سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

نباید منتظر خواستگار پولدار بمانید!


چند اسکناس تا خرید شادی فاصله دارید؟ برای اینکه تا ابد دلخوش بمانید به چه چیزهای دیگری نیاز دارید؟ خانه لوکس کنار دریا؟ اتومبیل گران‌قیمت و یک حساب بانکی میلیاردی؟

مجله سیب سبز - آسا ابراهیمی: چند اسکناس تا خرید شادی فاصله دارید؟ برای اینکه تا ابد دلخوش بمانید به چه چیزهای دیگری نیاز دارید؟ خانه لوکس کنار دریا؟ اتومبیل گران‌قیمت و یک حساب بانکی میلیاردی؟ محققان نمی‌خواهند شما را مثل مادربزرگ‌ها فریب دهند و بگویند پول زیاد خودش درد روی دردهای‌تان می‌گذارد.

آنها برعکس این پیرهای خیرخواه معتقدند هرچه پول‌تان بیشتر شود، دردتان کمتر می‌شود؛ اما این را هم می‌گویند که شادی را با پول نمی‌توانید بخرید و اگر این روزها افسرده و دل گرفته هستید، حتی پس از رسیدن به آرزوهای گفته شده نمی‌توانید خودتان را به‌راحتی از چنگ افسردگی و ناخوش‌احوالی رها کنید.

نباید منتظر خواستگار پولدار بمانید!

 محققان می‌گویند ازدواج با مردهای ثروتمند نه تنها شادی و آرامش‌تان را بیمه نمی‌کند، بلکه شما را به چالش‌های تازه‌ای هم وارد می‌کند و تنها اگر بعضی ریزه‌کاری‌ها را رعایت کنید، می‌توانید درصورت رفتن به خانه بخت با شاهزاده‌ای که زین اسبش طلاست، شاد و خوشبخت شوید.

پول‌تان را دور بریزید تا درد نکشید

از قدیم می‌گفتند پول چرک کف دست است و محققان امروزی هم می‌گویند پول واقعا چرک کف دست است. به نوشته ای‌بی‌سی، اسکناس‌هایی که هر روز با خودتان حمل می‌کنید، 3هزار نوع باکتری مختلف را در خود دارند و می‌توانند شما را بیمار و ناتوان کنند. از نظر محققان پول‌ها گاهی بانک‌های حمل ویروس و باکتری سیار هستند که بیماری‌های مختلف را همه‌گیر می‌کنند و از یک بدن به بدن دیگر انتقال می‌دهند.

برای مثال بررسی‌ها نشان می‌دهد که ذات‌الریه یکی از بیماری‌هشایی است که پول کثیف آن را به جان‌تان می‌اندازد؛ البته پژوهشگران می‌گویند اگر اصول بهداشت شخصی را رعایت کنید، جایی برای نگرانی زیاد باقی نمی‌ماند و می‌توانید امیدوار باشید که پول نه عامل بیماری بلکه مایه شادی‌تان شود.

 پس اگر حاضر نیستید قید پول داشتن را بزنید، لااقل بیشتر از کارت‌های بانکی استفاده کنید و زیاد اسکناس در دست‌تان‌نگیرید.

آگهی استخدام بانک‌ها را پر کنید


در اینکه پول داشتن می‌تواند شما را شادتر کند، کمتر کسی شک دارد اما محققان می‌گویند برای شاد شدن حتما نباید درآمد بالایی داشته باشید، ثروت کلانی را به ارث برده باشید یا با مرد پولداری ازدواج کنید.

از نظر محققان همین که دیگران به شما اجازه دهند پول‌های‌شان را بشمارید هم می‌تواند باعث شاد شدن‌تان شود. به نوشته دیلی‌میل، فکر کردن به پول و شمردن آن می‌تواند دردهای شما را کم کند و تاثیر منفی مشکلات اجتماعی مثل تنهایی و نداشتن دوست را هم کمتر کند. به باور محققان، دست زدن به پول احساس قدرت درونی شما را بیشتر می‌کند و علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس‌تان، ترس را هم از شما دور می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شمردن اسکناس گذشته از کم کردن درد، احساس پریشانی و اضطراب را کمتر و قدرت درونی و خود‌کفایی را بیشتر می‌کند.

به‌خاطر دل‌تان هدیه بخرید


بله، پول شادی می‌آورد و محققان می‌گویند حتی اگر پول توی جیب‌تان را خرج نکنید و تنها پس‌اندازش کنید هم شاد می‌شوید. گذشته از این، بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها پول خرج کردن برای تفریح و نیازهای خودتان نیست که باعث آرامش و شادی شما می شود.

