کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟


موضوعی که سلامت بیشتر کودکان را به خطر می اندازد و ممکن است ظاهر او را خسته نشان دهد، کم خونی کودک است.

وب سایت نی‌نی بان: کم خونی خفیف در کودکان علائم کمی را بروز می دهد و یا حتی ممکن است هیچ علائمی را نشان ندهد.

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

در طول سال های رشد، اکثر کودکان از برخی مسائل مربوط به سلامت جزئی مانند بیماری های چند روزه و مداوم رنج می برند. این موضوع، بیشتر به خاطر این است که سیستم ایمنی بدن کودکان شما به طور مداوم در حال تحول می باشد. اسهال مکرر، سرماخوردگی و سرفه، بدن کودک را که در طول مراحل رشد مشغول نگه داشته و از رشد و بالندگی باز می دارد و حتی می تواند سبب کم خونی کودک شما شود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...بچه تهرانی ها، این ویتامین را کم دارند!


کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال، از کمبود ویتامین D در کودکان تهران خبر داد و گفت: شایع ترین بیماری استخوانی در اطفال، نرمی استخوان است. دکتر تقی بغدادی اظهار کرد: پوکی استخوان به کمبود مواد معدنی در استخوان‌ها گفته می‌شود و اساسا علائم و اثرات آن در کودکان در حال رشد که صفحه رشد استخوانی آن‌ها باز است؛ نسبت به افراد بالغ متفاوت است و معمولا کمبود مواد معدنی در سنین رشد موجب نرمی استخوان می‌شود که اثرات آن بیشتر در نزدیکی صفحات رشد دیده می‌شود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...درمان شب ادراری بچه، بهترین خوردنی ها


کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

شب‌ادراری کودکان از آنگونه بیماری‌هایی است که بیشتر از آنکه تاثیر فیزیکی روی کودک داشته باشد او را از لحاظ روانی آزرده و افسرده می‌کند. هرچند این بیماری در بزرگسالان هم وجود دارد و تنها مختص کودکان نیست.  در هر حال شب ادراری از جمله بیماری های آزاردهنده است که تاثبر بدی در روحیه  افراد تاثیر بدی می گذارد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...لوس شدن بچه، چطور باهاش رفتار کنم؟


کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

همه قبل از بچه‌دار شدن با دیدن رفتار کودکان دیگر می‌گویند:”من بچه‌ام را اینقدر لوس بار نمیارم”. اما بعد بچه دار شدن کودکشان همان کودکی خواهد بود که دیگری با دیدنش همین جمله بالا را می‌گوید. هیچ‌کس تحمل بچه لوس را ندارد و همه از آن گریزانند اما بیشتر کودکان به نحوی در این دوره زمانه لوس بار می‌آیند با وجود آنکه پدر ومادرشان از داشتن کودک لوس بیزار بودند اما چون این ده مورد را مورد کودکشان در نظر نگرفتند کودکشان لوس تربیت شده‌است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...سنجش بینایی کودک، پیش از دوران مدرسه

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

 امروزه پزشکان توصیه می‌کنند غربالگری روتین بینایی هرچه زودتر و پیش از آنکه کودک دوران مدرسه را آغاز کند، انجام شود. این مساله از این جهت اهمیت زیادی دارد که وضعیت تنبلی چشم یا آمبلیوپی رد شود، چون اگر زود درمان نشود، می‌تواند منجر به از دست رفتن دائمی بینایی شود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
‫کم خونی‬‎

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نشانه‌های کم خونی را بشناسید 

 

نشانه‌های کم خونی را بشناسید


بسیاری از افراد به کم خونی مبتلا هستند بدون اینکه از این مورد آگاهی داشته باشند،آیا با نشانه های کم خونی آشنا هستید؟

خستگی
‌های زودرس همراه با ضعف، ناتوانی جسمی و فکری، تعریق زیاد و التهاب زبان، پرخاشگری، قاشقی شدن ناخن‌ها، نازک و شکننده شدن ناخن و کم آوردن نفس در سربالایی‌ها از نشانه‌های کم‌خونی است.
خستگی‌های زودرس همراه با ضعف، ناتوانی جسمی و فکری، بی‌تفاوتی، سرگیجه، سردرد، بی‌اشتهایی، بی‌میلی به غذا، تعریق زیاد و التهاب زبان از اثرات کم‌خونی در افراد است.

ریزش مو، بی‌حسی و سبکی سر، افزایش ضربان قلب، ورم قوزک پا، عدم تحمل دیگران، پرخاشگری، قاشقی شدن ناخن‌ها، نازک و شکننده شدن ناخن، کم آوردن نفس در سربالایی‌ها، ابتلای مکرر به سرماخوردگی‌ها و عدم مقاومت در مقابل بیماری‌‌های عفونی نیز از نشانه‌ها و علائم کم‌خونی یا آنمی است.

 

نشانه‌های کم خونی را بشناسید

 

آنمی ناشی از کاهش تولید گلبول قرمز معمولاً به تدریج ظاهر و تبدیل به آنمی مزمن می‌شود. علل آن را می‌توان نارسایی مغز استخوان به علل مختلف، اختلال در تولید اریتروپویتین در نارسایی کلیه یا بیماری‌های عفونی و التهابی مزمن کم کاری تیروئید یا سوء تغذیه پروتئینی شدید اشاره کرد.


اختلال در بلوغ گلبول‌های قرمز خون تحت تأثیر فقر 3 ماده مغذی آهن، اسید فولیک و ویتامین B12 در بدن است.

کم‌خونی در بزرگسالان به علت عدم توانایی حمل اکسیژن مورد نیاز بافت‌ها است که ارگان‌های بدن انرژی در سلول‌های عضلانی آنها مختل می‌شود و ظرفیت کاری و توان فکری آنها کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.