سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

موفقیت به روش KFC


هارلند دیوید ساندرز در سال ۱۸۹۰ متولد شد و در سال ۱۹۳۰ فروش مرغ سوخاری را آغاز کرد. اما زمانی که بالاخره کسب‌وکار خود را در سن ۷۵ سالگی آغاز کرد، توانست مسیری را برای ایجاد بزرگترین زنجیره‌ی غذایی فست‌فود در سراسر دنیا آغاز کند.

وب‌سایت پونیشا: هارلند دیوید ساندرز در سال ۱۸۹۰ متولد شد و در سال ۱۹۳۰ فروش مرغ سوخاری را آغاز کرد. اما زمانی که بالاخره کسب‌وکار خود را در سن ۷۵ سالگی آغاز کرد، توانست مسیری را برای ایجاد بزرگترین زنجیره‌ی غذایی فست‌فود در سراسر دنیا آغاز کند.

موفقیت به روش KFC: نکاتی از کلنل ساندرز برای موفقیت در کسب‌وکار

رازهای موفقیت تجارت او چه بودند؟ در اینجا به ۴ نکته که هر تاجری باید در زمان آغاز کسب‌وکار خود و حفظ آن در مراحل بعدی از کلنل بیاموزد، اشاره می‌کنیم.

۱- هیچ گاه برای آغاز کار دیر نیست.

هارلند ساندرز پیش از افتتاح رستوران کوچک خود، در مشاغل بسیار مختلفی کار کرد. او در راه آهن، بخش فروش بیمه و حتی راه‌اندازی کشتی‌ها و قایق‌های تفریحی کار کرد. او حتی به مدت ۵ سال به انجام فعالیت‌های حقوقی می‌پرداخت تا زمانی که در دادگاه به موکل خود حمله کرد. آیا تجربه‌ی ساندرز در کار کردن بر روی قایق تفریحی و یا انجام فعالیت‌های حقوقی، به او در راه‌اندازی KFC کمک کرده است؟ به احتمال زیاد این طور نیست. اما ساندرز دائما در میان شغل‌های مختلف دست‌وپنجه نرم کرد تا زمانی که در نهایت توانست به موقعیت مناسب و شایسته خود دست پیدا کند. بنابراین هیچ‌وقت برای شروع کار دیر نیست حتی برای شما!

۲- یک کار انجام دهید اما آن را به خوبی انجام دهید.

در سال ۱۹۲۹، ساندرز در ایالت کنتاکی، یک پمپ بنزین باز کرد. او یک‌ سال بعد رستوران خود را برای تنوع افتتاح کرد اما پمپ بنزین، به دلیل غذای عالی او بیشتر و بیشتر شناخته شد. مدتی بعد، ساندرز تصمیم گرفت که پمپ بنزین را تعطیل کند و بر روی رستوران خود تمرکز کند. ساندرز به عنوان تنها نمونه‌ی بنیانگذار فست فود نیست که از کسب‌وکار قبلی خود، برای گسترش آنچه که در آن تخصص داشت، کناره‌گیری کرد. برادران مک دونالد در اصل اولین رستوران خود را به باربیکیو اختصاص داده بودند. تا زمانی که متوجه شدند که حدود ۸۰ درصد از سود آن‌ها از فروش همبرگر به دست می‌آید.

موفقیت به روش KFC: نکاتی از کلنل ساندرز برای موفقیت در کسب‌وکار

تاجران بسیاری وجود دارند که سعی می‌کنند همه چیز را در اختیار مشتریان خود قرار دهند، اما در نهایت کار آن‌ها مشتریان را آزرده‌خاطر می‌کند.

۳- بهترین روش برای تبلیغات، تبلیغات شفاهی است.

ساندرز، فیسبوک، توئیتر یا اینستاگرام نداشت تا به وسیله‌ی آن‌ها بتواند به جذب مشتریان بپردازد. آنچه که او از آن استفاده کرد، به کار بردن تبلیغات شفاهی و توصیه‌ای بود که او از کتاب "ماجراهای خوب غذا خوردن” نوشته‌ی دانکن هاینز برگرفته بود. اما همین برای شکوفایی رستوران او کافی بود، تاجایی که ساندرز، رستوران خود را برای ۲۰ سال بعدی نیز توسعه داد. بیشتر تجارت‌ها تا اندازه‌ای نگران بازاریابی هستند که اغلب فراموش می‌کنند خود محصول از بیشترین اهمیت برخوردار است.

۴- تسلیم نشوید.

تجارت ساندرز به شکوفایی خود ادامه داد. در سال ۱۹۵۰، فرماندار ایالت کنتاکی به او لقب غیرنظامی ” کلنل” را اعطا کرد. ساندرز تصمیم به اعطای امتیاز رستوران خود، به منظور ایجاد شعبه‌های بیشتر برای رستوران گرفت و در سال ۱۹۵۲ شروع به فروش امتیاز "مرغ سوخاری کنتاکی” به رستوران‌های محلی، در قبال دریافت ۴ سنت برای فروش هر مرغ گرفت.

اما در سال ۱۹۵۵، یک بزرگراه میان ایالتی برای برگزاری دربی در کنتاکی ساخته شد که از بین رستوران ساندرز عبور می‌کرد و همین مسئله باعث شد تا از مشتریان رستوران او کاسته شود . ساندرز رستوران را در سال ۱۹۵۶ با ضرر بسیار فروخت، در حالی که تنها کمی پس‌انداز و حقوق بازنشستگی برای او باقی مانده بود . او ۶۵ ساله و مبتلا به بیماری آرتروز بود.

