سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

منافذ باز پوست‌تان را برای همیشه ببندید


موثرترین محصولات برای درمان منافذ باز و جوش‌های سرسیاه پوست پیش روی شماست.

مجله سیب سبز - شــقایق جعفری: دوست ندارید به آینه نگاه کنید چون یک جای سالم روی پوست‌تان نیست. اما تا کی؟ اگر می‌خواهید با تحولی  اساسی دستی به سر و روی‌تان بکشید و از سر این همه منافذ باز و جوش‌های سرسیاه خلاص شوید،  باید تصمیم بگیرید. اینها همه محصولات تایید شده تیم پزشکی متشکل از دکتر شهلا نهائی و مریم ملکی متخصصان پوست و صبا تیموزاده کارشناس زیبایی است تا در مدت کوتاهی مشکل شما را برطرف کنند. پس چرخی در محصولات مراقبت پوست زیر بزنید و براساس جنس و نوع نیازتان بهترین کرم را انتخاب و مصرف کنید.

شفاف می‌شوید

پوست ما با ورود به بلوغ دچار تغییر و تحولات بسیاری می‌شود. این تغییرات تا اوایل20سالگی ادامه دارد. مسئله این است که چطور با آنها برخورد و مراقبت را از چه زمانی شروع کنید. در این مرحله از زندگی پوست خیلی‌ها بر اثر عوامل ارثی یا تغییرات بلوغ پر از منافذ بازی می‌شود که بعدها به شکل جوش‌های ریز و درشت سرسیاه روی پوست می‌نشیند.

منوی ویژه پوست پرتقالی‌ها

پس برای شروع با کرم متعادل‌کننده پوست‌های چرب و مختلط گینو GUINOT PUR EQUILIBRE به کمک کمپلکس‌های تنظیم چربی موجود در آن، پوست را به شکلی کاملا طبیعی مات کنید. این محصول به مرور زمان منافذ پوست را تنگ می‌کند و با پاک کردن آنها شفافیت طبیعی به آن می‌بخشد، از طرفی دوام آرایش شما با مصرف آن بیشتر خواهد شد.

حدود قیمت: 85هزار تومان

روش مصرف: کرم را با تمرکز بیشتر روی گونه‌ها، بینی و روی پوست تمیز صورت ماساژ دهید.زیبایــی در یک چشم به‌هم زدن
 

بهترین روش برای کوچک کردن منافذ پوست و کاهش چربی ترشح شده از آنها بعد از شست‌وشوی مرتب صورت، استفاده از محصولات مراقبتی است. پس اگر از انواع ماسک‌های خانگی نتیجه‌ای نگرفته‌اید، زمان آن رسیده تا کمی بیشتر هزینه کنید و محصولی مناسب بخرید. سرم کاهش دهنده منافذ پوست، بسیار موثر استی لادر Estee Lauder Idealist Pore Minimizing با کاهش 69درصدی منافذ باز پوست و تاثیر فراوان در طول چهار هفته، باوجود قیمت بالای خود به سرمی محبوب بین خانم‌ها تبدیل شده است.

منوی ویژه پوست پرتقالی‌ها

این محصول منافذ باز پوست را کوچک‌تر و آلودگی‌های جمع شده در آن را در خود حل می‌کند. از طرفی جوش‌های زیرپوستی و سرسیاه شما هم با مصرف آن برطرف خواهد شد تا شما پوستی لطیف و شاداب داشته باشید.

حدود قیمت: 400هزار تومان

روش مصرف: سرم را قبل از استفاده از هرگونه کرم روی پوست تمیز خود بزنید.دشمن زیرپوستی‌ها

ژنتیک بیشترین تاثیر را در ایجاد منافذ روی پوست دارد، پس حالا که بخش زیادی از مشکل دست ما نیست بهتر است قبل از هر کاری از پاکیزه نگه داشتن آن مطمئن شوید. هر چه آلودگی در این منافذ بیشتر نفوذ کنند دهانه آن را بازتر و ترشحات چربی و در نتیجه جوش‌های ریز و درشت را فراوان‌تر می‌کنند.کرم زنیاک ال پی نوروا ( NOREVA‌ZENIAC LP) متخصص در جمع کردن منافذ باز پوست صورت و رفع براقی پوست‌های چرب است که با مصرف مرتب آن می‌توانید به سلامت و طراوت پوست‌تان کمک ویژه‌ای کنید.