نباید منتظر خواستگار پولدار بمانید!

به نوشته ساینس‌دیلی، وقتی شما پول‌تان را برای دیگران خرج می‌کنید هم احساس شادی‌تان افزایش پیدا می‌کند. به باور پژوهشگران، پول خرج کردن برای دیگران گاهی حتی بیشتر از پول خرج کردن برای خود باعث شاد شدن می‌شود، به‌همین دلیل محققان می‌گویند اگر می‌خواهید غم‌های‌تان از‌بین برود، دست توی جیب‌تان بکنید و برای دیگران هدیه بخرید. البته پژوهشگران می‌گویند گذشته از هدیه دادن، هدیه گرفتن هم شادی را بیشتر کرده و احساسات منفی را کم می‌کند.

نه! شوهر پولدار کلید خوشبختی نیست

تلاش‌های پژوهشگران برای مشخص کردن تاثیر پول بر حال صاحبانش همچنان ادامه دارد و در این میان گروهی از محققان می‌گویند پول را نمی‌توان به‌عنوان کلید شادی و خوشبختی معرفی کرد. درحالی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند پول بیشتر به معنای شادی بیشتر است، تایم نوشته است که از نظر محققان پول شادی‌آور نیست. این پژوهشگران ادعا می‌کنند که شاید پول در کاهش دردها و اندوه‌های صاحبانش بتواند موفق باشد؛ اما بعید است که بتواند شادی‌ها را افزایش دهد. آنها معتقدند پول و درآمد بیشتر، از پس کم کردن غصه‌های شما بر می‌آید، درحالی که بی‌پولی ممکن است مدت‌ها شما را در وضعیت دردناکی که آزارتان می‌دهد، تثبیت کند.

پول داشته باشد باد به غبغبش می‌افتد

اگر منتظر آمدن خواستگاری پولدار هستید، باید آمادگی مواجه شدن با فردی با اعتماد به نفس بالا و حتی مغرور را هم داشته باشید. محققان می‌گویند رفتار آدم‌ها وقتی پول توی جیب‌شان است و وقتی بی‌پول هستند، می‌تواند کاملا متفاوت باشد. به نوشته ساینس‌دیلی، وقتی افراد پشتوانه قوی مثل پول را دارند، احساس كفایت و بی‌نیازی به دیگران را نشان می‌دهند.

نباید منتظر خواستگار پولدار بمانید!

 این آدم‌ها احتمالا کمتر خود را نیازمند دیگران می‌بینند و به‌همین دلیل میزان اجتماعی بودن‌شان کاهش پیدا می‌کند. محققان می‌گویند حتی مشاهده اندکی پول می‌تواند این احساسات را در افراد ایجاد کند و بر رفتارشان تاثیر بگذارد. به گفته آنها کسانی که با پول مواجه می‌شوند، کمتر احساس وابستگی می‌کنند و هنگام مواجهه با دیگران، این احساس بی‌نیازی از آدم‌ها را به نمایش می‌گذارند.

برای عروسی زیاد خرج نکنید


یافته‌های پژوهشی که تا اینجا با شما در میان گذاشتیم را به دقت خواندید؟ به شما گفتیم که برای خوشحال بودن حتما نیاز نیست پولدار شوید و می‌توانید به شمردن پول‌های دیگران هم دل خوش کنید و گفتیم که اگر می‌خواهید با مردی پولدار ازدواج کنید، باید بپذیرید که اعتماد به نفس بالا و احساس بی‌نیازی‌اش به دیگران می‌تواند گاهی به احساسات لطیف شما لطمه بزند. با وجود این اگر هنوز هم حاضر نیستید به خواستگارهای بی‌پول جواب مثبت دهید و دنبال گزینه‌ای با جیب‌های پر‌پول می‌گردید، باز هم می‌توانید امیدوار باشید که با رعایت برخی ریزه‌کاری‌ها شادی را از آن خود کنید. برای مثال باید به شما بگوییم که حتی اگر به مرادتان رسیدید و همسری پولدار پیدا کردید، فکر گرفتن یک عروسی مفصل و پرهزینه را از سرتان بیرون کنید.

