فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

رسانه ها مهمترين ابزارجنگ نرم دشمن هستنداصفهان - معاون خبر سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) گفت:مهمترين ابزار دشمن در جنگ نرم عليه نظام اسلامي،رسانه هاي استکباري هستند.

 

به گزارش ايرنا،دکتر "عبدالرضا داوري"شامگاه سه شنبه در ديدار با آيت الله "طباطبايي نژاد" نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان،نقش رسانه ها و استفاده از اين ابزار توسط دشمنان نظام را تشريح کرد.

 

وي اظهار داشت:فضاي کنوني، فضاي فتنه است و در چنين فضايي رسانه هاي دشمن با دامن زدن به برخي مسايل سعي در ايجاد مشکل براي نظام دارند.

 

وي اضافه کرد: خبرگزاري جمهوري اسلامي در اجراي منويات رهبر معظم انقلاب که فرمودند "ايرنا در خارج از کشور بايد دست بزن نظام باشد"،در عرصه جنگ نرم با سياست جريان سازي خبري به مقابله با برنامه هاي دشمن پرداخته است.

 

داوري گفت:ايرنا علاوه بر خروجي هاي مختلف خبري،مسايل جامعه را به طور مستقيم به اطلاع رهبر معظم انقلاب و رييس جمهوري مي رساند.

 

وي تصريح کرد:سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) اين آمادگي را دارد تا مواردي که نيازمند اطلاع رساني ويژه و تصميم سازي سريع باشد با مسوولان تعامل برقرار کند.

 

"مهدي کيان" رئيس خبرگزاري جمهوري اسلامي استان اصفهان نيز در اين ديدار گزارشي از فعاليتهاي خبري ايرنا در اين استان ارائه کرد.


ایرنا


ویدیو مرتبط :
آیا فلسطینیها ناصبی و دشمن اهل بیت هستند؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

گزارش رسانه های خارجی از آغاز هدفمندی یارانه ها: مردم ایران با دولت هماهنگ هستند 

 


یارانه

 

 

 

شبكه تلویزیونی العربیه در این باره گزارش داد: «مردم ایران نشان دادند كه با دولت هماهنگ هستند».

گزارش گر شبكه العربیه در این باره گفت: تصور می كنم كه امروز همه در ایران شاهد تصاویر ویژه ای بودند كه در آن مردم با این تصمیم دولت هماهنگی و همگونی از خود نشان دادند. امروز شاهد بودیم كه هیچ اخلال و مشكلی در زندگی روزمره مردم پیش نیامد و اكثر مردم یارانه های نقدی خود را از بانك ها دریافت نكردند و این نقطه بسیار مثبتی است كه نشان دهنده تفاهم و نگران نبودن از آینده است.

وی افزود: همچنین شاهد بودیم كه در ایستگاه های بنزین تجمع و ازدحامی صورت نگرفت و برخلاف گزارشی كه از شبكه شما پخش شد به هیچ وجه در ایستگاه های بنزین تدابیر امنیتی اتخاذ نشده بود بلكه وزارت نفت تدابیر و اقداماتی احتیاطی در جهت افزایش نظم اتخاذ كرده بود.

شبكه تلویزیونی الجزیره نیز با پخش گزارشی از اولین روز اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در ایران اعلام كرد: گروه های زیادی از مردم به طور ملموسی این طرح را پذیرفته اند.

خبرگزاری رویترز هم طی گزارشی از اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها در ایران این قانون را یك جراحی بزرگ اقتصادی دانست و نوشت: مردم ایران این قانون را پذیرفته اند.

رویترز در ادامه افزود: مردم ایران سه ماه است كه منتظر اعلام برنامه دولت برای قطع تدریجی یارانه انرژی، مواد غذایی، آب، برق و گاز بوده اند و اكنون این قانون را پذیرفته اند.

این گزارش افزوده است: برخلاف سال 2007 كه سهمیه بندی بنزین با تنشها و مشكلاتی همراه بود این بار مشكل خاصی گزارش نشده است و به نظر می رسد ایرانی ها قانون هدفمند كردن یارانه ها را پذیرفته اند.

طرح هدفمند كردن یارانه ها سالها است كه در محافل اقتصادی و سیاسی ایران مطرح بوده است.

رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است: به نظر می رسد اعمال تحریم ها عزم دولت ایران را برای اجرای این قانون بیشتر كرده است اما بی شك اجرای این قانون جراحی بزرگی در اقتصاد ایران است.

روزنامه آمریكایی فایننشال تایمز نیز در این باره نوشت: قطع یارانه ها در ایران هیچ آشوبی در پی نداشته است.

روزنامه لوموند فرانسه نیز از اجرای هدفمندی یارانه ها در ایران با عنوان « انقلاب اقتصادی احمدی نژاد» یاد كرد.

براساس این گزارش، «دومینیك گیوم» مسئول بخش ایران در صندوق بین المللی پول و نیز «رومان زیتك» اقتصاددان در سپتامبر گذشته در مطلبی كه در پایگاه اینترنتی این نهاد منتشر شد اظهار داشتند: در صورتی كه كارها مطابق با برنامه اجرا شود این راهبرد دو هدف را دنبال خواهد كرد از یك سو موجب درآمدزایی برای كشور می شود و از سوی دیگر به اسراف سوخت در كشور خاتمه می دهد به گفته صندوق بین المللی پول حذف یارانه ها می تواند در اولین سال اجرای طرح درآمدی بیست میلیارد دلاری برای دولت فراهم آورد اما در عین حال می تواند منجر به برخی افزایش قیمت ها شود..../تحلیل:عصرایران