سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

موفقیت به روش KFC


هارلند دیوید ساندرز در سال ۱۸۹۰ متولد شد و در سال ۱۹۳۰ فروش مرغ سوخاری را آغاز کرد. اما زمانی که بالاخره کسب‌وکار خود را در سن ۷۵ سالگی آغاز کرد، توانست مسیری را برای ایجاد بزرگترین زنجیره‌ی غذایی فست‌فود در سراسر دنیا آغاز کند.

وب‌سایت پونیشا: هارلند دیوید ساندرز در سال ۱۸۹۰ متولد شد و در سال ۱۹۳۰ فروش مرغ سوخاری را آغاز کرد. اما زمانی که بالاخره کسب‌وکار خود را در سن ۷۵ سالگی آغاز کرد، توانست مسیری را برای ایجاد بزرگترین زنجیره‌ی غذایی فست‌فود در سراسر دنیا آغاز کند.

موفقیت به روش KFC: نکاتی از کلنل ساندرز برای موفقیت در کسب‌وکار

رازهای موفقیت تجارت او چه بودند؟ در اینجا به ۴ نکته که هر تاجری باید در زمان آغاز کسب‌وکار خود و حفظ آن در مراحل بعدی از کلنل بیاموزد، اشاره می‌کنیم.

۱- هیچ گاه برای آغاز کار دیر نیست.

هارلند ساندرز پیش از افتتاح رستوران کوچک خود، در مشاغل بسیار مختلفی کار کرد. او در راه آهن، بخش فروش بیمه و حتی راه‌اندازی کشتی‌ها و قایق‌های تفریحی کار کرد. او حتی به مدت ۵ سال به انجام فعالیت‌های حقوقی می‌پرداخت تا زمانی که در دادگاه به موکل خود حمله کرد. آیا تجربه‌ی ساندرز در کار کردن بر روی قایق تفریحی و یا انجام فعالیت‌های حقوقی، به او در راه‌اندازی KFC کمک کرده است؟ به احتمال زیاد این طور نیست. اما ساندرز دائما در میان شغل‌های مختلف دست‌وپنجه نرم کرد تا زمانی که در نهایت توانست به موقعیت مناسب و شایسته خود دست پیدا کند. بنابراین هیچ‌وقت برای شروع کار دیر نیست حتی برای شما!

۲- یک کار انجام دهید اما آن را به خوبی انجام دهید.

در سال ۱۹۲۹، ساندرز در ایالت کنتاکی، یک پمپ بنزین باز کرد. او یک‌ سال بعد رستوران خود را برای تنوع افتتاح کرد اما پمپ بنزین، به دلیل غذای عالی او بیشتر و بیشتر شناخته شد. مدتی بعد، ساندرز تصمیم گرفت که پمپ بنزین را تعطیل کند و بر روی رستوران خود تمرکز کند. ساندرز به عنوان تنها نمونه‌ی بنیانگذار فست فود نیست که از کسب‌وکار قبلی خود، برای گسترش آنچه که در آن تخصص داشت، کناره‌گیری کرد. برادران مک دونالد در اصل اولین رستوران خود را به باربیکیو اختصاص داده بودند. تا زمانی که متوجه شدند که حدود ۸۰ درصد از سود آن‌ها از فروش همبرگر به دست می‌آید.

موفقیت به روش KFC: نکاتی از کلنل ساندرز برای موفقیت در کسب‌وکار

تاجران بسیاری وجود دارند که سعی می‌کنند همه چیز را در اختیار مشتریان خود قرار دهند، اما در نهایت کار آن‌ها مشتریان را آزرده‌خاطر می‌کند.

۳- بهترین روش برای تبلیغات، تبلیغات شفاهی است.

ساندرز، فیسبوک، توئیتر یا اینستاگرام نداشت تا به وسیله‌ی آن‌ها بتواند به جذب مشتریان بپردازد. آنچه که او از آن استفاده کرد، به کار بردن تبلیغات شفاهی و توصیه‌ای بود که او از کتاب "ماجراهای خوب غذا خوردن” نوشته‌ی دانکن هاینز برگرفته بود. اما همین برای شکوفایی رستوران او کافی بود، تاجایی که ساندرز، رستوران خود را برای ۲۰ سال بعدی نیز توسعه داد. بیشتر تجارت‌ها تا اندازه‌ای نگران بازاریابی هستند که اغلب فراموش می‌کنند خود محصول از بیشترین اهمیت برخوردار است.

