سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

25 نکته خواندنی درباره «کوبا» که نمی دانید


احتمالا در قرن بیستم کوبا جزو کشورهایی بوده که بیشتر از همه نامشان به زبان آمده است. کوبا برای حکومت کمونیستی و چهره هایی افسانه ای که انقلاب آن به وجود آورده مشهور است.


ویدیو مرتبط :
8 نکته خواندنی از داوید ده خیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نکته که درباره هابیت و هابیت ها نمی دانید!از آخرین باری که فیلم «ارباب حلقه ها» در سالن های سینمای جهان به نمایش درآمد 9 سال می گذرد. هواداران بی شمار این فیلم، هنوز که هنوز است نمی توانند هیچ فیلمی را با آن مقایسه کنند اما بالاخره انتظار طرفداران این سری فیلم ها به پایان رسیده و فیلم «هابیت: یک سفر غیرمنتظره» آنها را به دیدار دوباره «سرزمین میانه» برده است.

داستان هابیت براساس رمانی از جی. آر. آر تالکین ساخته شده است. تالکین، نویسنده رمان «ارباب حلقه ها» کتاب «هابیت» را چند سال قبل از داستان حلقه ها در سال 1937 منتشر کرده بود و داستان آن نیز مربوط به قبل از ماجرای حلقه است.

هابیت ,ارباب حلقه ها

فیلم «هابیت: یک سفر غیرمنتظره» به کارگردانی پیتر جکسون در تاریخ 14 دسامبر 2012 به اکران سینماهای جهان درآمد. این فیلم که با هزینه ای حدود 180 میلیون دلار تولید شده بود، در فروش خود در سینماهای آمریکا بیش از 300 میلیون دلار فروش داشت.

نام فیلم «هابیت: یک سفر غیرمنتظره» در بین نامزدهای اسکار نیز برده شد. این فیلم در سه بخش بهترین گریم، بهترین طراحی صحنه و بهترین جلوه های ویژه کامپیوتری نامزد دریافت جایزه از هشتاد و پنجمین مراسم آکادمی اسکار است. به این بهانه و با توجه به درخواست شما درباره گزارشی از «هابیت» نگاهی انداخته ایم به نکات جالب و شنیدنی این فیلم که دانستنآنها قبل از دیدن این فیلم خالی از لطف نیست:

مقابله گلوم و بیلبو یک هفته طول کشید
اولین صحنه روبرویی گلوم و بیلبو، یکی از صحنه های جالب فیلم هابیت است. مارتین فیریمن، اولن تجربه خود در نقش بیلبو را تجربه می کرد و اندی سرکیس در نقش گلوم مدتی طولانی بود که در تصویر ظاهر نشده نبود.

پیتر جکسون و عوامل فیلم در نشست مطبوعاتی این صحنه ها را یک فینال بزرگ برای نقش آفرینی این دو بازیگر توصیف کرده بودند. جکسون به هر دوی آنها اجازه داده بود که در طول نقش آفرینی خود به هر سمت از لوکیشن که خواستند بدوند و کمترین توقف را داشته باشند. تصویربرداری این صحنه حدود یک هفته طول کشیده است.


بزرگترین ترس پیتر جکسون درباره هابیت؟ دورف ها!
پیتر جکسون بارها و بارها در صحبت هایش به این نکته اشاره کرده است، یکی از دلایلی که در این سال ها روی صندلی کارگردانی نمی نشسته است؛ دورف ها بوده اند: «سیزده دورف یکی از دلایلی بود که من از هابیت می ترسیدم به این خاطر که برای مدت طولانی فکر می کردم از پس این کار برنخواهم آمد.»

 هابیت ,ارباب حلقه ها


کله تبری
اگر با دقت به سر بیفور نگاه کنید متوجه می شوید که یک تبر درون جمجمه اش وجود دارد. ویلیام کیرچر بازیگر نقش بیفور در گفت و گویی با «Empire Magazine» درباره این اتفاق تازه در کاراکترهای کتاب توضیح داد: «من فقط دورویش (زبان دورف ها) صحبت می کردم به خاطر تبر. البته یه اتفاقاتی می افته که نمی توانم بگم ... شخصیت من در گذشته انسان مسئول و خوبی بوده است اما متاسفانه اتفاقی افتاده که او قدری دیوانه شده است.

او کمی از لحاظ ذهنی مشکل دارد و همه اینها به خاطر آن تبر است. او آدم بدی نیست فقط قدری مشکل روانی دارد. او ثبات رفتاری ندارد و در جنگ ها وحشی می شود مخصوصا در جنگ با ترول ها.»

 


دورف کوچولو با روبانی در بین موهایش
یکی از اعضای گروه دورف ها آوری است. یک دورف با صورتی بچگانه. راز این دورف یک روبان ارغوانی است که مادرش برای او بافته و این اولین چیزی است که آوری داشته است.

 هابیت ,ارباب حلقه ها


در «سرزمین میانه» هیچ کرم ضد آفتابی نیست!
اگر تصاویر آخرین فیلم هابیت ها را دیده باشید متوجه این نکته می شوید که عوامل فیلم ظاهرا همگی بیشتر وقت خود را در سالن های سولاریوم گذرانده اند. این به خاطر دوربین هاست! در تکنیک جدید 3D که با قابلیت 48 فریم فیلمبرداری می شود این مشکل وجود دارد که اگر رنگ قرمز به حد کافی وجود نداشته باشد تصاویر، زردرنگ خواهند شد به همین خاطر بازیگران فیلم همگی می باید رنگ قرمز را به گریم خود اضافه می کردند.


