سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

استفاده از عطر موجب بهبود سلامتی ما می‌شود؟!


هنگامی که طبق معمول صبح خود را با عجله شروع می‌کنید و سعی می‌کنید تا در وقت مناسبی به محل کار خود برسید، احتمالا به این موضوع فکر نکرده‌اید که استفاده از عطر چگونه سلامتی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وب سایت آی تی رسان: هنگامی که طبق معمول صبح خود را با عجله شروع می‌کنید و سعی می‌کنید تا در وقت مناسبی به محل کار خود برسید، احتمالا به این موضوع فکر نکرده‌اید که استفاده از عطر چگونه سلامتی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آیا تا به حال شده که نقاط حساس بدن خود را پیش از برداشتن کلیدها، آغشته به عطر کنید و با این کار سلامتی خود را به خطر بیندازید؟ و یا اینکه آیا هر روز عطر زدن باعث به خطر افتادن سلامتی می‌شود؟!

مطالعات نتایج ضد و نقیضی را نشان می‌دهند و ادعا می‌کنند که هرچیزی که از واکنش‌های مضر ترکیب‌شده با عطر و قرار گیری در معرض آفتاب بوجود می‌آید، اشتها را کاهش می‌دهد. فراموش نکنیم که استفاده از عطر، خطر ابتلا به ویروس  West Nile را که موجب جذب حشرات می‌شود، بالا می‌برد. اغلب پژوهشگران بر این باورند که عطر زدن می‌تواند خلق و خوی شما را بهبود دهد و برای کسانی که به عطر حساسیت دارند، می‌تواند سلامتی آن‌ها را به خطر بیندازد.

آیا استفاده از عطر موجب بهبود سلامتی ما می‌شود؟!

حس بویایی شما نیروی به خصوصی را در خود دارد، زیرا این بخش به سیستم لیمبیک مغز متصل است، که منشا احساسات است. به همین دلیل است که با بو کردن تکه‌ای از شکلات ذهن‌تان شما را به خاطرات دوران کودکی می‌برد. دلیل مشابهی برای اینکه عطر و دیگر رایحه‌ها موجب تغییر روحیه شما می‌شوند نیز وجود دارد. برای مثال، تحقیقات انجام‌شده روی حالات رفتاری به این نتیجه رسیده‌است که بوی نارنگی افریقایی هیجان‌آور بوده و علاوه بر این رایحه نارگیل موجب آرامش خاطر می‌شود. هنگامی که این رایحه‌ها در عطرهای مختلف قرار می‌گیرند، به همان میزان باعث تغییر روحیه می‌شوند. یکی از مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که عطرها می‌توانند باعث کاهش قابل توجهی در تنش‌های عضلانی شوند.

آیا استفاده از عطر موجب بهبود سلامتی ما می‌شود؟!

اما تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که همه عطرها مناسب نیستند. با توجه به گزارشات بنیاد National Toxic Encephalopathy، رایحه‌هایی مانند عطر، برای یک پنجم از افراد موجب خطرات جدی بهداشتی شده‌است. صرفا به علت قرارگیری در اتاقی که کسی در آن از عطر استفاده کرده‌ باشد، می‌تواند موجب میگرن، تهوع و علایم مشابهی مثل آسم بشود.

یکی دیگر از خطراتی که سلامت جهانی را تهدید می‌کند، مربوط به استفاده از عطرهای تقلبی است. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ توسط Harper’s Bazaar صورت گرفت نشان داد که نسخه‌های خطرناکی از عطرهای طراحی‌شده شامل ادرار، ضدیخ و باکتری‌های خطرناک بوده‌است. هیچ استدلالی به منظور خطرناک بودن استفاده از عطر بر روی گردن و مچ ‌دست برای سلامتی وجود ندارد.

آیا استفاده از عطر موجب بهبود سلامتی ما می‌شود؟!

در صورتی که شما عطرهای خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری می‌کنید و جزو چهارپنجم از افراد خوش‌شانسی هستید که تحت تاثیرات منفی استفاده از عطرها قرار نمی‌گیرند، به نظر می‌رسد که فواید عطر زدن از مضرات استفاده از آن بیشتر است. اما این مورد برای فردی که در آسانسور کنار شما می‌ایستند، ممکن است صدق نکند.


ویدیو مرتبط :
کارآفرین از چه طریق موجب بهبود محیط کسب و کار می شود؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

استفاده طولانی از لپ تاپ موجب ضایعات پوستی می شود 

 

لپ تاب

 

واحد مرکزی خبر: نتایح تحقیقات دانشمندان در سوئیس نشان داد استفاده طولانی مدت از رایانه های لپ تاپ در حالیکه مستقیما روی زانوهای فرد قرار گرفته باشد ، خطر ابتلا به نوعی بیماری موسوم به " سندروم پوست ملتهب " را تشدید می کند .

پژوهشگران در بیمارستان دانشکده پزشکی بازل سوئیس اعلام کردند نتایج تحقیقات نشان داده است استفاده طولانی مدت از لپ تاپ ممکن است موجب بروز نوعی بیماری شود که سندروم پوست ملتهب نام دارد و طی ان پوست به رنگ قهوه ای تیره در می اید و می تواند منجر به لک شدن دائم پوست شود که البته در موارد نادر به سرطان پوست تبدیل می شود .

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس بر اساس نتایج این مطالعه ، حدود ده بیمار پس ازاستفاده روزانه شش تا هشت ساعت از رایانه لپ تاپ ، به مدت چند هفته تا چند ماه دچار ضایعاتی بر روی پوست یک یا هر دو ران خود شدند.

این ضایعات پیشتر نیز بر روی پوست پاهای کسانی که در برابر کوره های باز اتش یا اجاقهای زغال سنگ کار می کنند یا کهنسالانی که از پتوی برقی استفاده می کنند ، مشاهده شده بود .

پژوهشگران می گویند قرار گرفتن پوست درمعرض حرارتی هر چند متوسط بین 109 تا 116 درجه فارنهایت ، ممکن است موجب بروز این نوع سوختگی شود .

به گفته انان با توجه به رواج استفاده از رایانه های لپ تاپ در میان مردم ، احتمالا شاهد افزایش درصد بروز اینگونه بیماریهای پوستی در اینده خواهیم بود ..../تحلیل:عصرایران