سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

جویندگان کار باید این 8 زبان بدن را بلد باشند


در مورد اهمیت زبان بدن بارها و بارها حرف زدیم. اما در این نوشتار از زبان بدن برای جویندگان کار می گوییم. می توانید حرف زدن را حرف بزنید، ولی اصلا مهم نیست وقتی نوبت آن می شود که با بدن تان حرف بزنید نتوانید قدم زدن را قدم بزنید.

وب سایت بازده: در مورد اهمیت زبان بدن بارها و بارها حرف زدیم. اما در این نوشتار از زبان بدن برای جویندگان کار می گوییم. می توانید حرف زدن را حرف بزنید، ولی اصلا مهم نیست وقتی نوبت آن می شود که با بدن تان حرف بزنید نتوانید قدم زدن را قدم بزنید. تنها در مورد ژست بدن حرف نمی زنیم، بلکه هر چیزی از دست دادن، نحوه راه رفتن گرفته تا حرکت پاهای تان در پشت میز.
 
جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
زبان بدن


البته، از نظر بسیاری از ما، باید یاد بگیرید چگونه زبان بدن تان را بهتر کنید. هنری برای انجام آن وجود دارد. هرچند، ممکن است درس «سخنرانی عمومی» را در دانشکده گذرانده باشید و نکاتی آموخته باشید، مهارت های زیادی در مورد زبان بدن وجود دارد که برای مقام های شغلی اصلی روزمره به آنها نیاز داریم. با کارشناس مشهور زبان بدن، کارول گومان، در مورد بعضی از ضروری ترین نکات زبان بدن برای رده های جدید نیروی کار صحبت کرده ایم.

۱. ژست تان را درست کنید

گومان می گوید که این مورد برای شغل اول تان ضروری است. او به تحقیقی در دانشکده کسب و کار هاروارد و کلمبیا ارجاع می کند که نشان می دهند صرفا با نگه داشتن بدن تان در حالت های انبساط پذیر و «پرقدرت» (ملقب به زن اعجاب انگیز، که نخستین بار امی کودی در سخنرانی تد معروفش از آن نام برد) به مدت ۲ دقیقه، سطوح بالاتر تستوسترون –هورمونی مربوط به توان و تسلط- و سطوح پایین تر کورتیزول، هورمون استرس، ترشح می شود.


جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
دنیل کرگ در جیمز باند با ژستی درست


«وقتی حس مردد بودن دارید، ولی می خواهید مطمئن تر به نظر برسید، این مورد را امتحان کنید. علاوه بر این که تغییرات هورمونی در مردان و زنان ایجاد می کند، این حالت ها به افزایش حس قدرت و تحمل بیشتر خطر منجر می شود». اساسا، ژست فیزیکی شما به معنی واقعی کلمه دید مردم نسبت به شما و حس  خودتان را تغییر می دهد. تحقیقی مشخص کرد که آدم هایی که صاف می نشینند، احتمال بیشتری دارد که نظرات مثبتی را باور داشته باشند که در مورد صلاحیت های لازم یک شغل می نویسند. کسانی که روی میزشان خم می شوند، احتمال کم تری دارد که صحت گفته های شان پذیرفته شود.۲. بسته نباشید

دست ها و پاهای تان را ضربدری نگذارید، به عبارتی دست  به سینه ننشینید و پاهای تان را روی هم نیندازید. بله، دست به سینه نشستن راحت تر است ولی حالت دفاعی به خود می گیرید. به علاوه، این کاری است که خانم ها خیلی انجام می دهند. وقتی دست به سینه می نشینید و پاهای تان را روی هم می اندازید، جمع می شوید که متضاد حالت داشتن قدرت زیاد است. تستوسترون شما به طور خودکار کاهش می یابد و کورتیزون شما سریعا افزایش می یابد.

جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
جلسه ای با گاردِ باز تمام شرکت کنندگان در جلسه
۳. توپ کوچکی را در دست چپ تان بفشارید

نکته دیگری که به ویژه برای ورزشکاران موثر است این است که توپی را در دست چپ شان فشار می دهند. گورمان می گوید: «وقتی ورزشکاران حرفه ای تمرین ندارند، روی حرکت های شان تمرکز زیادی می کنند (که در مورد آدم های راست دست، کارکرد نیم کره راست مغز است) به جای این که به مهارت های حرکتی خودکارشان تکیه کنند که در طول سال ها تمرین به دست آورده اند (که مرتبط با کارکرد نیمکره چپ مغز است). تحقیقات نشان داده اند ورزشکارانی که توپی را در دست چپ شان می فشارند، عملکرد بهتری دارند و احتمال کم تری دارد که تحت شرایط دشوار کم بیاورند.» کار فوق العاده راحتی است که می توانید پشت میزتان انجام دهید.

جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
فشردن توپ در دست
۴. عقب، عقب، عقب بروید

گومان می گوید: به عقب رفتن واقعا کمک تان می کند. تحقیقات در دانشگاه رادبوند هلند نشان داد که چطور حرکت رو به عقب، شیوه ای موثر در افزایش کنترل شناختی است. محققان دریافتند وقتی آدم ها با وضعیت دشواری مواجه می شوند، به عقب گام برداشتن به افزایش اعتماد به نفس و توانایی شان کمک می کند.


جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
عقب ایستادن به هنگام جلسه ایستاده
۵. کمی تماس بدنی

بعضی از آدم ها به طور طبیعی تماس بدنی بیشتری با بقیه دارند. اگر جزء این آدم ها نیستید، روی آن کار کنید. گومان متذکر می شود تماس با بازو، دست، یا شانه کسی کم تر از صدم ثانیه، رابطه انسانی ایجاد می کند. در محل کار، تماس فیزیکی و صمیمیت از طریق عادت دست دادن انجام می شود و این تماس بساوایی یا لمسی تاثیر مثبت و طولانی مدتی دارد. تحقیقات نشان می دهند که اگر با آدم ها دست بدهید، احتمال این که شما را به خاطر بسپارند دو برابر می شود. محققان دریافته اند که عکس العمل آدم ها با کسانی که با آنها دست می دهند، راحت تر و صمیمی تر است – که قطعا ایجاد کننده اعتماد به نفس است.

جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
دست دادن مرکل و پوتین
۶. لبخند بزنید

نه یک لبخند مشمئزکننده و از روی اجبار، بلکه لبخندی واقعی می تواند واقعا متمایز باشد. گومان می گوید این کار نه تنها حس سلامتی تان را برمی انگیزد، بلکه به آدم های دور و برتان این حس را انتقال می دهد که شما زودجوش، یاری  رسان، و قابل اعتماد هستید. او می گوید: «لبخند واقعی به آرامی نمایان می شود، دور چشم ها چروک می شود،  صورت را روشن می کند، و به آرامی محو می شود. مهم تر این که، لبخند زدن مستقیما عکس العمل بقیه آدم ها به شما را تحت تاثیر قرار می دهد. وقتی به کسی لبخند می زنید، آنها هم تقریبا همیشه به شما لبخند می زنند. و به این علت که حالت های صورت احساسات مشابهی ایجاد می کنند، لبخندی که در پاسخ می دهید در اصل حس عاطفی آن آدم را به صورتی مثبت تغییر می دهد.»

جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
لبخند زدن در جلسه مصاحبه شغلی۷. دست تان را بجنبانید

دست های تان را حرکت دهید. بخش بروکا در مغز که به تولید گفتار کمک می کند، وقتی حرف می زنیم و با دست های مان حرکت هایی انجام می دهیم، فعال است. این خبر عالی برای کسانی است که وقتی حرف می زنند از دست های شان استفاده می کنند. گورمان می گوید: این کار در اصل به شما کمک می کند تفکرات واضح تری را شکل دهید.

جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
حرکات دست مرکل و سرکوزی در یک سخنرانی مشترک
۸. صدای تان را پایین نگه دارید

گورمان می گوید: «قبل از یک تلفن یا مصاحبه مهم، لب ها را روی هم بگذارید و این صدای «اوم هوم، اوم هوم، اوم هوم» را تکرار کنید. به ویژه برای خانم ها مناسب است، تمرین کنید تا مطمئن شوید جملات تان با صوت بالاتری تمام نمی شوند. مقتدر باشید. لحن صدای تان را پایین نگه دارید. به جانی کش فکر کنید.

