سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

طراحی پُرطرفدار ترین خانه ها در فضای اینترنت


وقتی صحبت از خانه های مدرن به میان می آید، ویژگی های خاصی مطرح می شود که مجموعه ی این ویژگی ها می تواند سبک مدرن را در فضای شما تعریف کند. برخی از خانه هایی که در این مطلب می بینید از مجموعه خانه های پر طرفدار در فضای اینترنت است.

وب‌سایت چیدانه: وقتی صحبت از خانه های مدرن به میان می آید، ویژگی های خاصی مطرح می شود که مجموعه ی این ویژگی ها می تواند سبک مدرن را در فضای شما تعریف کند. برخی از خانه هایی که در این مطلب می بینید از مجموعه خانه های پر طرفدار در فضای اینترنت است، با ما همراه باشید تا باهم ویژگی های این خانه های پر طرفدار و دوستدار محیط زیست را بررسی کنیم.

سبک مدرن چیست؟

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

پیش از بررسی هر موضوعی بهتر است سبک مدرن را بیشتر بشناسیم و با ویژگی های آن آشنا شویم تا بتوانیم بهتر آن را بررسی کنیم:

دکوراسیون "مدرن" از گذشته فاصله می‌گیرد و سعی می‌کند از قواعد آن پیروی نکند. از تزئینات دوره کرده و رو به سادگی می رودو اغلب تصویری بدون طرح و نقش های پیچیده ارائه می دهد.

  •  این نوع طراحی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است و به آنها کمک می کند تا بتوانند بزرگتر به نظر برسند.
  •  از بافت ها و طرح های مینیمال برای سبک مدرن معمول است و در آن نشانی از طرح و رنگ های متنوع وجود ندارد.
  •  از مبلمان و وسایل در کترین حالت ممکن استفاده شده و از تزئینات زیاد اجتناب می کند. ظاهر ساده و بدون جزئیات آن همیشه مورد توجه قرار می گیرد.
  •  رنگ ها یا به صورت طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند و یا تنها می توان طیفی از رنگ های خنثی را در فضایی که به سبک مدرن طراحی شده دید.
  •  طراحی به سبک مدرن هیچگاه از ایجاد تقارن استقبال نمی کند و همیشه با ایجاد تعادل بین مبلمان، وسایل، بافت و طرح هماهنگی لازم را در فضا به وجود می آورد.
 


موقعیت و مکان یابی در سبک معماری مدرن

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

یکی از معیار هایی که در طراحی یک خانه ی مدرن مطرح است، موقعیت و مکان طراحی است. به عنوان مثال خانه های طراحی شده توسط SAOTA، تقریبا همیشه در جایی بر روی یک صخره ساخته شده است، بالا و یا پایین اقیانوس ها در یک ساحل سنگی، به ساکنان آن فرصت برای لذت بردن از مناظر طبیعی و صداهای آرامش بخش امواج اقیانوس را می دهد. توجه داشته باشید که طبیعت همواره تاثیر بسار زیادی در طراحی یک خانه مدرن دارد. جهت گیری های طبیعت می تواند بر طراحی یک فضای مدرن تاثیر به سزایی داشته باشد.ابعاد و اندازه در سبک معماری مدرن

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

مردم اغلب جذب خانه های بزرگ و گران قیمت می شوند تا خانه هایی کوچک و مقرون به صرفه! اما واقعیت این است که برخی از خانه های کوچک به لحاظ طراحی بسیار ارزشمند تر از همتای خود با ابعاد بزرگ تر می باشد. به طور مثال اگر به طراحی این خانه ی مینیمالیستی و خلاق نگاه کنید، می بینید که معمار آن به خوبی توانسته است نیاز کافرما در یک خانه ی مدرن هر چند کوچک جای دهد و ظاهری ویژه به آن ببخشد.سبک معماری مدرن

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

وقتی صحبت از سبک معماری به خصوص سبک معماری مدرن می شود باید بگوییم، به طور کلی سبک معماری وابسته به شخصیت شخص طراح و صد البته انعطاف پذیری وی نسبت به نیاز کارفرما و تغییر روند کاربر اساس سلیقه و علاقه ی کارفرما می باشد. اما به طور کلی خانه هایی که دارای سبک ویژه ای در طراحی می باشند ارزشمند تر و جذاب تر نسبت به خانه های روتین ساخته شده در سطح شهر می باشد.جمع بندی و نتیجه گیری در سبک معماری مدرن

زمانی که تمام معیار های گفته شده اعم از مکان یابی، ابعاد، و سبک معماری را در طراحی و دکوراسیون یک فضای مدرن به کار گرفته می شود، هدف نهایی این طراحی تحت تاثیر قرار دادن آن کاربر و بیننده است، این موضوع را می توان به عنوان "عامل WOW" توصیف کرد! که این عامل سبب جلب توجه و جذابیت خانه های مدرن می شود!سبک مدرن را به دکوراسیون خانه ی خود بیاورید!

