کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

چه جور مادری هستم؟


با پاسخ دادن به این چند سوال متوجه می‌شوید انرژی مادرانه و حمایتگری شما چقدر است.

مجله زندگی ایده آل: تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که با زدن یک تست می‌توانید بفهمید انرژی حمایتگری و مادرانه در شما به چه میزانی است؟ قطعا برای هر مادری دانستن این موضوع فقط با صرف چند دقیقه وقت و پاسخ دادن به چند سوال جالب خواهد بود؛ البته اگر مجرد هم هستید، می‌توانید خودتان را در چنین شرایط فرضی قرار داده و به سوال‌ها پاسخ دهید! نتیجه این آزمون مربوط به انرژی‌های زنانه است اما جالب است بدانید که مخاطبان این تست هم زنان هستند و هم مردان؛ چراکه روان هر فردی دو بخش زنانه و مردانه دارد.

در این آزمون با یکی از هفت ابعاد انرژی‌های زنانه براساس تئوری پروفسور یونگ آشنا می‌شوید. در این آزمون می‌فهمید که چقدر توان عاطفی برای پرورش دیگران و صبوری کردن برای رشد فرد دیگری را دارید. برای پاسخ به این سوال‌ها اگر پاسخ شما «اصلا» است امتیاز «۰»، اگر پاسخ‌تان «گاهی» است امتیاز «۱» و چنانچه پاسخ‌تان «اغلب» است امتیاز «۲» را مقابل هر سوال یادداشت کنید.
 
۱. آیا از نه گفتن به نیاز دیگران احساس گناه می‌کنید؟

چه جور مادری هستم؟

۲. آیا فرزندان‌تان را به گونه‌ای پرورش داده‌اید که در ساده‌ترین امور خانه و خانه‌داری به شما وابسته‌اند؟

۳. آیا دست و دلباز هستید و آنچه را که دیگران دوست دارند به‌راحتی به آنها می‌دهید؟

۴. آیا برای خود سرگرمی و تفریح شخصی ندارید؟

۵. آیا مراقبت از فرزندان خود و دیگران را با رضایت خاطر می‌پذیرید؟

۶. آیا به گونه‌ای کارهای زندگی را پذیرفته‌اید که همسر و فرزندان‌تان بی‌مسئولیت شده‌اند؟

۷. آیا به آشپزی برای خود و دیگران به عنوان کاری مهم و دارای ارزش علاقه دارید؟

۸. آیا از اینکه در آینده فرزندان‌تان خانه را ترک کنند، غمگین می‌شوید؟

۹. آیا در محیط کار از کلمات محبت‌آمیز و همدلی به جای امر و نهی به زیردستان استفاده می‌کنید؟

۱۰. آیا همواره از روی دادن اتفاقی ناگوار برای فرزندان یا نزدیکان‌تان هراس دارید؟

۱۱. آیا از افراد حمایت عاطفی و روحی می‌کنید و هر کاری از دست‌تان برآید، برای‌شان انجام می‌دهید؟

۱۲. آیا فکر می‌کنید صلاح دیگران را شما بهتر می‌دانید و کارهای آنها را شما انجام می‌دهید؟

۱۳. آیا به کار کشاورزی و باغبانی علاقه دارید؟

۱۴. آیا فکر می‌کنید بیش از دیگران می‌دانید و کارهای آنها را شما انجام می‌دهید؟

۱۵. آیا از تصویر شیر دادن به بچه لذت می‌برید؟

چه جور مادری هستم؟

۱۶. آیا خود را فردی از خود گذشته می‌دانید؟


۱۷. آیا اگر غذای پخته شده توسط شما با لذت صرف شود، احساس خوبی می‌کنید؟

۱۸. آیا می‌پندارید به خودی خود پذیرفته‌شده نیستید و همیشه باید خدمتگزار دیگران باشید؟

۱۹. آیا همیشه خود را مادری نمونه می‌دانید که تنها آرزویش عاقبت به خیری فرزندان است؟

۲۰. آیا فقط زمانی که دیگران به شما نیاز داشته باشند، احساس ارزشمندی می‌کنید؟

اگر جمع امتیازات شما بین صفر تا ۱۷   است


 انرژی مادرانه و حمایتگر در شما سرکوب شده

در صورتی که جمع امتیازات شما بین صفر تا ۱۷ امتیاز باشد باید گفت که شما فعالانه از حضور این انرژی اجتناب می‌کنید.  به عبارتی این انرژی در وجود شما سرکوب شده است و در حقیقت از این انرژی و مواهب آن محروم هستید. در این حالت دیگران تمایل ندارند با آنها پیک نیک یا سفر بروید چون شما حوصله مراقبت و پرستاری از کسی را ندارید.