محققان می‌گویند عروسی نگرفتن می‌تواند عاقبت ناخوشایندی را برای عشق شما رقم بزند و احتمال طلاق گرفتن‌تان در آینده را بالا ببرد. اگر‌چه پژوهشگرانی که روی دلایل طلاق کار می‌کنند می‌گویند به‌خاطر اینکه در سال‌های آینده از انتخاب‌تان پشیمان نشوید و بهانه‌ای برای جدایی پیدا نکنید باید عروسی بگیرید، اما همان محققان اعلام می‌کنند که عروسی مجلل و پر‌هزینه گرفتن هم می‌تواند به زیان رابطه شما و همسرتان تمام شود.

به نوشته بی‌بی‌سی، زن و شوهرهایی که حلقه ازدواج گران‌قیمتی (حدود 6/5 تا 13‌میلیون تومان) را انتخاب می‌کنند، 1/3 برابر بیشتر از زوج‌هایی که حلقه ارزان‌قیمت‌تری را انتخاب می‌کنند احتمال دارد طلاق بگیرند. پس به یک جشن ساده و خودمانی اکتفا کنید و به جای اینکه پول همسرتان را در شب عروسی به دیگران نمایش دهید، به آن برای ساختن زندگی کم‌دغدغه و مرفه در آینده تکیه کنید.

نباید منتظر خواستگار پولدار بمانید!

به‌جای مبل خریدن ماه‌عسل بروید


به‌جای اینکه مبل خانه‌تان را عوض کنید، سراغ نزدیک‌ترین آژانس مسافرتی بروید و برای یک هفته سفر رفتن پول‌تان را خرج کنید. به نوشته ساینس‌دیلی، محققان می‌گویند اگر به‌جای خرید رخت و لباس یا حتی وسایل خانه، پول‌تان را برای ثبت خاطرات شیرین و به‌دست آوردن تجربیات تازه خرج کنید، شادتر می‌شوید. از نظر آنها وقتی برای خرید خودرو، خانه یا وسایل تازه پول خرج می‌کنید، شادی که برای خود می‌خرید به مرور زمان کمرنگ می‌شود، درحالی که خاطرات شیرین سفر شما هیچ‌وقت رنگ‌شان را از‌دست نمی‌دهند.

البته محققان می‌گویند برای اینکه شادتر شوید، نیازی به خرید پکیج سفر دور اروپا ندارید؛ از نظر آنها هزینه‌ای که برای تفریح کردن می‌کنید، به اندازه خود تفریح تعیین‌کننده نیست و به‌عبارت دیگر اینکه یک هفته در یک روستای دنج و خانه‌ای ارزان‌قیمت وقت بگذرانید گاهی می‌تواند به اندازه اقامت در یک هتل پنج ستاره در یکی از کشورهای اروپایی به شما شادی هدیه کند. اگر شما و همسرتان بدون کمک گرفتن از دیگران می‌خواهید هزینه‌های ازدواج‌تان را بپردازید و بودجه محدودی هم دارید، فکر خرید وسایل خانه لوکس را از سرتان بیرون کنید و هرگز برای صرفه‌جویی قید ماه‌عسل رفتن را نزنید. همان‌طور که گفتیم، از نظر محققان گاهی یک سفر ساده و بی‌دغدغه بیشتر از هر کالای لوکسی می‌تواند شادی را در ذهن و دل‌تان ماندگار کند.

 برای خوشحال بودن حتما نیاز نیست پولدار شوید و می‌توانید به شمردن پول‌های دیگران هم دل خوش کنید و گفتیم که اگر می‌خواهید با مردی پولدار ازدواج کنید، باید بپذیرید که اعتماد به نفس بالا و احساس بی‌نیازی‌اش به دیگران می‌تواند گاهی به احساسات لطیف شما لطمه بزند. با وجود این اگر هنوز هم حاضر نیستید به خواستگارهای بی‌پول جواب مثبت دهید و دنبال گزینه‌ای با جیب‌های پر‌پول می‌گردید، باز هم می‌توانید امیدوار باشید که با رعایت برخی ریزه‌کاری‌ها شادی را از آن خود کنید.


ویدیو مرتبط :
شهید زین الدین( منتظر امام زمان یعنی منتظر شهادت )

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مرد جوان خواستگار پیر و پولدار همسرش را کشت! 

 

قتل,قاتل,قتل عمد

 

مرد 65 ساله زمانی که به زن جوان پیشنهاد ازدواج داد نمی دانست سرانجام قربانی توطئه او و همسرش خواهد شد.