۴- تسلیم نشوید.

تجارت ساندرز به شکوفایی خود ادامه داد. در سال ۱۹۵۰، فرماندار ایالت کنتاکی به او لقب غیرنظامی ” کلنل” را اعطا کرد. ساندرز تصمیم به اعطای امتیاز رستوران خود، به منظور ایجاد شعبه‌های بیشتر برای رستوران گرفت و در سال ۱۹۵۲ شروع به فروش امتیاز "مرغ سوخاری کنتاکی” به رستوران‌های محلی، در قبال دریافت ۴ سنت برای فروش هر مرغ گرفت.

اما در سال ۱۹۵۵، یک بزرگراه میان ایالتی برای برگزاری دربی در کنتاکی ساخته شد که از بین رستوران ساندرز عبور می‌کرد و همین مسئله باعث شد تا از مشتریان رستوران او کاسته شود . ساندرز رستوران را در سال ۱۹۵۶ با ضرر بسیار فروخت، در حالی که تنها کمی پس‌انداز و حقوق بازنشستگی برای او باقی مانده بود . او ۶۵ ساله و مبتلا به بیماری آرتروز بود.

هر مرد دیگری، سعی می‌کرد تا با همین پس‌انداز، به زندگی خود ادامه دهد. اما ساندرز این‌گونه نبود. او با ماشین خود، شروع به رانندگی به سمت رستوران‌های مختلف در سرتاسر کشور کرد و سعی می‌کرد تا برای مرغ کنتاکی خود نمایندگی پیدا کند. در نهایت، تجارت به سمت او آمد. زمانی که ساندرز تجارت خود را در سال ۱۹۶۴ به فروش رساند، بیشتر از ۶۰۰ شعبه‌ی KFC تاسیس شده بود.

ساندرز در سن ۶۵ سالگی، و حتی پس از اینکه شاهد شکست کسب‌وکار بلندمدت خود بود، همچنان به کار خود ادامه داد، بنابراین هیچ تجارتی نمی‌تواند به دلیل قرار گرفتن در شرایط سخت و ناگهانی بهانه‌تراشی کند. همیشه در زمانی که چیزی به درستی پیش نمی‌رود، باید از جای خود بلند شوید و خود را بالا بکشید، البته پیش از این کار، باید به خود فرصت دهید و به آرامی تصمیم بگیرید که باید چه کاری را در مرحله‌ی بعد انجام دهید.


ویدیو مرتبط :
مرغ سوخاری به روش KFC

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کی‌روش:برای موفقیت در آسیا باید از دیروز کار را آغاز می‌کردیماخبار,اخبار ورزشی ,سرمربی تیم ملی

 

اخبار ورزشی - آرزویم ماندن در ایران است اما مذاکراتم محرمانه خواهد بود
کی‌روش:برای موفقیت در آسیا باید از دیروز کار را آغاز می‌کردیم/ توافقم با آفریقای‌جنوبی صحت ندارد

سرمربی تیم ملی گفت: باید از روز گذشته کارمان را برای موفقیت در آسیا آغاز می‌کردیم.

کارلوس کی‌روش سرانجام بامداد امروز به ایران بازگشت تا ابهاماتی که این روزها بر سر ماندن یا رفتنش از فوتبال ایران وجود دارد، در جلساتی که با رئیس فدراسیون فوتبال ایران خواهد داشت خیلی زود برطرف شود.

کی‌روش در گفت و گوی اختصاصی که پس از بازگشت به کشورمان با فارس داشت یک بار دیگر از علاقه قلبی‌اش برای ماندن در ایران سخن به میان آورده و ابراز امیدواری کرد که همچنان کار را با تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه دهد، هرچند که این مربی موفق معتقد بود که زمان برای حضور پرقدرت در جام ملت‌های آسیا از دست رفته و هر روز نیز زمان بیشتری هم تلف می‌شود و هرچه سریع‌تر برای موفقیت در قاره کهن دست باید به کار شد.

*جلسه‌ای در کار نبود که کفاشیان آن را لغو کند؛ به پرواز نرسیدم!

