سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

حال و هوای محل کارتان را عوض کنید


اینکه شرکت هایی مثل نتفلیکس و گوگل به خاطر فرهنگ نوآورانه ی خود در حال جذب برخی از با استعداد ترین نیروهای کار هستند نباید چندان جای تعجب باشد. با وجود مزایایی مثل مرخصی های نامحدود، مکان هایی برای استراحت و اتاق های بازی، حداقل ۴۰ ساعت کار هفتگی در دفتر کار اصلاً دشوار به نظر نمی رسد.

وب‌سایت دیجیاتو - پیام ادیب: اینکه شرکت هایی مثل نتفلیکس و گوگل به خاطر فرهنگ نوآورانه ی خود در حال جذب برخی از با استعداد ترین نیروهای کار هستند نباید چندان جای تعجب باشد. با وجود مزایایی مثل مرخصی های نامحدود، مکان هایی برای استراحت و اتاق های بازی، حداقل ۴۰ ساعت کار هفتگی در دفتر کار اصلاً دشوار به نظر نمی رسد. موفقیت این شرکت ها نشان می دهد وفور مزایا و خدمات برای کارکنان نکته ی مثبتی به شمار می رود، اما این انتظار نیز می رود که مزایای بیش از حد می تواند برای خلاقیت نیروی کار مضر باشد. به این ترتیب پیدا کردن تعادلی میان این دو و به کارگیری ایده هایی دوام پذیر و واقع گرایانه برای شرکت هایی متفاوت از گوگل، به یک چالش بدل می شود.

۸ مشوق بسیار اثربخش برای داشتن کارمندانی شاداب و رضایتمند

اگر به دنبال این هستید که عناصری از فرهنگ مدرن و در حال تغییر و تحول کسب و کار را به دفتر کار خود بیاورید، می توانید هر از گاهی به کارگیری یکی از ایده های مقرون به صرفه ی زیر را مد نظر قرار دهید.

۱- برگزاری جلسات خارج از محل کار

جلسات کاری معمولاً چیزی نیست که کارمندان شرکت ها دلشان برایش تنگ شود. همین مسئله می تواند طرح ایده های تازه در جلسات را به یک چالش تبدیل کند. کار ساده ای مثل برگزاری جلسات در یک کافی شاپ نزدیک محل کار، راه ساده ای برای غافلگیر کردن کارمندان، بر هم زدن روتین همیشگی و تغییر حال و هوای آنان است. اگر با رؤسای دپارتمان های خود جلسات هفتگی دارید، می توانید جلسات خود را در محلی متمایز و با طعمی متفاوت برگزار کنید.

۲- میهمان کردن کارکنان به ناهار

در یک دنیای بدون نقص، سرو شدن غذا در محل کار اتفاقی معمول به شمار می رود. اگر این کار امکانپذیر نیست، هر از گاهی می توانید در دوران اوج کار، کارکنان خود را به یک وعده ناهار در محل دفتر میهمان کنید. این کار کمی از دغدغه های کارمندان شما خواهد کاست. اگر حسابداران شما نیز در مواقع خاصی از سال سرشان حسابی شلوغ می شود و مجبورند ساعات بیشتری در دفتر بمانند، میهمان کردن آنها به چند وعده ناهار دلچسب در محل دفتر، آنها را دلگرم خواهد کرد.

۳- انعطاف پذیری در مورد ساعات کاری

انعطاف ناپذیری ساعات کاری روزانه، روز به روز در حال از مد افتادن است. یک راه برای امروزی کردن برنامه ی کاری این است که به کارمندان خود اجازه دهید ساعات کاری شان را خودشان مدیریت کنند. به جای آنکه بازده آنها را به صورت روزانه چک کنید، وظایف آنها را به صورت هفتگی مشخص کنید و اجازه دهید فرصت موجود برای انجام آنها را خودشان مدیریت کنند. اگر تمام کارهایی که به کارمند خود واگذار کرده بودید زودتر از موعد مقرر و به نحو احسن انجام شده اند، اجازه دهید بدون کسر حقوق، زودتر از ساعت معمول محل کار را ترک کند. همین انعطاف پذیری های کوچک می تواند باعث شود کارها به شکلی بهره ورانه و سریعتر انجام شوند.

