فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

کدام سریال جایگزین شهرزاد می شود؟


در یکی دو سال اخیر اما بعد از موفقیت مجموعه «دندون طلا» و به دنبال آن رونمایی از یکی از پدیده های این عرصه یعنی سریال «شهرزاد» این مدیوم بار دیگر جان گرفت و حالا تبدیل به ظرفیتی جدی برای ارائه محصولات تازه شده است.

روزنامه سینما - محمد صابری: آزمون و خطای شبکه نمایش خانگی برای سریال سازی از سریال شکست خورده «قلب یخی» آغاز شد و بعد از آن هم چند نام معتبر سینما و تلویزیون نتوانستند پاسخ مناسبی از ورود به این عرصه بگیرند. همین شرایط هم باعث شد تکه سریال سازی در این شبکه چند صباحی به کما برود.

در یکی دو سال اخیر اما بعد از موفقیت مجموعه «دندون طلا» و به دنبال آن رونمایی از یکی از پدیده های این عرصه یعنی سریال «شهرزاد» این مدیوم بار دیگر جان گرفت و حالا تبدیل به ظرفیتی جدی برای ارائه محصولات تازه شده است. حالا اعتماد از دست رفته مخاطبان به این شبکه کاملا ترمیم شده و سریال های در دست تولید، بهانه ای از این دست برای شکست نخواهند داشت؛ اما کدام یک از این سریال ها می توانند استقبال از «شهرزاد» را به نام خود تکرار کنند؟

گزینه اول؛ شهرزاد 2

کدام سریال جایگزین شهرزاد می شود؟

* کارگردان:
حسن فتحی

* ستاره ها: ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، پریناز ایزدیار از مهمترین بازیگران احتمالی فصل دوم «شهرزاد» محسوب می شوند.

* آنچه انتظار داریم: طبیعی است که بیشترین امیدها برای درخشش سریال ها در شبکه نمایش خانگی متوجه «شهرزاد» باشد. این سریال به واسطه داستان، کارگرانی و ترکیب بازیگران در همین فصل نخست توانست به پدیده شبکه نمایش خانگی تبدیل شود و حتی استقبال از سریال های تلویزیونی را هم به چالش بکشد و بر همین مبنا هم انتظار داریم شاهد ادامه موفقیت های این تیم باشیم.

* آخرین اخبار: توزیع هفتگی فصل اول سریال تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و بعد از آن بلافاصله فصل دوم کلید خواهد خورد. ترانه علیدوستی چندی قبل خبر از عقد قرارداد برای بازی در این فصل داده بود و از بازیگران فعلی این مجموعه غیر از محمود پاک نیت و علی نصیریان که در فصل اول از دنیا می روند، باقی کاراکترها در فصل دوم حضور خواهند داشت. با این شرایط و در صورت عدم اخلال در برنامه ریزی گروه تولید، مهر ماه 95 شاهد توزیع فصل جدید «شهرزاد» خواهیم بود.

* پیش بینی موفقیت: تجربه نشان داده است که دنباله سازی در ایران حتی برای تولیدات موفق هم غالبا ناامیدکننده است! اگر بپذیریم که این اصل هنوز تبدیل به قاعده نشده و در عین حال وسواس و توانایی حسن فتحی به عنوان سکاندار اصلی «شهرزاد» را هم مد نظر داشته باشیم، می توانیم امیدوار باشیم که «شهرزاد»، «شهرزاد» بماند!گزینه دوم: ماه تی تی

کدام سریال جایگزین شهرزاد می شود؟

* کارگردان: داوود میرباقری

* ستاره ها: غیر از داوود میرباقری که غالبا یکی از ستاره های اصلی آثارش محسوب می شود، خبرهای غیررسمی که در نوروز منتشر شد حکایت از حضور رضا عطاران و مهناز افشار در این سریال داست اما پیگیری خبرنگار «سینما» نشان می دهد به رغم اصرار تیم تولید برای پر بازیگر بودن این مجموعه، هنوز هیچ ستاره ای قطعی نشده است.

* آنچه انتظار داریم:
هم «شاهگوش» و هم «دندون طلا» به ما ثابت کرده که داوود میرباقری در کنار سینما و تلویزیون، این مدیوم تازه را هم به خوبی شناخته است و به همین دلیل به اندازه کافی انگیزه داریم که منتظر پروژه تازه او باشیم. به خصوص اگر بدانیم «ماه تی تی» جزو فیلمنامه های محبوب میرباقری است که سال هاست دل در گرو آن دارد و اصرار دارد که باید آن را به کارنامه پربارش اضافه کند.

* آخرین اخبار:
پروژه هنوز در مرحله پیش تولید است. طبق آخرین خبرهایی که خبرنگار «سینما» به دست آورده است، در صورت فراهم آمدن شرایط اولیه، سریال بازه زانی تولید شش ماهه ای را نیاز دارد که بخشی از آن صرف طراحی صحنه و دکورهای عظیم در خارج از تهران خواهد شد.

