فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

سرخ و سفیدپوشان بی‌ادعا «خندوانه» را گلباران کردند / خاطرات «جناب‌خان» از عضویت داوطلبانه در هلال‌احمر!اخبارفرهنگی,اخباربازیگران,خندوانه

هلال‌احمری‌ها این بار با لباس‌های سرخ و سفیدشان به زمین «خندوانه» آمدند و گل کاشتند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سرخ و سفیدپوشان هلال احمر شب گذشته میهمان «خندوانه» بودند. همچنین شادی این برنامه هم به مناسبت هفته هلال احمر به امدادگران، کارکنان، داوطلبان و اعضای جوان این تشکل تقدیم شد.

پس از این، گروهی از کودکان با عنوان غنچه‌های هلال احمر ضمن یادآوری هفت اصل در صلیب سرخ و این ارگان با بیان کودکانه سرودی را اجرا کردند.

بعد هم «جناب‌خان» در حالی که لباس مخصوص این گروه را پوشیده بود آمد و خود را عضو داوطلب معرفی کرد.

او پس از توضیح طرح «سلامت‌یار» توسط سه تن از خانم‌های دکتر، سلامت‌یار و پرستار اعلام کرد که مدت‌هاست به عنوان سلامت‌یار یعنی کسی که به امور درمانی کاری ندارد و مثل یک همراه با بیمار است، فعالیت می‌کند. بعد هم در همین راستا خاطره‌ای از اولین تجربه سلامت‌یاری‌ خود تعریف کرد. اتفاقی که در آن برای کمک به سلامت بیمار از حذف پیام‌های شخصی گوشی آن فرد  و پیچاندن باجناق بیمار به جهت مضر بودن این فامیل برای سلامتی، شروع شد و تا آموزش شنا در عمق چهارمتری و پیوند ریه به آن آقا پیش رفت.

با تمام این تفاسیر در نهایت از کارت داوطلبی «جناب خان» توسط رامبد رونمایی شد.

پس از یک رفت و برگشت، محمد کبادی که فرمانده تیم‌های واکنش سریع هلال احمر کشورمان است، با طناب ویژه‌ای در حالی که به صورت وارونه آویزان بود در برنامه حاضر شد.

وی در خصوص یکی از افتخارآفرینی‌هایش برای کشورمان عنوان کرد: به نیت نوشتن نام خلیج‌فارس و جمله‌ای در خصوص آن با  بدنم  فاصله 1051 کیلومتری را در حاشیه اروندرود تا خلیج فارس، شنا کردم و این موجب شده بود تا روزی حدود شش ساعت را در آب باشم.

در ادامه یکی دیگر از اعضای این گروه به همراه یک سگ تجسس با طنابی از سقف وارد شد و بعد هم یکی از بانوان تیم واکنش سریع که عضو نیروهای توان، یعنی افرادی که در کنار آموزش‌های معمول، غواصی و کوهنوردی حرفه‌ای را نیز یاد می‌گیرند، به همان طریق آمد. هر کدام از این حاضران صحبت‌هایی در خصوص حرفه‌شان ارائه دادند. تا اینکه هنگام پخش آهنگ چند تن دیگر از مربیان این گروه به روش فرود از سقف در برنامه حاضر شدند. در این بین ارشا اقدسی هم یک‌دفعه با طناب پایین آمد و خود را به عنوان عضو داوطلب واکنش‌های سریع معرفی کرد.

بعد از پایان این سقوط و فرودها جوان به شکل غافلگیرانه‌ای با شیوه‌های مخصوص حفاظت هلال‌احمری‌ها به گونه‌ای بسته‌بندی و به تختی فیکس شد و با همان طناب‌ها در هوا از صحنه خارج شد.

بحث نحوه برخورد با حوادث از صحبت‌هایی بود که رامبد جوان پس از یک تنفس رسانه‌ای مطرح کرد و گفت: برخی‌ها با دیدن و شنیدن حادثه‌ای که رخ داده، برای مدتی به فکر فرو می‌روند. عده‌ای در فضای مجازی ابراز همدردی می‌کنند و افرادی کفش به پا می‌کنند و حضوری برای یاری و کمک در محل حادثه حاضر می‌شوند.

وی به همین بهانه از علی‌اصغر احمدی دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران دعوت به حضور کرد. احمدی در بخشی از صحبت‌هایش با اشاره به جمعیت اعضای این گروه گفت: هلال احمر و این گروه قدمتی حدود 100 ساله دارد و در کشور ما نیز گروه بزرگ و قوی را از امدادگران و داوطلبان تشکیل داده است. گروهی که در دنیا به آن افتخار می‌کنیم.

احمدی همچنین در این گفتگو به لزوم عضویت و شرکت هر فردی در دوره‌های آموزشی اشاره کرد و بعد هم از حیطه وظایف این ارگان گفت و اظهار کرد: یکی از حوزه‌های کاری ما جزو ماموریت‌های کشوری است که حضور نیروهایمان را در حوادث غیرمترقبه شامل می‌شود ولی در برخی موارد فارغ از وظیفه مدون کار ما حمایت بیماران، حفظ منزلت انسان‌ها و این دست موارد است.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر ایران در ادامه قرار شد تا برای شاد کردن دل افرادی در بیرون از «خندوانه» 10 تا 25 درصد از هزینه کودکان و بیماران بستری شده در بیمارستان هلال احمر را پرداخت کند.

وی در آخر پس از دریافت لوح «خندوانه» کارت عضویت افتخاری هلال احمر را به همراه همان پیراهن سرخ و سفید معروف به جوان اعطا کرد و او را به عضویت در این گروه درآورد.

شاد باشید.

 


ویدیو مرتبط :
خواندن سرود رسمی نهضت پیشاهنگان هلال احمر در حضور فرمانده نهضت جناب آقای منیری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عضویت حسن روحانی در جمعیت هلال احمر


کارت عضویت حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جمعیت هلال احمر در همایش انسان مهربان، دنیای آرام تقدیم وی شد.

خبرگزاری ایرنا: همایش انسان مهربان، دنیای آرام صبح امروز (شنبه) با حضور رییس جمهوری در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

در این همایش علی اصغر احمدی دبیرکل جمعیت هلال احمر کارت عضویت رییس جمهوری در این جمعیت را به وی تقدیم کرد و به صورت نمادین نیز یک دست لباس جمعیت هلال احمر به رییس جمهوری اهدا شد.

هفدهم اردیبهشت ماه روز جهانی هلال احمر است و این همایش به مناسبت این روز برگزار می شود.

همچنین در این همایش رییس جمهوری از 10 نفر از برگزیدگان جمعیت هلال احمر سراسر کشور با اهدای تندیس انسان مهربان و اهدای درجه های امدادی تقدیر کرد.