سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!


این روزها دیگر آلبوم‌ها و قاب‌های عكس مثل گذشته در خانه‌های‌مان حضور ندارند و خیلی بعید است در میان انبوه عكس‌هایی كه با موبایل گرفته‌ایم عكسی را چاپ كرده باشیم. شاید فكر می‌كنید در آپارتمان‌های نقلی امروزی جایی برای این قرتی‌بازی‌ها وجود ندارد!

مجله منزل - شیرین کرمی، کارشناس معماری: قدیم‌ها همه‌چیز بهتر بود. در گذشته حتی برای آلبوم‌های عكس هم حرمت بیشتری قائل بودند؛ این را همیشه مادربزرگ‌ها می‌گویند. منظورشان همان آلبوم‌هایی است كه نوه‌ها را دور هم جمع می‌كرد تا سراغ شباهت‌های ظاهری‌شان با نسل‌های گذشته را از روی عكس‌ها بگیرند.

 اما این روزها دیگر آلبوم‌ها و قاب‌های عكس مثل گذشته در خانه‌های‌مان حضور ندارند و خیلی بعید است در میان انبوه عكس‌هایی كه با موبایل گرفته‌ایم عكسی را چاپ كرده باشیم. شاید فكر می‌كنید در آپارتمان‌های نقلی امروزی جایی برای این قرتی‌بازی‌ها وجود ندارد! اما این طرز فكر اشتباهی است. اتفاقا در خانه‌های كوچك برای اینكه فضای بیشتری داشته باشید، به جای آنكه فقط كف خانه را با وسایل مختلف پر كنید، بخشی از دكور را روی دیوارها اجرا كنید؛ البته به این معنا نیست كه دیواركوبی مثل قاب عكس یا تصاویر مختلف فقط باید روی دیوار جاخوش كنند.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

جای مناسب قاب عکس ها کجاست؟


برای چاپ تصاویر مختلف، دو گزینه دارید؛ عكس‌های شخصی و تصاویری كه از مناظر، حیوانات و. . . می‌پسندید. در گام اول نگاهی به دور و بر خانه بیندازید. با توجه به اعتقادات، فرهنگ و سلیقه شخصی گزینه‌های متعددی برای نصب تصاویر در منزل وجود دارد. پس اول فضاهای مناسب خانه را شناسایی كنید و بعد به فكر انتخاب و چاپ تصویر باشید. نصب قاب در منزل با وجودی كه سلیقه‌ای است، قواعدی دارد.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

عکس های خانوادگی را کجا بگذاریم؟


چه خانه شما بزرگ باشد و چه كوچك، بهتر است عكس‌های خانوادگی‌تان را روی دیوار نصب نكنید. جایگاه چنین عكس‌هایی در فرهنگ غالب ما نشیمن یا اتاق خواب شخصی است؛ البته اگر تمایل شما بر این است كه این عكس‌ها در فضایی مثل سالن پذیرایی باشد یا اینكه نقشه خانه شما به نحوی است كه یك سالن طویل دارید، باز هم به جای نصب عكس روی دیوار، یك میز مناسب برای قرار دادن قاب عكس‌ها در نظر بگیرید.

قاب عکس ها در خانه های مدرن


اصولا در خانه‌های مدرن از قاب عكس خبری نیست و همه چیز بسیار ساده است. در خانه‌هایی با این سبك حتی اگر بخواهید چنین انتخابی داشته باشید، باید قابی ساده انتخاب كنید كه تك‌رنگ است و هیچ تصویری هم داخل آن نیست.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

این قاب روی دیوار نصب می‌شود و تنها نقش آن نمایش رنگ پس‌زمینه دیوار یا یك طرح ساده است؛ البته این تكنیك به غیر از سبك مدرن در خانه‌های دیگر هم قابل اجراست؛ مثلا با یك قاب خالی كه به تنهایی زیباست می‌توانید یكی از گل‌های كاغذدیواری را قاب بگیرید.

به کیفیت و اندازه عکس ها دقت کنید


قبل از چاپ هر عكس یا تصویری به این موضوع فكر كنید كه بهتر است در چه ابعادی كار شود؟ به غیر از كیفیت تصویر، آیا ارزش بصری آن به اندازه‌ای هست كه در ابعادی بزرگ چاپ شود؟ در مرحله بعد اگر می‌خواهید این عكس را قاب بگیرید نسبت به جنس، ضخامت، رنگ و بافت قابی كه انتخاب می‌كنید بی‌توجه نباشید. هر قدر قاب پر ابزارتر باشد روی دیوار ساده، نمای بهتری دارد اما برای یك دیوار شلوغ و طرحدار انتخاب شما برای قاب محدود می‌شود.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

آیا قاب عکس را در آشپزخانه نصب کنیم؟!


