کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند


انرژی و حوصله‌ای که برای سفر کردن با بچه‌های کوچک مورد نیاز است بعضی از والدین را به این فکر می‌اندازند که یا به کلی از سفر کردن صرف نظر کنند یا با سپردن بچه به دست کسی، دو نفری به سفر بروند.

وب سایت نی نی بان: بوی سال نو که می‌آید با خودش کلی شور و تغییر و برنامه‌ریزی همراه می‌آورد. برنامه‌ریزی برای تعطیلاتی که تمام اعضای خانواده می‌توانند کنار هم باشند و لحظات خوشی را با هم بگذرانند.

سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند
 
سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند

بوی سال نو که می‌آید با خودش کلی شور و تغییر و برنامه‌ریزی همراه می‌آورد. برنامه‌ریزی برای تعطیلاتی که تمام اعضای خانواده می‌توانند کنار هم باشند و لحظات خوشی را با هم بگذرانند. سفر، یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها برای این روزهاست. اما برای زوج‌های بچه‌دار، سفر کردن با وجود کودک با تردید و اماواگرهایی همراه است. انرژی و حوصله‌ای که برای سفر کردن با بچه‌های کوچک مورد نیاز است بعضی از والدین را به این فکر می‌اندازند که یا به کلی از سفر کردن صرف نظر کنند یا با سپردن بچه به دست کسی، دو نفری به سفر بروند. شاید آنها فکر می‌کنند که کودک‌شان کوچک‌تر از آن است که از این تجربه چیز زیادی درک کند.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...دلایل ابتلای کودک به اوتیسم

سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند

روی پنجه پا راه می‌رود و با وجود عبور از سه‌ سالگی، زبان باز نمی‌كند. پدر و مادر نگران، تصور می‌كنند ناشنوایی دلیل زبان‌بسته بودن كودك‌شان است اما تست‌های شنوایی‌سنجی می‌گوید گوش‌های كودك سالم است. رفتارهای تكراری‌اش با بزرگ‌تر شدن او بیشتر به چشم می‌آید؛ توی چشم كسی نگاه نمی‌كند، اسمش را نمی‌گوید و گاهی خودزنی می‌كند.
رژیم غذایی برای افزایش قدرت باروری

سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند

داشتن قدرت باروری مناسب برای همه یا حداقل اكثریت انسان‌ها مهم است اما هرازگاهی اخباری نگران‌كننده درباره تاثیرات مخرب مسائل مختلف بر قدرت باروری و بارداری می‌شنویم. به راستی كدام این هشدارها  واقعیت دارند و راه‌های مناسب برای اینكه قدرت باروری خود را حفظ كنیم، چیست؟

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...مراقبت از نی نی، چند راهنمایی ساده

سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند

هر مادری که به تازگی صاحب فرزند شده و به کوچولوی تازه واردش شیر می‌دهد، می‌داند که هیچ‌چیز مثل در آغوش گرفتن و شیر دادن به کودک لذت‌بخش نیست اما مادران تازه کار مهارت لازم برای نگهداری و مراقبت از کودک را ندارند چون آگاهی چندانی درباره حالات طبیعی و غیرطبیعی نوزاد ندارند. یکی از مشکلات شایع بین بیشتر نوزادان استفراغ بعد از شیر خوردن است. بعضی از والدین کودک وقتی با استفراغ کودک‌شان مواجه می‌شوند دستپاچه شده و بلافاصله به پزشک مراجعه می‌کنند و به‌دنبال راه چاره‌ای برای این مشکل می‌گردند؛ برعکس بعضی والدین فکر می‌کنند استفراغ بعد از شیر خوردن یک امر کاملا طبیعی است. اما چطور می‌توان فهمید اصل موضوع کدام است؟ناباروری‌ از نوع شهری!

سفر در تعطیلات عید، بچه‌دار ها بخوانند

نتیجه پژوهشی در آمریکا نشان می‌دهد زنانی که در کنار بزرگراه‌های پر از آلودگی و ترافیک‌های دودزا زندگی می‌کنند، بیشتر از زنانی که در آب‌وهوای پاک زندگی می‌کنند دچار ناباروری می‌شوند. پژوهشگران بیش از ۳۶ هزار زن و محل سکونت‌شان را در فاصله سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ مورد بررسی قرار دادند که در طول مدت مطالعه حدود دوهزار و۵۰۰ مورد از ناباروری زنانی خبر داد که در مناطق آلوده زندگی می‌کردند.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
تعطیلات عید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مبتلايان به آرتروز زانو بخوانند!آرتروز

از انجام دادن حرکات شدید ، ناگهانی و غیر معمول زانو خودداری کنید. افراد مسن ( به ویژه مبتلا به آرتروز زانو) باید از نشستن در وضعیت هایی که نیاز به خم کردن زانو دارد، نظیر چهارزانو و دو زانو نشستن ، خودداری کنند . به این افراد توصیه می شود حتی الامکان روی زانو ننشینند و برای نشستن از مبل یا صندلی راحتی استفاده کنند .

افراد مبتلا به این درد ، باید هنگام بلند شدن از صندلی ، ابتدا دست های خود را روی دسته های صندلی قرار دهند و خود را کمی به سمت جلو بکشند ، بعد با فشار دست ها از روی صندلی بلند شوند. روزانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی کنند . حتی الامکان کمتر از پلکان بالا و پایین روند ، اما در صورت نیاز به ویژه زمانی که درد زانو شدت پیدا کرده از پهلو ، از پله ها پایین یا بالا بروند . استفاده از سطوح شیب دار به جای پلکان به همه افراد به ویژه مبتلایان به درد زانو توصیه می شود .

آرتروز زانو

در مواردی که آرتروز بسیار پیشرفت کرده است، بیماران مبتلا باید پشت میز نماز بخوانند . به این ترتیب که هنگام سجده ، روی صندلی بنشینند و پیشانی خود را روی میزی که مهر روی آن است قرار دهند .

ممکن است تغییر ناگهانی نوع فعالیت های روزمره ، به زانو آسیب برساند . لذا بهتر است، این تغییرات یکباره صورت نگیرد .

همواره باید از کفشهای خوب و با اندازه مناسب استفاده کرد . از پوشیدن کفش ها ، صندل ها و دمپایی هایی که کف لغزنده دارند ، خودداری شود . همچنین از پوشیدن کفشهای سفت و خشک اجتناب شود . این کفش ها ، مانع انجام حرکات طبیعی مچ پا می شوند و زانوه را در معرض فشار ثانویه و شدید قرار می دهند .

برگرفته شده از : پارسی طب