سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

عیوب شخصیتی که عامل موفقیت شما هستند!


زمانی که پای موفقیت در میان باشد، وسواس فکری هم می تواند به شما کمک کند هم می تواند شما را از پا درآورد.

روزنامه آسیا: زمانی که پای موفقیت در میان باشد، وسواس فکری هم می تواند به شما کمک کند هم می تواند شما را از پا درآورد. با وجود این که فکر کردن بیش از حد به شغل، تجارت، وظیفه یا پروژه ای که به عهده دارید، بعضا می تواند بسیار آزاردهنده باشد اما همین زیاد فکر کردن می تواند شما را به سمت موفقیت نیز هدایت کند. بسیاری از معایب شخصیتی واقعا می توانند شما را تبدیل به یک فرد موفق کنند. موفقیت چیزی است که همه در آرزوی دست یابی به آن هستند، اما با این حال، برخی افراد تنها به این دلیل که توانایی ها و قابلیت های خود را دست کم می گیرند دست از تلاش بر می دارند. شما هم همانند بسیاری از مردم روی سیاره زمین نواقص خاص خود را دارید.

شاید برخی از افراد از نسبت به اشکالات رفتاری شما حساسیت داشته باشند یا حتی از آنها متنفر باشند، در حالی که دیگران اصلا متوجه آن اشکالات در شما نشوند. به همین دلیل است که باید هر کدام از نواقص شخصیتی خود را با گرمی در آغوش بگیرید و هرگز دست از تلاش برای رسیدن به موفقیت برندارید. با این حال بد نیست نگاهی به عیوب شخصیتی بیندازید که می توانند شما را به موفقیت قطعی نزدیک تر کنند.

خصلتی به نام لجاجت

کله شقی و لجاجت از جمله ویژگی هایی است که تحمل آن برای خیلی ها بسیار سخت است. شاید حتی مادر یا برادر و خواهرتان نیز نتوانند خیره سری شما را تحمل کنند چه برسد به همکاران تان که برای این ویژگی شما را تحقیر کنند.

کاستی هایی که شاید بتواند عامل موفقیت های شما باشد

اما به لطف همین ویژگی است که می توانید در جایگاه موفقیت بایستید. زیرا با داشتن این ویژگی است که می شود به شما لقب سخت کوش را داد. افراد لجوج با سماجت برخواسته خود اصرار می کنند و تا رسیدن به خواسته مورد نظرتان دست از تلاش بر نمی دارند. آنها حتی سعی به تغییر یا سرکوب این ویژگی در خود ندارند و تسلیم شدن برایشان موضوع سخت و طاقت فرسایی است. سرسختی به افراد انگیزه می دهد که حرکت رو به جلو داشته باشند و موفقیت های بیشتر و بیشتری را به دست آورند.

خود رای بودن

افراد خودخواه هرگز به نظرات دیگران اهمیتی نمی دهند. آنها از هرگونه شایعه، قضاوت و کینه و دشمنی چشم پوشی می کنند. افراد خودخواه به راحتی بر اهداف و رویاهای خود تمرکز می کنند و برای رسیدن به خواسته خود از انجام کارهایی که منجر به رسیدن به آنها شود دریغ نمی کنند. اولین اولویت در زندگی هر فرد خودخوداه خود وی است و این اهمیت به خود باعث می شود همیشه در مسیرهایی قدم بردارند که بدانند به نفع شان است و از پیمودن آن مسیر لطمه ای به خود وارد نمی کنند.

افراد خودپسند به جای تامل بر اشتباهات و شکست خود، بدون هیچ حسرت و پشیمانی به سمت جلو حرکت می کنند. اگر هم کسی بر این ویژگی آنها اشاره کنند، به سادگی از آن می گذرند و به مسیر خود ادامه می دهند. اگر فرد خودخواهی هستید فکر نکنید دارای بدترین ویژگی اخلاقی هستید. بلکه این موضوع که در محیط کار خود را در اولویت قرار دهید، ویژگی فوق العاده ای است.