 طبق برنامه ریزی هنوز تعداد قسمت های مجموعه مشخص نیست اما داستان آن در دو فصل آماده تولید شده و در صورت موفقیت فصل اول، حتما فصل دوم هم تولید خواهد شد. اگر شرایط تولید مهیا شود، در بهترین حالت در ماه های پایانی 95 شاهد ورود «ماه تی تی» به شبکه نمایش خانگی خواهیم بود.

* پیش بینی موفقیت:
از آنجا که هنوز کار وارد مرحله تولید نشده و ترکیب عوامل هم قطعی نیست، بهترین گزینه برای پیش بینی استناد به کارنامه داوود میرباقری است، کارگردانی که آنقدر وسواس به خرج می دهد که هر پروژه ای را دست بگیرد، می توان به ارتباط مخاطبان با آن امیدوار بود.گزینه سوم: عالیجناب

کدام سریال جایگزین شهرزاد می شود؟

* کارگردان:
سام قریبیان

* ستاره ها:
سعید آقاخانی، حسین یاری، حسین پاکدل و بابک حمیدیان مطرح ترین نام ها در ترکیب بازیگران «عالیجناب» هستند.

* آنچه انتظار داریم:
درباره سام قریبیان آنچه در حافظه داریم چند تجربه نه چندان موفق بازیگری در تلویزیون و یک تجربه نسبتا موفق کارگردانی در سینماست. به استناد نگارش فیلمنامه«بی گناهان» و کارگردانی »360 درجه» احتمالا مینی سریال «,الیجناب» که داستانی سیاسی و انتخاباتی دارد هم ظرفیت خبرسازی و دیده شدن را در شبکه نمایش خانگی دارد، به خصوص که قریبیان خود نسبت به موفقیت آن اطمینان دارد و گفته احتمال ساخت سری دوم آن هم منتفی نیست.

* آخرین اخبار:
هر چند قرار بود این سریال شش قسمتی از زمستان سال گذشته روانه بازار شود اما با تصمیم موسسه هنر اول که پخش کننده آن است، توزیع آن به امسال موکول شد. بنا بر کسب اطلاع خبرنگار «سینما» تاکنون دو قسمت از این سریال به طور کامل آماده شده اما هنوز برای دریافت مجوز پخش به ارشاد ارائه نشده است. اگر این مراحل به موقع انجام شود، احتمالا تا دو ماه آینده شاهد توزیع این سریال در بازار خواهیم بود.

* پیش بینی موفقیت:
طبق تجربه آثاری با مضمون سیاسی ظرفیت بالقوه ای برای موفقیت در ایران دارند و شاید این سریال شش قسمتی هم بتواند از این ظرفیت استفاده کند. موفقیت این سریال به شدت در گروه درخشش قسمت اول است چون کم بودن قسمت ها فرصت اندکی برای جا باز کردن در سبد خرید مخاطب برای تیم تولید آن باقی گذاشته است.گزینه چهارم: آسپرین

کدام سریال جایگزین شهرزاد می شود؟

* کارگردان:
فرهاد نجفی

* ستاره ها:
در ترکیب بازیگران سریال «آسپرین» رد و نشانی از چهره های ستاره و پرمخاطب نیست و شناخته شده ترین آنها مجید صالحی، علیرام نورایی و فرخ نعمتی هستند.

* آنچه انتظار داریم:
به استناد تجربه کارگردانی سریال «ماتادور» انتظار می رود که سریال «آسپرین» هم سر و شکلی اکشن و تر و تمیز داشته باشد. نجفی هم در کارگردانی تله فیلم «حرکت اول» و هم در سریال «ماتادور» نشان داده که علاوه ویژه ای به جلوه های ویژه و صحنه های شلوغ و اکشن دارد  و به همین دلیل می توان انتظار داشت «آسپرین» هم سر و شکلی این گونه داشته باشد.

* آخرین اخبار:
تولید سریال به طور کامل تمام شده و آماده توزیع در شبکه نمایش خانگی است. حتی موسسه هنرنمای پارسیان در محصولات اخیر خود در شبکه نمایش خانگی تیزرهای آن را پخش می کند. «آسپرین» روایتگر داستان پزشکی است که تصمیم می گیرد روی یکی از بیماران مرد خود آزمایشی عجیب انجام دهد، ولی در نهایت اتفاقاتی می افتد که همه چیز را از کنترل خارج و شرایط عجیب و غریبی ایجاد می کند. نجفی اعلام کرده که در صورت استقبال از فصل اول، برای تولید فصل دوم دورخیز خواهد کرد.

