سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!


برج... واژه ای که در دوران معاصر نام آن را زیاد می شنویم. وقتی زمین برای جا دادن جمعیت تنگ می آید، بشر مجبور است ساخته های خود را در جهت عمودی گسترش دهد، گرچه از گسترش افقی آن ها نیز عقب نمی ماند.

وب سایت چیدانه: برج... واژه ای که در دوران معاصر نام آن را زیاد می شنویم. وقتی زمین برای جا دادن جمعیت تنگ می آید، بشر مجبور است ساخته های خود را در جهت عمودی گسترش دهد، گرچه از گسترش افقی آن ها نیز عقب نمی ماند.

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

 تهران نیز که انفجار جمعیت در آن بیداد می کند از این مقوله باز نمانده و نشانه های معماری بلندمرتبه را در برج هایی که اخیرا در این شهر ساخته شده، کم و بیش می بینیم. چیدانه پیش از این چند برج برجسته ی تهران را با نام برج های تهران، بلندی های ماندگار به شما معرفی کرده است. امروز می خواهیم به صورت مفصل تری به یکی از آن ها یعنی برج بین المللی تهران بپردازیم. با ما همراه باشید...

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...یک باغچه آویز برای دکوراسیون منزل تان بسازید!


می دانم که بسیاری از شما عاشق گل و گیاه هستید و با وجودی که امروزه در بسیاری خانه ها از حیاط های باصفای قدیمی خبری نیست، اما شما همیشه جایی برای گل ها و گیاهان سبز در منزل تان پیدا می کنید. شیوه ی نگهداری گل ها در فضای داخلی یا بالکن و پاسیو می تواند با ذوق و سلیقه ی شما همراه شود و در نهایت منظره ای زیبا و باطراوت در دکوراسیون منزل تان به ارمغان آورد.

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

امروز چیدانه می خواهد یک روش ساده برای نمایش گیاهان خانگی به شما آموزش دهد که طبیعت را مهمان خانه ی شما خواهد کرد و مطمئنم برای تان جالب خواهد بود. پس با ما همراه باشید و خودتان طراح باغچه ی کوچک و متفاوت منزل تان باشید...

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...۱۰ پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه


فکر نمی کنم کسی دلش بخواهد کفش های گل آلوده خانه اش را کثیف کند، شاید هم دلیل به وجود آمدن پادری ها همین باشد، این که قبل از ورود به خانه کفش ها را تمیز کنیم، در هر صورت استفاده از پادری ها اجتناب ناپذیر است.

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

دو حالت دارد یا پادری پشت در ورودی قرار می گیرند یعنی در داخل خانه یا جلوی در ورودی یعنی بیرون از خانه. در هر صورت فرقی نمی کند چون پادری ها جزو اولین چیزهایی است که به محض ورود به خانه با آن روبرو می شوید پس بسیار مهم است که آن ها هم از لحاظ ظاهری زیبا باشند. این مطلب تعدادی از پادری های زیبا را به شما نشان می دهد. پس حتما تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...۱۰ کابینت سرویس بهداشتی و حمام شیک و کاربردی

در طراحی داخلی خانه هر فضایی آرایش و نظم خاص خودش را می طلبد. شاید بتوان گفت مهم ترین فضایی که نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و خلاقیت زیاد است، دکوراسیون آشپزخانه می باشد. بسیاری از شما نظرتان همین است و به احتمال زیاد بعد از آن می روید سراغ نشیمن و پذیرایی. فضاهایی که معمولا در این میان کمتر مورد توجه قرار می گیرند، حمام و سرویس بهداشتی اند که به خاطر فضای کوچک آن ها و لوازم اندک شان، اغلب در اولویت نیستند.

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

اما اگر بدانید با یک طراحی هوشمندانه، منحصر به فرد و اکسسوری های مناسب چه تفاوتی می توانید در فضای حمام تان ایجاد کنید، مطمئنم طراحی این فضا در سطر اول دوم لیست شما جای می گیرد. شما در اینجا ۱۰ ایده ی طراحی کابینت برای حمام و سرویس بهداشتی خواهید دید که در پشت ظاهر ساده و معمولی شان، بسیار کاربردی و جذاب هستند. با چیدانه همراه باشید...

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...۱۰ جالباسی مدرن در دکوراسیون منزل


فصل های سرد سال که از راه می رسد تازه می فهمم که چقدر جالباسی های خانه را دست کم می گرفتم. جالباسی ها همان هایی هستند که وقتی از سرمای بیرون به گرمای خانه پناه می آوریم با آغوش باز پذیرای لباس های ضخیم و بارون خورده مان هستند و باعث نظم دهی بیشتر به اتاق ها می شوند.

