کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری


بسیاری از مادران باردار اصرار دارند در دوران بارداری مو‌های‌شان را رنگ کنند، ناخن بکارند یا ناخن‌های‌شان را طراحی کنند اما نگرانند مبادا این کار‌ها تأثیر نامطلوبی روی جنین بگذارند.

وب سایت نی نی بان: بسیاری از ‌پزشکان متخصص زنان و زایمان انجام کار‌های زیبایی همراه با مواد شیمیایی مانند رنگ کردن مو را را در دوران بارداری برای خانم‌ها ممنوع کرده‌اند. بعضی دیگر از متخصصان هم توصیه می‌کنند این گونه کار‌ها نباید در ماه‌های اول صورت بگیرد اما بعد از آن مانعی ندارد.

بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری
 
بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری

بسیاری از مادران باردار اصرار دارند در دوران بارداری مو‌های‌شان را رنگ کنند، ناخن بکارند یا ناخن‌های‌شان را طراحی کننداما نگرانند مبادا این کار‌ها تأثیر نامطلوبی روی جنین بگذارند. بسیاری از ‌پزشکان متخصص زنان و زایمان انجام کار‌های زیبایی همراه با مواد شیمیایی مانند رنگ کردن مو را را در دوران بارداری برای خانم‌ها ممنوع کرده‌اند. بعضی دیگر از متخصصان هم توصیه می‌کنند این گونه کار‌ها نباید در ماه‌های اول صورت بگیرد اما بعد از آن مانعی ندارد. بنابر‌این از دکتر زهره لواسانی درباره انجام کار‌های زیبایی در دوران بارداری، منع یا آزاد بودن آن و تأثیرش بر روی جنین پرسیدیم.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...دلایل تشنگی بیش از حد در بارداری

بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری

گاهی اوقات چه باردار باشید چه نباشید احساس نیاز شدید به نوشیدن مقدار زیادی آب در روز میکنید. در حالی که بسیاری از افراد احساس میکنند نوشیدن ۸ لیوان آب در روز کافی است، مادر باردار نیاز بیشتری دارد. احساس تشنگی مستمر زمانی که شما باردار هستید میتواند نشانه برخی علائم دوران بارداری باشد.
پول توجیبی کودک، قوانین طلایی

بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری

بچه‌های امروز بیشتر و احتمالا زودتر از نسل‌های قبل با پول سروکار پیدا می‌کنند و استفاده از آن را یاد می‌گیرند اما هنوز هم مانند گذشته شروع استفاده آنها از این ابزار با پول توجیبی است. از آنجایی که امروز توقع و رفاه بچه‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده توجه به نکات مرتبط با این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...علائم لکنت زبان در کودکان

بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری

یکی از مسائل و مشکلات خاص دوران کودکی، اختلال‌ها و ناروانی‌های گفتاری است که از شایع‌ترین آنها می‌توان از لکنت زبان نام برد. طبق چهارمین راهنمای تشخیصی و آماری بیماری‌های روانی، لکنت زبان نوعی آشفتگی و اختلال در روانی گفتار است که به‌صورت تکرار صداها، کشش صداها، قطع روانی کلام، تکرار کلمات، مکث بین واژه‌ها، ناموزونی تکلم و جایگزین کردن واژه‌ها برای جلوگیری از کشش صداها در بین کودکان و نوجوانان مشاهده می‌شود. اغلب کودکانی که دچار لکنت زبان هستند، می‌دانند که چه می‌خواهند بگویند و شاید بارها نیز آن را تمرین و تکرار کرده‌اند، ولی به‌راحتی و در شرایطی خاص قادر به بیان آن نیستند.یک بیماری ترسناک در بارداری

بایدها و نبایدهای اقدامات زیبایی در بارداری

تا به حال چند بار برای تان پیش آمده است که از لیوان مشترک بدون هیچ واهمه ای نوشیدنی بنوشید یا از قاشقی که فرد دیگری با آن قبلا غذا خورده استفاده کنید؟ در صورت انجام این کار، ممکن است به بیماری های زیادی مبتلا شوید. شاید تصور کنید انجام این کار تنها شما را در معرض ابتلا به سرماخوردگی قرار می دهد، در حالی که سخت در اشتباه هستید.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
بایدها و نبایدهای جراحی های زیبایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بایدها و نبایدهای میوه خوری در دوران بارداری


دوران بارداری یکی از حساس‌ترین مراحل زندگی زنان می باشد. در این دوران از هر گوشه و کناری به خانم‌های باردار توصیه‌هایی می‌شود که چه بخورند و چه نخورند. دوستان و اعضای خانواده هم همیشه سفارش‌هایی دارند که چه میوه‌هایی را بخورید و كدام‌ها را نخورید.