۴- فراهم کردن مرخصی با حقوق برای انجام امور داوطلبانه

مزایای خیرخواهانه ای مثل این، به ویژه در میان نیروی کار جوان بسیار اثربخش است. کارکنان شرکت ها از اینکه در فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه نماینده ی برند کارفرمای خود باشند به خود می بالند. در نظر گرفتن یک روز مرخصی داوطلبانه برای مشارکت در امور خیرخواهانه راه بسیار خوبی برای تمرین کار گروهی و همدلی در محدوده ی یک کسب و کار است. این برای تقویت روحیه ی اخلاقی و قدردانی در میان کارکنان نیز راه بدی نیست.

۸ مشوق بسیار اثربخش برای داشتن کارمندانی شاداب و رضایتمند

۵- برگزاری رقابت های دوستانه

کمی رقابت میان کارکنان می تواند نتایج خارق العاده ای داشته باشد. اگر دپارتمان فروش دارید، عملکرد ماهانه ی اعضای آن را به رقابت بگذارید. با داشتن رقابت های سالم و در نظر گرفتن پاداشی برای رتبه ی برتر، کارمندان به فعالیت بیش از حد انتظار تشویق خواهند شد و در عین حال سقف عملکردی شان را نیز ارتقا خواهند بخشید.

۶- ترغیب کارکنان به حفظ سلامتی و تندرستی

سلامتی و تندرستی دغدغه ی بسیاری از انسان ها به شمار می رود، اما خالی کردن زمان لازم برای رسیدگی به آن دشوار است. بنابراین چرا دغدغه ی کارکنان خود را به دغدغه ی خودتان بدل نکنید و آنان را در این راه یاری نرسانید؟ برخورداری از سبک زندگی سالم برای سلامتی ذهنی و نیز عملکرد جسمانی افراد حیاتی است و هر دوی اینها بر کاری که فرد انجام می دهد اثرگذارند. تشویق کارکنان به اولویت دادن به سلامت و کمک به آنها در این مسیر، می تواند به رضایت و بهره وری بیشتر و مداوم تر در میان آنان بیانجامد. شاید برگزاری قرعه کشی و اهدای جوایزی مثل تجهیزات ورزشی و سلامتی، یا عقد قرارداد با باشگاهی ورزشی برای ارائه ی تخفیف به کارکنان، فکر خوبی باشد.

۷- برگزاری برنامه های ناهار و یادگیری

اگر می خواهید مزایایی برای کارکنان خود در نظر بگیرید، اما باز هم دوست دارید مزایای در نظر گرفته شده سازنده باشد، می توانید برنامه ی ناهار و یادگیری را پیاده کنید. برای مثال در حین صرف ناهاری به دعوت شما، مسئول یکی از دپارتمان ها می تواند در مورد موضوعی مرتبط، اطلاعات مفیدی در اختیار همکاران خود قرار دهد. به این ترتیب کارکنان شما هم از وعده ی ناهار خود لذت می برند و هم اطلاعات حرفه ای شان ارتقا می یابد.

۸- کشاندن فعالیت های سرگرم کننده به محل کار

این موضوع می تواند به فضایی که در اختیار دارید بستگی داشته باشد، اما راه بسیار خوبی برای بر هم زدن روتین خسته کننده ی روزانه به شمار می رود. آوردن یک فعالیت بیرونی به محل کار راه خوبی برای ایجاد همدلی بین کارکنان و کمی شادی در محل کار است و به ویژه می تواند هنگام بعد از ظهر، به جو خسته کننده ی محل کار انرژی خاصی ببخشد. نوع این فعالیت می تواند بنا به اقتضا و سلیقه ی شما متفاوت باشد.


