سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!


این روزها دیگر آلبوم‌ها و قاب‌های عكس مثل گذشته در خانه‌های‌مان حضور ندارند و خیلی بعید است در میان انبوه عكس‌هایی كه با موبایل گرفته‌ایم عكسی را چاپ كرده باشیم. شاید فكر می‌كنید در آپارتمان‌های نقلی امروزی جایی برای این قرتی‌بازی‌ها وجود ندارد!

مجله منزل - شیرین کرمی، کارشناس معماری: قدیم‌ها همه‌چیز بهتر بود. در گذشته حتی برای آلبوم‌های عكس هم حرمت بیشتری قائل بودند؛ این را همیشه مادربزرگ‌ها می‌گویند. منظورشان همان آلبوم‌هایی است كه نوه‌ها را دور هم جمع می‌كرد تا سراغ شباهت‌های ظاهری‌شان با نسل‌های گذشته را از روی عكس‌ها بگیرند.

 اما این روزها دیگر آلبوم‌ها و قاب‌های عكس مثل گذشته در خانه‌های‌مان حضور ندارند و خیلی بعید است در میان انبوه عكس‌هایی كه با موبایل گرفته‌ایم عكسی را چاپ كرده باشیم. شاید فكر می‌كنید در آپارتمان‌های نقلی امروزی جایی برای این قرتی‌بازی‌ها وجود ندارد! اما این طرز فكر اشتباهی است. اتفاقا در خانه‌های كوچك برای اینكه فضای بیشتری داشته باشید، به جای آنكه فقط كف خانه را با وسایل مختلف پر كنید، بخشی از دكور را روی دیوارها اجرا كنید؛ البته به این معنا نیست كه دیواركوبی مثل قاب عكس یا تصاویر مختلف فقط باید روی دیوار جاخوش كنند.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

جای مناسب قاب عکس ها کجاست؟


برای چاپ تصاویر مختلف، دو گزینه دارید؛ عكس‌های شخصی و تصاویری كه از مناظر، حیوانات و. . . می‌پسندید. در گام اول نگاهی به دور و بر خانه بیندازید. با توجه به اعتقادات، فرهنگ و سلیقه شخصی گزینه‌های متعددی برای نصب تصاویر در منزل وجود دارد. پس اول فضاهای مناسب خانه را شناسایی كنید و بعد به فكر انتخاب و چاپ تصویر باشید. نصب قاب در منزل با وجودی كه سلیقه‌ای است، قواعدی دارد.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

عکس های خانوادگی را کجا بگذاریم؟


چه خانه شما بزرگ باشد و چه كوچك، بهتر است عكس‌های خانوادگی‌تان را روی دیوار نصب نكنید. جایگاه چنین عكس‌هایی در فرهنگ غالب ما نشیمن یا اتاق خواب شخصی است؛ البته اگر تمایل شما بر این است كه این عكس‌ها در فضایی مثل سالن پذیرایی باشد یا اینكه نقشه خانه شما به نحوی است كه یك سالن طویل دارید، باز هم به جای نصب عكس روی دیوار، یك میز مناسب برای قرار دادن قاب عكس‌ها در نظر بگیرید.

قاب عکس ها در خانه های مدرن


اصولا در خانه‌های مدرن از قاب عكس خبری نیست و همه چیز بسیار ساده است. در خانه‌هایی با این سبك حتی اگر بخواهید چنین انتخابی داشته باشید، باید قابی ساده انتخاب كنید كه تك‌رنگ است و هیچ تصویری هم داخل آن نیست.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

این قاب روی دیوار نصب می‌شود و تنها نقش آن نمایش رنگ پس‌زمینه دیوار یا یك طرح ساده است؛ البته این تكنیك به غیر از سبك مدرن در خانه‌های دیگر هم قابل اجراست؛ مثلا با یك قاب خالی كه به تنهایی زیباست می‌توانید یكی از گل‌های كاغذدیواری را قاب بگیرید.

