سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

بلندترین آسمان خراش چوبی در استکهلم


بلندترین آسمان خراش چوبی در شهر استکهلم سوئد ساخته خواهد شد. اگر رویکرد مینیمالیستی آکیا در تجهیز خانه برای شما رضایت بخش نیست، پس احتمالا عاشق جدیدترین و بلندترین آسمان خراش سوئد خواهید شد.

وب‌سایت تکرا - زهراجانعلیزاده: بلندترین آسمان خراش چوبی در شهر استکهلم سوئد ساخته خواهد شد. اگر رویکرد مینیمالیستی آکیا در تجهیز خانه برای شما رضایت بخش نیست، پس احتمالا عاشق جدیدترین و بلندترین آسمان خراش سوئد خواهید شد.

این آسمان خراش ۴۰ طبقه توسط مهندس آرشیتکت، آندرس برنسون طراحی شده و برای ساخت آن کاملا از چوب متقابل چند لایه یا CLT استفاده شده است. از این نوع چوب، قبلا در ساخت ساختمان چوبی دیگری در اورگان پورتلند نیز استفاده شده بود. این آسمان خراش چوبی زیبایی شگفت انگیزی دارد. نام بلندترین آسمان خراش استکهلم، Trätoppen به معنی "بالای درخت" خواهد بود. این سازه، وسط یک پارکینگ که از قبل ساخته شده، قرار خواهد گرفت..

بلندترین آسمان خراش چوبی در استکهلم ساخته می شود

آندرس برنسون طی ایمیلی به تک اینسایدر گفت: "اگر بخواهیم تعداد ماشین هایی که در مرکز شهر استکهلم وجود دارند را کاهش دهیم، و در عین حال بخواهیم بدون تخریب فضای سبز، مناطق مسکونی را افزایش دهیم، بنابراین، جایگزین کردن پارکینگ ها با خانه، مغازه و رستوران منطقی تر خواهد بود.” این منطقه یکی از نقاط مهم و قابل توجه استکهلم محسوب می شود، چرا که تعداد هر طبقه در نمای خارجی آن مشهود است. آرشیتکت ها تصمیم گرفتند که این سبک جدید را تشدید کنند.

تناسب هر طبقه به خوبی با سایر بخش های سازه مشخص شده است.

بلندترین آسمان خراش چوبی در استکهلم ساخته می شود

ارتفاع این سازه، ۴۳۶ پا معادل ۱۳۲ متر بوده و شامل آپارتمان، مغازه، رستوران و تراس های خصوصی است. مغازه ها و رستوران در طبقات صفر تا ۶، یک تراس عمومی در طبقه ی ۷، آپارتمان ها در طبقات ۸ تا ۳۹ و تراس بالایی در طبقه ی ۴۰ قرار دارد.

نمای داخلی آن بسیار متفاوت تر از ساختمان های دیگر است.

بلندترین آسمان خراش چوبی در استکهلم ساخته می شود

متراژ هر ساختمان  تقریبا ۲۵۹ متر مربع است. شرکت برنسون اطلاعات قیمت نهایی هر واحد و زمان ساخت آن را منتشر نکرده است.

بهره وری انرژی نیز در ساخت بلندترین آسمان خراش شهر استکهلم در نظر گرفته شده است.

بلندترین آسمان خراش چوبی در استکهلم ساخته می شود

در طول روز، سایه ی این ساختمان محیط خنک تری را برای افرادی که در اطراف هستند به وجود می آورد. برنسون همچنین گفته است که نمای خارجی ساختمان می تواند اثرات گازهای گلخانه ای را کاهش دهد، چرا که چوب می تواند کربن را در بدنه ی خود ذخیره کند.

پس از تکمیل، این ساختمان گیج کننده و شگفت انگیز خواهد بود.

بلندترین آسمان خراش چوبی در استکهلم ساخته می شود


ویدیو مرتبط :
کلیپ بسیار زیبا و دیدنی سقوط آزاداز بلندترین آسمان خراش

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان با نیروی خورشیدی!بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان,طراحی بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان

بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان با نیروی خورشیدی!

طراحان سوئدی در حال طراحی بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان در استکهلم هستند که قرار است سازگار با محیط زیست، بادوام و در برابر آتش مقاوم‌تر از سیمان و فولاد باشد.

به گزارش ایسنا، معماران شرکتهای مولر و دینل جانسون و شرکت مشاوره تایرین مدعی هستند که این برج 34 طبقه پیشگامانه، نسبت به سازه‌های سیمان و فولاد،ارزان‌تر، ساده‌تر و بیشتر با محیط زیست سازگار است.

به گفته سازندگان، چوب جایگرین ارزان‌تری نسبت به فولاد و سیمان است، چرا که هزینه حمل و نقل آن کمتر بوده و تولید آن انتشار دی‌اکسیدکربن کمتری از این مواد را به دنبال دارد.

از دیگر مزایای استفاده از چوب این است که می‌توان آنرا اصلاح کرد تا مقاومت آن در برابر آتش نسبت به سیمان و فولاد افزایش یابد.

این ساختار ظاهرا تخیلی برای رقابت معماری HSB استکهلم طراحی شده و بر ویژگی‌هایی برای ارتقای اعتبار سبزش تکیه دارد.

پنلهای خورشیدی، انرژی این ساختمان را تامین کرده و هر آپارتمان از یک بالکن شیشه‌ای برخوردار است. همچنین این ساختمان در یک سوی خود گلخانه داشته که تمام طول آن را در بر می‌گیرد.

این طراحی چشمگیر از ستونها و چارچوبهای چوبی برخوردار بوده که از میان نمای خارجی شیشه‌ای آن قابل مشاهده است.

به گفته معماران در حالیکه چوب معمولا به عنوان مصالحی که زود آتش می‌گیرد، شناخته شده اما ویژگی‌های آن بدین معنی است که لزوما خطر آتش را بدنبال ندارد.

این امر بدان دلیل است که حجم چوب از 15 درصد آب تشکیل شده که پیش از آغاز سوختن آن در آتش‌سوزی بخار می‌شود.

همچنین اگرچه چوب ظاهری شبیه یک ماده شکننده برای ساخت یک آسمان‌خراش دارد، معماران مدعی هستند که باوجود وزن سبک، می‌تواند بار زیادی را تحمل کند.

این در حالیست که سوئد در استفاده موثر از چوب در ساخت و ساز دارای تاریخچه است.

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

ایسنا