سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

وقتش رسیده که ازدواج کنیدزمان پروژه ازدواج,معیارها‌ی مشخص همسر

بالاخره آن لحظه غیر‌قابل اجتناب فرا رسیده است. لحظه‌ای که احتمالا انتظارش را می‌کشیدید و یا شاید از آن گریزان بودید. روزی که پدر یا مادرتان روبه‌رویتان نشسته و به شما می‌گوید وقتش رسیده که ازدواج کنید! در این لحظه است که کل زندگی‌تان از جلوی چشمان‌تان عبور می‌کند و باور نمی‌کنید این لحظه این‌قدر زود فرا رسیده است و چرا اینقدر زود بزرگ شده‌اید! از آن زمان پروژه ازدواج شما کلید می‌خورد.

آیا چشمان‌تان را می‌بندید و تنها بر اساس یک‌سری معیارها‌ی مشخص همسر مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید؟ یا شاید همه‌چیز را بر عهده پدر و مادر می‌گذارید؟ این کار کار خوبی است ولی به شرطی که خودتان هم در آن دخیل باشید. چرا که خود شما باید برای آینده‌تان تصمیم‌گیری کنید. احتمالا معیارهای زیادی برای همسر موردنظر خواهید داشت. مثلا: او باید فردی تحصیل‌کرده بوده و تا حدی عقاید و نظراتش با شما یکسان باشد. باید فردی محترم و از نظر جسمی و روحی سالم باشد. وی باید خانواده خوبی داشته باشد و .... برای این لیست شاید ‌پایانی تعریف نشود چرا که شما می‌خواهید طرف مقابلتان از همه‌نظر، کامل و بی‌عیب و نقص باشد.
 
کدام معیارها؟ کدام ویژگی‌ها؟
گاهی اوقات ویژگی‌های فرد مورد‌نظر را در اشخاص مختلف می‌بینید نه در یک فرد خاص. یعنی این‌که چند نفر هستند و هرکدام تنها چند تا از این ویژگی‌ها را دارا می‌باشند. لازم است بدانید گاهی اوقات ممکن است بیش از حد توقع داشته باشید چون بهترین فرد را می‌خواهید. این امری طبیعی است اما به چه قیمتی؟

تحقیقات نشانگر این است که تفاوت‌هایی بین زن و مرد هنگام انتخاب همسر وجود دارد. زن‌ها و مردها ترجیح می‌دهند با کسانی ازدواج کنند که شبیه آن‌ها بوده و مطابق با معیارها و خواسته‌هایشان باشد. کسانی که از نظر احساسی باثبات بوده و از نظر هوشی قابل قبول و در شرایط اجتماعی سازگار باشند، بیش‌تر از دیگران مورد‌پسند قرار می‌گیرند. برخلاف نظری که در جامعه وجود دارد، قد و وزن از ملاک‌های اصلی انتخاب همسر به شمار نمی‌رود. زنان بیش از مردان در این مورد دقت و وسواس به خرج می‌دهند و آن‌هم به دلیل طبیعت و ذات‌شان است. یعنی این‌که زن‌ها کسی را انتخاب می‌کنند که سالم بوده، بتواند زندگی مشترک را آغاز کند، جایگاه اجتماعی خوبی داشته و به اندازه‌ای درآمد داشته باشد که بتواند از پس مخارج کنونی و آینده برآید.

واقعیت را فراموش نکنید
تحقیقات نشان می‌دهد زنان بر اساس نظریه تکامل تدریجی چارلز داروین، مردانی را می‌پسندند که نه تنها در امور مربوط به بچه که در تمام امور خود را وقف خانواده کنند. از طرف دیگر مردان زنی را می‌پسندند که سالم باشد، از نظر عاطفی باثبات بوده و بتوانند با کمک هم خانواده را تشکیل داده و به سوی جلو حرکت کنند.

داشتن عشق و تفاهم اهمیت زیادی دارد. در دنیای امروزی تحصیلات و بالا بودن شعور اجتماعی نیز مهم است زیرا سطح سواد کلی جامعه بالا رفته است. بنابراین، با وجودی‌که مردان در انتخاب همسر تاکید زیادی بر روی سطح سواد طرف مقابل ندارند، ولی برای زن‌ها این امر یکی از مهم‌ترین ملاک‌هاست. لازم به ذکر است هیچ‌گاه قرار نیست شما با شاهزاده رویاهای‌تان ازدواج کنید پس سعی کنید واقع‌بین بوده و خود را با افراد دور‌و‌برتان تطبیق دهید. در پایان می‌توانید برای اینکه از تصمیم‌تان برای ازدواج مطمئن‌تر شوید، نزد مشاور رفته و از او کمک بخواهید. وی نیز بر اساس شنیده‌های شما و تجربیات خود راهکارهای بی‌غرضی ارائه خواهد داد.
منبع: باشگاه مجردها


ویدیو مرتبط :
روزی زیادی رسیده برکت و شادی رسیده

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

وقتش رسیده محبت قلعه‌نویی را جبران کنم/ به تمرین دورتموند می‌روم!اخبار ,اخبار ورزشی, تیم فوتبال استقلال

 

اخبار ورزشی - ویسی :
وقتش رسیده محبت قلعه‌نویی را جبران کنم/ به تمرین دورتموند می‌روم!

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان می‌گوید زمان حضورش در پیکان، امیر قلعه‌نویی تنها کسی بوده که از او حمایت کرده و حالا زمانش رسیده که محبت سرمربی آبی‌پوشان را جبران کند. ویسی همچنین می‌گوید به خاطر جبران محبت قلعه‌نویی و برافراشته شدن پرچم ایران حاضر است به استقلال تهران بازیکن بدهد.