کاستی هایی که شاید بتواند عامل موفقیت های شما باشد

جزئی نگر بودن

شاید گاهی اوقات توجه زیاد به جزییات برای شما آزاردهنده باشد و حتی اطرافیان تان نیز از این ویژگی شما خسته شده باشند. اما این دقیق بودن همیشه بد نیست بلکه نشان دهنده هوش بالای شماست. دقت زیاد به جزییات حاکی از آن است که فرد کنجکاو، مشتاق و هیجانی هستید. افراد کنجکاو با دیدن هرچیزی صدها سوال در ذهن شان نقش می بندد و حتی درباره کوچک ترین مسائل و مشکلات نیز سوالات پیچیده ای طرح می کنند. اما سوال پرسیدن هرگز چیز بدی نیست. به قول معروف «پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است». این خصوصیت رفتاری به این افراد کمک می کند تجربه کسب کنند و همچنین در مقایسه با افراد ساکتی که در هر شرایط عکس العمل خنثی دارند و عاری از هرگونه توجه به جزییات هستند موفقیت بیشتری کسب کنند.

وسواس فکری

زمانی که پای موفقیت در میان باشد، وسواس فکری هم می تواند به شما کمک کند هم می تواند شما را از پا درآورد. با وجود این که فکر کردن بیش از حد به شغل، تجارت، وظیفه یا پروژه ای که به عهده دارید، بعضا می تواند بسیار آزاردهنده باشد اما همین زیاد فکرکردن می تواند شما را به سمت موفقیت نیز هدایت کند.

کاستی هایی که شاید بتواند عامل موفقیت های شما باشد

با داشتن وسواس فکری تمام تمرکز خود را تنها معطوف به همان مسئله می کنید و با سخت کوشی بیشتری تلاش می کنید و تا هنگامی که به خواسته و هدف تان برسید دست از تلاش بر نمی دارید. حتی اگر در مسیرتان شکست هم بخورید این فکر کرد دائم به شما اجازه نمی دهد که تسلیم شوید. داشتن وسواس فکری به شما کمک می کند بر دردها، ترس ها و ضعف های وجودتان غلبه کنید و قادر باشید با هر شرایط سختی کنار بیایید.

صراحت

همه افراد قادر نیستند بدون من من کردن افکار و احساسات خود را بیان کنند. به علاوه، بسیاری از افراد از این که سایرین درباره آنها چه فکری کنند یا چه بگویند می ترسند. هنر برقراری ارتباط این نیست که فقط بدانید چه چیزی و چگونه آن را بگویید. بلکه باید بدانید چه زمانی هم صحبت کنید. بعضی از افراد هنگامی که حرف زدنشان بسیار لازم است عقب می نشینند و چیزی نمی گویند. این صحبت کردن می تواند یک ایده، پیشنهاد یا انتقادی باشد که آنها نمی خواهند آن را بیان کنند.

کاستی هایی که شاید بتواند عامل موفقیت های شما باشد

افراد موفقی که عادت به رک گویی و پوست کنده سخن گفتن دارند، از این ویژگی به نفع خود استفاده می کنند. آنها راحت، صادق و شجاع هستند و از عواقب رفتار خود نمی ترسند. زیرا عادت دارند خود را همان طور که هستند نشان دهند و برای کسی نقش بازی نمی کنند. این ابراز عقاید در بسیاری از مواقع به نفع شماست چرا که ایده خود را بیان کرده اید و حتی شاید با بیان نظرتان دیگران را نیز با خود همراه کنید. بنابراین اگر از این ابراز نظر و عقیده به صورت بلند و صریح احساس عذاب وجدان می کنید بهتر است این حس را کنار بگذارید. مشتاقانه عیب خود را بپذیرید، آن را غنیمت بشمارید و از آن دست برندارید چرا که روزی نتیجه رفتار خود را خواهید دید.