اگر جمع امتیازات شما بین ۱۸ تا ۲۲   است

 این انرژی در شما متعادل است

در صورتی که جمع امتیازات شما بین ۱۸ تا ۲۲ باشد نشان می‌دهد که این انرژی (کهن الگو) در وجود شما حضور و فعالیت متعادلی دارد. این مسئله نشان می‌دهد که بدون وابسته کردن دیگران به خودتان می‌توانید در جای لازم از آنها مراقبت، حمایت یا پرستاری کنید.

چه جور مادری هستم؟

اگر جمع امتیازات شما بین ۲۳ تا۴۰   است

انرژی مادرانه در وجود شما به شکل اغراق‌آمیزی وجود دارد

در صورتی که جمع امتیازات شما بین ۲۳ تا ۴۰ امتیاز باشد، نشان‌دهنده این است که این انرژی در وجود شما بسیار غالب، فعال و گاهی اغراق شده است و بخش مهمی از مسائل روزمره شما را تشکیل می‌دهد. زندگی شما تحت تأثیر این انرژی شکل گرفته و از پاداش‌های آن در کنار آسیب‌های گاها زیاد آن برخوردار هستید.


ویدیو مرتبط :
دانلود رایگان مادری|FULL HD|HQ|HD|4K|1080|720|480|مادری|مادری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قوچان‌نژاد: خوشحالم در شهر مادری‌ام هستم


مهاجم تیم فوتبال کشورمان گفت: تا چند روز قبل مشخص نبود که بتوانم در مراسم برترین‌های فوتبال استان خراسان حاضر شوم اما خوشحالم که امروز در مشهد هستم تا به این مراسم بروم.

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم فوتبال کشورمان گفت: تا چند روز قبل مشخص نبود که بتوانم در مراسم برترین‌های فوتبال استان خراسان حاضر شوم اما خوشحالم که امروز در مشهد هستم تا به این مراسم بروم.

رضا قوچان‌نژاد که صبح امروز برای حضور در مراسم برترین‌های فوتبال خراسان وارد مشهد مقدس شده است گفت: بعد از مدت‌ها خوشحالم که برای دومین یا سومین بار به مشهد که زادگاهم است می‌آیم و خوشحال هستم که شهر مادری‌ام را می‌بینم.

وی درباره دعوتش به این مراسم و حضور او در مشهد اظهار داشت: عمویم جبار قوچان‌نژاد که مربی تیم والیبال مشهد است چند وقت پیش با من تماس گرفت و به من گفت که از سوی مسئولان هیات فوتبال استان خراسان به مراسم برترین‌های فوتبال دعوت شدم و از من خواست تا در این مراسم حاضر باشم البته تا چند روز قبل مشخص نبود که بتوانم به مشهد بیایم یا نه اما بعد از پایان آخرین بازی الوکره در قطر خوشبختانه شرایطی فراهم شد تا به ایران بیایم و ضمن حضور در زادگاهم بتوانم در این مراسم شرکت کنم.

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه می‌داند چه کسی برترین فوتبالیست استان خراسان شده یا نه؟ گفت: واقعیت این است که هنوز نمی‌دانم چه کسی انتخاب شده اما می‌دانم که بازیکنان زیادی برای به دست آوردن این عنوان کاندید هستند و قطعا من هم یکی از این بازیکنانی هستم که شانس به دست آوردن عنوان بهترین بازیکن استان خراسان را دارم.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی در مشهد باقی خواهد ماند افزود: فعلا در کنار خویشاوندان خودم هستم و بعد از ظهر هم به مراسم برترین‌ها می‌روم و فردا هم در مشهد خواهم بود و سپس به قطر برمی‌گردم.

قوچان‌نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: از اینکه به عنوان یک خراسانی در تیم ملی فوتبال حضور دارم و باعث خوشحالی مردم می‌شوم به خودم می‌بالم و همیشه خودم را یک خراسانی می‌دانم و امیدوارم که باز هم بتوانم برای مردم ایران شادی‌آفرین باشم.

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان درباره اینکه با توجه به حضور در مشهد به زیارت بارگاه امام رضا (ع) می‌رود اظهار داشت: پیش از این یک بار دیگر توانسته بودم به زیارت امام رضا (ع) بروم و حضور در این مکان واقعا به من آرامش داد و دوست دارم یک بار دیگر این آرامش قلبی را با زیارت این امام به دست بیاورم.