سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

آشنایی با روش آماده‌سازی پیازنحوه خرد کردن پیاز, آموزش خرد کردن پیاز
پیاز یکی از پرکاربردترین مواد اولیه در آشپزی است. پیاز سفید خوش طعم‌تر از پیاز قرمز است اما برخی مزه شیرین‌تر پیاز قرمز را ترجیح می‌دهند.
دستورالعمل‌های زیادی برای پوست کندن پیاز وجود دارد. اینکه چگونه پیاز را پوست بکنید که اشکتان را در نیاورد. از اینکه کبریت لای دندان‌هایتان بگذارید تا اینکه پیاز را در آب پوست بکنید.
اما با همه این ترفندها اگر در هنگام پوست کندن پیاز اشک نریختید، در مرحله ریز کردن اشکتان درمی‌آید. پس از همان اول بگذارید اشک از چشم‌هایتان سرازیر شود. برای سلامتی چشمتان خوب است.

خرد کردن پیاز
خرد کردن پیاز انواع زیادی دارد: نگینی، حقه‌ای، ریز شده معمولی. بسته به اینکه چه می‌خواهید بپزید، می‌توانید یکی از این انوع را انتخاب کنید.
برای نگینی خرد کردن پیاز بهترین روش این است که یک بار پیاز را از وسط (از ارتفاع) به دونیم کنید. آنگاه هر قطعه را روی تخته بخوابانید، سر و ته پیاز را بزنید، برش‌های عمودی در هر نیمه ایجاد کنید. (به طور متوسط چهار تا شش برش کافی است.) سپس برش‌های عرضی هم اندازه بزنید.
در روش حلقه‌ای پیاز درسته را روی تخته قرار دهید و از عرض برش بزنید.
روش معمولی تنها در اندازه قطعات پیاز با روش نگینی فرق دارد.
برای رنده کردن پیاز هم بهتر است این توصیه را به کار ببندید: بهتر است انتهای پیاز را نزنید چون باعث می‌شود هنگام رنده کردن لایه‌های پیاز از هم جدا شود.

منبع : hamshahrionline.ir


ویدیو مرتبط :
آشنایی و راهنمای کشت و کار گل لاله و پیاز آن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ایران آماده توقف مشروط غنی سازی... 

 

ایران آماده توقف مشروط غنی سازی...

 

ترکیه: ایران آماده توقف مشروط غنی سازی 20 درصد است

باید اختلافات را به کناری نهاد و فورا مذاکراتی میان گروه وین (آمریکا، فرانسه و روسیه) و ایران آغاز شود. با بروز پیشرفت در این مذاکرات فنی، اعتماد متقابل میان دو طرف تقویت می شود.

ترکیه اعلام کرد ضمانت هایی از ایران برای توقف مشروط غنی سازی 20 درصد دریافت کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیروز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای آلمانی اش "گیدو وستروله" در شهر استانبول اعلام کرد: ایران ضمانت هایی را برای توقف مشروط غنی سازی 20 درصدی ارائه کرده است.

به گفته وزیر خارجه ترکیه، ایران در صورتی که کشورهای 1+5 ، بیانیه تهران درباره مبادله سوخت اتمی را بپذیرند، حاضر است غنی سازی 20 درصدی را متوقف کند.

کشورهای 1+5 متشکل پنج عضو دائم شورای امنیت یعنی آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلیس به علاوه آلمان هستند.

بیانیه تهران درباره مبادله سوخت هسته ای اوایل سال جاری با حضور سران ایران ، برزیل و ترکیه در تهران امضا شد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین "کاترین آشتون" مسول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را به ازسرگیری مذاکرات میان ایران و کشورهای عضو 1+5  در سریع ترین زمان ممکن فراخواند.

وزیران خارجه سه کشور ایران، برزیل و ترکیه نیز روز یکشنبه گذشته در شهر استانبول ترکیه باهم دیدار کرده بودند.

وزیر خارجه ترکیه اضافه کرد در دیدار اخیر با همتای ایرانی اش در استانبول، پیام مهمی را دریافت کرده است مبنی بر اینکه اگر توافق تهران درباره تبادل سوخت، اجرایی شود و به راکتور تحقیقاتی تهران سوخت مناسب داده شود، ایران غنی سازی 20 درصدی را متوقف خواهد کرد.

وی افزود: باید اختلافات را به کناری نهاد و فورا مذاکراتی میان گروه وین (آمریکا، فرانسه و روسیه) و ایران آغاز شود. با بروز پیشرفت در این مذاکرات فنی، اعتماد متقابل میان دو طرف تقویت می شود.

داوود اوغلو ادامه داد: ایران تاکید کرده است که سعید جلیلی (دبیر شورای عالی امنیت ملی ) با مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از ماه رمضان آینده مذاکره خواهد کرد.

وزیر خارجه آلمان نیز اعلام آمادگی ایران برای انجام مذاکرات "بدون پیش شرط" درباره توافق مبادله سوخت را نشانه بسیار خوبی قبل از ازسرگیری مذاکرات دانست.

وی گفت: معتقدیم می بایست همکاری همه جانبه ای صورت بگیرد و نامه ای را که ایران روز دوشنبه گذشته به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارسال کرد نیز نشانه ای است که چنین همکاری امکان پذیر است...../تحلیل:عصرایرن