به کیفیت و اندازه عکس ها دقت کنید


قبل از چاپ هر عكس یا تصویری به این موضوع فكر كنید كه بهتر است در چه ابعادی كار شود؟ به غیر از كیفیت تصویر، آیا ارزش بصری آن به اندازه‌ای هست كه در ابعادی بزرگ چاپ شود؟ در مرحله بعد اگر می‌خواهید این عكس را قاب بگیرید نسبت به جنس، ضخامت، رنگ و بافت قابی كه انتخاب می‌كنید بی‌توجه نباشید. هر قدر قاب پر ابزارتر باشد روی دیوار ساده، نمای بهتری دارد اما برای یك دیوار شلوغ و طرحدار انتخاب شما برای قاب محدود می‌شود.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

آیا قاب عکس را در آشپزخانه نصب کنیم؟!


لطفا كمی هم به فكر هویت آشپزخانه باشید! بهتر است این فضا را برای نصب عكس ممنوعه اعلام كنید؛ نه فقط به دلیل مناسب نبودن فضا بلكه به این علت كه محیط آشپزخانه و طبخ غذا به عكس‌های‌تان آسیب می‌زند؛ البته اگر تصمیم‌تان قطعی است تصویر مورد نظرتان را روی بشقاب، ماگ و. . . چاپ كنید تا هم با كاربری فضا هماهنگ شود و هم آسیبی به عكس‌ها وارد نشود.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

عکس ها روح دارند


 عكس‌ها روح دارند و شما را با خود به زمان گذشته می‌برند. فضای خصوصی اتاق خواب بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های شخصی سال‌های مختلف زندگی شماست؛ البته گاهی یك دیوار ساده بسیار زیبا‌تر از دیواری مملو از تصاویر مختلف و قاب عكس است. با وجودی كه اتاق خواب فضای خصوصی شماست و شاید دل‌تان می‌خواهد عكس‌های بیشتری در این فضا وجود داشته باشد اما قبل از هر اقدامی به شلوغی بیش از اندازه آن هم فكر كنید.

قاب عکس ها و خاطرات خانوادگی

در روزهایی كه اكثرمان عكس‌ها را داخل گوشی‌ها، درایورهای لپ‌تاپ و رم نگه می‌داریم، حضور عكس در خانه نعمتی است. اگر فضای دنجی در خانه دارید، می‌توانید با قرار دادن یك میز اختصاصی پر از قاب عكس، یك گالری كوچك خانوادگی درست كنید. این فضا جان می‌دهد برای قرار دادن عكس‌های نسل‌های مختلف. پس به جای اینكه دیوار را شلوغ كنید، میزی مناسب تهیه كنید و قاب عكس‌ها را روی آن قرار دهید.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

پوستر ها را جایگزین قاب عکس ها کنید


تا كی قرار است روی دیوار خانه قاب عكس نصب كنیم؟! قطعا ایده‌های بهتری برای نصب تصاویر روی دیوار وجود دارد. این روزها طراحان بزرگ دنیا به استفاده از تصاویر بزرگ (پوستر) بیشتر بها می‌دهند. برای نصب پوستر، هر تصویری را كه می‌پسندید انتخاب كنید. پوستر مثل كاغذ دیواری هم سطح دیوار نصب می‌شود و قابل جا به جایی نیست. پس یك دیوار ساده كه اطرافش وسایل زیادی وجود نداشته باشد، انتخاب كنید. بهتر است یك دیوار كامل یا دو سوم از آن را به پوستر اختصاص دهید؛ البته دیواری كه انتخاب می‌كنید، نباید فضایی شلوغ مثل دیوار پشت تلویزیون باشد.


ویدیو مرتبط :
جدید كردن عكس قاب عكس در خانه ( آموزش توسط من )

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

راهنمای خرید قاب عكس‌های دیجیتال 

راهنمای خرید قاب عكس‌های دیجیتال

 

بهترین راه به نمایش گذاشتن عكس‌ها این است كه از یك قاب عكس دیجیتال (digital photo frame) استفاده كنیم. امروزه انواع قاب عكس‌های دیجیتال ارزان با قیمتی حدود 20 یورو نیز در بازار یافت می‌شوند، اما نباید از آنها انتظار داشته باشید كیفیت خوبی را ارائه كنند. پس اگر می‌خواهید عكس‌های خود را با همان كیفیتی كه دارند نمایش دهید، باید انواع گران‌تر و مرغوب‌تر این قاب عكس‌های الكترونیكی را انتخاب كنید.