سفرتان به ایران چطور بود؟ ابتدا عنوان شده بود که بامداد روز گذشته به ایران بازخواهید گشت، اما چرا این اتفاق نیافتاد؟
پروازم را از دست دادم و در واقع به پرواز نرسیدم.

 البته برخی رسانه‌ها عنوان کردند که چون علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران جلسه‌ روز پنجشنبه خود را را با شما لغو کرده است، به ایران سفر نکردید.
خیر؛ به هیچ وجه این‌طور نیست. برای روز گذشته هیچ برنامه یا جلسه‌ای را با رئیس فدراسیون فوتبال نداشتیم که بخواهد لغو شود.

*مذاکراتم با فدراسیون ایران محرمانه و خصوصی است

موضوع تمدید قراردادتان به کجا رسید؟ مذاکرات تا کجا پیش رفته است؟
این یک موضوع شخصی است و به عقیده من باید مجدداً در خصوص برخی بندها با فدراسیون ایران مذاکراتم را ادامه داده و صحبت‌های لازم را به عمل بیاورم. من گفته بودم که مذاکرات ادامه دارد و دیگر از طرف خودم نمی‌توانم در این مورد اظهار نظر کنم، چراکه این گفت و گوها محرمانه و خصوصی هستند.

*صحبت‌هایی از جانب من رسانه‌ای شد که صحت نداشت

 اما اینکه در ایران هستید، موضوعی امیدوارکننده است و شواهد از ماندن شما در تیم ملی ایران خبر می‌دهد. درست است؛ هرچند که در مدتی که به عنوان سرمربی تیم ملی در ایران بودید در راه آماده‌سازی تیم ملی خواسته یا ناخواسته با مشکلاتی هم مواجه شدید.
همیشه گفته‌ام که دوست دارم با ایرانی‌ها کار کنم؛ بر همین اساس دوم جولای پیشنهاد تمدید قرارداد را از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کردم. در حال حاضر نیز در حال مذاکره هستیم، البته می‌دانم که برخی نظرات از جانب من در برخی رسانه‌ها مطرح شده است که آنها حرف‌های من نبودند. من در مورد نحوه مذاکرات اظهارنظری نکرده‌ام و فقط گفته‌ام که باید همه چیز در این مورد خصوصی و محرمانه باشد.

*بیشترین بحث در مذاکرات در خصوص همکارانم خواهد بود

کفاشیان به دفعات اعلام کرده که بر سر پاداش‌ها و دستمزدتان با شما به توافق رسیده است و فقط مقداری جزئیات باقی مانده است. می‌توانید این جزئیات را اعلام کنید؟
باید در خصوص موارد مهمی صحبت کنیم، البته این موارد مهم ارتباطی به من ندارند، با این حال بیشترین بحث ما در مورد کادرفنی و همکارانم در این بخش خواهد بود.

 

اخبار,اخبار ورزشی ,سرمربی تیم ملی

 
اتفاقا یکی از اختلافات شما با فدراسیون بیشتر شدن نظارت فدراسیون فوتبال بر تیم ملی و حضور دستیاران ایرانی در تیم ملی عنوان شده است.
الان نمی‌توانم در این خصوص حرفی بزنم، اما باید در این مورد به طور شفاف و با جزئیات بیشتری به مذاکره بپردازم.

*تعامل با کمیته فتی، برایم عمومیت ندارد

حتی گفته می‌شد که در مورد تعامل با کمیته فنی نیز سخت‌گیری‌هایی از سوی شما به عمل آمده است.
این موردی نیست که بخواهم در خصوص آن به طور عمومی صحبت کنم و خیلی این موضوع برایم عمومیت ندارد.

برخی اخبار نیز هفته گذشته از توافق قطعی شما با تیم ملی آفریقای جنوبی خبر داده و اعلام کردند که شما فقط برای بردن وسایل شخصی خود به ایران بازگشته‌اید. حتی بخش رسانه‌ای فدراسیون آفریقای جنوبی نیز این موضوع را تأیید کرده است.
این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و هیچ توافقی با این کشور صورت نگرفته است.