مهر:ساعت 1 بامداد روز یکشنبه 9 بهمن امسال مأموران کلانتری 170 کهریزک از طریق مرکز فوریت های پلیسی در جریان خبر آتش گرفتن یک دستگاه خودرو سواری در کمربندی جاده ورامین قرار گرفتند. با مراجعه امدادگران آتش نشانی و کلانتری به محل و اطفای حریق خودرو ، ماموران با بقایای سوخته شده جسدی در داخل خودروی سوخته شده روبرو شدند که بلافاصله موضوع به قاضی کشیک دادگاه کهریزک و اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد. بررسی های مقدماتی تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و کارشناسان تشخیص هویت نشان داد که جسد سوخته شده پس از مثله شدن ،در صندوق عقب خودرو قرار گرفته بود.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور رئیس شعبه 102 دادگاه عمومی کهریزک ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شد . کارآگاهان اداره دهم در تحقیقات خود با بررسی ارکان هویتی خودرو موفق به شناسایی هویت مالک آن به نام جعفر 65 ساله شدند که در ادامه مشخص شد جسد کشف شده متعلق به جعفر است. با شناسایی هویت مقتول کارآگاهان دریافتند او بازنشسته یکی از شرکت های خصوصی و دارای وضعیت مالی مناسب بوده و با وجود آنکه یکی از بستگانش به هویت ستاره، متأهل و دارای همسر می باشد ، اما وی همچنان اصرار داشته تا ستاره به بهانه نداشتن شرایط اقتصادی مناسب از همسر خود جدا شده و با او ازدواج کند .

با اعلام نظریه پزشکی قانونی در خصوص نحوه ارتکاب جنایت و نتایج اعلام شده از سوی تیم بررسی صحنه جرم و تشخیص هویت، کارآگاهان اداره دهم اطمینان پیدا کردند که قتل از سوی یک نفر انجام نشده و فرد یا افراد دیگری نیز در ارتکاب جنایت نقش و مشارکت داشته اند. با بدست آمدن این اطلاعات ، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت ستاره و همسرش در پیروزی به تحقیقات نامحسوس در خصوص ستاره و اعضای خانواده وی پرداختند .

با توجه به جمع بندی اطلاعات پرونده و با شناسایی تمامی اعضای خانواده ستاره و انجام تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان اداره دهم با دستور قضایی عصر پنجشنبه 13 بهمن ، ستاره 28 ساله را همراه همسرش غلامرضا 39 ساله در محل سکونتشان دستگیر و به اداره دهم انتقال دادند .

با انتقال هر دو متهم به اداره دهم و آغاز تحقیقات ، آنها به ارتکاب جنایت اعتراف و در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند که پس از ارتکاب جنایت ، با کمک و مشارکت پدر و برادر ستاره به اسامی کرم 53 ساله و فرامرز 27 ساله اقدام به مثله کردن جسد مقتول کرده و با بنزین اقدام به آتش زدن جسد و خودروی متعلق به مقتول کرده اند.

ستاره در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : پس از آنکه همسرم از نیت و تلاش جعفر برای ازدواج با من اطلاع پیدا کرد ، به قصد گرفتن انتقام از من خواست تا با مقتول تماس گرفته و به بهانه صحبت کردن در خصوص نحوه ازدواج ، وی را به خانه بکشانم . زمانیکه جعفر به خانه آمد همسرم در راه پله مخفی شد و پس از ورود جعفر به داخل خانه ، میان آنها درگیری شدیدی ایجاد شد . در همین زمان ، با چاقو ضربه ای را به کمر مقتول زدم و غلامرضا نیز با یک طناب که به دور گردن جعفر انداخت ، باعث خفه شدن و مرگ وی شد .

ستاره در خصوص نقش و نحوه مشارکت پدر و برادرش در این جنایت ، به کارآگاهان گفت : پس از کشته شدن جعفر ، بلافاصله با پدرم تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع دادم . پس از دقایقی کوتاه ، پدرم همراه برادر بزرگترم به خانه ما آمدند و با جسد جعفر روبرو شدند .

با توجه به اعترافات صریح ستاره و همسرش در خصوص ارتکاب جنایت و تأیید نقش و مشارکت پدر و برادر ستاره در این جنایت ، این دو نفر نیز ، همان روز و در منطقه محلاتی دستگیر و پس از انتقال به اداره دهم ، به نقش و مشارکت خود در این جنایت اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده - معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ - با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات متهمان در خصوص نقش و مشارکت آنها در ارتکاب جنایت و به منظور تکمیل تحقیقات در خصوص این پرونده، دستور بازداشت موقت برای هر چهار متهم پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .... / mehrnews.com