منوی ویژه پوست پرتقالی‌ها

این محصول به‌عنوان ضدجوشی بسیار قوی، ضمن از بین بردن چربی‌های اضافه پوست شما میزان رطوبت و چربی آن را تنظیم می‌کند و به جوش‌های زیرپوستی اجازه خودنمایی نمی‌دهد.

حدود قیمت: 45هزار تومان 

روش مصرف: صورت خود را شسته و کرم را صبح و شب روی پوست بزنید.منافذ را برای همیشه ببندید

شاید بزرگ‌ترین اشتباه برای سالم و زیبا نشان دادن پوست، پنهان کردن منافذ زیر محصولات آرایشی با پوشش‌دهی بالاست. با این کار فقط صورت‌مسئله را پاک کرده‌اید. اگر بودجه خوبی برای مراقبت از پوست‌تان کنار گذاشته‌اید، به انتخاب این محصول فکر کنید. کرم قابض منافذ باز کلینیک Clinique Pore Refining Solutions با کاهش میزان چربی ترشح شده و ازبین بردن رد براق آن از روی پوست شما را به هدف‌تان نزدیک خواهد کرد.

منوی ویژه پوست پرتقالی‌ها

این کرم با خاصیت مرطوب‌کنندگی بالا تمام منافذ جا خوش کرده روی پوست را کوچک می‌کند و جلوه‌ای مات و زیبا به آن می‌بخشد. از طرفی این محصول برای انواع پوست‌ها مناسب است و به‌هیچ‌عنوان لک و اثری از جوش‌های گذشته روی پوست‌تان باقی نمی‌گذارد.

حدود قیمت: 220هزار تومان 

روش مصرف: برای نتیجه بهتر صبح و شب از این کرم روی پوست تمیز استفاده کنید.معجزه جوجوبا

کوچک‌ترین کاری که منافذ باز و چربی داخل آنها با پوست انجام می‌دهد ظهور همین جوش‌های ریز و درشت سیاه روی گونه‌ها و اطراف بینی است. جوش‌هایی که پوست را شبیه پوست پرتقال سوراخ‌سوراخ می‌کند. اگر شما هم از این وضعیت خسته شده‌اید، بهتر است این محصول را امتحان کنید. کرم چندکاره و پاک‌کننده منافذ پوست مورد (Murad Pore Clearing) با عملکردی فوری منافذ را جمع و جوش‌های سرسیاه آن را به مرور ازبین می‌برد.

منوی ویژه پوست پرتقالی‌ها

این محصول از ترکیباتی مثل جوجوبای پایدار، آمینو اسیدهای مخمر و خاک رس تشکیل شده است که قسمت‌های پر شده از منافذ باز و جوش‌های ریز سیاه پاکسازی می‌کند و درنهایت پوست شما را با چند ماه مراقبت مرطوب، یکدست و زیبا می‌کند.

حدود قیمت: 85هزار تومان  

روش مصرف: کرم را روزانه روی پوست تمیز قسمت‌های مورد نظر ماساژ دهید.
ترمیم کننده حرفه‌ای

پوست‌های چرب و پر شده از منافذ پوست بیشتر از هر چیزی به پاکسازی منظم نیاز دارد، بنابراین قبل از هر چیزی باید سراغ راه‌هایی بروید که مانع از جذب آلودگی‌های پوست و تبدیل شدنش به جوش‌های سرسیاه شود. پس توصیه اول استفاده از محصولاتی است که ویژه پوست‌های چرب است. لوسیون ترمیم‌کننده لانکومLancome Visionnaire Lotion با تاثیری بالا به‌طور چشمگیری منافذ باز و چین و چروک‌ها را برطرف می‌کند و ضمن آبرسانی پوست، لطافت خاصی به آن می‌بخشد.

منوی ویژه پوست پرتقالی‌ها

مولکول ترمیم کننده موجود در این محصول به سرعت جذب لایه‌های عمیق پوست می‌شود و لک و منافذ چربی‌ساز آن را کاهش می‌دهد از طرفی مصرف آن برای هر نوع جنس پوستی حتی پوست‌های حساس مناسب است.

حدود قیمت: 250هزار تومان

روش مصرف: صورت خود را بشویید و صبح و شب از این لوسیون استفاده کنید.


