مذهبی


2 دقیقه پیش

دعای مشلول همراه ترجمه

دعای مشلول همراه ترجمه   موسوم به دعاى «الشاب المأخوذ بذنبه» [یعنى: جوانى كه به سبب گناهش گرفتار عذاب حق شده] این دعا از كتابهاى كفعمى و«مهج الدعوات» نقل شده، و دعایى ...
2 دقیقه پیش

رمزی برای استجابت دعا

یکی از این دعاهای ارزشمند، مناجات شریف شعبانیه است   بر اساس منابع روایی برترین و محبوب ترین کارها نزد خداوند متعال در بین بندگان خویش، دعا کردن معرفی شده است، از طرفی ...

دعا برای رفتن به حجدعا برای رفتن به حج,مشرف شدن به حج,رفتن به حج

دعا برای مشرف شدن به حج

 

هر کس سوره عم یتساء لون  را هر روز بخواند و بر آن مداومت نماید ازآن سال خارج نخواهد شد مگر آنکه بیت الحرام را زیارت کند

دعاهای طلب حج
اَللّهُمَّ ارْزُقْنى الْحَجَّ الَّذى افْتَرَضْتَهُ عَلى مَنِ اسْتِطاعَ اِلَیْهِ سَبیلاً وَاجْعَلْ لى فیهِ هادِیاً وَ اِلَیْهِ دَلیلاً وَ قَرِّبْ لى بُعْدَ الْمَسالِكِ وَ اَعِنّى عَلى تَاْدِیَةِ الْمَناسِكِ وَ حَرِّمْ بِاِحْرامى عَلَى النّارِ جَسَدى وَ زِدْ لِلسَّفَرِ قُوَّتى وَ جَلَدى وَارْزُقْنى رَبِّ الْوُقُوفَ بَیْنَ یَدَیْكَ وَالاِْفاضَةَ اِلَیْكَ وَاَظْفِرْنى بِالنُّجْحِ بِوافِرِ الرِّبْحِ وَاَصْدِرْنى رَبِّ مِنْ مَوْقِفِ الْحَجِّ الاَْكْبَرِ اِلى مُزْدَلَفَةِ الْمَشْعَرِ وَاجْعَلْها زُلْفَةً اِلى رَحْمَتِكَ وَ طَریقاً اِلى جَنَّتِكَ وَقِفْنى مَوْقِفَ الْمَشْعَرِ الْحَرامِ وَ مَقامَ وُقُوفِ الاِْ حْرامِ وَاَهِلَّنى لِتَاْدِیَةِ الْمَناسِكِ،


خدایا حجّى كه واجب كردى بر هركه بتواند به سوى آن راه یابد، نصیب من فرما، و برایم در آن راهنما، و به سوى آن دلیلى قرار ده، و دورى راهها را برایم نزدیك كن، و بر انجام اعمال حجّ یاریام ده، و به احرام بستنم آتش را بر تنم حرام كن، و نیرو و چابكیام را براى سفر زیاد گردان و وقوف در برابرت، و كوچ كردن به سویت را پرورگارا روزیام كن، و با موفقّ شدن به سود كامل پیروزمندم نما، و مرا پروردگارا از جایگاه حجّ اكبر به تقرّب گاه مشعر بازگردان، و آن را مایه نزدیكى به رحمتت، و راهی به سوى بهشتت قرار ده، و مرا در موقف مشعر الحرام، و مقام وقوف احرام متوقف كن، و شایسته گردان مرا برای اداى مناسك،


وَنَحْرِ الْهَدىِ التَّوامِكِ بِدَمٍ یَثُجُّ وَاَوْداجٍ تَمُجُّ وَ اِراقَةِ الدِّماَّءِ الْمَسْفُوحَةِ وَالْهَدایَا الْمَذْبُوحَةِ وَ فَرْىِ اَوْداجِها عَلى ما اَمَرْتَ وَ التَّنَفُّلُ بِها كَما وَسَمْتَ وَاَحْضِرْنىِ اللّهُمَّ صَلوةَ الْعیدِ راجِیاً لِلْوَعْدِ خآئِفاً مِنَ الْوَعیدِ حالِقاً شَعْرَ رَاْسى وَ مُقَصِّراً وَ مُجْتَهِداً فى طاعَتِكَ مُشَمِّراً رامِیاً لِلْجِمارِ بِسَبْعٍ بَعْدَ سَبْعٍ مِنَ الاَْحْجارِ وَاَدْخِلْنىِ اللّهُمَّ عَرْصَةَ بَیْتِكَ وَ عَقْوَتِكَ وَ مَحَلَّ اَمْنِكَ وَ كَعْبَتِكَ وَ مَساكینِكَ وَ سُؤّالِكَ وَ مَحاویجِكَ وَجُدْ عَلَىَّ اللّهُمَّ بِوافِرِ الاَْجْرِ مِنَ الاِْنْكِفاءِ وَالنَّفْرِ وَاخْتِمِ اللّهُمَّ مَناسِكَ حَجّى وَانْقِضآءَ عَجّى بِقَبُولٍ مِنْكَ لى وَ رَاْفَةٍ مِنْكَ بى یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ


و كشتن قربانى فربه، به خونى كه میجهد، و رگهایى كه خون میفشاند، و ریختن خونهاى ریختنى، و قربانیهای سربریده، و بریدن رگهاى آنان را بر پایه آنچه فرمودى، و انجام بیشتر بر واجب آنها چنان كه مقرّر فرمودى.


