سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟


راهرو معمولا یک دالان تنگ و تاریکی است که در خانه‌های ما فقط محل گذر است و قسمتی از متراژ خانه را هدر می‌دهد. این راهروی بلااستفاده تنها با کمک چند تخته چوب و ساختن قفسه می‌تواند تبدیل به یک کتابخانه بزرگ شود.

وب سایت چیدانه: راهرو معمولا یک دالان تنگ و تاریکی است که در خانه‌های ما فقط محل گذر است و قسمتی از متراژ خانه را هدر می‌دهد. این راهروی بلااستفاده تنها با کمک چند تخته چوب و ساختن قفسه می‌تواند تبدیل به یک کتابخانه بزرگ شود.

چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟

چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟

در فیلم دیو و دلبر، دیو کتابخانه شکوهمندی را به محبوبش هدیه می‌دهد؛ کتابخانه‌ای بزرگ و زیبا که دلبر حسابی شیفته آن می‌شود. وقتی یک دختربچه بودم و این فیلم را دیدم با خودم گفتم روزی این کتابخانه، کتابخانه من خواهد بود. نه اینکه منتظر باشم تا دیوی از راه برسد و این کتابخانه را به من هدیه دهد. فقط می‌خواستم تمام خانه‌ام کتابخانه‌ای بزرگ و زیبا باشد اما حالا بیشتر خانه‌ها مانند خانه من کوچک است. رویای رسیدن به کتابخانه خیالی‌مان شاید آرزویی محال به نظر برسد اما باز هم به قد و اندازه خانه‌مان می‌توانیم با اندکی خلاقیت کتابخانه‌ای رویایی بسازیم. با چیدانه همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...ساده ترین روش پاک کردن لکه کابینت ها و سطوح چوبی!

چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟

کابینت ها نقش مهمی در نمای داخلی آشپزخانه ی شما را بازی می کنند پس کابینت های کثیف و پر لکه می تواند تمام دکوراسیون داخلی آشپزخانه را تحت تاثیر خودش قرار دهد و زیبایی دکوراسیون منزل شما را از بین ببرد. به همین منظور امروز در چیدانه قصد داریم چگونگی از بین بردن لکه های کابینت را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...با مجسمه های تزیینی دکوراسیون منزل تان را زیباتر کنید!

چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟

در طراحی و دکوراسیون داخلی همیشه جزییات کوچکی وجود دارد که می تواند ظاهر دکوراسیون شما را زیر و رو کند جزییات کوچکی که شاید حضورشان الزام چندانی در دکوراسیون منزلتان نداشته باشد اما کمبودشان تاثیر مستقیمی بر زیبایی چهره دکوراسیون شما می گذارد، در همین راستا امروز در چیدانه می خواهیم حضور مجسمه ها و تندیس ها در فضای داخلی بررسی کنیم با ما همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...طراحی داخلی ۸ بوتیک لباس شیک در تهران

چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟

وقتی برای خرید لباس به بازارها و پاساژها می رویم و از کنار مغازه ها و فروشگاه های رنگ و وارنگ عبور می کنیم، آنچه قبل از خود لباس ها چشم ما را می گیرد، ویترین بوتیک است. گاهی چیدمان و طراحی این ویترین ها به گونه ای زیبا و چشم نواز است که حتی یک لباس نه چندان جذاب را در چشم ما جذاب جلوه می دهند. در واقع هدف اصلی طراحی این ویترین ها همین است که مشتری در نگاه اول جذب شده و به داخل مغازه کشیده شود. طراحان حرفه ای از روش های مختلفی برای جذب مشتری استفاده می کنند. همان طور که قبلا در مطلب ۱۰ ایده طراحی دکوراسیون ویترین مغازه به شما نشان دادیم، یکی با ویترین خالی، کنجکاوی مشتری را بر می انگیزد و دیگری با عرضه ی زیباترین کالاهای خود در ویترین، مشتری را جذب می کند. امروز می خواهیم با چیدانه چند ایده ی خلاقانه طراحی بوتیک های لباس که در ایران اجرا شده اند را به شما نشان دهیم. با ما همراه باشید...

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


ویدیو مرتبط :
کتابخانه بسازیم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فکر بکر برای آپارتمان های کوچک 

 

آپارتمان های کوچک

 

 

در این نکات کوچک خواهید دید که چگونه دکوراتورهای حرفه ای از فضاهایی محدود، به بهترین شکل استفاده میکنند. آنها بیشتر اوقات با اتکا به این نکات، بیننده را به این تصور وا میدارند که فضا، از آنچه آنها میبینند بزرگتر است.

 

 

رنگهای سفید، خنثی یا کم مایه نور را به بهترین وجهی منعکس میکنند و از لحاظ بصری دیوارها را "به عقب میرانند" بهترین حالت، استفاده از رنگ روشن به طور غالب، همراه با ریزه کاریهایی از رنگهای تیره است تا با ایجاد تضاد، فضا را دلنشین تر کرده و از حالت یکنواخت خارج کند.

 

 

نور فراوان طبیعی به خصوص برای اتاقهایی که با سایه روشنهای عمیق تری تزیین شده اند بسیار ضروری است. بگذارید نور خورشید تا حد امکان در اتاق بتابد.