ویدیو مرتبط :
بستن منافذ پوست صورت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهترین درمان برای منافذ پوستمنافذ پوست,پوست‌های چرب

بارها جلوی آینه می‌روید و از نزدیک صورت‌تان را زیر نور برانداز می‌کنید و می‌بینید روی پوست‌تان به خصوص ناحیه گونه‌ها و بینی سوراخ‌های زیادی درکنار هم قرار دارند و کنار بعضی از آنها جوش‌های ریز و درشت سرسیاه و سرسفید درآمده است.

درست انگار که یک پرتقال برداشته‌اید و دارید به پوست دون دون آن نگاه می‌کنید! درحالی که بیشتر دوستان‌تان پوست سفید و صاف و بدون جوش دارند این وضعیت واقعا باعث افسردگی و ناراحتی‌تان می‌شود.

 اما آیا واقعا راهی برای کوچک کردن این منافذ و سوراخ ها وجود دارد؟ 3 نفر از برترین متخصصان پوست و زیبایی ایران به شما توضیح می‌دهند.

پوست‌های چرب  بیشتر گرفتار می‌شوند!
منافذ پوست، مجاری طبیعی هستند که چربی‌های ترشح شده ازغدد چربی از آنها عبور می‌کنند و از کنار فولیکول‌های مو به سطح پوست می‌رسند. طبیعی است این مجاری در افرادی که پوست چرب دارند بازتر است. درواقع چربی برای اینکه بهتر تخلیه شود منافذ را بازتر می‌کند. اگر چه این حالت کاملا طبیعی است ولی بعضی افراد دوست ندارند مجاری پوست‌شان باز باشد. در این صورت توصیه می‌شود پوست‌شان را خشک نگه دارند. دفعات شست‌وشو را بیشتر کنند، از داروهای خشک کننده پوست استفاده کنند و از مصرف کرم‌های چرب خودداری ورزند. به این ترتیب می‌توان تاحدودی منافذ را جمع‌تر کرد. در هر حال با گذشت زمان و افزایش سن پوست همه افراد رو به خشکی می‌رود و منافذ کوچک‌تر می‌شوند.

ارثی هم می‌تواند باشد
نوع پوست افراد از جمله چرب، خشک و ... به صورت ارثی تعیین می‌شود بنابراین از آنجایی که بازبودن منافذ و جوش زدن در پوست‌های چرب بیشتر دیده می‌شود می‌توان گفت این موارد نیز به صورت غیرمستقیم ارثی هستند. اما با این حال ممکن است فردی پوست چرب را به ارث ببرد اما زیاد جوش نزند و منافذ پوستش خیلی باز نباشد.

فقط به یک شرط آرایش کنید!
اگر لوازم آرایشی از نوع چرب باشند قطعا می‌توانند باز بودن منافذ پوست را تشدید کنند بنابراین اگر دچار این مشکل هستید اصلا نباید از موادی مثل کرم پودر استفاده کنید. توصیه می‌شود به جای آن، پودر، پنکیک، لوازم آرایشی و ضدآفتاب فاقد چربی مصرف کنید. حتی اگر دچار لک و کک و مک باشید باید از کرم ها و داروهای ضدلک فاقد چربی استفاده کنید.

مهم‌ترین کار شست‌وشوی مرتب است
مهم‌ترین کار برای کوچک کردن منافذ پوست شست‌وشوی مرتب است. همچنین داروهای کاهنده چربی پوست می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. همیشه سعی می‌شود از داروهای موضعی استفاده شود تا داروهای خوراکی اما اگر شدت این وضعیت زیاد باشد لازم می‌شود از داروهای خوراکی نیز استفاده كرد. لیزر و پیلینگ نیز در درمان جای جوش و منافذ باز کمک‌کننده هستند. در بازار شوینده‌های خاصی تحت عنوان اسکراب وجود دارند. این مواد کار خاصی انجام نمی‌دهند و مثل سایر شوینده‌ها هستند بنابراین نباید از آنها انتظار درمان کامل داشت. اصل درمان خشک کردن پوست است، چه با صابون معمولی و چه با کرم‌ها و لایه‌بردارها. در درمان‌های خانگی نیز اگر ماده‌ای خوراکی وجود داشته باشد که پوست را خشک کند استفاده از آن می‌تواند مفید واقع شود؛ همان‌طور که بسیاری از افراد برای این منظور از پوست میوه‌جات استفاده می‌کنند. اسید میوه به کار رفته در کرم‌های لایه‌بردار نیز از همین طریق باعث بهبود پوست می‌شود.

