سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

این شش کارمند بدقلق را مهار کنید


به عنوان یک کارآفرین، ممکن است فکر کرده باشید که با انتخاب کردن همکارهای‌تان، از کارمندان دشوار و بدقلق در محیط کار فرار کرده‌اید. ولی این جماعت همه جا سر و کله‌شان پیدا می‌شود، حتی در محیط کاری که شما ساخته‌اید.

وب سایت بازده: به عنوان یک کارآفرین، ممکن است فکر کرده باشید که با انتخاب کردن همکارهای‌تان، از کارمندان دشوار و بدقلق در محیط کار فرار کرده‌اید. ولی این جماعت همه جا سر و کله‌شان پیدا می‌شود، حتی در محیط کاری که شما ساخته‌اید.

مجله‌ی آنترپرینر و موسسه‌ی کالچر‌ای کیو در حال تحقیق درباره‌ی برترین فرهنگ‌های شرکتی هستند تا در فهرست سالانه‌ی مجله‌ی ویژه‌ی آنترپرینر آورده شود. آیا شرکت شما آن‌چه را که برای قرار گرفتن در این فهرست ضروری است دارد؟ احتمالا همان‌طور که از قبل می‌دانید، آدم‌های دشوار و بدقلق می‌توانند تاثیر منفی بر عملکرد و روحیه‌ی تیم داشته‌باشند. حال که شما رهبر یک کسب و کار هستید، پرورش مهارت‌هایی برای شناسایی و کنار آمدن با کارمندان دشوار و بدقلق می‌تواند به شما کمک کند تا به هدایت شرکت به سوی موفقیت ادامه دهید. در راستای این هدف، با خصوصیات شش نوع از فراوان‌ترین کارمندان دشوار و بدقلق آشنا شوید.

۱. قربانی‌

قربانی مسئولیت ناپذیرترین فرد محل کار است. به نظر می‌رسد اتفاق‌ها همیشه "برای” یک قربانی می‌افتد.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم

چه‌طور به قربانی نزدیک شویم و با او کنار بیاییم: مدیر باید گزارش‌پذیری و حساب دهی را به روشنی تعیین و تعریف کند. در مورد کاری که هرکس باید انجام دهد، کیفیت انجام کار، و زمان انجام آن، شفاف و صریح باشید. از زبان مسئولیت‌پذیری که در کتاب ” برد با مسئولیت‌پذیری” اثر هنری ایوانز به آن پرداخته شده‌است، استفاده کنید.

۲. جهنده

جهندگان مثل مارها مارپیچ و فنرسان هستند. وقتی تحریک می‌شوند، از جا می‌پرند و حمله می‌کنند، و با این کارشان هراس ایجاد می‌کنند. جهندگان هر لحظه مستعد یاوه گویی و جار و جنجال هستند. آنها ممکن است خودرای یا حتی قلدر باشند. هیچ‌کس کاملا نمی‌داند که این آدم‌ها چه چیزی در چنته دارند.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم

چه‌طور به جهندگان نزدیک شویم و با آن ها کنار بیاییم: عواملی را کشف کنید که منجر به رفتارهای این اشخاص می‌شود. اگر برای جهندگان مهم نیست رفتارشان چه تاثیری بر تیم می‌گذارد، انتظار تحول نداشته باشید. با جهندگان طبق یک برنامه‌ی ۹۰ روزه کار کنید که فرصت‌های رشد و تغییر را طرح‌ریزی می‌کند، . اگر این گام نتیجه نداد، از جهندگان بخواهید که آن‌جا را ترک کنند.

۳. منفی‌باف

منفی‌باف‌ها همیشه آماده به نظر می‌رسند تا شانس‌های خوب را به باد بدهند. با تغییر مخالف هستند، و در برابر سیاست‌ها و فرآیندهای جدید مقاومت می‌کنند.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم

چه‌طور به یک منفی‌باف‌ نزدیک شویم و با او کنار بیاییم: تحمل کردن کارمندان منفی‌باف می‌تواند سخت باشد، ولی اگر مدیرها بدانند چه‌طور با آنها رفتار کنند، می‌توانند در پویایی تیم واقعا مهم باشند. هر تیمی به یک "وکیل مدافع شیطان” نیاز دارد. سعی کنید به بدبین سرسخت گروه‌تان کمک کنید تا از منفی بودن خودش به عنوان اهرمی در جهت نتایج مثبت برای گروه استفاده کند. ولی این آدم‌ها را در نقش‌های رهبری قرار ندهید!

