سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

بهترین رنگ موی جهان در خانه شماست! 

 

رنگ مو,بهترین رنگ مو

 

اگر به سراغ مادربزرگ خود بروید و از او در این باره بپرسید، قطعا بیش از 10‌گیاه دارویی با رنگ‌های متفاوت و زیبا را به شما معرفی می‌كند كه استفاده از آن‌ها موجب تغییر رنگ موها و ایجاد تغییر در ظاهر شما می‌شود. پیش از تولید و عرضه رنگ موهای شیمیایی در جهان بسیاری از زنان در كشورهای مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رویش گیاهان دارویی همان منطقه از این خاصیت گیاهان دارویی برای رنگ كردن موهای خود استفاده می‌كردند. این افراد از حنا برای حنایی كردن موها، از روناس برای مشكی‌كردن و از دانه‌های قهوه برای قهوه‌ای كردن موهای خود استفاده می‌كردند. در این مقاله شما را با برخی از رنگ موهای طبیعی كه از گیاهان دارویی تهیه می‌شوند، آشنا می‌كنیم. رنگ موهایی كه به راحتی در آشپزخانه شما تهیه می‌شوند و كاربردی موثر و سالم در حفظ شادابی و نشاط مو و تغییر رنگ آن‌ها دارد.

 

مشكی پركلاغی با روناس

 

اگر تمایل دارید موهای‌تان را به رنگ مشكی تیره یا به‌اصطلاح پركلاغی در آورید، توصیه می‌كنیم از محلول گیاه دارویی روناس استفاده كنید. این محلول می‌تواند در مدت زمان كوتاهی رنگی تیره و مشكی به تار موی شما ببخشد. برای تهیه این محلول كافی است 4 قاشق غذاخوری روناس را در 3 لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. این محلول را پس از سرد شدن روی موهای‌تان ماساژ دهید. پیش از این مردم بسیاری در شرق آسیا و شمال آفریقا از این گیاه برای رنگ آمیزی پارچه استفاده می‌كردند.

 

رنگ بور را با گیاه اسپرك تجربه كنید

 

اگر در گروه افرادی قرار دارید كه از رنگ‌های روشن لذت می‌برید و تصمیم دارید رنگ موی خود را به رنگ زرد یا بور در آورید بهترین روش استفاده از گیاه اسپرك است. گیاه اسپرك انواع مختلفی دارد كه از میان آن‌ها تنها یك نوع برای رنگ آمیزی موی سر مناسب است. بنابراین هنگام تهیه این گیاه حتما به فروشنده توصیه كنید كه اسپرك برای رنگ مو نیاز دارید. برای تهیه عصاره اسپرك نیز لازم است 4 قاشق غذاخوری از آن را در 3 لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف كردن و سرد شدن آن را روی موهای خود ماساژ دهید. با ماساژ این عصاره روی موهای‌تان به مرور موها به رنگ زرد و پس از آن به رنگ بور در می‌آیند.

 

رنگ طبیعی برای دوستداران رنگ مسی

 

افرادی كه علاقه‌مند به رنگ موی مسی هستند می‌توانند از یك نسخه گیاهی بسیار ساده برای به دست آوردن این رنگ برای موهای‌شان استفاده كنند. برای تهیه این تركیب كافی است كه به تركیب گل ریواس و گل بابونه مقداری حنا اضافه كنید. برای این منظور كافی است به میزان مساوی (4 قاشق غذاخوری) از هر 3 گیاه دارویی گل ریواس، گل بابونه و حنا را در ظرف ریخته و آن را با 3 لیوان آب مخلوط كرده و روی حرارت بگذارید. پس از جوشیدن این مخلوط آن را صاف كرده و روی موهای‌تان ماساژ دهید. این تركیب موجب به دست آمدن رنگ مسی شده و جلوه زیبایی به موهای‌تان می‌دهد.

 

موهای طلایی با عصاره گل بابونه

 

افرادی كه علاقه‌مندند موهایی طلایی رنگ داشته باشند می‌توانند از عصاره گل بابونه و گل ریواس برای این منظور كمك بگیرند. تركیب این 2 عصاره یكی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای افرادی است كه موهای سفید دارند. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بی‌رنگ موجب طلایی شدن موها می‌شود. برای تهیه این عصاره تنها باید 5 قاشق گل بابونه و 5 قاشق گل ریواس را درون 3 لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت 20 دقیقه كه گل بابونه در آب جوشید این محلول آماده است. آن را صاف كرده و پس از خنك شدن روی موهای خود ماساژ دهید. این كار را تكرار كنید تا رنگ طلایی مورد علاقه‌تان روی موها ظاهر شود.