در برخی از این قاب عكس‌های دیجیتال، شما برای بارگذاری (upload) تنها كافی است شماره رمز منحصر به فرد قاب را در وب سایت اختصاصی آن شركت ثبت كنید، سپس از طریق رایانه خود و به كار بردن رابط كاربری این شركت، تنظیمات و بارگذاری عكس‌ها را انجام دهید. تا زمانی هم كه قاب عكس شما از طریق وای ـ فای به اینترنت متصل باشد، هر وقت كه اراده كنید می‌توانید عكس‌های خود را حتی از كشوری دیگر به قاب عكس دیجیتال خود ارسال كنید. اما اگر قصد دارید تعداد زیادی عكس را یكباره به قاب عكس بفرستید، بهتر است از طریق درگاه‌های فیزیكی (USB) یا كارتخوان دستگاه این كار را انجام دهید؛ زیرا فرآیند بارگذاری عكس‌ها به وب و دانلود آنها از وب به قاب عكس چرخه‌ای است كه به آهستگی انجام می‌گیرد. در این میان انجام برخی تنظیمات آن نیز تنها از راه وب میسر است. از راه اتصال شبكه نیز می‌توان بین قاب عكس دیجیتال و فیس بوك (Facebook) پیوند برقرار كرد. با در نظر داشتن تعداد زیاد كاربرانی كه از طریق این سرویس به اشتراك‌گذاری عكس می‌پردازند، می‌توان به اهمیت این موضوع پی برد.

شما می‌توانید قاب عكس خود را به صورتی تنظیم كنید كه عكس‌ها را مستقیما از فیس بوك یا دوستان منتخب‌تان كه طی 2 هفته گذشته عكس‌هایی را به پروفایل خود افزوده‌اند، دریافت كنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید برای عكس‌ها توضیحاتی (comment) بنویسید. قابلیت ایمیل مستقیم عكس‌ها به این قاب عكس‌ها از ویژگی دیگر آنهاست. شما نمی‌توانید از قاب عكس‌های دیجیتال نوع مات، آن كنتراست بالایی را كه قاب عكس‌های شیشه‌ای براق دارند، انتظار داشته باشید؛ اما در عوض مشكل انعكاس نور را روی آنها ندارید. بعلاوه قادرید عكس‌های دیجیتال را به صورت اسلاید شو به نمایش درآورید و آنها را به اطراف حركت دهید و قسمت‌های مورد نظر خود را بزرگنمایی (zoom) كنید. ما برای آزمایش 4 نوع قاب عكس دیجیتال را به صورت ردیفی در كنار هم قرار دادیم تا ببینیم كدامیك از آنها نمایش عكس بهتری دارند. بنابر این عكس‌های مشابهی را در همه آنها به صورت یكسان به نمایش گذاشتیم و مستقیما تصویر همه آنها را با هم مقایسه كردیم.

آزمایش‌های ما شامل مواردی چون آسانی استفاده، قابلیت‌ها و ویژگی‌های عملكرد و كارایی‌های اضافی قابل ارائه توسط هر یك از آنها بود. در این مطلب سعی ما این است تا شما را در انتخاب ارزان‌ترین و بهترین قاب عكس دیجیتال از بین این چهار نوع كه بین 49 و 150 یورو قیمت دارند، راهنمایی كنیم. بنابر این هر یك از آنها را براساس ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی از قبیل داشتن قاب صفحه نمایش بزرگ‌تر، قابلیت صفحه لمسی (touchscreen)، وای ـ فای (Wi-Fi) و مدیریت بهتر عكس‌ها مورد بررسی و آزمایش قرار داده‌ایم كه نتایج آن را جهت اطلاع شما به شرح زیر می‌آوریم:

 