*آرزو دارم در ایران بمانم

با توجه به مواردی که برشمردید چند درصد احتمال می‌دهید همچنان سرمربی تیم ملی ایران بمانید؟ آیا به واقع به ایران آمده‌اید تا همچنان به عنوان سرمربی تیم ملی بمانید؟
من آرزو دارم که با تمدید قراردادم در ایران بمانم و همچنان به عنوان سرمربی تیم ملی ایران کار کنم. در قلبم مردم ایران را دوست دارم و علاقه دارم کارم را در این کشور ادامه دهم.

*علاقه‌ام به ماندن در ایران بیش از هر کار دیگریست

مردم ایران که موافق ماندن شما هستند و حتی رسانه‌ها به نمایندگی از همین مردم از رئیس جمهور ایران، درخواست کرده‌اند تا شرایطی فراهم شود که قرارداد شما تمدید شود.
در واقع باید تأکید کنم که علاقه‌ام به ماندن در ایران بسیار بیشتر از هر کاری است، اما درباره گفت و گوها و نحوه مذاکرات باید دوباره تأکید کنم که این گفت و گو ها از طرف من محرمانه بوده و نمی‌خواهم در مورد آنها اظهارنظری داشته باشم.

با این تفاسیر اگر مشکل مالی باشد‌، حاضر هستید برای ماندن در تیم ملی ایران به فدراسیون کشورمان تخفیف دهید؟
فعلا در این مورد صحبت نمی‌کنم تا جلسه‌مان برگزار شود.

 

اخبار,اخبار ورزشی ,سرمربی تیم ملی

 
*جادوگر نیستم؛ فقط یک مربی‌ام

در خصوص جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا صحبت کنیم. یک عده از کارشناس‌های فوتبال معتقدند با توجه به شناختی که از فوتبال ایران پیدا کرده‌اید در صورتی که بمانید، تیم ملی ایران تحت هدایت شما شانس بسیار بالایی برای قهرمانی در این رقابت‌ها خواهد داشت.
جادوگر نیستم و فقط یک مربی هستم. برای کسب نتیجه خوب و قهرمان شدن باید خوب تمرین کرد و خوب بازی کرد. وقتی خوب تمرین نکنید مطمئناً خوب هم نتیجه نخواهید گرفت. در واقع نتیجه کار یک مربی به تمرین و آماده‌سازی مناسب بستگی دارد و اگر شما آماده‌سازی خوبی داشته باشید، نتیجه مناسبی هم می‌گیرید. در غیر این صورت شانسی هم نخواهید داشت.

*ایران برای موفقیت در آسیا زمان را از دست داده‌ است

در صورتی که بمانید استارت کار برای جام ملت‌های آسیا چه زمانی خواهد خورد؟
تا جلسه‌مان برگزار نشود نمی‌توانم در این خصوص صحبت کنم، اما از نظر من باید از روز گذشته کارمان را برای موفقیت در آسیا آغاز می‌کردیم. ایرانی‌ها برای این رقابت‌ها خیلی وقت خود را از دست دادند. قاعده کار این بود که دو روز پس از بازگشت از جام جهانی باید خودمان را برای آسیا آماده می‌کردیم و به همین دلیل می‌گویم که وقت‌مان را از دست دادیم.

*جام جهانی 2014 عالی بود

 چه ارزیابی از جام جهانی 2014 برزیل دارید؟
یک جام جهانی عالی با مسابقاتی با کیفیت را پشت سر گذاشتیم.

*برزیل در جام جهانی صدمه روحی دید


یکی از اتفاقات عجیب و غریب این رقابت‌ها هم شکست 7 بر یک برزیل از آلمان بود.
برزیل بیشتر در این رقابت‌ها از لحاظ روانی ضربه خورد تا مسائل دیگر. در واقع مصدومیت نیمار ضربه بد و بزرگی را به این تیم در جام جهانی زد و شکست پرگل مقابل آلمان نیز از آثار روحی به جا مانده ناشی از غیبت نیمار و مصدومیت این بازیکن تأثیرگذار بود.

در ادامه نیز دریافت 7 گل باعث شد تا وضعیت این تیم بیش از پیش برهم خورده تا در نهایت این تیم در کشور خودش حتی از کسب عنوان سومی جهان نیز محروم شود.

 آیا کشورهای مختلف با شما در برزیل مذاکره‌ای را انجام دادند.
در این مورد نظری ندارم.

اخبار ورزشی - فارس