 

های لایت آبی با گیاه دارویی

 

افرادی كه تارموی سفید دارند و تعداد این تار موها در سر آن‌ها به حدی است كه موجب نارضایتی آن‌ها می‌شود، می‌توانند برای از بین بردن این مسئله از عصاره گیاه آقطی برای جلوه بیشتر موهای‌شان استفاده كنند. برای این منظور كافی است گیاه آقطی را از نزدیك‌ترین عطاری به منزل خود تهیه كنید و آن را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. پس از 10 دقیقه عصاره‌ای از این گیاه به دست می‌آید كه ماساژ این عصاره روی سر و موها موجب تیره رنگ شدن موهای سفید می‌شود. البته باید توجه داشت كه گیاه آقطی به‌دلیل توناژ آبی كه در خود دارد موجب آبی‌شدن تارهای سفید شده و جلوه‌ای خاص به موهای شما می‌بخشد.

 

حنا، معروف‌ترین رنگ طبیعی جهان

 

حنا یكی از معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین گیاهانی است كه برای تغییر رنگ موها و روشن كردن آن‌ها توسط زنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی كه علاقه‌مند به استفاده از رنگ‌های طبیعی و بی‌خطر برای سلامت‌شان هستند تمایل زیادی به استفاده از این رنگ دارند. رنگی كه نه تنها موجب قرمزی پوست و التهاب پوست سرشان نمی‌شود بلكه به ترمیم ساقه موها و ضخیم‌تر شدن آن‌ها كمك كرده و خواص درمانی فوق العاده‌ای برای مو دارد. افرادی كه موهای تیره رنگ دارند با كمك حنا می‌توانند رنگ موهای خود را به قهوه‌ای نزدیك كنند. رنگ حنا وقتی روی موهای تیره رنگ قرار می‌گیرد آن‌ها را قهوه‌ای تیره و براق می‌كند. این رنگ درصورتی كه روی موهای روشن امتحان شود متناسب با روشنی مو به رنگ‌های قهوه‌ای روشن، حنایی و قرمز تبدیل می‌شود.

 

تست رنگ طبیعی بر موها

 

نكته‌ای كه پیش از رنگ كردن موها با گیاهان طبیعی باید به آن دقت كرد این است كه همیشه قبل از رنگ كردن كل موها با گیاه دارویی مورد نظر، بهتر است آن گیاه دارویی را روی بخش كوچكی از موهای‌تان امتحان كنید. برای این منظور كافی است كمی از موهای سرتان را بچینید و روی آن رنگ مورد نظر را امتحان كنید. در این حالت اگر از رنگ به دست آمده احساس رضایت داشتید آن را روی موهای‌تان بگذارید. بهترین شرایط برای رنگ كردن موها با عصاره گیاهان طبیعی آن است كه در محیطی كه به دمای بدن نزدیك است و به‌اصطلاح 37 درجه سانتی‌گراد دما دارد موهای خود را رنگ كنید. در این حالت نتیجه بهتری بعد از رنگ كردن موها به دست می‌آید.

 

با موهای سفید چه كنیم؟

 

پیش از پیدایش رنگ‌های شیمیایی در جهان بسیاری از مردم از گیاهان دارویی مختلف برای رنگ آمیزی موهای خود استفاده می‌كردند. امروزه نیز بسیاری از درمانگران طب سنتی استفاده از این رنگ‌های طبیعی و گیاهی را در مقایسه با رنگ‌های شیمیایی كه استعمال آن‌ها عوارض جانبی نیز به همراه دارد، توصیه می‌كنند. این درمانگران برای پوشاندن تار موهای سفید به مراجعان خود توصیه می‌كنند 2 قاشق غذاخوری تنباكو را با 2 لیوان آب به‌مدت نیم ساعت بجوشانند و سپس موهای خود را با محلول خنك شده تنباكو ماساژ دهند تا تارهای موی سفید شده به رنگ مشكی در آیند.

منبع:برترین ها


ویدیو مرتبط :
بهترین کلیپ جهان از بهترین بازیکن جهان یعنی مسییییییییی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهترین داروهای جهان در آشپزخانه شماست


خیلی از داروهای شیمیایی را تاحدودی می‌شناسیم و می‌دانیم كدام آنها را، البته داروهای با مصرف وسیع و قابل‌تهیه بدون نیاز به نسخه پزشك، برای چه مشكلی باید به كار ببریم، این‌گونه اطلاعات را هم درمورد برخی مواد غذایی،‌ داروهای سنتی و گیاهی داریم اما معمولا اطلاعات ما درمورد اینگونه داروها و درمان‌ها علمی نیست.