کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!


افسردگی بعد از زایمان گاه با احساس بیزاری و انزجار از همسر همراه است. صدایش را نمیتوانید تحمل كنید، وقتی كه غذا میخورد حتی نمیتوانید او را نگاه كنید و با خودتان میگویید: «او چرا اینجوری غذا میخورد»؟

وب سایت نی نی بان: در هفته های نخست پس از تولد فرزندتان كم خوابی های مداوم شبانه، شما را حساستر و آسیبپذیرتر میكند و گاه گریه های بیامان نوزادتان شما را بیشتر آزرده میسازد، اما بهترین كار این است كه با همسرتان حرف بزنید و شرایط خود را بیشتر برایش توضیح دهید و بگویید در چنین حالتی، كنترل كردن خودتان برایتان دشوارتر شده است.

دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!

دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!

افسردگی بعد از زایمان گاه با احساس بیزاری و انزجار از همسر همراه است. صدایش را نمیتوانید تحمل كنید، وقتی كه غذا میخورد حتی نمیتوانید او را نگاه كنید و با خودتان میگویید: «او چرا اینجوری غذا میخورد»؟ خلاصه احساس دلزدگی نسبت به او پیدا میكنید و دوست دارید فاصله بیشتری از او داشته باشید. این احساس، در بسیاری از خانمها مدتی پس از تولد فرزندشان به وجود میآید و شما در این میان تنها نیستید! اما چرا این نفرت به وجود میآید؟ و چگونه میتوان آنرا تا حدودی برطرف كرد؟

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...چطور با کودکانمان خوش بگذرانیم؟

دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!

بسیاری پدر و مادرها متوجه نمی شوند وقت گذاشتن برای فرزند واقعا یعنی چه. به اشتباه فكر می كنند بعضی فعالیت ها جزء وقت گذاشتن برای او به شمار می آیند و بعضی دیگر نه. اكثر پدر و مادرها عقیده دارند چنین فعالیت هایی باعث رشد فرزندشان می شود مثل بازی كردن با یك اسباب بازی آموزشی یا چیز جدیدی به او یاد دادن.
بازی‌ رایانه‌ ای ترسناک، خوب یا بد؟!

دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!

درست است که در همه کارتون‌ها و انیمیشن‌های ساخته شده برای كودكان سرانجام شخصیت‌های مثبت به پیروزی دست می‌یابند اما غالبا این موفقیت و پیروزی، با اعمال خشونت ممكن می‌شود و از آنجا كه طبق سخن پیشین كودكان با شخصیت‌های داستان‌ها و كارتون‌ها همزاد‌پنداری می‌كنند و در روزمره و بازی‌هایشان در جلد نقش‌های برگرفته از تماشای برنامه‌ها می‌روند و به نگاهی دیگر با آنها زندگی می‌كنند، لذا انتخاب محتوای این گونه برنامه‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...تعیین جنسیت جنین، هفته چندم بارداری؟!

دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!

مركز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مكرر ابن سینا برای نخستین بار روش جدیدی را برای تعیین جنسیت جنین از هفته هفتم تا دهم بارداری راه‌اندازی كرد. تعیین جنسیت جنین قبل از تولد به روش‌های مختلفی قابل انجام است كه برخی، تهاجمی و برخی غیر تهاجمی هستند. روش‌های تهاجمی تشخیص جنین قبل از تولد مانند آمینوسنتز، نمونه‌برداری از پرزهای جفتی و نمونه‌برداری از خون جنین، عوارضی از جمله سقط جنین و عفونت را برای مادر و جنین به همراه دارد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...اگر کودک بی حوصله دارید بخوانید!
 
دلزدگی از همسر پس از زایمان؟!

چگونه می توان بی حوصلگی کودک را درمان کرد و آن را برطرف کرد چرا کودکان دچار این حالت می شوند و وظیفه والدین در این زمینه چیست؟

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
نقش همسر در زایمان طبیعی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

۱۸ توصیه به آقایان از بارداری همسر تا زایمان
۱۸ توصیه به آقایان از بارداری همسر تا زایمان

 

1) اگر همسر شما در حال تغییر روش زندگی مانند ترک سیگار و... و آماده شدن برای بارداری است از او حمایت کنید. اگر شما نیز چنین عادتی دارید شروع به ترک آن کنید.

 

۲) مدام همسرتان را در آغوش بگیرید. بسیاری از زنان طی این دوره خاص از زندگی از در آغوش گرفته شدن لذت می برند.

 

۳) هر از چند گاهی، بدون دلیل خاصی برایش گل بخرید.

 

۴) عادت کنید که هر از چند گاهی کتاب بارداری مورد علاقه خود را باز کنید و با همسرتان به مطالعه آن بپردازید.

 

۵) بدون آنکه از شما درخواست شود، کارهای منزل مانند گردگیری و نظافت را انجام دهید.

 

۶) اگر همسرتان از حالت تهوع و استفراغ رنج می برد، سعی کنید غذای موردعلاقه اش را فراهم کنید.

 

۷) برای همسر و فرزند در راه تان هدیه بخرید.

 

۸) ترجیحا سعی کنید در این مدت حیوانی در خانه نگه ندارید.

 

۹) همسر خود را برای ویزیت دوره ای نزد پزشک زنان همراهی کنید و سعی کنید اطلاعات مهمی را که پزشک بر آن تاکید می کند به خاطر بسپارید.

 

۱۰) سوالات خود و همسرتان (مانند آمیزش جنسی در دوران بارداری) را از پزشک همسرتان بپرسید.

 

۱۱) به یاد داشته باشید که باوجود تمام مشکل های بارداری مانند تهوع، سردرد و افزایش وزن همسرتان، بارداری یک معجزه است. سعی کنید با کمال آرامش از این دوران لذت ببرید و بعدا با مرور خاطرات گذشته به سختی های پدر و مادر شدن نگاهی بیندازید.

 

۱۲) در مورد میزان و نوع فعالیت های بدنی همسر باردارتان مانند پیاده روی، کارهای خارج و داخل منزل، با پزشک مشورت کنید.

 

۱۳) اگر مجبورید چند ساعتی را از همسرتان دور باشید، حتما با او تماس تلفنی برقرار کنید و به او بگویید که به او و فرزند در راهش فکر می کنید.

 

۱۴) اگر در مورد سلامتی همسر و فرزند نقش تان به عنوان یک پدر خوب یا آینده فرزندتان احساس نگرانی می کنید، آن را با همسرتان در میان بگذارید. بدانید این افکار شما نه تنها باعث ناراحتی او نمی شود بلکه می فهمد که در این تغییر بزرگ زندگی و نحوه برخورد با آن تنها نیست.

 

۱۵) اگر همسرتان دوست دارد، برای کاهش تنش های روحی و بدنی، سر، پشت و پاهای او را ماساژ دهید.

 

۱۶) تلاش کنید کارهای شخصی همسرتان مانند آویزان کردن لباس های شسته شده، کارهای بانکی و مرتب کردن وسایل شخصی او را انجام دهید.

 

۱۷) سعی کنید برنامه کاری خود را طوری تنظیم کنید که همراه همسرتان برای انجام سونوگرافی بروید.

 

۱۸) در حوالی زایمان مرتبا به همسرتان بگویید که چقدر او و زندگی کردن با او را دوست دارید و بی صبرانه تولد فرزندتان را انتظار می کشید.


منبع:روزنامه سلامت