فرودو بکینز این بار با صورتی دیجیتالی
آلیجا وود زمانی که برای اولین بار در مراتع سرسبز زمین های فیلم ارباب حلقه ها ظاهر شد 19 سال سن داشت و حالا 10 سال بعد از آن او باید دوباره نقش فرودو بگینز را در فیلم هابیت بازی می کرد در حالی که در این فیلم او می باید نسخه جوان تر شخصبت بگینز را هم بازی می کرد! وود باید دوباره جوان می شد. او در کنفرانس خبری فیلم عنوان کرد که جکسون برای جوانتر نشان دادن چهره او از تکنیکهای دیجیتالی استفاده می کرد تا چیزی باقی نماند که گروه FX team جکسون با آن سروکار نداشته باشد.

هابیت ,ارباب حلقه ها


موی گاومیش به سر
همه ریش و موهای دورف ها از موی واقعی درست شده است. از موی واقعی گاومیش؛ هر چند که موها و ریش ثورین بسیار طبیعی تر بود. آنها متعلق به خود آرمیتاژ بازیگر این نقش است اما ساخت مو و ریش بعضی از بازیگران که توسط لورن دیویس ساخته شده است در حدود 10 هزار دلار هزینه برای گروه تولید داشته است.


پاهای بزرگ = دست های بزرگ
پاهای دورف ها در هابیت نسبت به ارباب حلقه ها بلندتر شده است. در ارباب حلقه ها از پاهای مصنوعی استفاده می شد که پوشیدن و درآوردن آنها کار بسیار مشکلی بود اما در هابیت از پاهای مصنوعی استفاده شده است که مانند کفش است. البته تنهاب رای پاها از این جنس استفاده نشد بلکه برای دست ها، بینی و ... هم از این جنس که توسط لورن دیویس طراحی شده بود، استفاده شد.


یکی از تالکین ها فیلم را دوست داشت
هیچ یک از نوادگان تالکین نویسنده رمان ارباب حلقه ها و هابیت جزو طرفداران فیلم های پیتر جکسون که با الهام از رمان های پدربزرگشان ساخته شدند نیستند اما روید تالکین، نبیره جی آ. آر تالکین ظاهر از فیلم آخر ج-کسون راضی بوده و به نشریه «The Chronicle» گفته است که عاشق فیلم شده و آن را «در حد عالی» خوانده است.

هابیت ,ارباب حلقه ها


تکرار ارباب حلقه های
گیلرمو دل تورو به عنوان کارگردان نزدیک به دو سال با جکسون در مرحله پیش تولید همکاری کرد اما در می 2010 پروژه را ترک کرد و در ژوئن اعلام شد جکسون برای کارگردانی هر دو قسمت قرارداد امضا کرده است. ایان مک کلن، اندی سرکیس و هوگو ویوینگ که در سه گانه ارباب حلقه ها حضور داشتند نقش های خود را در هابیت تکرار می کنند. هاوارد شور، آهنگساز سه گانه ارباب حلقه ها آهنگسازی فیلم را برعهده دارد.


نصف آدمیزاد
هابیت ها گونه ای از موجودات تخیلی در رمان های تالکین هستند که در سرزمین میانه زندگی میکنند. هابیت ها اولین بار در کتاب هابیت تالکین مطرح شدند. شخصیت اصلی این داستان، بیلبو بگینز یک هابیت است که دچار ماجراهایی می شود. شخصیت اصلی مجموعه ارباب حلقه ها، فرودو بگینز نیز یک هابیت است.

در کتاب هابیت، تالکین هابیت ها را موجوداتی کوچک توصیف می کند که نصف قد انسان را دارند، لباس هایی به رنگ روشن می پوشند، کفش به پا نمی کنند (کف پاهایشان به طور طبیعی پوستی چون چرم دارد) و پاهای شان پوشیده از موهای ضخیم و مجعد است. از نظر اخلاقی تالکین هابیت ها را موجوداتی خوشرو، خوش خوراک و به دور از ماجراجویی توصیف می کند.

 


مارتین فریمن ممکن بود که بیبلو را به خاطر واتسون از دست بدهد!
پیتر جکسون از ابتدا تصمیمش بر این بود که برای نقش بیلبو از فریمن استفاده کند. مارتین هم قرارداد بازی در سریال شرلوک هولمز را زودتر امضا کرده بود و شروع کار فیلمبرداری هابیت همزمان بود با نیمه های کار این سریال اما پیتر جکسون پایش را در یک کفش کرده بود که این نقش را باید فریمن بازی کند. به همین خاطر کار پیش تولید فیلم را متوقف کرد و تمامی عوامل فیلم را به مرخصی فرستاد تا زمان لازم برای ملحق شدن فریمن به گروه را به وجود آورد.

 

جکسون این موضوع را در کنفرانس خبری اش فاش کرد: «ما به مشکل خورده بودیم. من واقعا ترسیده بودم. ما همه گزینه های ممکن دیگر را امتحان کرده بودیم اما هیچ کدام از انتخاب های دیگر درست نبود. کمتر از شش هفته تا زمان فیلمبرداری زمان داشتیم و من شب ها دچار بیخوابی شده بودم. ساعت چهار صبح بود که روی ipod داشتم سریال شرلوک هلمز رو می دیدم و با خودم می گفتم «خدا! ... هیچ کسی بهتر از این نیست». فردای آن روز با مدیر برنامه های مارتین تماس گرفتم و تصمیم گرفتیم که یک کار غیرعادی انجام دهیم!»
منبع:bartarinha.ir