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

اگر شما هم یکی از این عناصر نظم دهنده را در خانه کم دارید، این مطلب بهترین پیشنهاد ها را به شما ارائه می کند پس با چیدانه همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...طراحی داخلی مطب دندان پزشکی لوندر، تحقق رویای یک معمار


همواره تفاوت بوده میان آنچه ساخته شده و آنچه خواسته ی ذهن هنرمند است؛ تضاد میان دنیای باید و دنیای مطلوب؛ از دیدگاه فضا که بنگریم، "معماری" تفاوت مورد نظر است. هنرمند روحی است که از آغاز هرگاه رو به سویی کرده محیط را آن گونه که می خواسته دیده و نه آنچه وجود داشته است.  همواره دنیا را بهتر از هست ها به یاد آورده است. شاید داشتن بال دیگر برای انسان رویا شده باشد و شاید ناخداگاه کره ی زمین دیگر رویا ها را شدنی نداند اما هنوز خواب آن را می بیند.

برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران!

هنرمند اما بدون رویا موجودیتی ندارد. وی همواره خواسته و برای تحقق رویاهایش به دنبال راه حل زندگی کرده است. پروژه ی مطب دندان پزشکی و زیبایی دندان لوندر یکی از همان رویاهای رضا مفاخر از دفتر مهندسین مشاور زما است که به خوبی توانسته آن را محقق کند، و مقام تقدیر شده در هشتمین جایزه ی معماری داخلی سال ۱۳۹۴ در بخش عمومی و همچنین نامزد بخش بازسازی پانزدهمین جایزه ی معمار سال ۱۳۹۴ از آن خود کند. با چیدانه همراه باشید تا به آن سری بزنیم.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


ویدیو مرتبط :
شست وشوی بلندترین برج مسکونی درایران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دولت احمدی نژاد اجازه بررسی اوضاع اقتصادی ایران را به صندوق بین المللی پول نمی داد/تهران، بر سر دو راهیاخبار ,اخبار اقتصادی, اوضاع اقتصادی ایران

 

اخبار اقتصادی - وال استریت ژورنال:
دولت احمدی نژاد اجازه بررسی اوضاع اقتصادی ایران را به صندوق بین المللی پول نمی داد/تهران، بر سر دو راهی

مسئولین ایران از سال 2011میلادی به صندوق بین المللی پول اجازه نداده اند اقتصاد این کشور را بررسی کند .

به گزارش تیک  صندوق بین المللی پول در یک ارزیابی جدید گفت ، اقتصاد ایران به علت تعلیق تحریم های بین المللی در حین مذاکرات با تهران در باره برنامه هسته ای در حال بهبود است .

 

این دیدگاه خوش بینانه می تواند باعث اعتبار بخشیدن به منتقدانی شود که می گویند قرارداد موقت روشی برای خرید زمان از سوی ایران است ، دولت اوباما گفته است تعلیق تحریم ها می تواند فقط به طور محدود اقتصاد ایران را تسکین بخشد و تخمین زده است که ارزش آن برای ایران 7 میلیارد دلار خواهد بود .

اما در اولین بررسی صندوق بین المللی پول بعد از آنکه تحریم های آمریکا و بین المللی سرمایه گذاری و صادرات در این کشور را محدود کرد، گفته شده است انتظار می رود اقتصاد این کشور در مقایسه با مدت مشابه در دوسال گذشته یک تا دو درصد رشد داشته باشد .

مارتین سریسولا رئیس این صندوق در ایران با اشاره به قرار داد موقت ماه نوامبر با پنج عضو دائم سازمان ملل به علاوه آلمان گفته است ، « چشم انداز سال های 2014 / 2015 میلادی بهبود یافته است ،اما هنوز بسیار نا مطمئن است » .

سریسولاگفت ، « بر طبق گزارش های خارجی [ خارج از ایران ] کارشناسان این صندوق، پیش بینی می کنند فعالیت اقتصادی در سال های 2014 و 2015شروع به با ثبات شدن می کند » .

مسئولین ایران از سال 2011میلادی به صندوق بین المللی پول اجازه نداده اند اقتصاد این کشور را بررسی کند .

قرار داد موقت که در ماه نوامبر بسته شد ،در مقابل تعلیق بخش هائی از برنامه هسته ای تهران بعضی از تحریم ها را کاهش داد . انتظار می رود این مذاکرات هفته آینده دوباره برای رسیدن به یک توافق فراگیر از سر گرفته شود .

صندوق گزارش داده است که آشکار است اقتصاد ایران از تحریم ها و مدیریت بد اقتصادی ، کاهش مرحله ای یارانه های انرژی و برنامه های اجتماعی بلند پروازانه ای که بودجه آنها به طور نامناسب تعیین شده دچار آسیب گردیده است .

