سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

برای این که دیرتر پیر شویم چه کارهایی انجام دهیم؟پیشگیری از علائم پیری, رژیم غذایی سالم

خوردن میوه‌ها و سبزیجات با کیفیت بالا یکی از راههای پیشگیری از پیری زودرس است

 

وقتی صحبت از مبارزه با نشانه‌های پیری می‌شود، بجز روش‌های معدودی که باعث می‌شوند احساس و ظاهر بهتری داشته باشیم، بعضی تغییرات در شیوه‌ی زندگی نیز می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. در این مقاله، ما لیستی از روشهای اثبات شده علمی برای ایجاد یک شیوه زندگی ضد پیری را بیان می‌کنیم:

 

۸ ساعت خواب
قدرت خواب را دست کم نگیرید. بدن برای ترمیم خودش به زمان نیاز دارد و اینکار را هم در هنگام خواب انجام می‌دهد. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که خواب ناکافی منجر به مشکلات شناخته شده‌ای می‌شود. همچنین خواب ناکافی می‌تواند باعث شود که پوست، سریع‌تر پیر شود. محققان می‌گویند افرادی که دچار محرومیت از خواب هستند، نسبت به آنهایی که خواب کافی دارند، دارای چین و چروک‌های بیشتری هستند. همچنین افرادی که خواب شبانه خوبی ندارند، بیشتر در معرض ابتلا به هیپرپیگمانتاسیون، پوست لکه دار و آویزان هستند.

 

بعلاوه آنهایی که خواب کافی دارند، می‌توانند از آسیب‌های ناشی از عوامل استرس‌زای پوست، از جمله آسیب نور خورشید و سموم محیط زیست سریع‌تر بهبود یابند. کارشناسان سلامتی می‌گویند که یک فرد هر شب باید حداقل هفت ساعت و نیم بخوابد.

 

ورزش منظم
مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ نشان داد که بین فعالیت فیزیکی و پیری، رابطه‌ی محکمی وجود دارد. همان مطالعه، ورزش را بعنوان بهترین راه برای پیشگیری از علائم پیری معرفی کرد.

 

ورزش به افزایش توده استخوانی کمک می‌کند، مفاصل را قوی کرده و قلب را سالم نگه می‌دارد. هنگامی که از نظر فیزیکی متناسب باشید، تحرک بیشتری خواهید داشت. دردها و تیر کشیدن‌های معمول که با بالا رفتن سن بوجود می‌آیند را تجربه نخواهید کرد. علاوه بر این، ورزش جریان خون به مغز را افزایش می‌دهد، و باعث ترشح سروتونین می‌شود، هورمونی که با افسردگی مقابله می‌کند.

 

رژیم غذایی سالم
چیزی که می‌خورید، بر سلامتتان تاثیر خواهد گذاشت و صادقانه بگوییم، سلامت خوب، یکی از مهم‌ترین عناصر یک زندگی جوان و طولانی است. خوردن میوه‌ها و سبزیجات با کیفیت بالا به شما کمک خواهد کرد که به یک زندگی طولانی و جوان دست یابید. آنها شامل سبزیجات سبز تیره، مواد غذایی زرد و نارنجی و همچنین انواع چای و پروتئین بدون چربی هستند.

 

تحقیقی نشان داده است میزان مرگ و میر در میان کسانی که هر روز چند فنجان چای می‌نوشند، تقریبا ۲۶ درصد کاهش می‌یابد. یک تحقیق دیگر نشان داد که خوردن غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ نیز روند پیری را به تاخیر می‌اندازد. اسیدهای چرب امگا-۳ به حفظ تلومرهای بدن کمک می‌کنند. تلومرها در انتهای کروموزوم‌های بدن قرار دارند و با بالا رفتن سن، کوتاه می‌شوند. با حفظ تلومرهای بدن، خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن از جمله ناراحتی قلبی و سرطان کاهش می‌یابد.

 

رابطه جنسی منظم
شما برای رابطه جنسی به دلیل و بهانه نیاز ندارید، اما رابطه جنسی منظم به جوان نگه داشتن ذهن و بدن نیز کمک می‌کند. رابطه جنسی منظم، جوانی پوست را حفظ می‌کند و قلب را نیز سالم نگه می‌دارد. محققان دریافته‌اند که رابطه‌ی جنسی، فشار خون را کاهش می‌دهد، عملکرد و انعطاف پذیری عضلات را هم بهبود می‌بخشد. همچنین ریسک بیماری قلبی را در مردان تا ۵۰ درصد می‌کاهد.