ویدیو مرتبط :
تناقض شدید شبکه های وهابی درباره محل و هوای غدیر

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حال و هوای چهره را عوض كنید


روسری‌ها تابلوهای نقاشی كوچكی هستند كه می‌توانند حسابی حال و هوای هر چهره‌ای را عوض كنند.هیچ‌چیز بیشتر از یك روسری زیبا و مناسب در زیبایی یك خانم تاثیر نمی‌گذارد. رنگ روسری را قطعا با توجه به رنگ پوست و سایر لباس‌ها هماهنگ می‌كنند. خیلی‌ها رنگ روسری‌شان را با كیف‌‌شان هماهنگ می‌كنند. با یك انتخاب مناسب و به جا می‌توانید خیلی راحت زیبایی پوشش‌تان را بیشتر كنید. در این مطلب چند تا از طرح‌های زیبا و جدید را به شما نشان می‌دهیم.

در رابطه با شال و روسری همیشه به یاد داشته باشید اگر مانتوی شما شلوغ است، روسری‌تان را ساده انتخاب كنید و اگر روسری‌تان شلوغ است به سراغ مانتوهای ساده بروید.

  این مدل به كار خانم‌های سنتی می‌آید. تركیب این 2 رنگ كاملا بر‌گرفته از طراحی‌های اصیل ایرانی است: شاد و سنگین. در كنار این 2 رنگ می‌توانید از رنگ سفید در مانتو یا شلوارتان استفاده كنید.

 تركیب این 2 رنگ و مدل آن برای خانم‌های كم‌سن و سال خیلی مناسب است. همیشه تركیب توسی و صورتی زیبا بوده. صورتی تند در كنار توسی پر رنگ قرار می‌گیرد و صورتی كمرنگ در كنار تمام طیف‌های توسی زیبا می‌شود.

  این روسری برای خانم‌های شیك‌پوش  طراحی شده. یك طرح كاملا زیبا و خوش‌رنگ كه برای مهمانی‌ها هم بسیار مناسب است. این روسری را با یك مانتوی شیری و كیفی به رنگ یكی از رگه‌های روسری هماهنگ كنید.

این مدل جزو مدل‌های محبوب جوان‌هاست و مناسب برای هدیه دادن به دختر خانم‌تان. طراحی روی آن و تركیب رنگش از رسمی بودنش كم می‌كند و آن را به مدلی زیبا و مناسب برای فضاهای غیررسمی تبدیل می‌كند. 

  به نسبت بقیه مدل‌ها ساده‌تر است اما سادگی‌اش خالی از زیبایی نیست. همانطور كه گفتیم تركیب سرمه‌ای با سفید زیباست، پس از این تركیب استفاده كنید. تیرگی رنگ این روسری این مدل را رسمی می‌كند.

  طرح كوبیسم این روسری و رنگ روشن آن برای خانم‌های جوانی مناسب است كه رنگ پوست‌شان روشن است. بهتر است مانتوی‌تان كرم یا شیری باشد. 

 معمولا رنگ سرمه‌ای یا با سفید تركیب می‌شود و یا با قرمز. هر 2 این تركیب‌ها زیبا هستند اما در این روسری هر 3 رنگ با هم تركیب شده‌اند و طرحی زیبا را به‌وجود آورده‌اند. این طرح برای خانم‌های جوان یك گزینه بی‌نظیر است.

 شلوغ ‌بودن طرح‌های روی آن از زیبایی‌اش كم نمی‌كند به‌شرطی كه به نكته‌ای كه در بالا آمد دقت كنید و مانتوی طرح‌دار نپوشید. این مدل به‌دلیل رنگ‌هایش برای خانم‌هایی كه تازه ازدواج كرده‌اند، مناسب است.

 نوع تركیب رنگ این مدل روسری برای افرادی كه تازه وارد دوره میانسالی شده‌اند مناسب است.