فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

تغییر محل مراسم ختم عسل بدیعی/یک مسجد اجازه‌ی برگزاری مراسم را ندادعسل بدیعی,مراسم ختم عسل بدیعی

تغییر محل مراسم ختم عسل بدیعی/یک مسجد اجازه‌ی برگزاری مراسم را نداد

رضا داودنژاد از تغییر محل مراسم ختم عسل بدیعی از مسجد بلال خبر داد و گفت، مراسم ختم این هنرمند سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه ساعت 18 تا 19:30 در مسجد «نور» واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

او همچنین از رفتار هیأت امنای مسجد جامع شهرک غرب که اجازه برگزاری مراسم ختم عسل بدیعی (بازیگر سینما و تلویزیون) را به دلیل شلوغی احتمالی این مراسم نداده‌اند، به شدت انتقاد کرد.

رضا داودنژاد که همسر خواهر عسل بدیعی است، در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این موضوع توضیح داد: به دلیل اینکه منزل آقای بدیعی و خانواده ما در حوالی شهرک غرب قرار دارد و حال مادر آن مرحوم نیز چندان مساعد نیست، قصد داشتیم مسجد محل مراسم ختم عسل بدیعی را کمی نزدیک‌تر به منزل انتخاب کنیم. به همین دلیل با صدا و سیما تماس گرفتیم و از آن‌ها خواستیم مراسم در جایی غیر از مسجد «بلال» برگزار شود که آن‌ها نیز این موضوع را پذیرفته و تاکید کردند که آن مسجد در صورت نیاز در اختیار ماست.

او ادامه داد: ما سپس برای گرفتن مسجد جامع شهرک غرب که به منزل نزدیک‌ است، به این مکان مراجعه کردیم و آن‌ها اعلام کردند که ساعت 16 تا 17:30 می‌توان برنامه را ترتیب داد، اما تا فهمیدند که می‌خواهیم مراسم ختم عسل بدیعی را آنجا برگزار کنیم، مخالفت کردند و گفتند که ما به دلیل شلوغی در برگزاری مراسم مرحوم ناصر حجازی خیلی سختی کشیدیم و به همین دلیل از رزرو سالن برای ما امتناع کردند و جالب است که وقتی روی برگزاری مراسم در این مسجد پافشاری کردیم، علی‌رغم سخنان قبلی‌شان گفتند که آن‌ ساعت رزرو شده است!

داودنژاد ضمن انتقاد از هیات امنای مسجد جامع شهرک غرب خاطرنشان کرد: رفتار نامناسب هیات امنا با اعتراض‌های‌ ما روبه‌رو شد، چرا که آن‌ها حق دخالت در این‌گونه موارد را ندارند و نمی‌توانند به دلیل شلوغی، مسجد را به خانواده‌ای ندهند. پس از این اتفاق، به آقای کفاشیان (رییس فدراسیون فوتبال) که در همسایگی‌مان زندگی می‌کند و رابطه خوبی با هیات امنای مسجد دارد، موضوع را گفتیم، اما ایشان هم در کمال ناباوری نتوانستند کاری کنند و خودشان هم از این رفتار هیات‌امنا به‌شدت متاسف شدند. پس از این پیگیری‌ها، متوجه شدیم اگر برگزاری مراسم در مسجد «بلال» را لغو نمی‌کردیم و به نوعی یک مراسم عمومی در آن مکان برگزار می‌شد، می‌توانستیم مراسمی خصوصی و خانوادگی را در مسجد جامع برگزار کنیم.

این بازیگر سینما افزود: برای مدیریت مسجد جامع شهرک غرب متاسفم. واقعا باید ابراز تاسف شدیدم را از اینکه هیات امنایی به خودش اجازه دخالت در امور مسجد را داده و تصمیم می‌گیرد که آن مکان را در اختیار خانواده‌ای قرار ندهد، ابراز کنم. اگر واقعا آن‌ها به فکر این هستند که مراسم‌ ختم‌شان شلوغ نشود، نباید در شهرک غرب مسجد می‌زدند.

داودنژاد در پایان با تاکید بر اینکه هیچ مراسمی برای عسل بدیعی در مسجد جامع شهرک غرب برگزار نمی‌شود، تصریح کرد: به عنوان کسی که این راه را رفته، به هنرمندان می‌گویم که یا برای برگزاری مراسم‌ به مسجد جامع شهرک غرب نیایند و یا اینکه نام خود و خانواده‌شان را به عنوان یک هنرمند اعلام نکنند و با دروغ مسجد را بگیرند!

او بلافاصله پس از این گفت‌وگو، اعلام کرد: با پیگیری‌های خانواده بدیعی و با مشورت همکاران، متوجه شدیم که مراسم‌ زیادی برای هنرمندان در مسجد «نور» تهران برگزار شده و ما نیز به دلیل فضای بزرگ و محل پارک مناسب خودرو، این مسجد را برای مراسم ختم زنده‌یاد عسل بدیعی انتخاب کردیم.

