سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

چه سبک عینکی را انتخاب کنیم؟


همانطور که می دانید انتخاب عینک بسیار مهم است و می بایست در نوع جنس و شیشه آن دقت لازم را به خرج دهیم و عینکی با کیفیت و استاندارد لازم را انتخاب کنیم.

مد و پوشاک - بهار شهرابی: همانطور که می دانید انتخاب عینک بسیار مهم است و می بایست در نوع جنس و شیشه آن دقت لازم را به خرج دهیم و عینکی با کیفیت و استاندارد لازم را انتخاب کنیم تا بتوانیم از چشم خود در مقابل انواع اشعه ها و نورهای مضر محافظت کنیم اما در کنار جنبه سلامتی، سبک و استایل عینک نیز بسیار مهم است همانطور که پوشیدن یک دست کت و شلوار کار بسیار خسته کننده ای است قطعا همیشه هم نمی توان از یک عینک استفاده کرد.

چه سبک عینکی را انتخاب کنیم؟

اهمیت عینک برای آقایان بیشتر از هر زینت آلات دیگری است و می تواند در انتقال این حس که آنها دارای چه شخصیتی و به اصطلاح خودمان چه تیپ آدمی هستند موثر باشد.

به گفته گرت لیت Garrett Leight یکی از طراحان بزرگ عینک که راه پدرش در ساخت انواع فریم عینک ادامه می دهد: برای یک قرار ملاقات کاری اولین چیزی که به ذهن شما می رسد تهیه یک دست کت و شلوار یا یک جفت کفش مناسب است اما فراموش نکنید که مردم اول با صورت و چهره شما برخورد می کنند پس انتخاب یک عینک درست کاملا حیاتی است!

شاید با خود بگویید هر سال عینک خود را با توجه به مد و سبک آن سال انتخاب می کنیم اما فراموش نکنیم که هر سبک و هر فریمی مناسب هر چهره ای نیست و عینک ها در طرح ها و قالب های متفاوت داستانهای متفاوتی هم برای گفتن به طرف مقابل شما دارند.

عینک هایی با دسته های کلفت و حاشیه دار که شخصیت های جدی بیشتر از آنها استفاده می کردند تقریبا برای یک دهه گذشته است و اکنون چندان محبوبیتی ندارد و به بیانی دیگر از رونق افتاده اند.

عینک هایی با فریم مربع شکل و به رنگ سیاه شخصیتی جدی و عبوس به شما می دهد در حالیکه فریم هایی که دارای طرح ابر و باد با رنگ های روشن تر مانند قهوه ای و سبز روشن هستند چهره ی شما را بیشتر دوستانه و گاهی اوقات هم اهل ادبیات جلوه می دهند.

چه سبک عینکی را انتخاب کنیم؟

فریم های رنگی نشان دهنده شخصیتی سرزنده ، شوخ و خوش برخورد است. انتخاب عینک هایی با فریم های بزرگ تر از اندازه معمول نشان دهنده اعتماد به نفس و بی پروایی است.

فریم پیشنهادی گرت لیت فریم های کریستالی به رنگ های قهوه ایی یا صورتی کمرنگ است. به گفته او شاید بسیاری تصور کنند که انتخاب این سبک فریم دارای ریسک زیادی است اما برخلاف تصور عموم این نوع فریم به چهره شما ظاهری بسیار خوب می بخشد. به گفته او اگر عینکی دارید که به نظر خودتان و دوستانتان اصلا مناسب چهره شما نیست استفاده نکردن از آن گزینه بسیار بهتری است! برای مثال سالها پیش من یکی از عکس های خودم را با یک عینک قدیمی به همسرم نشان دادم و او با قیافه ای خنده دار گفت اگر در آن زمان من تو را با این عینک دیده بودم شاید تصمیم دیگری می گرفتم!

چه سبک عینکی را انتخاب کنیم؟

نیل بلومنتهال Neil Blumenthalمدیرعامل اجرایی کمپانی واربی پارکرWarby Parker. فریم های رنگی را برای آقایان پیشنهاد می کند به گفته او اگر اهل پوشیدن لباس مشکی هستید عینک با فریم سرمه ای را انتخاب کنید. یک نکته زیرکانه در خصوص فریمهای رنگی این است که در عین حال که زیاد به چشم نمی آیند اما در نور جلوه ایی زیبا و جذاب به چهره شما می بخشند.