درون گرایی

افراد درون گرا عموما با نشان دادن این موضع مشکل دارند که بدتر از برون گراها نیستند تنها به این دلیل که درون گراها نسبت به دیگران روابط اجتماعی ضعیف تری دارند، کمتر حرف می زنند و گستاخی کمتری دارند به این معنا نیست که الزاما در زندگی شان بازنده اند. بسیاری از افراد معروف درون گرا هستند و از داشتن این ویژگی احساس شرم و خجالت نمی کنند. در واقع درون گرایی یک نقص نیست بلکه موهبتی است که بسیاری از افراد درون گرا می دانند چگونه از آن استفاده کنند. حتما شنیده اید که افراد درون گرا شنونده های فوق العاده ای هستند. آنها با هوش بیشتری فکر می کنند و تصمیمات شگفت انگیزی می گیرند. مجموع این صفات مسلما آنها را تبدیل به افراد موفقی می سازد که با قدرت تفکر و تعقل بیشتر قادر به حل مشکلات هستند.

کاستی هایی که شاید بتواند عامل موفقیت های شما باشد

کم طاقتی

این عیب رفتاری، بسته به این که تا چه اندازه خوب بتوانید آن را کنترل کنید، می تواند منتهی به موفقیت یا شکست شما شود. افراد کم حوصله و کم طاقت پیش از این که دست به انجام کاری بزنند فکر نمی کنند و به همین دلیل است که مرتکب اشتباهات زیادی می شوند. اما همین اشتباهات به آنها کمک می کند باهوش تر شوند و تجربیات بیشتری به دست آورند. اگر نمی توانید از شر این نقیصه در وجودتان خلاص شوید، با آغوش باز آن را بپذیرید و ببینید در عرض چند سال چه اتفاقاتی رخ خواهددارد. همه ما عیوب خود را به خوبی می شناسیم اما گاهی اوقات تصحیح این رفتارهای اشتباه سخت است. فکر کردن بی نتیجه و مکث بر این عیوب شما را به جایی نخواهدرساند، در صورتی که بهره گیری از آنها به شما کمک می کند به اهداف خود دست یابید و تبدیل به یک فرد موفق شوید.

کاستی هایی که شاید بتواند عامل موفقیت های شما باشد

باید یاد بگیرید چگونه نواقص خود را کنترل کنید. تغییر زندگی تان راه ساده ای است. این موضوع را ثابت کنید که به هیچ عنوان بدتر از دیگران نیستید. همه در وجودشان عیب هایی دارند اما استفاده درست از آن عیوب برای رسیدن به هدف کار هر کسی نیست.


ویدیو مرتبط :
10 عامل موفقیت استیو جابز

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ایران، عربستان و امریکا عامل آشوب در مصر هستند!تازه ترین ادعای عضو ارشد اخوان المسلمین

ایران، عربستان و امریکا عامل آشوب در مصر هستند!

ایران خود را آماده کرده تا در رقابت با عربستان و ترکیه وارد میدان شده و دستورالعملی جدید را در مصر پیاده کند!

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

دیپلماسی ایرانی: در حالی که دولت مصر و شخص محمد مرسی، رئیس جمهوری اخوانی این کشور در تنش جدی برای تصویب قانون اساسی این کشور با مخالفان مواجه است، مقام های اخوان به دنبال یافتن عاملی خارجی برای انداختن مشکلات خود به گردن آن و خارجی جلوه دادن تحولات جاری و ناآرامی های موجود در مصر هستنند و می خواهند بدین ترتیب ضمن فرافکنی همه چیز را ماحصل توطئه ای خارجی جلوه دهند.

به گزارش روزنامه القدس العربی، خیرت الشاطر، یکی از رهبران ثروتمند اخوان المسلمین که به دلیل داشتن پرونده قضایی صلاحیتش برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مصر رد شد، در تازه ترین اظهار نظر خود ایران، امریکا و عربستان را متهم کرده است که هر کدام به طور موازی و جداگانه در امور داخلی کشورش دخالت می کنند و تلاش دارند ضمن تشدید ناآرامی ها در مصر زمینه را برای سرنگونی دولت مرسی و به روی کار آوردن دولتی نزدیک به خود، فراهم کنند.

