سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

پنج راه برای به تاخیر انداختن پیری 

 

پنج راه برای به تاخیر انداختن پیری

 

عوامل زیادی می‌تواند روی سن ما تاثیر بگذارد. چند تغییر ساده در شیوه زندگی می‌تواند سال‌ها پیری ما را به تاخیر بیندازد و موجب شود که جوان‌تر به نظر برسیم و احساس بهتری داشته باشیم.

 

 

1. به همسرتان نزدیک‌تر باشید

 

تحقیقات نشان می‌دهد انجام روابط جنسی سبب به تاخیر افتادن پیری می‌شود. محققان با مطالعه بیش از 3500 فرد دریافتند انجام روابط جنسی منظم با همسر روند پیر شدن را کندتر می‌کند. رابطه جنسی به چند دلیل در این امر دخیل است.

 

یکی اینکه سبب می‌شود تا شما به همسرتان بیشتر محبت کنید و به او نزدیک‌تر باشید. دیگر تاثیرات جسمانی آن است. هنگام روابط جنسی، بدن هورمونی به نام DHEA ترشح می‌کند که با کاهش وزن و تقویت عضلات ارتباط دارد. مطالعات نشان می‌‌دهند تولید هورمون DHEA سبب کاهش فرآیند پیری می‌شود.

 

انجام روابط جنسی منظم یکی از راه‌های پیشگیری و کاهش پیری است. در زنان رابطه جنسی سبب ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود که می‌تواند نوسانات خلقی را کمتر کند.در مردان با انجام رابطه جنسی تولید هورمون تستوسترون تحریک‌شده و این سبب کندی تغییرات مرتبط با پیری می‌شود.

 

 

2. سیگار ممنوع!

 

موادشیمیایی موجود در سیگار سبب می‌شوند سلول‌های مغز در خواب فرو بروند. در کوتاه‌مدت، سیگار کشیدن توانایی مغز را در جذب و تحلیل اطلاعات کاهش می‌دهد. در درازمدت سیگار کشیدن موجب آسیب نورون‌ها شده و سبب از دست رفتن حافظه ‌شده و تمرکز ضعیف می‌شود.

 

 

3. بیشتر بخوابید:

 

خوابیدن کمتر از 8 ساعت در شبانه‌روز سبب خستگی می‌شود. کم‌خوابی سبب افزایش خطر دیابت، حملات قلبی و سکته می‌شود. کمبود خواب موجب افزایش هورمون گرین می‌شود که اشتها را افزایش می‌دهد. فقدان خواب همچنین سبب سرکوب هورمون لپتین می‌شود که موجب ایجاد حساس سیری می‌شود.مطالعات نشان می‌دهد افرادی که کمتر از 8 ساعت می‌خوابند بیشتر دچار چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند.

 

 

4. روغن ماهی ضدپیری است:

 

اسیدهای چرب امگا3 (EPA و DHA) در روغن ماهی بهترین راه تقویت قوای جسمانی و ذهنی است. چرا که این روغن‌ها از روند پیر شدن سلول‌ها جلوگیری می‌کنند. درواقع مصرف 3 گرم روغن امگا3 در طول روز لازم است. مصرف این روغن‌ها بدن را در مقابل استرس هم محافظت می‌کند. یک مطالعه نشان می‌دهد مصرف اسیدهای چرب امگا3 در اسیدهای چرب امگا3 از تخریب DNA هم جلوگیری می‌کند و این به معنی کند شدن روند پیری است.

 

 

5. تیروییدتان را چک کنید:

 

اگر حس می‌کنید همیشه احساس خستگی می‌کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. غده تیرویید شما سیستم متابولیکی شما را تنظیم می‌کند وقتی این غده به خوبی عمل نکند شما دچار افزایش وزن می‌شوید و همیشه احساس خستگی و میل جنسی خود را از دست می‌دهید. انجام آزمون‌های تیروییدی می‌تواند عملکرد تیروییدتان را مشخص کند و داروها می‌تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید.