کارشناسان اقتصادی می گویند قبل از شروع آسیب تحریم ها در سال 2011 میلادی احمدی نژاد قادر بود به علت در آمد های سرشار نفتی، سو مدیریت اقتصادی و ضعف برنامه ریزی مالی خود را پنهان کند، اما تحریم ها صادرات نفت و معاملات مالی ایران را هدف قرار داد و باعث شد منبع اصلی در آمد دولت مسدود شده و جلوی تجارت گرفته شود .

در اواخر سال 2012 میلادی ارزش ریال تنزل کرد و باعث تورم بسیار بالائی شد که در ماه ژوئیه به 45 در صد رسید .

اما بعد از قرار داد موقت در ماه نوامبر، صندوق بین المللی پول گزارش داد که فشار های تورم به سبب ثبات ریال کاهش پیدا کرده است . صندوق اعلام کرده است تورم تا ماه مارس می تواند به 20 در صد برسد .

منتقدان کاهش تحریم ها می گویند کاخ سفید در حال تضعیف تلاش های خود است .

مارک دوبو ویتز، رئیس موسسه تحقیقاتی، بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واشنگتن هفته گذشته به کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت ، «متاسفانه ممکن است دولت و متحدان آن در اشتباه باشند. اگر اقتصاد ایران بهبود یابد ، فشار بر ایران برای پیگیری توافق هسته ای کاهش خواهد یافت » .

مارک کرک،سناتور محافظه کار ایلینویز گفت گزارش صندوق بین المللی پول بعد از آنکه او و دیگران در کنگره به کاخ سفید هشدار دادند « که کاهش تحریم ها قبل از تعطیلی برنامه هسته ای آشکار ایران، می تواند یک اشتباه فاحش در سیاست خارجی باشد » داده شده است .

سناتور کرک گفت، « در حالی که اقتصاد ایران بهبود می یابد و تحریم ها ازهم می پاشد، فشار بر ایران برای از بین بردن ظرفیت های هسته ای خود نیز کاهش می یابد » .

وزارت امور خارجه آمریکا به درخواست ها برای اظهار نظر در این باره پاسخی نداد . یکی از مسئولین ارشد دولت گفت ، «کاهش تحریم» که ایران در زمان قرارداد موقت به آن دست یافت، حتی اندکی به این کشور کمک نخواهد کرد » .

در ضمن صندوق بین المللی پول هشدار داد که تمام دستاورد های مثبتی که ایران در ماه های اخیر به آن دست یافته است می تواند با تجدید تنش ها از بین برود . این صندوق گفت هرگونه « شوک خارجی » می تواند « ثبات پولی ای را که به سختی به دست آمده از بین ببرد » .

سریسولا گفت ، « ایران اکنون بر سر یک دوراهی قرار دارد . این خطر وجود دارد که اقتصاد همچنان با رشد ناچیز و تورم بالا مواجه گردد ، برای ادامه افزایش ثبات ، سرمایه گذاری و بهره وری باید اصلاحات ادامه یابد » .

بعضی از تحلیلگران همچنین تحلیل های صندوق بین المللی پول را زیر سوال می برند و می گویند این دیدگاه صندوق ممکن است بیش از حد خوش بینانه باشد . صندوق بین المللی پول برای ملاقات با مسئولین بانک مرکزی ، وزیر اقتصاد ، مدیران اجرائی بخش خصوصی ایران جهت آماده نمودن ارزیابی خود دو هفته در تهران بوده است.

با این وجود، بسیاری از افراد می گویند این نزدیکی روابط اقتصاد ایران را با ثبات می کند . « برایان پلاموندون » کارشناس شرکت تحقیقاتی « اچ آی اس » پیش بینی می کند اقتصاد [ ایران ] با توجه به تقویت ریال و افزایش تقاضا برای صادرات نفت ایران بعد از کاهش تحریم ها امسال5/0 در صد رشد خواهد داشت .

به هرحال، واشنگتن می گوید ، حتی در حال حاضر با وجود اینکه کنگره در حال بررسی لایحه ای برای وضع تحریم های جدید علیه ایران است، به فشار ها ادامه می دهد .

با وجود اینکه باراک اوباما با این لایحه مخالف است، اما شنبه گفت که دولت وی شرکت هائی را که با نقض احتمالی تحریم ها با ایران به تجارت بپردازند مجازات خواهد کرد . این کار حاکی از نگرانی مقامات غربی از این امر است که با کشف فرصت های برگشتن به ایران از سوی شرکت های خصوصی تحریم ها شروع به از دست دادن اثرات خود کند .

اوباما گفت ، « ما مانند یک کامیون آجر بر سر آنها فرود خواهیم آمد »

اخبار اقتصادی - تیک