فراموش نکنید که هرگز قانونی وجود ندارد که شما صرفا باید فقط از یک جفت عینک در تمام مراسم استفاده کنید برای مثال در طی روز و وقتی که لباس رسمی بر تن ندارید می توانید از فریم های رنگی استفاده کنید و در شب برای یک مراسم رسمی به همراه یک دست کت و شلوار عینک هایی با فریم های ساده ترو رسمی تر بزنید. فریم های فلزی هم برای کسانی که سبک کلاسیک را بیشتر می پسندند مناسب است.

چه سبک عینکی را انتخاب کنیم؟


ویدیو مرتبط :
سبک مدیریت مردان الهی(۱) انتخاب مستضعفان شایسته

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چگونه روغن معطر را انتخاب کنیم؟دوری کردن از بوهای ناخوشایند و جذب بوهای مطبوع شدن یک واکنش طبیعی است. ما به طور ناخودآگاه به این بوهایی که در یکی از این دو گروه قرار می گیرند، واکنش نشان می دهیم. بوی مطبوع غذی در حال پخت، در شرایطی که فرد گرسنه باشد، ترشح بزاق را سبب می شود یا بوی علف تازه چیده شده به فردی که شدیداً مضطرب است، آرامش می دهد.

عطر

عطر درمانی بر پایه این واکنش های غریزی و طبیعی به بوها بنا شده است.یک ساعت زنگ دار می تواند تنظیم بشود تا شما را با بوی مشخص و در ساعت مقرر بیدار کند. بیماران می توانند پیش از تحمل و آغاز روش های درمانی به کمک بخور کردن و بوییدن برخی بوها آرام شوند.

تولید کنندگان اتومبیل باید به فکر طراحی سیستم تهویه ویژه ای باشند که بوها و عطرها را از اتومبیل خارج کند تا راننده ها در حین رانندگی هوشیار باقی بمانند.

2 تست ساده وجود دارد که به بینی شما آموزش می دهد تا بوهای مختلف را به خاطر بسپارید. آزمایش اول به شما نشان خواهد داد که بینی چقدر خوب می تواند بوها را احساس کند و تست دوم به شما نشان می دهد که کدام عطر یا روغن های گیاهی را بیشتر دوست دارید.

عطر

تست اول: بو کشیدن و تست تشخیص


چشمانتان را ببندید و به دوست یا یکی از اعضای خانواده بگویید تا 10 نوع جنس را از آشپزخانه شما بیاورند و آنها را یکی یکی جلوی بینی شما بگیرند و بگذارند که خوب ببویید و سپس سعی کنید که آنها را از بوی آنها و بدون دیدن تشخیص دهید.

این مواد می توانند میوه تازه ای که برش خورده، گیاه تازه ای که خرد شده، ظرف حاوی ادویه، سس و غیره باشند. این موارد را به فاصله کمی از بینی شما قرار دهند و برای مدت 30 ثانیه شما باید همه موارد را به درستی حدس بزنید. اگر شما قادر باشید 5 تا 6 عنوان را درست تشخیص دهید، این بدان معناست که حس بویایی شما در سطح متوسط قرار دارد.در هر حال فرد می تواند این توانایی را تا 100% افزایش دهد.

عطر

تست دوم: آزمایش تعیین خانواده عطر مورد علاقه


9 نوع روغن معطر انتخاب کنید. 3 عدد از خانواده گل ها، 3 عدد از خانواده ادویه جات و 3 عدد از خانواده گیاهان سبز. آنها را مخلوط کنید و به صورت رندوم ببویید. بهتر است برای تمرکز بیشتر آنها را با چشم بسته ببویید. این تست به شما کمک خواهد کرد که گروه عطری را که بیشتر دوست دارید بیابید. ممکن است شما رایحه گل ها را بیش از بوی روغن تهیه شده از گیاهان سبز دوست داشته باشید.

یک عطر درمان، باید حداقل 30 تا 40 نوع روغن را در مجموعه خود داشته باشد. به این ترتیب او قادر خواهد بود روغن معطر یا عطری را به شما توصیه کند که به طور طبعی شما را خیلی بیشتر از روغن های معطر موجود در فروشگاه ها تحت تأثیر قرار می دهد.