* پیش بینی موفقیت:
واقعیت این است که سبک کارگردانی و روایتگری فرهاد نجفی به رغم بلندپروازانه بودن، انطباق چندانی با قواعد شبکه نمایش خانگی ندارد. از سوی دیگر هم، سریال چهره شاخصی در ترکیب بازیگران ندارد و به سختی می توان امیدی به موفقیت «آسپرین» داشت.گزینه پنجم: بازی

کدام سریال جایگزین شهرزاد می شود؟

* کارگردان:
سعید آقاخانی

* ستاره ها:
حضور بهرام توکلی در مقام فیلمنامه نویس در نار آقاخانی می تواند اصلی ترین برگ برنده تیم تولید «بازی» تا اینجای کار باشد اما هنوز پروژه به مرحله تولید نرسیده و نمی توان درباره ستاره هایش حکم قطعی صادر کرد.

* آنچه انتظار داریم:
مسعود ردایی در کنار تهیه کنندگی «عالیجناب» این پروژه را هم در مقام تهیه کننده برای عرضه در شبکه نمایش خانگی در دست دارد. بنا بر پیگیری خبرنگار «سینما» تاکنون فیلمنامه هشت قسمت از این سریال 15 قسمتی نهایی شده و توکلی در حال نگارش ادامه آن است. برخلاف تجربه توکلی و آقاخانی در «بیمار استاندارد شده» این بار داستانی جدی با تم اجتماعی درباره فضای مجازی را دستمایه یک سریال کرده اند.

* آخرین اخبار:
طبیعتا پروژه هنوز وارد مرحله پیش تولید هم نشده و تنها نویسنده و کارگردانش قرارداد بسته اند. کلید خوردن کار هم منوط به نتیجه عرضه «عالیجناب» است اما در صورت تولید حتما این سریال هم در نیمه دوم سال وارد بازار خواهد شد.

* پیش بینی موفقیت:
تجربه ناموفق «بیمار استاندارد شده» با فیلمنامه نویسی توکلی و کارگردانی آقاخانی کمی ما را نسبت به تجربه تازه آنها دلسرد می کند اما باز هم نمی توان به طور کامل ناامید بود. بالاخره هر دو چهره ثابت کرده اند که ظرفیت شگفت زده کردن مخاطب را دارند.


ویدیو مرتبط :
دانلود فصل سوم شهرزاد | سریال شهرزاد با لینک مستقیم و HD

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سریال تازه سازنده «مختارنامه» جایگزین «میلیاردر» می‌شود+عکسمیلیاردر,سریال میلیاردرها,مجموعه تلویزیونی یلدا

سریال تازه سازنده «مختارنامه» جایگزین «میلیاردر» می‌شود+عکس
مجموعه تلویزیونی «یلدا» به کارگردانی حسن و داوود میرباقری دهه پایانی ماه صفر به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.
سریال 11 قسمتی «یلدا» با دو گروه کارگردانی به سرپرستی حسن میرباقری و داوود میرباقری برای پخش در ایام پایانی ماه صفر آماده می‌شود.
بهروز خوش رزم تهیه کننده این مجموعه در این باره گفت: یکی از دو گروه تصویربرداری برای ادامه کار به تهران آمدند و گروه دوم همچنان در بسطام مشغول تصویربرداری هستند.

میلیاردر,سریال میلیاردرها,مجموعه تلویزیونی یلدا

وی افزود: منزل آفاق ، فرودگاه امام و ایستگاه راه آهن از جمله لوکیشن های این مجموعه در تهران هستند و تصویربرداری پس از ده روز کار در تهران به طور کامل به پایان می‌رسد.
خوش رزم تصریح کرد: پخش " یلدا" از شبکه یک سیما قطعی شده و به احتمال زیاد همزمان با اربعین حسینی به روی آنتن می‌رود.
قصه «یلدا» درباره مردی به نام حاج محمد علی زاهدی(چنگیز جلیلوند) است که سال‌ها سنت تعزیه خانی را در شهرستان بسطام حفظ کرده با نزدیک شدن زمان مرگش احساس می‌کند که خطا یا گناهی در گذشته باعث تنهایی و آشفتگی امروز او و دور افتادن فرزندانش از اصالت‌ها است وی به جستجو در گذشته‌اش می‌پردازد.
محمدرضا شریفی‌نیا، کاظم هژیر آزاد، چنگیز جلیلوند، اسماعیل خلج، فریبا کوثری، ساغر عزیزی، الهام پاوه‌نژاد، حمیدرضا آذرنگ، سیدمهرداد ضیائی، حامد میرباقری، بیژن افشار، حمید عطائی، اکبر سلطانعلی و سحر افتاده در نقش یلدا ترکیب بازیگران اصلی این سریال را تشکیل می‌دهند.
بهروز خوش رزم " یلدا " را در گروه معارف ، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مرکز سیمافیلم تهیه می کند..../inn.ir