به گزارش ایسنا و بر اساس اعلام رضا داود‌نژاد، مراسم ختم زنده‌یاد عسل بدیعی روز سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه ساعت 18 تا 19:30 در مسجد «نور» واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

همچنین براساس اعلام خانواده‌ی عسل بدیعی، مراسم تشییع پیکر او، یکشنبه 18 فروردین‌ماه ساعت 9:30 از مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.

عسل بدیعی 12 فروردین‌ماه امسال به‌علت ایست تنفسی که به خونریزی مغزی منجر شد،‌ درگذشت و اعضای بدن او بنا به درخواست خودش به بیماران نیازمند اهدا شد.

بدیعی متولد سال 1356 در تهران بود. او سال 1375 به سینما راه یافت و با فیلم «بودن یا نبودن» به کارگردانی کیانوش عیاری فعالیت حرفه‌یی خود را آغاز کرد./ایسنا

 

 


ویدیو مرتبط :
برگزاری اولین مراسم جشن میلاد امام رضا(ع)در مسجد آل عبا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دلایل تغییر مکان مراسم ختم عسل بدیعی


رضا داوودنژاد از تغییر مکان برپایی مراسم سومین روز درگذشت عسل بدیعی از مسجد بلال به مسجد نور خبر داد و اختلاف با مسئولان مسجد بلال و مخالفت آنها با برپایی مراسم را رد کرد.

خبرگزاری مهر: رضا داوودنژاد از تغییر مکان برپایی مراسم سومین روز درگذشت عسل بدیعی از مسجد بلال به مسجد نور خبر داد و اختلاف با مسئولان مسجد بلال و مخالفت آنها با برپایی مراسم را رد کرد.

رضا داوود نژاد همسر خواهر زنده‌یاد عسل بدیعی در این ارتباط گفت: پیش از این قرار بود مراسم ختم زنده‌یاد عسل بدیعی در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شود اما به دلیل شرایط نامساعد مادر وی و همچنین نزدیکی مسجد جامع شهرک غرب به منزل خانواده‌اش، تصمیم گرفتیم مکان مراسم را تغییر دهیم که این امر البته در نهایت عملی نشد.وی با رد خبر یک سایت مبنی بر همکاری نکردن مسئولان مسجد بلال و لغو این مراسم در آن مسجد به دلیل مخالفت مسئولان مسجد صدا و سیما ادامه داد: من خودم از مسجد بلال این خواهش را داشتم که اجازه دهند این مراسم در مسجد دیگری برگزار شود.

این بازیگر سینما درباره برخورد مسئولان مسجد جامع شهرک غرب با تقاضای آنها برای برگزاری مراسم ختم در این مکان توضیح داد: متاسفانه با برخود بسیار عجیب هیات امنای این مسجد روبه‌رو شدیم.

در ابتدا ما حتی درباره ساعت برگزاری مراسم نیز با آنها به توافق رسیدیم اما وقتی متوجه شدند که ختم مربوط به یک بازیگر است از این موضوع امتناع کردند زیرا معتقد بودند در مراسم های قبلی که مربوط به چهره‌های شاخص بوده با مشکلاتی همچون ازدحام جمعیت روبه‌رو شدند. من از این برخورد ناراحت شدم زیرا به عقیده من مسجد یک مکان مذهبی است که متعلق به همه افراد است و آنها نباید چنین تصمیمی می‌گیرفتند.


داوودنژاد ادامه داد: وقتی هم که با این وضعیت روبه‌رو شدم، فراموش کردم که دوباره می توانم با مسجد بلال تماس بگیرم و مراسم را به همان جا منتقل کنم. به همین دلیل با کمک دوستان و همفکری آنها این مراسم به مسجد نور واقع در میدان فاطمی در همان تاریخ موکول شد.

شوهر خواهر زنده‌یاد عسل بدیعی همچنین درباره خبر اهدای تابلوفرشی توسط استاد فرشچیان به خانواده بدیعی و برای قدردانی از اهدای اعضای بدن این بازیگر جوان نیز گفت: من مطلع شدم که در یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی فیسبوک متنی از استاد فرشچیان منتشر شده است که من هم در همان صفحه از طرف خانواده از وی تشکر کردم اما تا کنون هیچ تماس و واکنش و خبر رسمی در این ارتباط نداشته‌ایم و من فقط مطلب را در همان صفحه دیدم.

مراسم تشییع این بازیگر یکشنبه 18 فروردین از مقابل تالار وحدت و مراسم سوم وی روز سه‌شنبه 20 فروردین ماه ساعت 18 تا 19:30 در مسجد نور برگزار می شود.