لطفا كمی هم به فكر هویت آشپزخانه باشید! بهتر است این فضا را برای نصب عكس ممنوعه اعلام كنید؛ نه فقط به دلیل مناسب نبودن فضا بلكه به این علت كه محیط آشپزخانه و طبخ غذا به عكس‌های‌تان آسیب می‌زند؛ البته اگر تصمیم‌تان قطعی است تصویر مورد نظرتان را روی بشقاب، ماگ و. . . چاپ كنید تا هم با كاربری فضا هماهنگ شود و هم آسیبی به عكس‌ها وارد نشود.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

عکس ها روح دارند


 عكس‌ها روح دارند و شما را با خود به زمان گذشته می‌برند. فضای خصوصی اتاق خواب بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های شخصی سال‌های مختلف زندگی شماست؛ البته گاهی یك دیوار ساده بسیار زیبا‌تر از دیواری مملو از تصاویر مختلف و قاب عكس است. با وجودی كه اتاق خواب فضای خصوصی شماست و شاید دل‌تان می‌خواهد عكس‌های بیشتری در این فضا وجود داشته باشد اما قبل از هر اقدامی به شلوغی بیش از اندازه آن هم فكر كنید.

قاب عکس ها و خاطرات خانوادگی

در روزهایی كه اكثرمان عكس‌ها را داخل گوشی‌ها، درایورهای لپ‌تاپ و رم نگه می‌داریم، حضور عكس در خانه نعمتی است. اگر فضای دنجی در خانه دارید، می‌توانید با قرار دادن یك میز اختصاصی پر از قاب عكس، یك گالری كوچك خانوادگی درست كنید. این فضا جان می‌دهد برای قرار دادن عكس‌های نسل‌های مختلف. پس به جای اینكه دیوار را شلوغ كنید، میزی مناسب تهیه كنید و قاب عكس‌ها را روی آن قرار دهید.

قاب عكس را به مغز دیوار نكوبید!

پوستر ها را جایگزین قاب عکس ها کنید


تا كی قرار است روی دیوار خانه قاب عكس نصب كنیم؟! قطعا ایده‌های بهتری برای نصب تصاویر روی دیوار وجود دارد. این روزها طراحان بزرگ دنیا به استفاده از تصاویر بزرگ (پوستر) بیشتر بها می‌دهند. برای نصب پوستر، هر تصویری را كه می‌پسندید انتخاب كنید. پوستر مثل كاغذ دیواری هم سطح دیوار نصب می‌شود و قابل جا به جایی نیست. پس یك دیوار ساده كه اطرافش وسایل زیادی وجود نداشته باشد، انتخاب كنید. بهتر است یك دیوار كامل یا دو سوم از آن را به پوستر اختصاص دهید؛ البته دیواری كه انتخاب می‌كنید، نباید فضایی شلوغ مثل دیوار پشت تلویزیون باشد.


ویدیو مرتبط :
جدید كردن عكس قاب عكس در خانه ( آموزش توسط من )

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دیوار یك ساختمان قدیمی بر روی خودرو آوار شد 

بی‌توجهی کارگران در زمان تخریب یك ساختمان قدیمی، موجب ریزش آوار بر روی یك خودروی سواری شد .ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران با دریافت خبر وقوع یك فقره ریزش آوار در خیابان ۱۲ فروردین، آتش‌نشانان ایستگاه ۴۶ را ساعت ۴:۰۴ بامداد امروز به محل حادثه اعزام کرد.تقی کمالی ـ فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به محل حادثه ـ در رابطه با جزییات این عملیات اظهار كرد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل مورد نظر متوجه شدند كه چند کارگر برای تخریب ساختمان از لودر نیز استفاده می‌کردند و در اثر بی احتیاطی موجب تخریب و ریزش دیوار ساختمان روی خودروی سواری پارک شده در کنار آن شدند.وی افزود: آتش‌نشانان با آواربرداری و به کارگیری تجهیزات ایمنی و نجات خودروی آسیب‌دیده را به محل دیگری انتقال دادند و با ایمن‌سازی محل و ارائه تذکرات ایمنی به ماموریت خود پایان دادند.