ویدیو مرتبط :
نماز اول وقت و به تاخیر انداختن آن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عربستان و العراقیه برای به تاخیر انداختن خروج نیروهای آمریكایی از عراق تلاش می كنند 

 

 

عربستان و العراقیه برای به تاخیر انداختن خروج نیروهای آمریكایی از عراق تلاش می كنند

 

پایگاه عراقی 'نهرین نت' روز شنبه نوشت: تا خروج نیروهای آمریكایی از عراق تنها یك سال باقی مانده، ولی عربستان و فهرست العراقیه تلاش می كنند این مساله را به تاخیر بیاندازند.

به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، نهرین نت نوشت: بر اساس توافق امضا شده بین مقامات آمریكایی و عراقی تنها یك سال تا خروج كامل نیروهای آمریكایی از عراق باقی مانده است، ولی این نگرانی وجود دارد كه وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) با ایجاد حوادث امنیتی سعی كند مدت اقامت نیروهای اشغالگر آمریكا را در عراق افزایش دهد تا از ذخایر نفتی و ثروت های طبیعی این كشور و همچنین جایگاه راهبردی آن بیشتر استفاده كند.

این منبع نوشت:‌ مردم غیر نظامی عراق و همچنین نیروهای امنیتی و ارتش این كشور در معرض حملات تروریست های القاعده و باقی مانده نظام سابق هستند و برخی از آنان با آمریكا،انگلیس و كشورهای عربی پل ارتباطی زده تا بتوانند از حمایت آنان برای بازگشت به حاكمیت ولو به صورت مشاركت در فعالیت های سیاسی برخوردار شوند.

نهرین نت افزود: ادامه خشونت تردیدها و سووالاتی را در خصوص اینكه آیا آمریكا قصد دارد از عراق خارج شود یا می خواهد تا بعد از سال 2012 نیز در این كشور بماند، بوجود آورده است.

این تردیدها زمانی افزایش می یابد كه آمریكا در گسترش آشوب و عملیات انفجاری و ترورها نقش دارد.

'نوری المالكی' نخست وزیر كنونی عراق با اعتراف به این مساله كه ممكن است حضور نیروهای آمریكایی در كشورش تمدید شود، گفت كه امكان دارد دولتش به توافق جدیدی با آمریكا دست یابد.

بسیاری از ناظران معتقدند، 'مقتدا صدر' همپیمان سیاسی مالكی از كسانی است كه با حضور نیروهای آمریكایی در عراق مخالف است.

'جفری بوكنان' سخنگوی نیروهای آمریكایی در عراق گفته است: به نظر من مشاركت با عراق و به طور مشخص با نیروهای نظامی این كشور در جهت منافع آمریكا در منطقه است.

وی در عین حال افزوده است: توافق امنیتی بر خروج كامل از عراق و پایان ماموریت نیروهای آمریكایی تا پایان سال 2011 تاكید دارد و ما به این توافق پایبندیم و در این تاریخ از عراق خارج خواهیم شد.

برخی رسانه های آمریكایی این سووال را مطرح كرده اند كه مساله اساسی در سال آینده چیست و آیا نیروهای عراقی می توانند مسایل امنیتی این كشور را بدون نیروهای آمریكایی كنترل كنند؟

حضور نیروهای آمریكایی اكنون در سطح آموزش نیروهای عراقی و پلیس این كشور، مشورت دادن به آنان و تجهیز این نیروها می باشد.

بوكنان در سخنانی متناقض گفت: احساس می كنم چنانچه ما عراق را ترك كنیم، مسایل بار دیگر به عقب برمی گردد و كشتار، ترور و عملیات انفجاری دوباره از سر گرفته می شود.

نهرین نت در ادامه افزود: این در حالی است كه برخی كشورهای عربی حضور نیروهای آمریكایی در عراق و ایجاد امنیت را دو مساله جدا نشدنی از هم می دانند.

نهرین نت افزود: برخی منابع نزدیك به فهرست العراقیه نیز به این پایگاه خبری گفته اند كه سعودی ها به فهرست العراقیه اعلام كرده اند كه سعی می كنند خروج آمریكایی ها را از عراق به تاخیر بیاندازند و العراقیه نیز باید در همین مسیر فعالیت كند...../تحلیل:ایرنا