 صبح بخیر: دوران بارداری یکی از حساس‌ترین مراحل زندگی زنان محسوب می‌شود. در این دوران از هر گوشه و کناری به خانم‌های باردار توصیه‌هایی می‌شود که چه بخورند و چه نخورند. دوستان و اعضای خانواده هم احساس مسئولیت می‌کنند و همیشه سفارش‌هایی دارند که چه میوه‌هایی را بخورید و كدام‌ها را نخورید. خود مادران باردار هم نگران این هستند که چه میوه‌هایی را در این دوران بخورند که برای خودشان و جنین مفید باشد، از چه میوه‌هایی پرهیز کنند و می‌خواهند بفهمند به چه میوه‌های خاصی حساسیت دارند. همه می‌پرسند مصرف این یا آن میوه چه تاثیری بر جنین دارد و هنگامی که ویار میوه دارند چگونه باید عمل کنند. برای این‌که به سوالاتی که شما در ذهن‌تان دارید، پاسخ داده باشیم با دکتر محمدرضا وفا، متخصص تغذیه در مورد مصرف میوه‌ها در دوران بارداری صحبت کرده‌ایم. امیدواریم توصیه‌های ایشان برای شما مفید واقع شود.تنوع و تعادل را حفظ کنید

یکی از مهم‌ترین وظایف خانم‌ها طی دوران بارداری حفظ سلامت خود و جنین‌شان، با داشتن تغذیه سالم در این دوران است. انتخاب‌های صحیح در تغذیه بارداری به بهبود رشد و تکامل جنین کمک می‌کند. تغذیه مادر در این دوران تاثیر مستقیمی بر شادابی و رشد فرزند دارد. آنچه در تغذیه خانم‌های باردار اهمیت دارد رعایت تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی است.   در ماه‌های اول بارداری حالت تهوع و استفراغ برای شما مشکلاتی ایجاد می‌کند، سعی کنید رژیم متعادلی داشته باشید و ویتامین‌های مورد نیاز دوران بارداری را دریافت کنید.

روزانه ۵ تا ۷ نوبت میوه و سبزی تازه

مصرف میوه در دوران بارداری بسیار مهم است. همان‌طور که علم تغذیه علم تعادل است در مورد میوه‌ها نمی‌توان گفت کدام میوه برتری خاصی نسبت به دیگری دارد. توصیه می‌شود خانم باردار به صورت متنوع از تمام میوه‌های فصل استفاده کند و در طول روز ۵ تا ۷ نوبت میوه‌ و ‌سبزی‌های تازه و صیفی‌جات به صورت متنوع مصرف كند. در فصل تابستان میوه‌های مختلفی وجود دارد مانند هلو، شلیل، زردآلو، گوجه‌سبز، توت فرنگی و.... می‌توان از این میوه‌ها به طور متعادل در میان وعده‌های مختلف استفاده کنید. همانطور که گفته شد میوه‌ها نسبت به هم بهتر یا بد‌تر نیستند و باید به میزان لازم از تمام میوه‌های فصل و سبزی‌ها استفاده کرد.

اگر میوه‌ای را قبلا نخورده‌اید، دقت کنید

با خوردن میوه‌ای خاص ممکن است برای فرد باردار حساسیت ایجاد شود. واکنش حساسیت موضوعی است که با توجه به تجربه هر فرد مشخص می‌شود. اگر فردی علائم حساسیت دارد باید نسبت به خوردن میوه ملاحظات خاصی را درنظر بگیرد. میوه‌هایی مانند کیوی و توت فرنگی ممکن است ایجاد حساسیت کنند. خانم باردار اگر این میوه‌ها را برای اولین بار مصرف كند، ممکن است باعث بروز نشانه‌های آلرژی شود. اگر فرد باردار با مصرف میوه‌ای متوجه شد که حساسیت دارد باید مصرف آن میوه را کاهش دهد. معمولا حساسیت میوه در زمانی که تغذیه کمکی برای شیر دادن به نوزاد مصرف می‌شود، به وجود می‌آید و در این دوران اگر میوه‌ای برای اولین بار مصرف شود ممکن است حساسیت ایجاد کند.

ویتامین C فراموش نشود

ویتامین C بیشتر در سبزی‌های برگ سبز مثل کلم بروکلی و میوه‌های تازه مثل کیوی، انواع توت، گوجه فرنگی، هندوانه، طالبی، توت‌فرنگی و در مرکبات پرتقال، گریپ‌فروت، انواع لیمو و نارنگی موجود است. بنابراین به خانم‌های باردار توصیه می‌شود در طول بارداری حتما در روز از میوه‌هایی که حاوی ویتامین C هستند، بخورند. استفاده از آن‌ها باید به صورت متناوب طی روز باشد تا کمبود این ویتامین‌ها در آینده برای جنین مشکل ایجاد نکند.

اگر ویار دارید...

در 3 ماهه اول بارداری خانم‌های باردار با ویار مواجه هستند و معمولا تمایل خاصی به خوردن میوه دارند. این مشکلی است که به دلیل متابولیسم بدن و تغییراتی که در فرد باردار به وجود می‌آید، ممکن است اتفاق بیفتد. ممکن است خانم باردار میوه خاصی را بیش ار حد طبیعی مصرف کند و این مصرف بیش از حد مشکلاتی در دستگاه گوارش و سیستم متابولیک او به وجود ‌آورد. توصیه ما به خانم‌های باردار این است كه از خوردن یک میوه خاص به شکل زیاد خودداری کنند و همانطور که گفتیم از تمام میوه‌ها ۵ تا ۷ نوبت طی روز در تمام وعده‌های صبحانه، ناهار، شام مصرف کنند. اگر به این توصیه‌ها عمل کنند مشکل خاصی برای آن‌ها به وجود نمی‌آید.