جویندگان کار باید این ۸ زبان بدن را بلد باشند
دعوت به آرامش و صدای پایین توسط برلوسکونی


ویدیو مرتبط :
سوتی بسیار ضایع و انگلیسی بلد نبودن استاد زبان بدن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

گوران: «شب خیز» اصلا کار بلد نیست! 

 

 

 

گوران: «شب خیز» اصلا کار بلد نیست!

 

 

 

بازیگر نقش فردوسی پور و دایی در مجموعه خنده بازار در گفتگو با ۲۴آنلاین به شدت از عوامل این برنامه طنز انتقاد کرد.

پس از آنکه اختلافات بازیگر نقش فردوس پور در مجموعه خنده بازار با برخی عوامل این برنامه علنی شد، سامان گوران اعلام کرد که دیگر با خنده بازاری ها همکاری نخواهد کرد.

مصاحبه های اخیر تعدادی از عوامل این مجموعه و بویژه مصاحبه دیروز تهیه کننده برنامه مذکور عاملی شد تا گوران به انتقاد از آنها بپردازد.

متن گفت وگوی این هنرمند با خبرنگار ۲۴ را در زیر می خوانید:

*ظاهرا جدایی شما از خنده بازار با توجه به مصاحبه های اخیر قطعی شده است.

بله و برای عوامل این سریال آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همانطور که خودشان گفته اند بدون سامان گوران راحت​تر کار کنند.

* انگار دل پری دارید.

خب به هرحال آقای سیاوش مفیدی دوست بسیار عزیزم گفته اگر سامان باشد من کار نمی کنم!

*دقیقا ریشه این اختلافات کجاست؟

خب دوستان گفته اند ما گوران را از کوچه و خیابان آوردیم و آقای شب خیز هم گفته من با این یارو حال نمی کنم و...!اینها اصلا به عنوان تیم کار نمی کنند. من در کار قبلی هم بخاطر شهاب عباسی رفتم و اگر حمایتهای آقای پورمحمدی نبود از دست آقای شب خیز کاری برنمی آمد.

*شب خیز در مصاحبه آخر خود گفته است استعداد زیاد است که جای گوران بیاوریم.

من اصلا ایشان را در حد تهیه کنندگی خنده بازار نمی دانم؛ اصلا ایشان کارشان این نیست و بلد نیستند در طول کار حتی لباس درست و حسابی به بچه ها نمی دادند؛ مسایل دیگر که جای خود را دارد. سر کار که اغلب نبودند و خودشان می دانند که درگیر چه مشغله دیگری بودند و...کار خنده بازار اگر دیده شد بخاطر حمایت های آقای پورمحمدی و شخص آقای دارابی بود.

*گفته می شود که شما در جریان ساخت این مجموعه بی انضباطی می کرده اید!

روز اولی که برای کار نزد آقایان رفتم به رفیق خودم آقای شهاب عباسی گفتم: شهاب جان من مشغله کاری دارم و باید برنامه ام را بدانم که گفتند تو فقط ماهی سه چهار جلسه باید جلوی دوربین بروی اما در ادامه خودشان برنامه ها را تغییر دادند تا من بدقول شوم و ...شهاب عباسی می داند من بخاطر او در این برنامه حضور پیدا کردم و جالب اینکه خود آقای شب خیز روز اول می گفت که من نباید در این برنامه باشم.

*البته شب خیز گفته است که اگر شما بخواهید می توانید به کار برگردید.

نه دیگر چون وقتی بچه ها علیه من موضع گرفتند دیگر درست نیست برگردم. از آقای شب خیز توقعی نداشتم چون ایشان کار را بلد نیست اما سکوت شهاب عباسی برایم عجیب بود. در روزهایی که بخاطر برخی آیتم های خنده بازار فقط من تحت فشار انتقادات قرار داشتم آقایان کجا بودند؟

*در حال حاضر به چه کاری مشغولید؟

من کار تاتر انجام می دهم و این روزها هم درگیر یک فیلم به کارگردانی آقای مهرجویی در ژانر اجتماعی هستم.

*با جدایی شما از خنده بازار برخی از چهره های فوتبالی دیگر نفس راحتی می کشند.

آنها همه دوست داشتنی هستد و حتی آقای دایی هم قلب رئوفی دارند و اگر هم مسایلی پیش آمد شیطنت برخی اطرافیان ایشان بود..../مصاحبه : ۲۴آنلاین