سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

ضرورت برخورداری از حس مشترک برای برندهای معتبر دنیا


بررسی علل موفقیت بزرگترین برندهای انگلیسی رهنمودهایی به سوی یک آینده روشن به ما ارائه می‌دهد. برخی بزرگان بازار نظیر " یان آرمسترانگ " رییس شرکت هوندا، " مارک گیمور " رییس شرکت " Virgin " و " کلیر شیخ " مدیر شرکت " RSA " معتقد هستند که تفکر درباره خواسته های مشتری، مدیریت خوب و تمرکز بر روی دیدگاه ها و پیشنهادهای صادقانه راههایی برای حرکت به سوی موفقیت به شمار می‌روند.

بررسی علل موفقیت بزرگترین برندهای انگلیسی رهنمودهایی به سوی یک آینده روشن به ما ارائه می‌دهد. برخی بزرگان بازار نظیر " یان آرمسترانگ " رییس شرکت هوندا، " مارک گیمور " رییس شرکت " Virgin " و " کلیر شیخ " مدیر شرکت " RSA " معتقد هستند که تفکر درباره خواسته های مشتری، مدیریت خوب و تمرکز بر روی دیدگاه ها و پیشنهادهای صادقانه راههایی برای حرکت به سوی موفقیت به شمار می‌روند.اما آنچه باعث بقا و تثبیت جایگاه موفق این قبیل شرکتها می‌شود، صداقت و صراحت روسای آنها است. خانم " Gilmour " نیز از اهمیت راستی و درستی می‌گوید. او بر این باور است که موفقیت در بازار سراسر تمرین و تلاش است و نیاز به رسیدن به یک احساس مشترک با مصرف کننده دارد. این کار خود محتاج آموزش است. او درباره مشکلات مدیریت یک برند جهانی سخن می‌گوید.
وقتی " کلیر شیخ " جایگاه اول را در میان برند های بیمه در سال 2007 به دست آورد سه مشکل مهم جهانی وجود داشت که باید با موفقیت از آنها عبور می‌کرد. این سه مرحله مبارزه با سختی‌ها، مشکلات تجارت جهانی و تلاش برای بقا دراین بازار بودند.
اما برخورداری از یک احساس مشترک در حل این مشکل موثر واقع شده و شرکت RSA جای شرکت " Royal Sun Alliance " را گرفته‌است. برند RSA از ترکیب دو برند مختلف به وجود آمده است.
خانم " هلن لوییس " مدیر بخش استراتژی بازاریابی و تحلیل گر دیدگاه‌های مشتریان می‌گوید: می‌توان با تشویق کارمندان به گذراندن ساعاتی معین در منازل مشتریان بر تلاش و کوشش آنها افزود. در غیر این صورت اجازه حضور در جلسات اصلی به پرسنل شرکت داده نمی‌شود. این جلسه کمی شبیه به یک نوع تدبیر و دور‌اندیشی عاقلانه به نظر می‌رسد اما خانم لوییس که مدیریت آکادمی آموزش تجزیه و تحلیل نقطه نظرات مصرف کننده را بر عهده دارد بر این باور است که این تدبیر جواب خواهد داد. ترک جلسات و فرار از جلسه هیات امنا برای فعالان در بازار بسیار مهم است. از دیدگاه او تلاش برای شناخت کامل رفتار مشتریان بدونه هر گونه غرور و پیش داوری از ضروریات ورود به بازار یا حضور در جلسه هیات امنا یک شرکت به شمار می‌رود.
برخی از فعالان بازار که در کلاس های آموزشی روشهای میریت یک برند شرکت کرده‌اند درباره نوعی غرور یا خودبینی صحبت می‌کنند. در این راستا " نیک فل " سخنگوی شرکت " SAB Miller " از تمایل برندهای جهانی به خود‌نمایی و بیان تجربیات خود در بازار بدون در نظر گرفتن دیگر کشور‌های جهان صحبت می‌کند. او این موضوع را یک نارحتی بزرگ در میان برند های بزرگ و معتبر می‌داند.یک فعال قدیمی که مایل نیست اسم خود را بگوید معتقد است که شرکت بزرگ بین‌الملی او در آغاز، توجه کارشناسی به نحوه فروش و تجارت در دنیا داشت اما چندان به امر بازاریابی اهمیت نمی‌داد. در آن زمان وقتی یک شرکت بازرگانی تمایل به درک پروسه برند‌سازی از خود نشان می‌داد، هنوز امکانات برای انجام این کار فراهم نبود. یک رئیس موفق پس از آن که یک تصمیم بزرگ گرفت افراد مناسب را برای این کار استخدام کرده و سپس تلاش می‌کند تا برند خود را تبدیل به بزرگترین شرکت در تمام دنیا کند.

