فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

«برخورد غول‌ها» در صدر گیشه سینمای... 

 

«برخورد غول‌ها» در صدر گیشه سینمای جهان ایستاد

 

«برخورد غول‌ها» در صدر گیشه سینمای جهان ایستاد .عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینماهای جهان در هفته گذشته به «برخورد غول‌ها» رسید.


عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینماهای جهان در هفته گذشته به «برخورد غول‌ها» رسید.فیلم «برخورد غول‌ها» محصول كمپانی برادران وارنر در تعطیلات آخر هفته فروش ۲/۴۴ میلیون دلار را در اولین هفته اكران به‌دست آورد تا در رتبه اول گیشه سینماهای جهان بایستداین فیلم با احتساب فروش ۴/۶۱ میلیون دلار در آمریكای شمالی، اكنون فروش جهانی ۱۰۰ میلیون دلار را پشت سر گذاشته است.«برخورد غول‌ها» كه در تمام ۱۵ كشور نمایش‌دهنده در رتبه اول قرار دارد و در این میان شهروندان انگلیسی بیشترین استقبال را از آن داشته‌اند.به گزارش اسكرین دیلی، فیلم «آلیس در سرزمین عجائب» به كارگردانی «تیم برتون» محصول كمپانی «والت دیسنی» با فروش ۳۴ میلیون دلار به مجموع فروش ۴۲۲ میلیون دلار رسید.فیلم «جزیره شاتر» ساخته جدید «مارتین اسكورسیزی» با نقش‌آفرینی «دی كاپریو» نیز با فروش ۷/۶ میلیون دلار از ۴۲ كشور به فروش جهان ۹۳ میلیون دلار دست یافت.

 

 


ویدیو مرتبط :
پیش بینی گیشه سال آینده سینمای ایران از زبان هنرمندان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

«اسمورف ها» در صدر گیشه سینمای جهان ایستادند 

 «اسمورف ها» در صدر گیشه سینمای جهان ایستادند

 

انیمیشن «اسمورف ها»، محصول كمپانی سونی همچنان پرفروش ترین فیلم سینمای جهان است.

انیمیشن «اسمورف ها» در تعطیلات آخر هفته سینمای جهان توانست با فروش ٣/٢٣ میلیون دلار از ٧١ كشور در رتبه اول پرفروش ترین های دنیای سینما بایستد.

درحال حاضر سینمادوستان برزیلی با استقبال ٢٩ میلیون دلاری بیشتر از دیگر كشورها در خارج از آمریكای شمالی به تماشای این فیلم نشسته اند و آلمانی ها با ٢٢ میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارند.

به گزارش اسكرین دیلی، مجموع فروش جهانی

انیمیشن «اسمورف ها» اكنون به ٢٩٦ میلیون دلار رسیده است.

«اسمورف ها» که در فاصله سال های ١٩٨١ تا ١٩٩٠ روی آنتن تلویزیون بود، یکی از کارهای موفق تیم دو نفره انیماتور «هانا ـ باربارا» است. آنها این مجموعه انیمشن را بر اساس قصه کتاب پرخواننده «پی یر کالیفورد» طراح بلژیکی ساختند. کالیفورد که با نام مستعار «پیو» معروف شد، این قصه را در سال ١٩٧٨ نوشت.

خط اصلی قصه درباره گروهی از موجودات کوتوله آبی رنگ بود که در یک جنگل زندگی می کردند و با ماجراهای مختلفی روبرو می شدند.

نسخه سینمایی این فانتزی خانوادگی را «راجا گاسنل» کارگردانی می کند. او در کارنامه اش فیلم های موفقی مثل «اسکوپی دو» را دارد. فیلمنامه نسخه سینمایی را «دیوید ان ویتس» نوشته و قرار است کلید فیلمبرداری آن ماه آوریل زده شود.

٢٩ جولای سال ٢٠١١به عنوان زمان اکران عمومی این فیلم تعیین شده است. چند بازیگر مطرح سینما، به جای کاراکترهای انیمیشنی فیلم صحبت خواهند کرد.

فیلم «اسمورف ها» درباره ماجراهای موجودات کارتونی آبی کوچکی به نام شمرف به معنی شیرین است. این موجودات دوست داشتنی کوچک که خیلی ها با عروسک هایشان آشنا هستند بالاخره وارد دنیای سینمای سه بعدی شدند.

«اسمورف ها» اولین بار در سال ١٩٥٨ در یک کتاب مصور بلژیکی خلق شدند. آنها بیش از بیست سال است که عروسک های محبوب اروپا هستند و به همه جای دنیا هم سر کشیده اند.

داستان فیلم به کتاب وفادار است. ماجرا از قرون وسطا شروع می شود، جادوگر گارگامل می خواهد شمرف ها و دهکده شان را نابود کند. در این فیلم، در نهایت این تعقیب و گریز آنها از نیویورک سر در می آورند.

***

فیلم «ظهور سیاره میمون ها» محصول كمپانی فاكس قرن بیستم با فروش ٤/١٩ میلیون دلاری از ٥٢ كشور در رتبه دوم پرفرو ش ترین های دنیا قرار گرفت و مجموع فروش جهانی خود را به ١٨٦ میلیون دلار رساند.

اندی سركیس، بازیگر نقش «قیصر» در پروژه سینمایی «سیاره میمون ها» به همراه فریدا پینتون نقش آفرینی می كند.

بنا بر اعلام امپایرآنلاین، بخش هایی از این فیلم با استفاده از آخرین دستاوردهای دیجیتال كه در آثاری چون «ارباب حلقه ها» و «كینگ كونگ» مورد بهره قرار گرفته اند، ساخته شده است.

به گفته سازندگان «ظهور سیاره میمون ها»، این تنها یک فیلم دیگر از این سری نیست، بلکه به تصویر کشیدن اتفاقاتی است که در اولین فیلم پیش بینی شده بود.

فیلم در شهر سان فرانسیسکو اتفاق می افتد، دکتری در حال آزمایش داروی برای درمان آلزایمر روی میمون ها و شمپانزه است. اما همین آزمایشات منجر به ظهور نسل جهش یافته ای از میمون ها و یک فاجعه برای نژاد بشر می شود. میمون های بسیار هوشمند به رهبری سزار بر زمین غلبه پیدا می کنند.

اولین فیلم در سال ١٩٦٨ با شرکت چارلتون هستون و هفتمین فیلم به سال ٢٠٠١ به کارگردانی تیم برتون ساخته شد. فیلم ظهور سیاره میمون ها به کارگردانی روپرت وایات در آمریکا و اروپا در اکران است..... / خبرگزارى ایسنا