چگونه سبک معماری مدرن را به خانه خود بیاورید؟

حتی اگر در فضایی زندگی می کنید که سبک مدرنی ندارد به سادگی می توانید سبک مدرن را به فضای داخلی خود بیاورید کافی است نشانه های آن را در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید و به سادگی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن داشته باشید، اما اینکه چگونه می توانید با چند ترفند ساده و اصولی فضای دکوراسیون خود را به سبک مدرن تغییر دهید موضوعی است که در مطلب سبک مدرن و نشانه های آن در دکوراسیون منزل به آن به طور کامل بررسی شده است به آن سری بزنید و سبک مدرن را به خانه ی خود بیاورید!


ویدیو مرتبط :
معماری و طراحی فضای سبز خانه و راندو

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تصاویر دیجیتالی ترین خانه جهان/ ساخت خانه با طراحی سه بعدیتصاویر دیجیتالی ترین خانه جهان/ ساخت خانه با طراحی سه بعدی

یک شرکت معماری مدرن مدعی شده که نخستین شرکت جهان است که به طور دیجیتالی می تواند یک خانه سفارشی را در محل بنا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت معماری مدرن Facit Homes با ایجاد فرآیندی که از آن با عنوان فرآیند D یاد می کند تسهیلات ساخت خانه را به محل ساخت منتقل می کند و درحالی که مجهز به تمام مواد و ماشین آلات تبدیل یک طرح دیجیتالی سه بعدی به یک ساختمان فیزیکی است، کار ساخت را آغاز می کند.

دیجیتالی ترین خانه جهان, خانه های دیجیتالی

نخستین خانه دیجیتالی در جهان توسط شرکت Facit Homes ساخته شد

بروس بل مدیر عامل شرکت Facit Homes اظها رداشت: ما نخستین شرکت در دنیا هستیم که به شکل موفقیت آمیز خانه ای را در محل به طور دیجیتالی بنا کرده ایم. ما ماشین آلان کامپکت خود را با فناوری بالا به محل ساخت منتقل می کنیم و پس از آن به شکلی چشمگیر ساخت خانه را براساس طراحی دیجتالی سه بعدی آغاز می کنیم.

شرکت Facit Homes در ابتدا خانه را با استفاده از یک مدل سه بعدی رایانه ای که دربرگیرنده تمام ابعاد آن از موقعیت، میزان مواد و حتی جایگاه قرارگیری پریزهای برق می شود را تهیه می کند.

دیجیتالی ترین خانه جهان, خانه های دیجیتالی

پس از فراهم کردن طرح دیجیتالی سه بعدی فرآیند D آغاز می‌شود

این فرآیند D  پس از آن طرحهای دیجیتالی سه بعدی را به اجزای ساختمان فیزیکی خانه تبدیل می کند و با استفاده از برش دهنده ای که توسط رایانه کنترل می شود اجزاء ساختمانی را برش می دهد.

این اجزا معمولا از تخته چند لایی های مهندسی سبک ساخته می شود و معمولا به سادگی در محل به یکدیگر متصل می شوند.

دیجیتالی ترین خانه جهان, خانه های دیجیتالی

تخته های چند لایی که برحسب نیاز و به طور رایانه ای برش می خورند به سادگی به یکدیگر متصل می شوند

از آنجا که این اجزا براساس نیاز تولید می شوند هزینه ها در کمترین حالت خود حفظ می شود و زمان هدر رفته به صفر می رسد که براساس اظهارات مدیرعامل این شرکت، این امر به سیستم ساخت ارتباطی ندارد بلکه به شیوه کار مربوط می شود.

این شیوه منحصر به فرد ساخت و ساز کنترل کیفیت در محل، پیش بینی پذیری، کاهش هزینه، سرعت، کاهش اثرات کربنی و قابلیت انعطاف را فراهم می کند. علاوه بر اینکه فرآیندهای هر پروژه دارای یک طراحی منحصر به فرد است که براساس نیاز و خواسته ساکنان آینده خانه فراهم می شود.

دیجیتالی ترین خانه جهان, خانه های دیجیتالی

طراحی این خانه به شیوه ای است که دارای کمترین میزان هدررفت انرژی خواهد بود

هرکدام از این خانه ها دارای محفظه حرارتی است که توسط یک کلید خاموش و روشن می شود، این اقدام موجب می شود که انرژی در خانه ذخیره شده و کمترین میزان انرژی هدر برود. حتی طراحی این خانه ها می تواند به طوری صورت پذیرد که دربرگیرنده سیستم حرارتی خورشیدی و صفحات فتوولتائیک باشد..../مهر