیازمند است.

روزنامه ایران متعلق به ایران و انقلاب اسلامی است

احمدی نژاد افزود: موقعیت خاص جمهوری اسلامی ایران در این دوره گذار به جهان جدید اقتضاء می‌كند كه ابزاری برای پیام رسانی در طراز این موقعیت داشته باشیم و روزنامه ایران نه تنها باید روزنامه دولت بلكه باید روزنامه متعلق به مردم، انقلاب اسلامی و تمام بشریت باشد و وظیفه خطیر اطلاع رسانی در این عرصه را به بهترین نحو ممكن ایفا نماید.

رییس جمهور ادامه داد: شما باید پیام جبهه موحدان را به جهان منتقل كرده و از ادبیاتی برای این منظور استفاده كنید كه در آن انسان، كمال انسانی، ‌كرامت انسانی و عدالت مورد توجه قرار گیرد و اگر هم مجبور بودیم از ابزار اطلاع رسانی فعلی استفاده كنیم آنها را در خدمت هدف متعالی جبهه حق یعنی بیان حقایق قرار دهیم.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملت ایران امروز با عبور از همه مستكبران و نظام سلطه در متن رودخانه زلالی قرار گرفته كه قرار است دامنه‌اش همه جهان را فرا بگیرد.

اهالی رسانه بر روی عدالت، منطق و قانون محكم بایستند

رییس جمهور با اشاره به تلاش مستكبران برای ممانعت از حركت پیشروانه ملت ایران و صدور قطعنامه‌های متعدد و تحریم اقتصادی خاطرنشان كرد: ملت ایران برای دشمنان تره هم خرد نكرد. شما هم نباید به مطالب دم دستی و بی‌اهمیت كه هیچ تاثیری در سازندگی ایران اسلامی ندارد ورود كنید اما روی عدالت، منطق، برنامه و قانون محكم بایستید و تحلیل‌های قوی، درست، مطالعه شده به جامعه ارائه دهید. امید آفرینی را در كانون توجه خود قرار دهید چراكه از جمله القائات شیطان ایجاد یاس در افراد است.

احمدی نژاد با بیان اینكه اگر به دنبال اثرگذاری عمیق و ماندگار در جامعه هستید باید ابتدا درون خودتان یك علم حقیقی و بستری از اخلاق ایجاد كنید، اظهار داشت: با دقت و حساب شده روی حقوق ملت‌ها، ‌كرامت انسان، عزت ایران و ارتقاء روحیه استكبار ستیزی بایستید و اگر در گوشه‌ای از اداره كشور ضعفی به چشم شما آمد آن را با انصاف و عدالت نقد كنید.

رییس جمهور از كاركنان روزنامه ایران خواست تا همواره خط مستقیم را طی كنند.

فضای كشور را به فضای منطق و گفت‌وگوی دوستانه تبدیل كنید

وی همچنین تصریح كرد: فضای كشور را به فضای منطق و گفت‌وگوی دوستانه تبدیل كنید و مانع از آن شوید كه عده‌ای هر موضوع كوچك را به جنجال تبدیل كنند. عده‌ای دوست دارند هر بحثی كه پیش می‌آید سریع آن را وارد فضای كفر و ایمان كنند و طرف خود را متهم به كفر ورزیدن نمایند. شما با تلاش برای ایجاد فضای بحث منطقی به هر ترتیب ممكن مانع از تحقق نیت این عده شوید.

احمدی نژاد با اظهار امیدواری از اینكه گام‌های دقیق، مكتبی و آرمانی اهالی رسانه‌ای ایران، اندیشه ملت ایران را هر چه سریعتر جهانی و فراگیر كند، تاكید كرد: بنده در كنار شما تا آخرین نفس برای تحقق ایده‌ها و آرمان‌های متعالی ملت ایران می‌ایستم.

ضعف ساختار احزاب مانع از پذیرش عمومی آنها شده است

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از روش برخی افراد در تخریب دولت گفت: دست مخالفان دولت آنقدر خالی است كه جابجایی یك نفر در دولت را به موضوعی بزرگ تبدیل كرده و یا دولت را متهم به بی‌توجهی به احزاب می‌كنند در حالی كه ضعف ساختار احزاب مانع از پذیرش عمومی آنها شده است.

احمدی نژاد با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق و تاثیرات آن در جامعه گفت: خبررسانی مهم‌ترین عامل كمك به تصمیم‌گیری صحیح افراد و تعالی جامعه بوده و این مسئولیت بر دوش خبرنگاران و اهالی رسانه‌ است.../ایسنا