منبع : MBAnews.ir


ویدیو مرتبط :
حضور برندهای معتبر در نمایشگاه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سرمربی تیم ملی برزیل:با این بازیكنان باهوش برای تمام تیم‌های دنیا خطرناك هستید 

 

سرمربی تیم ملی برزیل:با این بازیكنان باهوش برای تمام تیم‌های دنیا خطرناك هستید

 

سرمربی تیم ملی فوتسال برزیل گفت: ایران با عملکرد چند سال اخیرش نشان داده نه تنها برای تیم ما بلکه برای تمام دنیا تیمی خطرناک است.

مارکوس سوراتو عنوان کرد: صحبتی که در مورد تیم ملی فوتسال ایران داشتم و گفتم این تیم می‌تواند فینالیست جام‌جهانی 2012 شود هرگز یک تعارف نبود. این موضوع یک حقیقت است که تیم شما می‌تواند این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: این تیم در جام‌جهانی قبلی هم بسیار خوب ظاهر شد و حتی در جمع 4 تیم رنکینگ فیفا قرار گرفت. ما تیم ایران را قطعاً یک خطر برای خود احساس می‌کنیم. این تیم نه تنها برای برزیل بلکه برای همه تیم‌های دنیا می‌تواند خطرناک باشد. شما در جام‌جهانی کوچک (گرندپرکیس) هم 3 بر یک اسپانیا را شکست دادید.

سوراتو با اشاره به بازیکنان تیم ایران تصریح کرد: بازیکنانتان بسیار باهوش، تکنیکی و با مهارت بالا هستند و همین چند فاکتور باعث شده آنها ترکیب خوبی را کنار هم تشکیل دهند. محمد طاهری و وحید شمسایی مثال بسیار مناسبی برای خصوصیاتی که گفتم هستند. مطمئنا به این نفرات بازیکنان جدیدی هم اضافه شده‌اند که قابلیت‌هایی دارند. مثلا بازیکن شماره 7 شما (اصغر حسن‌زاده) هم بسیار سرعتی و با مهارت فنی بالا است. او هم مثل اغلب ملی‌پوشان ایران قوای جسمانی خوبی دارد.

سرمربی تیم ملی برزیل تأکید کرد: به نفراتی که گفتم باید مصطفی نظری را هم اضافه کنم. او بهترین بازیکن تیم ایران و یکی از سه گلر برتر دنیا است. به عقیده من نظری در کنار شمسایی، طاهری و حسن‌زاده یک ترکیب ایده‌آل را برای تیم ملی ایران می‌سازند.

سوراتو در مورد تغییراتی تا جام‌جهانی 2012 تایلند در تیمش ایجاد خواهد شد گفت: شوماخر، مارکینیوس و لنیزیو که هسته اصلی تیم برزیل بودند که دیگر در کنار خود نخواهیم دید و آنها در جام‌جهانی بازی نخواهند کرد. پیدا کردن بازیکن مناسب و جایگزین برای آنها خیلی دشوار است.

و ی در خصوص عدم استفاده از فالکائو در سفر به ایران گفت: او در لیگ برزیل بازی می‌کند که مسابقاتش از ژانویه آغاز شده او از نظر آمادگی شرایط خیلی خوبی نداشت که بخواهند در این مسابقه‌ها به ما کمک کنند.