۴. شبح

جایی در میان راه این چیزها را می‌شنوید: "متاسفم، امروز نمی‌یام، دوباره مریض شدم! "، "خیلی دوست دارم تو پروژه‌ی جدید کمکتون کنم، ولی خیلی کار دارم.”، "میرم بیرون قهوه بخورم. زود میام (یه ساعته)!” به نظر می‌رسد هروقت کاری باید انجام شود، اشباح غیب‌شان می‌زند.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم

چه‌طور به اشباح نزدیک شویم و با آنها کنار بیاییم: متاسفانه اشباح به ندرت پیدای‌شان می‌شود. ممکن است برای یک مصاحبه‌ی شغلی جیم بشوند، یا ممکن است ته دل‌شان بدانند این کار به آنها مربوط نیست. یک گفت‌وگوی صریح و روراست درباره‌ی کارمند شایسته، معمولا موثرترین روش برای کنار آمدن با یک شبح است.

۵. خودشیفته‌

خودشیفته‌ها رودروی اعضای تیم هستند. آنها فقط به فکر خودشان و احساسات‌شان هستند.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم

چه‌طور به یک خودشیفته نزدیک شویم و با او کنار بیاییم: احتمال تغییر یک خودشیفته کم است، ولی تغییر ممکن است. اگر یک خودشیفته خیلی با استعداد است، شاید راهی باشد که شرایطی ایجاد کنید که به تنهایی کار کند یا تعامل محدودی با تیم داشته‌باشد. هم‌چنین بعضی خودشیفته‌ها هستند که اگر انگیزه‌ی خیلی قوی برای موفقیت داشته باشند، می‌توانند گاهی خودشان را مطابقت دهند. گرایش آنها به هدف به آنها انگیزه خواهد داد که رفتارشان را در محیط تیم اصلاح کنند.

۶. انیشتین‌

این آدم‌ها باهوش هستند و این را می‌دانند. معمولا هم در آگاه کردن دیگران از این موضوع سریع عمل می‌کنند. انیشتین‌ها در دیدگاه‌های‌شان سرسخت هستند. گاهی ممکن است متکبر به نظر بیایند.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم

چه‌طور به یک انیشتین نزدیک شویم و با او کنار بیاییم: از یک فرد دانا بخواهید تاثیرات مثبت و منفی هوش او را بر تیم کشف کند. بگذارید انیشتین به طور انفرادی تحلیل کند و نتیجه‌گیری خودش را بکند. ولی این فرآیند را طوری هدایت کنید که آقا یا خانم انیشتین را در مورد تغییرات ضروری راهنمایی کنید.

در کل، مدیریت کارمندان دشوار و بدقلق هرگز آسان نیست، و مهارتی است که پرورش آن ممکن است سال‌ها طول بکشد. به هر حال، وقتی رهبران کارمندان مشکل‌دار را شناسایی کنند، می‌توانند آنها را مدیریت کنند، یا رفتار و عملکردشان را اصلاح کنند یا از این سازمان بروند. مهم نیست چه می‌شود، کارمندان دشوار و بدقلق باید هرچه زودتر راهنمایی بشوند تا تاثیر آنها روی بقیه‌ی تیم به حداقل برسد.

این ۶ نوع کارمندان دشوار و بدقلق را مهار کنیم


ویدیو مرتبط :
الاغ بدقلق

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پرویز مظلومی :ما کارمند دولت نیستیم،غیبت کنید جریمه میشوید 

 

پرویز مظلومی :ما کارمند دولت نیستیم،غیبت کنید جریمه میشوید

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به وضعیت نامشخص برگزاری بازیهای هفته هجدهم لیگ برتر گفت: اگر شرایط واقعا حاد است به ما اعلام کنند که کلا تمرینات را تعطیل کنیم. ما کارمند دولت نیستیم که یک روز تعطیل شود و در خانه بمانیم و فردا مجددا سر کار خود بازگردیم.

پرویز مظلومی، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در حاشیه تمرین عصر چهارشنبه این تیم گفت: گروه ما در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا به هیچ عنوان آسان نیست. النصر عربستان یکی از بهترین تیم‌های عربی است و با شرایطی که بر جدول گروه ما حاکم است، احتمال حضور السد قطر نیز در این گروه وجود دارد.