وی در یادداشتی که در روزنامه مصری "روز الیوسف" نوشته، آورده است که اخوانی ها و اسلام گرایان بعد از انقلاب مصر تلاش کردند که با همه طرف های داخلی و بین المللی رابطه حسنه داشته باشند و در این رابطه هیچ گاه به دنبال سهم خواهی از هیچ جریانی نبوده اند. اما پس از این که انقلاب پیروز شد دسیسه های مختلفی چیده شد تا اسلام گرایان تحت هر عنوانی نتوانند در مصر به قدرت برسند. اما همین که این دسیسه ها شکست خوردند و اسلام گرایان توانستند بر همه مشکلات پیروز شده و در قدرت را در اختیار بگیرند استراتژی دومی رقم خورد که طی آن تلاش می شد ضمن ترساندن اسلام گرایان باعث شوند تا آنها در ادای وظایفشان شکست بخورند و اوضاع را این گونه نشان دهند که حضور آنها در قدرت باعث ایجاد مشکلات متعدد در کشور شده است. در این دوره شاهدیم که چه مشکلات اقتصادی فراوانی فراروی آنها قرار گرفته است و تلاش کرده اند تا کشور را به واسطه حضور آنها به سمت تعطیلی بکشانند.

وی در ادامه یادداشت خود به مشکلات دولت داری در زمان مرسی می پردازد و می نویسد: در دوره انتقالی همه جریان های توطئه گر تلاش کردند تا کشور به گونه ای شکل بگیرد که دوره انتقالی ادامه یابد بدون این که نهادهای قانون گذاری ای وجود داشته باشد و پارلمان منتخبی نیز وجود نداشته باشد. اما در این هدف نیز شکست خوردند و کشور صاحب حکومتی دائمی شد. اما اکنون نیز تلاش دارند تا با بهره برداری از خلاهای سیاسی، شورش و کودتا اسلام گرایان را به چالش گرفته و دولت آنها را سرنگون کنند. و اکنون هر چه بیشتر به زمان همه پرسی قانون اساسی نزدیک شویم بحران های بیشتر و خرابی های گسترده تری را بر مملکت تحمیل می کنند تا ضمن ایجاد رعب و وحشت در میان مصری ها آنها را علیه اخوان المسلمین تحریک کنند. برای همین شاهدیم که مقرهای اخوان المسلمین و حزب آزادی و عدالت را در شهرهای مختلف مورد تعرض قرار داده و تخریب می کنند. همه اینها برای رسیدن به دو هدف است، اول سرنگونی دولت و دیگری کشاندن اخوان به جنگ داخلی، و ما در این جا تاکید می کنیم که ما جبهه مورد حمایت قانونیم، به سقوط راضی نمی شویم و تصریح می کنیم که اکثریت ملت با ما هستند و ما امروز به عنوان اسلام گرایان و میهن پرستان آمادگی داریم به وظایف خود عمل کرده و با بی باکی ضمن ادامه کار خود اجازه ندهیم که انقلاب دزدیده شود. ما اجازه نمی دهیم که طرفداران فتنه طایفه ای روند انقلابی کشور را منحرف کرده و دیدگاهی دیگر را بر کشور تحمیل کنند. ما همیشه تاکید کرده ایم که به هیچ وجه به دنبال تحمیل نگاه حزبی بر کشور و ملت نیستیم.

در این جا وی به طرف های خارجی اشاره می کند و مدعی می شود: در این میان کشورهای منطقه ای و بین المللی یعنی امریکا و عربستان پرونده را جذاب دیده و درصدد ایجاد تفرقه و دو دستگی هستند. از آن طرف ایران نیز خود را آماده کرده تا در رقابت با عربستان و ترکیه وارد میدان شده و دستورالعملی جدید را در مصر پیاده کند.

پلیس دبی و در راس آن شخص ضاحی خلفان نیز به عنوان نماینده دولت امارات متحده عربی سعی دارد کشورش را به عنوان یک قدرت منطقه ای وارد معرکه های جاری در مصر کند و با هماهنگی با عربستان و امریکا از آب گل آلود ماهی بگیرد. در این میان ارتش و پلیس نیز متفرقه شده و هر کدام در پی پیوستن به یکی از این جبهه ها بر آمده است./دیپلماسی ایرانی