سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

خانم‌های جوان پاپ‌اسمیر را جدی بگیرند! 

 

 

خانم‌های جوان پاپ‌اسمیر را جدی بگیرند


مخاطب ما در این مطلب فقط خانم ها هستند،پس خانم های عزیز این مطلب را بخوانید و به سلامتی خود اهمیت بدهید.

هر خانمی که در سنین بارداری است باید به خون‌ریزی‌های ماهیانه خودش توجه کند و هر خون‌ریزی خارج از سیکل قاعدگی‌اش را علامتی هشداردهنده بداند....

اگر در میان دو سیکل قاعدگی دچار لکه‌بینی یا خون‌ریزی هستید حتما باید برای بررسی این موضوع به پزشک مراجعه کنید و البته چکاپ سالانه‌تان را نیز فراموش نکنید.
شروع تست غربالگری سرطان دهانه رحم را باید با شروع فعالیت جنسی آغاز کنید؛ نه اینکه با توجیه کم‌سن بودن از آن غفلت کنید. شما خانم‌های جوان هم باید برای پاپ اسمیر مراجعه کنید و آگاه باشید که سرطان سرویکس، مرموز و بدون علامت است اما در عوض، سلول‌های بدخیم و مهاجم آن، سال‌ها را در مرحله پیش‌سرطانی می‌گذرانند و تغییرات سلولی معمولا در اثر ورود ویروس عامل بیماری (ویروسی که در اثر ارتباط جنسی منتقل می‌شود) و از حدود 10 سال پیش شروع می‌شود و اگر خانمی مرتب چکاپ داشته باشد، می‌توان پیش از ورود به مرحله ضایعات مهاجم سرطانی به مشکل رسیدگی کرد و آن را حل کرد.

شروع مرحله پیش سرطانی زیر 30 سال و شیوع ضایعات مهاجم در حدود 50 تا 55 سالگی است. یعنی هرچه سن بالاتر می‌رود، احتمال بروز بدخیمی در دستگاه تناسلی بیشتر می‌شود.

خانم‌های جوان پاپ‌اسمیر را جدی بگیرند

 

هشدار من به خانم‌هایی است که در سنین یائسگی‌اند. هشدار می‌دهم که این خانم‌ها هیچ نوع خون‌ریزی بعد از توقف دوران قاعدگی را نباید نادیده بگیرند و حتما باید این امر را غیرطبیعی تلقی کنند.
چون در سنین یائسگی، خون‌ریزی می‌تواند علامت هشداردهنده سرطان رحم یا سرطان دهانه رحم باشد. البته ممکن است بعد از بررسی، علت دیگری برای این مساله یافته شود اما به هر حال دلیل موجهی برای پشت گوش انداختن و نایده گرفتن علامتی به این اهمیت نیست. البته درباره تغییر رنگ ترشحات زنانه می‌توانید از بابت سرطان دهانه رحم آسوده خیال باشید. این علامت نشان‌دهنده یک عفونت است و اگر به قرمزی متمایل باشد، باید مهم‌تر تلقی شود اما باز هم علامت خاص سرطان دهانه رحم نیست.
دست آخر نیز هشدار می‌دهم به همه خانم‌هایی که رابطه جنسی را از سن پایین شروع کرده‌اند (یعنی فاصله کمی از بلوغ تا ازدواج داشتند) و یا احیانا همسرشان شرکای جنسی متعدد داشته و همچنین خانم‌هایی که خودشان یا همسرشان سیگاری هستند. این خانم‌ها در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان دهانه رحم هستند. اگر علاوه بر اینها کمبود ویتامین و نداشتن تغذیه مناسب را نیز دارید باید بگویم که در معرض ابتلا به عفونت و سرطان‌های دیگر زنانه هستید.


ویدیو مرتبط :
‫آزمایش پاپ اسمیر‬‎ چیست؟ | مشاوره و خدمات مامایی رویان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خانم های قد بلند این توصیه ها را جدی بگیرند! 