هر مرد دیگری، سعی می‌کرد تا با همین پس‌انداز، به زندگی خود ادامه دهد. اما ساندرز این‌گونه نبود. او با ماشین خود، شروع به رانندگی به سمت رستوران‌های مختلف در سرتاسر کشور کرد و سعی می‌کرد تا برای مرغ کنتاکی خود نمایندگی پیدا کند. در نهایت، تجارت به سمت او آمد. زمانی که ساندرز تجارت خود را در سال ۱۹۶۴ به فروش رساند، بیشتر از ۶۰۰ شعبه‌ی KFC تاسیس شده بود.

ساندرز در سن ۶۵ سالگی، و حتی پس از اینکه شاهد شکست کسب‌وکار بلندمدت خود بود، همچنان به کار خود ادامه داد، بنابراین هیچ تجارتی نمی‌تواند به دلیل قرار گرفتن در شرایط سخت و ناگهانی بهانه‌تراشی کند. همیشه در زمانی که چیزی به درستی پیش نمی‌رود، باید از جای خود بلند شوید و خود را بالا بکشید، البته پیش از این کار، باید به خود فرصت دهید و به آرامی تصمیم بگیرید که باید چه کاری را در مرحله‌ی بعد انجام دهید.


ویدیو مرتبط :
مرغ سوخاری به روش KFC

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رابطه ی بین قد و موفقیت 

 

قد و موفقیت

 

 

آیا شما می دانستید که ممکن است بین میزان موفقیت شما در زندگی و قدتان رابطه ای وجود داشته باشد؟

 

 

بسیاری از افراد بر این باورند كه افراد كوتاه قد در مقایسه با بلندقدها درآمد كمتری دارند و اغلب روسای این گروه از افراد قدبلند هستند.

 

 

بررسی‌های انجام شده حاكی از آن است كه بیش از نیمی از افراد در كشور آمریكا به عنوان سرپرست ادارات و سازمان‌ها منصوب می‌‌شوند و بیش از 183 سانتی‌متر قد دارند.

 

 

اگر تاكنون از شنیدن این همه نتایج غم‌انگیز درباره عاقبت زندگی افراد كوتاه ‌قد ناامید نشده‌اید،این را هم بدانید كه براساس نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه جان‌هاپكینز،در قد بلندها بویژه زن‌های قد‌‌بلند در مقایسه احتمال ابتلا به بیماری‌های ناشی از زوال عقل كمتر است.

 

 

ناپلئون و بتهوون تنها 170 سانتی‌متر قد داشتند و جالب این‌كه ماهاتما گاندی حتی از آن دو نیز كوتاه‌قدتر بوده است.همان طور كه محققان دانشگاه جان‌هاپكینز اعلام كرده‌اند،آنچه در ابتدا بیان شد موضوعی است كه تحقیقات علمی نیز آن را مورد تایید قرار داده‌اند.

 

 

در‌صورتی‌كه تغذیه فرد در دو سال اول تولد مناسب نباشد، توانمندی‌های ذهنی و جسمی او در زندگی آینده به شدت تحت تاثیر قرارگرفت.

 

 

قد و موفقیت

 

 

بر این اساس به ازای هر 5/2 سانتی‌متر افزایش طول زانو احتمال زوال عقل و ابتلا به بیماری‌هایی نظیر آلزایمر 16 درصد كاهش خواهد یافت،گر چه در مردان نیز احتمال ابتلا به این گروه از بیماری‌ها با افزایش قد،كاهش خواهد یافت.

 

 

اما با توجه به این‌كه مردان و زنان از نظر رژیم غذایی بهینه با هم متفاوت هستند،كاهش میزان ابتلا به بیماری‌ها در میان آنها متفاوت خواهد بود.جالب است بدانید كه افرادی كه حتی در سن نوجوانی در مقایسه با دیگر همسالان خود،كوتاه قد‌تر بوده‌اند نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

 

 

بنابراین اگر دو فرد هم قد را مورد مقایسه قرار دهیم متوجه می‌شویم كه درآمد یكی از آنها كه در سن نوجوانی كوتاه‌قدتر بوده است 5/1 تا 2 درصد كمتر از دیگری خواهد بود.شاید این طور به نظر برسد كه معمولا افراد كوتاه قد كمتر در فعالیت‌های اجتماعی مشاركت داشته و بنابراین مهارت‌های اجتماعی كمتری را كسب خواهند كرد.ا

 

 

ما باید پذیرفت كه علی‌رغم وجود شواهد علمی برای تایید این نـظـریـه،راهـكـارهـای مـخـتـلـفی نظیر رژیم غذایی مناسب،فعالیت‌های فیزیكی و برقراری روابط اجتماعی در زندگی وجود دارند كه می‌توان از آنها برای كاهش خطر احتمال ابتلا به بیماری‌های ذهنی و آلزایمر استفاده كرد.

 

 

این در حالی است كه در برخی از افراد كوتاه‌قد،جهش ژنتیكی نادری رخ می‌دهد كه منجر به افزایش طول عمر آنها خواهد شد.این ناهنجاری روشی كه سلول‌های بدن آن را برای استفاده از عامل رشد هورمون شبیه به انسولین به كار می‌برند تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

 

در حالی كه این عامل رشد،نقش بسیار مهمی در رشد فرد در دوران كودكی داشته و از آن به عنوان یك راهكار منحصر به فرد برای افزایش حجم ماهیچه‌ها و عضلات بدن،جلوگیری از مرگ سلول‌ها و كاهش تجمع چربی در بدن استفاده می‌ کنند.