سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

با فرهنگتان، فروشتان را بالا ببرید


در محیط های کاری امروز می توان با قاطعیت گفت بهره مندی از یک فرهنگ سازمانیِ استوار نکته ی مثبتی به شمار می رود که به دردسرش «می ارزد».

وب‌سایت دیجیاتو - پیام ادیب: در محیط های کاری امروز می توان با قاطعیت گفت بهره مندی از یک فرهنگ سازمانیِ استوار نکته ی مثبتی به شمار می رود که به دردسرش «می ارزد». پژوهش های متعددی با جزئیات نشان داده اند که یک فرهنگ سازمانی خوب تأثیر درونی زیادی روی حفظ کارکنان و بازده آنها دارد. بنابراین با در آمیختن فرهنگ سازمانی و درک مشتریان از آن، بهره مندی از یک فرهنگ سازمانی خوب می تواند به بالا رفتن فروش کسب و کار شما نیز کمک کند.

به بیان دیگر، فرهنگ سازمان ها و تأثیرات آن دیگر صرفاً عاملی درونی محسوب نمی شود، بلکه یکی از عوامل رشد شرکت هاست. سابقاً اینطور جا افتاده بود که میزان سودآوری یک شرکت و فرهنگ آن دو چیز کاملاً مجزا هستند. اما امروزه به فرهنگ شرکت ها به چشم پنجره ای نگریسته می شود که مشتریان از طریق آن نگاه می کنند ببینند علاقه ای به کار کردن با شرکت شما دارند یا نه. در واقع این دو امروز با یکدیگر پیوند خورده اند.

آیا فرهنگ شرکت شما بر فروشتان نیز اثرگذار است؟

محصول یا خدمات خود را در نظر بگیرید. احتمالاً چند شرکت دیگر نیز محصول یا خدماتی مشابه یا با اندکی تفاوت ارائه می کنند. شما برای آنکه خودتان را از دیگر شرکت ها متمایز کرده باشید می توانید از فرهنگ سازمانی به نفع خود بهره بگیرید. با این وجود، باید مخاطب خود را بشناسید؛ هیچ کس دوست ندارد فرهنگ شرکتش نتیجه ی معکوس داشته باشد.

اگر شما هم به فکر به کارگیری فرهنگ برای بالا بردن فروش خود هستید این نکات را مد نظر داشته باشید:

۱- همه چیز از محل کار شما شروع می شود

نحوه ی رفتار یک شرکت با کارکنان خود شاخص خوبی برای پیش بینی نحوه ی رفتار آن با مشتریانش است. وقتی شرکتی به عنوان برترین انتخاب حرفه ای حوزه ی فعالیت خود شناخته شده باشد و کارمندان آن نیز مدام از لذت کار کردن در آن سخن بگویند، احتمال آنکه مشتریان بیشتری پیدا کند و کسب و کارش رونق بیشتری پیدا کند نیز بیشتر خواهد بود. این مسئله اعتمادساز است و انسجام محصول را تقویت می کند.

۲- مشتریان خود را نیز مشارکت دهید

آیا تا به حال به فکر دعوت کردن از مشتریان برای پیوستن به جمع های گروهی خود هنگام فراغت بوده اید؟ این کار را انجام دهید. برای تقویت رابطه با مشتری، هیچ راهی بهتر از انجام کاری خارج از فضای کاری نیست. با این کار همه چیز را به سطحی شخصی وارد می کنید و به آنان اجازه می دهید نیم نگاهی بر آنچه که در میان شما اتفاق می افتد داشته باشند. این کار به مشتریان اجازه می دهد با برخی از کسانی که در پشت صحنه فعالیت می کنند و در غیر این صورت شاید هیچ وقت آنها را نبینند نیز آشنا شوند.