 

  هركسی باید بداند چه جور لباس‌هایی را بپوشد  تا آراسته‌تر و به قول معروف «خوش‌تیپ» تر جلوه كند؛ لباس‌هایی كه اصطلاحا «به او می‌آید» با شركت در دومین امتحانی كه برایتان درنظر گرفته‌ایم، می‌توانید مهارت‌هایتان را در انتخاب لباس‌های مناسب محك بزنید. این امتحان برای خانم‌های قد بلند طراحی شده و سعی كرده‌ایم مهم‌ترین نكات را لا‌به‌لای گزینه‌ها قرار دهیم. شما هم اگر قدتان بلند است یا می‌خواهید برای آشنای قدبلندتان خرید كنید، نگاهی به این مطلب بیندازید! از حالا نمره شما بیست است!

از بین چهار گزینه زیر باید دو گزینه را حذف كنید. آن دو گزینه كدام‌هاست؟

گزینه الف :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

واقعیت این است كه در كل تیپ‌های ورزشی برای افراد قد بلند مناسب است. این لباس‌ها نه خیلی شل و افتاده و نه خیلی آزاد و راحت هستند. لباس‌هایی كه به تن خیلی گشادند برای افراد قدبلند مناسب نیست. اما یك شلوار ورزشی می‌تواند گزینه خوبی برای قد بلندهای اسپرت‌دوست باشد. پس این گزینه صحیح است.

گزینه ب :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

جین‌های راسته ساخته شده‌ برای قد بلندها. به‌خصوص اگر تا روی قوزك پا قرار بگیرد یا حتی كمی كوتاه باشد. اما از آن جایی كه معمولا بالا تنه افراد قد بلند هم بلند است، نباید سراغ شلوارهای فاق كوتاه بروند. برعكس شلوارهای فاق بلند همراه بلوز یا پیراهن‌هایی كه خط كمرشان بالاست و زیر قفسه سینه قرار می‌گیرد انتخاب‌های مناسبی است. پس این گزینه یكی از گزینه‌های اشتباه است.

گزینه ج :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

جالب است بدانید هرقدر سراغ رنگ‌های بیشتر و بعضا متضاد بروید، قدتان متناسب‌تر به‌نظر می‌آید. درباره طرح‌های روی لباس هم باید مدل‌های شلوغ را انتخاب كنید. این شلوار چهارخانه ضمن اینكه افراد لاغر را متناسب نشان می‌دهد، فاق بلندی دارد و چند رنگ است. این گزینه صحیح است.

گزینه د :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

راستش را بخواهید درباره شلوارهای دم پا گشاد نمی‌توان با قطعیت نظر داد،  فقط توصیه ما این است كه ترجیحا سراغ این مدل‌ها نروید. اگر هم رفتید دم پایشان خیلی زیاد باشد! معمولا این مدل‌ها به افراد قد كوتاه توصیه می‌شود. این گزینه هم اشتباه است و باید حذف شود.

از بین این چهار گزینه كدام را رد می‌كنید؟

گزینه الف :

مدل لباس,مدل لباس برای خانمها,خانم های قد بلند

تا جایی كه می‌توانید سراغ زیورآلات بزرگ بروید، به‌خصوص اگر گردن كشیده‌ای دارید ترجیحا از مدل‌های ظریف استفاده نكنید. هرقدر رنگ‌ها پر رنگ‌تر و حتی شلوغ‌تر باشند بهتر است. این گزینه صحیح است.

گزینه ب :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

قد بلندها معمولا دست‌ها و انگشتان بلندی هم دارند. برای همین انگشترهای پهن با نگین‌های درشت و همچنین دستبندهای ضخیم و پهن برایشان بسیار مناسب است. این گزینه هم صحیح است.

گزینه ج :

مدل لباس,مدل لباس برای خانمها,خانم های قد بلند

برای انتخاب كیف مناسب همیشه به خاطر داشته باشید كه بزرگ‌ترین مدل‌ها برای شما بهترین مدل‌ها هستند. وقتی یك كیف بزرگ در دست داشته باشید، حواس بیننده را به‌خودش معطوف می‌كند و همین رمز موفقیت شما خواهد بود.