وی افزود: به اعتقاد من گروه‌های دیگر نیز مشکل هستند. با توجه به اینکه کشورهای عربی از بازیکنان خارجی زیادی استفاده می کنند، همیشه سعی کرده‌اند در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با نفرات خارجی که به خدمت می گیرند، بتوانند حرف‌های زیادی در این رقابت‌ها داشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران ابراز امیدواری کرد تمامی تیم‌های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با قدرت حضور پیدا کنند و افزود: امیدوارم تمامی تیمهای ایرانی به مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند و قدرت فوتبال ایران را به کشورهای دیگر نشان دهند. در این دوره از مسابقات قدرتها تقسیم بندی شده است و هیچ کدام از تیمها از امروز نمی تواند این تفکر را داشته باشد که از گروه خود صعود می کند.

مظلومی با اشاره به برنامه مدون باشگاه استقلال برای حضور پرقدرت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما از همین امروز برنامه دقیق خود را برای حضور قدرتمند در این مسابقات آماده کرده‌ایم و می خواهیم برخلاف دو سال گذشته که نتوانستیم به مراحل نهایی صعود کنیم در این دوره از مسابقات به عنوانی شایسته دست یابیم. البته باید بگویم در دوره‌های قبل بدشانسی باعث عدم صعود استقلال به مراحل نهایی پیکارهای آسیایی شد.

وی در خصوص دیدار روز جمعه استقلال مقابل شهرداری تبریز گفت: ما دیدار بسیار سختی را مقابل شهرداری تبریز خواهیم داشت. مطمئنا شهرداری برای کسب امتیاز به تهران خواهد آمد و بازیکنان این تیم با جسارت و شجاعت تمام مقابل استقلال به میدان می‌رود. ما باید سه امتیاز این دیدار را از آن خود کرده و موقعیت‌مان را در صدر جدول بهبود بخشیده تا بتوانیم با روحیه‌ای بهتر به دیدارهای آینده فکر کنیم. هرچند که بازهم عده‌ای می گویند تیم استقلال با شانس پیروز شد!

سرمربی از آمادگی تیمش برای دیدار با شهرداری تبریز یاد کرد و در خصوص احتمال لغو این بازی گفت: واقعا نمی دانم چه بگویم. ما در این هوا تمرین می کنیم، پس چطور نمی توانیم بازی کنیم. اگر شرایط واقعا حاد است به ما اعلام کنند که کلا تمرینات را تعطیل کنیم. ما کارمند دولت نیستیم که یک روز تعطیل شود و در خانه بمانیم و فردا مجددا سر کار خود بازگردیم. سازمان لیگ باید قاطعانه در این خصوص تصمیم گیری کند.

وی تاکید کرد: من نمی توانم این هفته تمرینات را تعطیل کنم و هفته آینده که هوا خوب شد و آلودگی از بین رفت به بازیکنان بگویم فلان روز بازی داریم. ما هر روز در این هوا تمرین می کنیم و می توانیم 90 دقیقه روز جمعه مقابل شهرداری بازی کنیم. هواداران از ما برد می خواهند به آلودگی هوا کار ندارند.

مظلومی در خصوص حوار ملا محمد، بازیکن عراقی تیم فوتبال استقلال گفت: این بازیکن قرار بود از امروز در تمرینات ما حضور پیدا کند اما مدیربرنامه‌های وی اعلام کرد که بلیت او برای پنجشنبه اوکی شده و او روز پنجشنبه به تهران می آید.

وی افزود: ما طوری با ملامحمد قرارداد بسته‌ایم که حق غیبت نخواهد داشت و او به ازای هر غیبت هزار دلار از رقم قراردادش کم می شود. ما براساس بازی‌ها و تمریناتی که حوار انجام می دهد به او پول می دهیم. هر بازیکنی که در تمرین ها غیبت کند و یا با تاخیر خود را به تمرینات برساند مشمول جریمه خواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خاتمه تصریح کرد: میلاد زنیدپور به جمع ما اضافه نمی شود. با توجه به حضور ملامحمد، محسن یوسفی و جواد شیرزاد مشکل ما در جناح چپ برطرف شده و نیازی به بازیکن جدید نداریم.