۳- چیزی را تحمیل نکنید

هر کسی می تواند قلابی یا اجباری بودن فرهنگ یک شرکت را تشخیص دهد و این برای وجهه ی شما خوب نیست. اگر دیگران حس کنند سعی دارید چیزی باشید که در واقع نیستید، به این فکر می افتند که پشت پرده چه چیزهای دیگری ممکن است وجود داشته باشند که از آنان مخفی می کنید. بنابراین برای این سؤال پاسخی صادقانه بیابید: آیا محصول یا خدمات شما آن چیزی که ادعایش را دارد هست؟

۴- فرهنگ خوب مساوی است با عشق و علاقه

فرهنگ خوب به کارکنانی رضایتمند می انجامد. رضایت کارکنان شما خود را در کیفیت کارشان نشان خواهد داد. مشتریان نیز متوجه عشق و علاقه ی کارکنان به کارشان خواهند شد. در نتیجه فروش شرکت نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. هر کسی بیشتر تمایل دارد با کسانی کار کند که به شغلشان علاقه ی بیشتری نشان می دهند.

دوران اثرگذاریِ صرفاً درونی فرهنگ سازمانی رو به پایان است. در محیط های حرفه ای امروز، شفافیت یک مطالبه ی عمومی است. مردم دوست دارند بدانند با چه کسی طرف هستند. امروزه خدماتی که ارائه می دهید با نحوه ی اداره ی شرکت شما و دریافت مشتریان از این شیوه، به یکدیگر پیوند خورده اند.


ویدیو مرتبط :
حالشو ببرید............

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کارایی سیستم خود را بالا ببریدنرم افزار, ویندوز7, سیستم عامل, کارایی سیستم

 

در این قسمت به معرفی چند نرم افرار پرداخته ایم که می توانید به کمک آنها با برنامه های مشابه، کارایی سیستم خود را بالا ببرید.

 

استفاده از نرم افزار Soluto جهت کاهش زمان Boot

Soluto فرانید Start up مدیریت و زمان Boot شدن کامپیوتر را محاسبه می کند و سپس به کاربر اطلاع می دهد، همچنین این نرم افزار قادر است کاربر را از زمان اجرای نرم افزارهایی که پس از بالا آمدن سیستم عامل بصورت خودکار اجرا می شوند، آگاه سازد، بدبن ترتیب شما می توانید آن دسته از برنامه هایی که مدت زمان زیادی برای اجرا نیاز دارند از لیست Startup خارج کنید و سرعت Boot شدن را افزایش دهید.

شما بعد از نصب باید کامپیوتر راRestart کنید تا نرم افزار Soluto ، کارش را آغاز کند. پس از اتمام فرایند Boot ، شما می توانید نتیجه را بر روی تصویر نمایش داده مشاهده کنید. سپس برروی گزینه Learn More در گوشه پایین، سمت چپ صفحه کلیک کنید و در نهایت نیز در پنجره باز شده، Chop Boot را انتخاب کنید. در این قسمت شما می توانید اطلاعات مربوط به برنامه های مختلفی که در زمان بوت سیستم اجرا می شوند را مشاهده کنید.

همچنین می توانید نرم افزارهایی که کارایی زیادی ندارند را غیرفعال کنید. البته به شرطی که تاثیر منفی برروی کامپیوتر نداشته باشد.این نرم افزارها در شاخه No Brainer قرار دارند. نرم افزارهای مهم مانند ابزارهای امنیتی نیز در شاخه Potentially Removable لیست می شوند. تغییرات در این قسمت تنها توسط کاربران حرفه ای و آنهایی که با سرویس های مختلف ویندوز آشنا هستند توصیه می شود. شاخه آخر نیز Cannot be Removed نام گذاری شده که در آن سرویس های مهم و اساسی سیستمی قرار دارند که غیرفعال کردن آنها توسط Soluto ممکن نیست.

 

شناخت مشکلات سیستم بوسیله نرم افزار iolo System Checkup

نرم افزار جدید iolo با نام System Checkup کامپیوتر را برای یافتن مشکلات احتمالی اسکن می کند. این نرم افزار طریق وب سایت این شرکت بصورت رایگان قابل دانلود است،

اگر نرم افزار در حال اجرا باشد، 9 تست گوناگون برروی بخش های مختلف سیستم مانند خرابی دیسک سخت، حافظه RAM ، حفره های امنیتی و خطاهای رجیستری انجام می دهد.

زمانی که Analysis سیستم به پایان رسید گزارش کلی سیستم نمایش داده می شود در صورت تمایل به کسب جزئیات بیشتر بر روی دکمه View Detail کلیک کنید.