گزینه د:

مدل لباس,مدل لباس برای خانمها,خانم های قد بلند

كیف‌های كوچك دقیقا همان گزینه‌هایی هستند كه باید ردشان كنید. شاید بپرسید پس تكلیف مجالس رسمی چه می‌شود؟ باید بگوییم شما می‌توانید از كیف دستی‌هایی با اندازه‌های متوسط و بدون بند استفاده كنید اما تا جایی كه می‌توانید سراغ مدل‌های كوچك با بندهای خیلی بلند نروید. از ما گفتن بود. این گزینه اشتباه است.

از میان چهار گزینه زیر كدام را رد می‌كنید؟ كدام‌ها به دردتان می‌خورند؟

گزینه الف :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

بالاتنه بلندی دارید؟ درست انتخاب كرده‌اید. بالاتنه‌های لاغر و بلند با راه راه‌های افقی متناسب‌تر و كوتاه‌تر نشان داده می‌شوند. تركیب قرمز و سفید هم آراسته است و هم حواس مخاطب را به‌خودش جلب می‌كند. این گزینه صحیح است.

گزینه ب:

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

تونیك‌های بلند هم انتخاب‌های خوبی هستند. به‌خصوص اگر مثل این مدل كمی پف‌دار بایستد و پایین‌شان هم حالت ‌كشی داشته باشد و راسته نایستد. سعی كنید تا جایی كه می‌توانید از این مدل‌ها پیروی كنید. این گزینه هم صحیح است.

گزینه ج :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

این گزینه یك راهكار اساسی است برای قد بلندها! این پیراهن 3 مزیت عالی دارد: اول از همه كه چهارخانه است و همان‌طور كه گفتیم چهارخانه‌ها برای لاغر‌ها و قدبلندها خلق شده‌اند! دوم اینكه یك كمربند ساده در قسمت میانی لباس می‌تواند بالاتنه را به دو بخش تقسیم كند و همین تقسیم كردن بالاتنه‌تان را كوتاه نشان می‌دهد. به‌عنوان نكته آخر باید به رنگ‌های تند این مدل اشاره كنیم. این گزینه صحیح است.

گزینه د :

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

مدل‌هایی كه راه راه های عمودی دارند  برای افرادی كه قد بلندی دارند، انتخاب خوبی نخواهد بود. در صورت امكان سراغ این مدل ها  نروید. برعكس مدل‌هایی مشابه گزینه الف را  انتخاب كنید.این گزینه اشتباه است.

این نكات را موقع خرید كردن رعایت كنید:

تا جایی كه می‌توانید سراغ كفش‌های پاشنه بلند نروید مگر اینكه پاشنه‌هایشان در مقایسه با سایر كفش‌ها كوتاه به‌نظر بیاید! مثلا نمونه كفش در این عكس انتخاب مناسبی است. آراسته، ساده و از همه بهتر مناسب برای شماست!

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

كفش‌های فلت یا تخت درصورتی كه استاندارد باشند و روی پا و كمر فشار ایجاد نكنند، بهترین گزینه ممكن برای هر خانم قدبلندی به حساب می‌آید. تابستان هم كه فصل این كفش‌هاست. پس با خیال راحت خرید كنید!

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

دستمال گردن‌هایی با رنگ‌های شاد می‌توانند كشیدگی گردنتان را پنهان كنند و در عین حال خیلی هم شاد و تابستانه باشند. گاهی وقت‌ها یك دستمال گردن یا شال گردن نخی ساده می‌تواند كل ظاهرتان را از این‌رو به آن رو كند!

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

چند جفت ساق دست با رنگ‌های مختلف داشته باشید! وقتی مانتو یا پیراهنی را روی‌ آنها می‌پوشید، می‌توانید آستین‌ها را تا كنید تا كشیدگی دست‌ها متناسب‌تر و زیباتر به‌نظر بیاید.

خانم های قد بلند, جین‌های راسته

منبع:bartarinha