 

دید مثبت
بله، داشتن دید مثبت به نفع بدن شماست. تحقیق جدیدی نشان می‌دهد افرادی که از نظر اجتماعی فعال هستند، آهسته‌تر از افرادی که فعال نیستند پیر می‌شوند. علاوه بر این، افرادی که با دیدی مثبت زندگی می‌کنند، بطور متوسط ۷.۵ سال طولانی تر از افراد منفی‌گرا عمر می‌کنند.

 

همچنین برخی از مطالعات نشان می‌دهد که مفهوم هدف و جهت در زندگی می‌تواند طول عمر فرد را طولانی کند و این مساله، شامل افراد از همه‌ی سنین می‌شود. پس شروع کنید، بیشتر لبخند بزنید، مهربان باشید و با مثبت بودن، کامیاب شوید. اینکار از پیر شدن شما جلوگیری خواهد کرد.

منبع:fitnessmagazine.ir


ویدیو مرتبط :
برای لایک چه کارهایی حاضریم انجام دهیم؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مخالفت ژاپن با طرح آمریکا برای قطع ناگهانی واردات نفت از ایران:‌ این کار را به تدریج انجام می دهیم 

تحریم نفت , تحریم ایران

رابرت آینهورن دستیار ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در خلع سلاح و منع تکثیر سلاح های هسته ای روز گذشته در دیدار خود با مقامات ژاپنی در ترغیب توکیو به قطع واردات نفت از ایران ناکام ماند.


به گزارش عصر ایران روزنامه ژاپن تایمز در این باره نوشت که دیدار یک و نیم ساعته آینهورن با مقامات وزارت خارجه ، دارایی و بازرگانی ژاپن بدون کسب نتیجه مشخص پایان یافت.

بر اساس این گزارش مقامات ژاپنی با قطع یکباره واردات نفت خود از ایران مخالف اند و بر این باورند که این کار به افزایش قیمت نفت و صدمه خوردن اقتصاد جهانی و اقتصاد ژاپن خواهد انجامید .


گفتنی است هفته گذشته نیز تیموتی گایتنر وزیر خزانه داری آمریکا در دیدار با همتای ژاپنی خود در توکیو از وی خواسته بود تا توکیو نیز به کمپین غرب در تحریم نفتی و تحریم بانک مرکزی ایران بپیوندد .


وزیر دارایی ژاپن پس از دیدار با گایتنر و در کنفرانس خبری مشترک با او اعلام کرد که توکیو واردات نفت خود از ایران را کاهش می دهد اما یک روز پس از اظهارات این وزیر ژاپنی " یوشیهیکو نودا " نخست وزیر ژاپن با تکذیب اظهارات وزیر خود گفت که برای پیوستن به تحریم نفتی ایران باید نخست با کمپانی های ژاپنی مذاکره کند و نظر آنها را جویا شود.


ژاپن اعلام کرده است که در یک برنامه زمان بندی شده واردات نفت خود از ایران را به مرورخواهد کاست اما توکیو می گوید قطع یکباره واردات نفتش از ایران شوک آور بوده و به ضرر اقتصاد این کشور خواهد بود.

دولت توکیو بدین منظور با دولت های عربی حاشیه خلیج فارس در حال رایزنی است تا از آنها برای تامین نفت خام خود در صورت تحریم نفتی ایران تضمین بگیرد.


وزیر خارجه ژاپن روز گذشته در اظهاراتی دو طرفه تلاش کرد تا هم رضایت آمریکا را جلب کند و هم به افکار عمومی ژاپن این اطمینان را بدهد که توکیو با دنباله روی صرف از آمریکا به اقتصاد خود ضربه نخواهد زد.


" کویچیرو گنبا " روز گذشته در اظهاراتی با اشاره به اینکه کابینه این کشور در همکاری نزدیک با واشنگتن برای مقابله با برنامه های هسته ای ایران هم عقیده است افزود که در کابینه این کشور بر سر ضرورت کاهش تدریجی واردات نفت از ایران توافق وجود دارد.


این وزیر ژاپنی در عین حال تاکید کرد که تحریم نفتی ایران ممکن است سبب افزایش جهشی قیمت نفت در بازارهای جهانی و ضربه خوردن به اقتصاد بحرانی جهان شود.../عصرایران