حاضر كن خدایا مرا به نماز عید، امیدوار به وعده ات، و هراسان از تهدیدت، با تراشیدن موى سرم، و كوتاه كردن ناخنم، كوشا در طاعتت، آماده براى رمى جمرات به هفت سنگریزه، پس از هفت دیگر از همان سنگها، خدایا مرا به فضاى خانه ات و كویات و جایگاه امنت و كعبه ات و خاك نشستگانت و درخواست كنندگانت نیازمندانت وارد كن، و خدایا در بازگشتن و كوچ كردن به مزد كامل به من جود كن، خدایا و مناسك حجّم را، و سپرى شدن، خروشم را، با پذیرش از جانب خود، و رأفتت به من ختم كن، اى مهربان ترین مهربانان.

 

ختم سوره قدر برای مشرف شدن به حج :
هر کس می خواهد به حج مشرف شود لباس تمیزی بپوشد و ظرف آبی تهیه کرده و سپس 35 مرتبه سوره قدر را بر آن بخواند بعد ازآن آب را بر لباس بپاشد و دو عدد نماز دو رکعتی بخواند سپس بعد از نماز از خداوند طلب حج کند خداوند او را به حج می رساند. ( منهاج العارفین ص 212)
 
ختم سوره نباء برای رفتن به حج :
امام صادق علیه السلام فرمود هر کس سوره عم یتساء لون  را هر روز بخواند و بر آن مداومت نماید ازآن سال خارج نخواهد شد مگر آنکه بیت الحرام را زیارت کند انشاء الله تعالی (مجمع البیان ج 10 ص 237)

بعضی از علماء شرط خواندن آن را بعد از نماز بدون آنکه با کسی صحبت کند دانسته اند. (تحفة الرضویة ص)

ذکر «لَا حَوْلَ‏ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ‏ » برای تشرف به حج :
امام صادق علیه السلام می فرماید : هر کس لَا حَوْلَ‏ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ‏  را 1000 مرتبه بگوید خداوند متعال حچ را روزی او می گرداند و چنانچه در همان سال نتواند به جای آورد خداوند متعال اجل او را به تاخیر انداخته تا آنکه مشرف شود . (بحارالانوار ج 93 ص 191)

 گردآوری:بخش مذهبی صبح بخیر

 

منبع:

 erfan.ir

douavazekr.blogfa.com


ویدیو مرتبط :
برای رفتن حج مفرده آیا پرداخت خمس لازم است یا بعد از حج

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مانچینی: می‌كوشم نظر فیلیپس برای رفتن از منچستر عوض شود 

مانچینی: می‌كوشم نظر فیلیپس برای رفتن از منچستر عوض شود

 

سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی از انجام گفت‌وگو با هافبک ناراضی خود خبر داد.

روبرتو مانچینی عنوان کرد: در روزهای آینده نشستی با شون‌رایت فلیپس خواهم داشت. قرار است در مورد برخی مسائل که باعث اختلاف شده، با هم صحبت کنیم.

مربی یک سال اخیر آبی‌های شهر منچستر افزود: می‌پذیرم اکنون چند تن از بازیکنان شاخص ما به خاطر آن که پیوسته روی نیمکت نشسته‌اند،‌ ناراضی هستند. یکی از آنها شون رایت فیلیپس است. حتما باید با او صحبت کنم. البته تلاش خود را برای تغییر نظرش انجام خواهم داد.

این مربی وقتی متوجه شد بازیکن 29 ساله به علت نیمکت‌نشینی درکنار نفراتی همچون روکه سانتاکروز و شی گیون قصد ترک تیمش را در تعطیلات زمستانی دارد، این اظهارات را بر زبان جاری ساخت.

مانچینی ادامه داد: بازیکنان می‌خواهند در ترکیب باشند و بازی کنند. این خواسته‌ای غیرطبیعی نیست؛ ولی باید در نظر گرفت، زمانی که در تیمی بزرگ حاضر هستید، حتی حضورتان سهل نخواهد بود. در یک چنین تیمی فشردگی رقابت بسیار زیاد است. لذا می‌توانم درک کنم چقدر بابت حاشیه‌نشینی ناراحت هستند.

این بازیکن که سابقه 36 بازی برای تیم انگلیس را دارد،‌ از دو سال قبل در عضویت سیتی‌ها است. طی این مدت توانسته 59 بازی انجام داده و 9 گل به ثمر رساند.