شما می توانید مشکلات گزارش شده را شخصا رفع کنید و یا با فشار دکمه Fix Errors از System Checker بخواهید مشکلات را رفع کند. برای این کار می بایست 9.95 دلار هزینه کنید. در واقع یافتن مشکلات مجانی است ولی برای حل آنها می بایست حدود 10 دلار هزینه کنید.

نرم افزار رایگان SpeedFan دمای مادربرد، دیسک سخت و پردازنده را اعلام می کند و در صورتی که دما بیش ازحد بالا باشد به شما هشدار می دهد. این امر از بروز مشکلات جدی دیگر جلوگیری می کند

 

آزاد سازی فضای دیسک سخت توسط نرم افزار SpaceSniffer

اگر با محدودیت فضای ذخیره سازی روبرو هستید و می خواهید فایل هایی با حجم های زیاد را حذف کنید، نرم افزار رایگان Space Sniffer در شناسایی فایل های حجیم به شما کمک می کند.

در این نرم افزار فایل های حجیم به شکل جعبه های بزرگتر نمایش داده می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فایل های مختلف تنها کافی است برروی جعبه مربوطه کلیک کنید تا جزئیات آن نمایش داده شود.

 

نمایش اطلاعات مختلف سیستم زمانی که به اطلاعات ساده یا مهم سیستم خود نیاز داری، یا کسی درباره کارت گرافیک، میزان حافظه و ... از شما سئوالی بپرسد شما از چه طریقی به سئوالات پاسخ می دهید؟

System Information for Windows یا SIW این اطلاعات را به همراه جزئیات کامل سخت افزار، شبکه و نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد، شما می توانید اطلاعات اعلام شده توسط این نرم افزار را بصورت HTML و یا فایل متنی خروجی بگیرید

اگر کار کردن با SIW برایتان مشکل است و بدنبال جزئیات کمتری هستید نرم افزار رایگان Speccy نیز مناسب است.

 

اندازه گیری دمای کامپیوتر !

نرم افزار رایگان SpeedFan دمای مادربرد، دیسک سخت و پردازنده را اعلام می کند و در صورتی که دما بیش ازحد بالا باشد به شما هشدار می دهد. این امر از بروز مشکلات جدی دیگر جلوگیری می کند.

اگر نرم افزاردر حال اجرا باشد تنها با قرار گرفتن اشاره گر ماوس بر روی آیکون آن در System Tray ، اطلاعات دمای قطعات مختلف سیستم نمایش داده شوند.

Speccy که در قسمت پیش معرفی شد نیز دمای سخت افزارهای مختلف را نمایش می دهد

اگر با محدودیت فضای ذخیره سازی روبرو هستید و می خواهید فایل هایی با حجم های زیاد را حذف کنید، نرم افزار رایگان Space Sniffer در شناسایی فایل های حجیم به شما کمک می کند

 

جست و جوی نرم افزارهای مشکل دار

اگر از ویندوز7 و یا ویستا استفاده می کنید می توانید از نرم افزار داخلی این سیستم عاملها به نام Reliability Monitor استفاده کنید.

این ابزار، نرم افزارهایی که بیشترین مشکلات را داشته باشند را شناسایی می کند. برای اجرای این ابزار در جعبه جستجو منوی Start و یا Run دستور:

Perfmon

را وارد کنید. زمانی که پنجره نرم افزار باز شد برروی Weeks کلیک کنید. سپس برروی نمودار نمایش داده شده هفته مورد نظر خود را انتخاب کنید. در قسمت پایین، لیست نرم افزارهایی که دچار مشکل شده اند نمایش داده می شود. اگر یک نرم افزار مرتبا در لیست تکرار شده به فکر جایگزین برای آن باشید.

 

محاسبه زمان خود در استفاده از نرم افزارهای مختلف

نرم افزار Personal Activity Monitor به شما گزارش می دهد که چه میزان از وقت خود را صرف استفاده از هر نرم افزار کرده اید. بعنوان مثال اگر این نرم افزار را در محل کار خود نصب کنید و به جای کار کردن با نرم افزار های Excel و یا Word بیشتر از مرورگر وب استفاده نمایید مشخص می شود که بیشتر زمان خود را در شبکه های اجتماعی و مرور صفحات وب صرف کرده اید.

منبع:noorportal.net