عبدالله ویسی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال استقلال صنعتی خوزستان برای بازی با صبای قم، اظهار داشت: بازی‌های آخر فصل رفته رفته سخت‌تر می‌شود. شما به بازی‌های هفته گذشته که کم گل بود، نگاه کنید. حساسیت مسابقات در عضله بازیکنان و مغز مربیان هم اثر می‌گذارد!

* در خانه حریف راحت‌تر بازی می‌کنیم
وی افزود: در همین ارتباط، بازی ما با صبای قم هم حساس است. هر تیمی که بتواند در این مسابقه امتیاز بگیرد، جایگاهش را در لیگ برتر تثبیت می‌کند. این مسابقه برای ما اهمیت زیادی دارد ولی از یک طرف هم خیالمان راحت است چون در خانه حریف راحت‌تر بازی می‌کنیم.

 

اخبار ,اخبار ورزشی, تیم فوتبال استقلال

 
* انگار با تیم صبا هستم
سرمربی استقلال صنعتی با بیان اینکه از شهر قم و دوران حضورش در تیم صبا خاطرات خوبی دارد، گفت: مردم قم همیشه به من لطف دارند. من از صبا جدا شده‌ام ولی انگار با این تیم هستم چون مدام با دوستانم در تماسم. من هیچ وقت صبا را فراموش نمی‌کنم ولی اینبار در قامت سرمربی استقلال صنعتی باید به مصاف صبا بروم و روی کار خودم تمرکز کرده‌ام.

* هر تیمی ببرد در لیگ می‌ماند
ویسی درباره اهمیت مسابقه تیمش با صبای قم تاکید کرد: هر تیمی در این بازی برنده شود، در لیگ برتر می‌ماند. البته یک امتیاز هم برای ما از این بازی زیاد است! یعنی کسب یک امتیاز هم برای ما امتیاز خوبی است ولی کسب سه امتیاز، خیالمان را راحت می‌کند.

* صحبت‌های اسکوچیچ اعتماد به نفسم را بیشتر می‌کند
سرمربی استقلال اهواز در ادامه درباره صحبت‌های اسکوچیچ سرمربی تیم ملوان انزلی که گفته بود "زندگی ویسی واقعا شبیه یک مربی است و دوست دارد پیشرفت کند.احساس خوبی نسبت به او دارم"، خاطرنشان کرد: بعد از بازی تیم ما با ملوان، اسکوچیچ به من گفت که شما تنها تیمی بودید که مجبور شدیم در دیدار با آن، پنج، شش بار شیوه بازی خودمان را عوض کنیم. صحبت‌های اسکوچیچ مایه افتخار است و اعتماد به نفسم را بیشتر می‌کند.

 

اخبار ,اخبار ورزشی, تیم فوتبال استقلال

 
* می‌خواستم به تمرینات ملوان و سایپا بروم
ویسی همچنین خاطرنشان کرد: من با اسکوچیچ صحبت کردم و از او خواستم اگر می‌شود ارتباطی برقرار کند تا تمرین یکی از تیم‌های اروپایی را از نزدیک ببینم. من دوست داشتم تمرین ملوان را هم ببینم و از آن نُت برداری کنم. البته اگر یک درصد هم سر تمرین این تیم می‌رفتم خرده می‌گرفتند ولی من می‌دانم کار این مربی چطور است. حتی دوست داشتم به تمرینات سایپا که فیرات سرمربی آن است هم بروم.

* فیرات قول همکاری داد
وی افزود: من حتی با فیرات هم صحبت کردم که اگر می‌تواند کاری کند به تمرین یکی از تیم‌های اروپایی بروم. او هم قول داد در اولین فرصت این کار را انجام دهد.

* احتمال حضور در تمرینات دورتمند
سرمربی استقلال صنعتی خوزستان همچنین از احتمال حضورش در تمرینات دورتمند خبر داد و تاکید کرد: یورگن کلوپ مربی جوانی است که نحوه بازی تیمش را دوست دارم. او خیلی با بازیکنانش صمیمانه برخورد می‌کند. از طریق یکی از دوستانم با این باشگاه در ارتباط هستم و به احتمال زیاد بعد از تعطیلی لیگ برتر در فروردین ماه راهی آلمان خواهم شد.

* قلعه‌نویی تنها کسی بود که به من کمک کرد
ویسی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره احتمال حضور ایمان مبعلی در تیم فوتبال استقلال تهران، تاکید کرد: هنوز چیزی به صورت رسمی به باشگاه ابلاغ نشده ولی حالا که استقلال به ایمان نیاز دارد، ما هم دریغ نمی‎کنیم. وقتی در پیکان بودم و استعفا دادم، امیر قلعه نویی تنها کسی بود که به من کمک کرد. قلعه نویی یک روز ناهار مرا بیرون دعوت کرد و دلداری‌ام داد که از استعفا خودداری کنم و به کارم ادامه بدهم.

* محبت قلعه نویی را جبران می‌کنم
وی ادامه داد: حالا وقت آن است که هم محبت قلعه نویی را جبران و هم به فوتبال ایران کمک کنم. استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حکم تیم ملی را دارد و باید به این تیم کمک کنیم تا موفق باشد. نه تنها استقلال که هر نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان هم بازیکن بخواهد، کمک می‌کنیم.

اخبار ورزشی - مهر