شست‌وشوی بیش از حد هم درد سرساز است!
در درمان جوش یک اصل مطرح است. اگر چربی پوست و جوش‌های صورت در حد ملایم باشند استفاده از شوینده‌ها تا حدودی به رفع آنها کمک می‌کند اما اگر فرد دچار چربی و جوش شدید باشد و بدون استفاده از درمان دارویی فقط به شست‌وشوی زیاد پوست بپردازد این کار باعث می‌شود بعضی از میکروب‌های مفید که به طور طبیعی روی سطح پوست زندگی می‌کنند از بین بروند. درست مانند میکروب‌های مفید معده و روده که باعث قوام مدفوع می‌شوند و اگر فرد به عنوان مثال برای درمان گلو درد از آنتی‌بیوتیک استفاده کند این میکروب‌های مفید از بین می‌رود و دچار اسهال می‌شود. میکروب‌های مفید روی پوست نیز مانع از رشد میکروب‌های مضر گرم منفی می‌شوند. این میکروب‌ها در اثر شست‌وشوی زیاد یا استفاده زیاد از داروهای ضدعفونی‌کننده مثل بتادین، الکل و... از بین می‌روند و میکروب‌های مضر فعال می‌شوند. به این ترتیب جوش‌ها و چربی پوست تشدید می‌شود بنابراین شست‌وشوی تنها، فقط در افرادی که جوش و چربی ملایم دارند تاثیرگذار است. اگر فرد از مواد شوینده استفاده کرد و در کوتاه‌مدت جوابی نگرفت باید درمان دارویی را شروع کند. در غیر این صورت میکروب‌های مضر فعال می‌شوند و فولیکولیت (التهاب شدید فولیکول مو) ایجاد می‌کنند که از جوش هم وخیم‌تر است!

درمان صد درصدی نداریم!
اگر بتوانیم فعالیت غدد چربی را کمتر کنیم به طور حتم منافذ پوست هم جمع‌تر می‌شوند. برای این منظور می‌توان از کرم‌های خاص مثل ترتینوئین و اسید میوه استفاده كرد. استفاده طولانی مدت از آنها باعث می‌شود منافذ پوست به تدریج کوچک شوند و کلاژن سازی افزایش یابد. درواقع افزایش کلاژن سازی باعث می‌شود ناحیه دور منافذ غدد چربی بسته شود. استفاده از این کرم ها معمولا با دوز کم، هفته‌ای یک تا دو بار شروع می‌شود و به تدریج تعدات دفعات مصرف بیشتر می‌شود. میکرودرم و لیزرهای تحریک کننده کلاژن ساز نیز می‌توانند کمک کننده باشند. البته این لیزرها پاسخ صد درصدی ندارند و فقط نوعی درمان نسبی محسوب می‌شوند. آنها نیز باید 2 تا 3 جلسه با فاصله یک ماهه تکرار شوند. جالب است بدانید نوع تغذیه تاثیری بر باز بودن منافذ پوست ندارد.

جدیدترین راه درمان کدام است؟
پوست‌های چرب را باید به وسیله پاك كننده‌های مخصوص همیشه تمیز نگه داشت و بهداشت را كاملا رعایت كرد تا از به وجود آمدن منافذ باز (بازتر از حد معمول) جلوگیری كرد. علت اصلی به وجود آمدن منافذ باز این است كه گرد و غبار موجود در هوا با چربی روی پوست تركیب شده و مجرای خروجی سبوم یا چربی را مسدود می‌كند و چربی تولید شده كه زیادتر از حد معمول است برای خارج شدن به تدریج روزنه خروجی خود را گشاد كرده و منافذ باز كاملا  مشخصی را روی پوست پدید می‌آورد. درمان قطعی برای این مشكل پوستی وجود ندارد اما میكرودرم ابریژن، لیزر IPL و استفاده از كرم‌های آلفاهیدروكسی اسید و پیلینگ تا حدودی می‌تواند در بهبود آن موثر باشند. یکی از رویکردهای نوین در درمان منافذ باز پوست Fractional photothermolysis است. در این روش با ایجاد ستون‌های میکروسکوپیک حرارتی توسط نوعی دستگاه لیزر، اپیدرم به شکل موضعی در مقطعی نکروز می‌شود اما بافت اطراف این ستون حرارتی سالم می‌ماند و این امر موجب تسریع روند ترمیم پوست از طریق سلول‌های سازنده درم و اپیدرم باقیمانده می‌شود.
منبع:صدف نیوز