 

 

مبلمان و لوازم کم رنگ نسبت به انواع مشابه آن با رنگ تیره، سبکتر به نظر میرسند.

 

 

لوازم شفاف مانند میز چای خوری پلکسی گلس Plexiglas، در مواقعی که خالی هستند، ناپدید میشوند و صندلیهای چهارپایه با نشیمن پارچه ای بسیار سبکتر و ناپیداتر از انواع تمام پارچه هستند.

 

 

کمتر، بیشتر است، این مثلی است که ورد زبان دکوراتورهای فضای کوچک است. درست است که مبلمان و لوازم کوچک جای کمتری اشغال میکنند، اما اگر بخواهید به این دلیل تعداد بیشتری از آنها را در اتاق کوچکی جا دهید، اتاق شلوغ و مانند انبار و از همه مهمتر کوچک به نظر میرسد. بهتر است که از لوازم بزرگ و راحت استفاده کنید که همانقدر جا اشغال میکند، اما به دلیل تعداد کمتر آن، اتاق خلوت و بزرگ به نظر میرسد.

 

 

استفاده از طرحها و رنگهای شلوغ و غالب در اتاقهای کوچک، باید با احتیاط و مقتصدانه انجام شود. به جای انتخاب رومبلی های پر رنگ با طرحهای درشت، از پارچه مورد علاقه خود کوسنهایی کوچک و رنگین تهیه کنید تا هم به فضا رنگ ببخشد و هم جای زیادی اشغال نکند.

 

 

میله پرده را از حد پنجره بالاتر نصب کنید. به این ترتیب سقف بلندتر به نظر میرسد.گیره مخصوص بستن پرده را با فاصله بیشتری از کنار پنجره قرار دهید تا هنگام کنار زدن پرده شیشه ها نمایان شده و نور بیشتری به داخل وارد شود.

 

 

تابلوها را در وسط دیوار نصب نکنید.در غیر این صورت بیننده ناخودآگاه به اندازه دیوار توجه میکند، درحالی که نصب تابلو در جایی خارج از مرکز، چشم بیننده را به خود تصویر جلب میکند. ترکیبی از دو تابلو به صورت عمودی نیز، توجه را به ارتفاع اتاق جلب کرده و حسی از بلندی سقف به بیننده القا میکند.

 

 

تابلوها و طرحهای شلوغ را به حداقل برسانید. در صورتی که تصویری پر رنگ و شلوغ را به دیوار نصب میکنید، برایش حاشیه ای عریض و سفید و قابی باریک در نظر بگیرید تا این طرح شلوغ در کادری آرام بسته شود.

 

 

آینه ها فضا را گسترش میدهند. این کار با منعکس کردن تصویر مقابل و افزودن به میزان نور انجام میشود. اگر آشپزخانه ای باریک و کوچک دارید، نصب یک آینه بزرگ در انتهای آن، عمق بیشتری به آن میدهد.گذاشتن آینه در پشت قفسه های ویترین و کتابخانه نیز چنین تاثیری خواهد داشت.

 

 

انتخاب کفپوش یکنواخت ارتباط میان اتاقها را حفظ میکند و خانه ای کوچک را، به صورتی فضایی یکنواخت و بزرگ مینمایاند. انتخاب پارکت یا سرامیک یک دست یا استفاده از قالیچه های کوچک و هم رنگ در بخشهای اتصال اتاقها به یکدیگر، نگاه بیننده را به دنبال خود میکشد و فضایی بزرگتر برای او ایجاد میکند.

 

 

تنوع جنس مواد را کم کنید. تا حد امکان در زمان انتخاب بخشهای ثابت خانه مانند کابینت، روکش پیشخوان، قاب پنجره ها و موارد مختلف دیگر، از جنس یا طرح و رنگ کمتری استفاده کنید. برای مثال آشپزخانه خود را با کابینت فلزی با درب چوبی، پنجره آلومینیومی و پیشخوان سنگی تزئین نکنید. در صورت ناچاری، سعی کنید جنسهای مختلفی که به کار میبرید از نظر رنگ هماهنگ و یک دست باشند.

 

 

دربهای داخلی اضافه را بردارید یا از دربهای شیشه و چوب استفاده کنید. این کار مسیر دید را باز میگذارد و نور را از اتاقهای نورگیر به اتاقهای دیگر میرساند و محیط را بزرگتر نشان میدهد.

 

 

برای مخفی کردن جعبه ها، چمدانها و سبدها در زیر تخت یا میز، از روتختی دامن دار یا رومیزی بلند استفاده کنید.

 

 

خرده ریزهای کوچک را در سبدها یا ظروف زیبای چینی قرار دهید تا هم در دسترس باشند و هم فضا را شلوغ نکرده و زیبا هم باشند.

 

 

کشو های ساده در زیر میز ناهارخوری، در کنجهای بی استفاده و مانند آن بسیار مفید هستند و خرده ریزهایی از قبیل دستمال سفره، نامه، کارد و چنگال میوه خوری و مانند آن را در خود جای میدهد.