KODAK PULSE DIGITAL FRAME WS730S

2 عامل اصلی پیشرفته بودن و قابلیت‌های فراوان، بخوبی قیمت بالای این قاب عكس دیجیتال را توجیه می‌كند. این قاب عكس 7 اینچی كوچك ترین عضو گروه مورد آزمایش ماست كه عكس‌هایی با اندازه 6 در 4 اینچ را نمایش می‌دهد. از ویژگی‌های آن می‌توان به صفحه لمسی و وای ـ فای بودن آن اشاره كرد. اگرچه این قاب عكس دیجیتال صفحه نمایشی كوچك دارد، اما انبوهی از قابلیت‌ها دارد. صفحه نمایش مات آن در نمایش عكس‌ها از جلوه دیگر قاب عكس‌های دیجیتال كه صفحه نمایش شیشه‌ای براق دارند، بی‌بهره است؛ اما شبكه بندی وای ـ فای (Wi-Fi networking) آن با فراهم كردن رابط كاربری بصیر از طریق وب كه فرستادن مستقیم عكس‌ها از فیس بوك به قاب و دیدار دوستان را ممكن می‌سازد، این كاستی‌اش را كاملا جبران می‌كند. با این حال قابلیت صفحه لمسی آن مانند تلفن‌های همراه و تبلت‌های جدید نیست و اجازه حركت عكس‌ها به این سو و آن سو را به شما نمی‌دهد.

 

AGFA AF 7088MT MOVEE TOUCH

این اولین قاب عكس دیجیتال شركت آگفاست كه از صفحه نمایش لمسی براق شیشه‌ای تبلت گونه برخوردار بوده و حركت عكس‌ها به هر طرف و سر خوردن از یك آلبوم به یك آلبوم دیگر را ممكن می‌سازد. دارای باتری قابل شارژی است كه 2 ساعت دوام می‌آورد و می‌تواند در اتاق پذیرایی بین مهمان‌های شما دست به دست بگردد. یكی از ایرادهای آن، این است كه با چرخاندنش، گرایش صفحه نمایش آن به صورت خودكار از حالت landscape به حالت پرتره (portrait) تغییر نمی‌كند. ایراد بعدی رابط كاربری كم سرعت آن است كه سرعت پاسخگویی مناسبی را ارائه نمی‌كند.

عكس‌ها روی آن از كیفیت خوبی برخوردارند اما جزئیات را تنها در عكس‌های تیره‌تر بخوبی نشان می‌دهد كه این ایراد در آن با تنظیم روشنایی قابل رفع است.

 

ELONEX WS710 WEATHERSTATION AND PHOTO FRAME

این قاب عكس یك حسگر ریموت نیز دارد و اگر به دنبال وسیله‌ای هستید كه بخوبی به عنوان قاب عكس دیجیتال انجام وظیفه كند و كاربردهای مفید دیگری نیز داشته باشد، این همان گمشده شماست. كافی است این قاب عكس دیجیتال را به خارج از محیط خانه ببرید. بلافاصله به عنوان مركز هواشناسی سیار شما عمل كرده و به صورت بیسیم (wireless) درجه حرارت محیط خارج و رطوبت هوا را به شما گزارش می‌دهد. علاوه بر آن، می‌توانید با آن به رادیوی FM هم گوش كنید. اگر بیش از آن كه بزرگی اندازه قاب عكس برای شما مهم است، به كیفیت آن اهمیت می‌دهید، صفحه نمایش این قاب عكس‌ها را با كیفیت، وضوح و رنگ‌های بسیار زنده‌ای كه خیلی بهتر از قاب عكس‌های دیجیتال گرانقیمت دیگر است، ارائه می‌كند كه واقعا ارزش مبلغ پرداختی را دارد.

 

VIEWSONIC VFM1586-11E

عكس‌ها روی قاب عكس‌های بزرگ‌تر جلوه بهتری دارند اما قاب عكس ویو سونیك با محیط 22 اینچی خود، از محصولات دیگر متمایز است. بزرگی قاب آن قیمت گران این وسیله را بخوبی توجیه می‌كند اما قابلیت‌ها و رابط كاربری آن خیلی ابتدایی است. عكس‌ها در آن بوضوح و روشنی كه در قاب عكس‌های دیجیتال كوچك‌تر كه از پیكسل‌های بیشتری در مقیاس اینچ برخوردارند، جلوه‌گر نشده اما با دكوربندی زیبای سنتی كه در گوشه‌ها دارد، موجب می‌شود نمایش عكس‌ها روی آن جالب به نظر بیاید.

منبع:jamejamonline.ir