کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

وسایل پول هدر کن در خرید سیسمونی


بسیاری از خانم‌های باردار فقط با نگاه کردن به سیسمونی دیگران اقدام به خرید وسایل سیسمونی می‌کنند. درحالیکه بسیاری از وسایل خریداری شده برای کودک حتی یک بار هم استفاده نمی‌شود. نیازهای واقعی نوزاد را بشناسید تا پول اضافه از جیبتان نرود.

نی نی سایت: بسیاری از خانم‌های باردار فقط با نگاه کردن به سیسمونی دیگران اقدام به خرید وسایل سیسمونی می‌کنند. در حالی که کافی است با یک نگاه به جیب خود و کمی چشم چرخاندن در فامیل متوجه شوند بسیاری از وسایل خریداری شده برای کودک حتی یک بار هم استفاده نمی‌شود. نیازهای واقعی نوزاد را بشناسید تا پول اضافه از جیبتان نرود.

وسایل غیر‌ضروریِ سیسمونی که لازم نیست بخرید:

1- آویز تخت نوزاد: شاید برای بسیاری از نوزادان این وسیله ابتدا جذاب به نظر برسد اما طولی نمی‌کشد که دیگر به آن نگاه هم نمی‌اندازند.  

2- چراغ خواب نوزاد: نوزادان کمتر از 2 سال معنای ترس را نمی‌فهمند پس خریدن این چراغ نیز سودی ندارد و البته برای بینایی کودک نیز مضر است.

17وسیله غیر ضروری در سیسمونی که باعث هدر رفتن پول‌تان می‌شود

3- دماسنج اتاق: معمولا همه یادشان می رود این دستگاه را چک کنند چون دمای اتاق معمولا مناسب است.

4- کهنه‌شور یا مینی واشر: شما خودتان می توانید لباس کودک را با پودر صابون و یا صابون بچه بشویید. بنابر‌این به یک دستگاه جداگانه برای شستن لباس نوزاد نیاز پیدا نمی‌کنید.

5- صندلی غذا: شاید ابتدا کودک را بتوانید در آن بنشانید اما پس از مدتی او دیگر در این صندلی آرام و قرار نمی‌گیرد و دلش می خواهد در بغل شما بنشیند. پس خریدن آن بی‌فایده است.

6- وان مخصوص نوزاد: برای حمام کردن کودک یک لگن کوچک کافی است. بسیاری از مادران نیز نوزادشان را در آغوش خود می‌گیرند و بدنش را می شویند.

7- شانه و برس: پوست سر نوزادان در چند ماه اول بسیار حساس است و نیازی به شانه کردن ندارد.

8- تشک خوشخواب و سرویس تشک تخت نوزاد: برای خوابیدن نوزاد یک تشک ساده و خوب کافی است.

17وسیله غیر ضروری در سیسمونی که باعث هدر رفتن پول‌تان می‌شود

9- تخت خواب، بوفه و ویترین نوزاد: از میان سرویس خواب نوزاد، تنها کمد کفایت می‌کند. خوب است بدانید که قیمت سرویس تخت‌خواب نوزاد بسیار گران‌تر از سرویس تخت‌خواب عروس و داماد است!

10- پرده، فرش، لوستر و کاغذ دیواری: کالا‌های لوکسی هستند که به درد بچه نمی‌خورند.

11- قنداق فرنگی: مانع گردش درست خون و تکان خوردن دست و پای کودک می‌شود و فرقی با قنداق‌های قدیمی ندارند.

12- شنل شیر‌دهی: معمولا جنس این شنل‌ها پلاستیکی است که باعث گرمای زیاد بدن مادر و کودک می‌شود.

13- استریلایزر یا دستگاه ضد‌عفونی کننده شیشه شیر و سایر وسایل کودک:این دستگاه با حرارت بالا وسایل داخلش را ضد‌عفونی می کند و بسیار هم گران است! شما به راحتی می‌توانید  با آ‌ب‌جوش شیشه شیر و وسایل کوک را ضدغفونی کنید.

14- تاب برقی:برای آرام کردن بچه حتما نیاز نیست از این تاب‌‌ها استفاده کرد بلکه با اسباب‌بازی‌های ساده می‌توان نوزاد را سرگرم کرد.

17وسیله غیر ضروری در سیسمونی که باعث هدر رفتن پول‌تان می‌شود

15- بالش شیردهی:این بالش بزرگ علاوه بر اینکه کمکی به شیر‌دهی نمی‌کند بلکه کار تازه مادران را سخت‌تر می‌کند چون ترجیح می‌دهند ماه‌های اول و دوم خودشان بچه را بغل کرده و به او شیر بدهند.

16- قابلمه‌های تفلون یا لعابی: برای کودکان مضر است و بهتر است از ظروف شیشه‌ای یا پیرکس استفاده شود.

17- شیر‌دوش:بیشتر برای مادران شاغل و پر‌مشغله مناسب است و مادران خانه‌دار نیازی به این وسیله پیدا نمی‌کنند.

لوازم ضروریِ سیسمونی که لازم است بخرید:

1- سرویس خواب نوزاد: شامل تخت کنار مادر که در کنار تخت مادر قرار گرفته و متناسب با ارتفاع آن است. بنابر‌این مادر با خاطری آسوده می‌تواند به نوزادش شیر بدهد و در صورت بیمار بودن او از نزدیک مراقبش باشد. این تخت بسیار بهتر از تخت نوزاد است. کمد، تشک، بالش، ملافه و روانداز، ملافه پلاستیکی زیر تشک، ساک حمل کودک یا آغوشی، کالسکه، ساک وسایل، جغجغه و وسایل ساده برای بازی کودک هم جزء این گروه هستند.

2- لباس نوزاد: شامل پیشبند، زیرپوش زیردکمه‌دار، بلوز آستین بلند و آستین کوتاه جلو دکمه‌دار و بدون دکمه، سر‌همی زیر‌دکمه‌دار،رکابی زیر دکمه‌دار و بدون دکمه، لباس بیرون، شلوار، شورت عینکی، شورت پا‌دار، جوراب و پاپوش نوزاد، ژاکت، کاپشن و کلاه نخی.

17وسیله غیر ضروری در سیسمونی که باعث هدر رفتن پول‌تان می‌شود

3- وسایل حمام و بهداشتی: پوشک بچه، کهنه بچه، تشک تعویض نوزاد، حوله بزرگ یا حوله کلاهدار، لیف حوله‌ای یا اسفنج نرم و ضد‌حساسیت، شامپو و صابون بچه، یک لگن کوچک، دستمال مرطوب نوزاد (بدون عطر)، ناخنگیر کودک، دندان‌گیر، فین‌گیر، مسواک انگشتی برای بعد از 6 ماهگی، پماد سوختگی، الکل سفید و پنبه.

4- ظرف‌های غذاخوری نوزاد: کاسه، بشقاب و قاشق نوزاد، قابلمه کوچک برای غذای نوزاد (تفلون نباشد و از ظروف شیشه‌ای یا پیرکس استفاده شود).


ویدیو مرتبط :
اگر پول کفاره روزه را به کسی بدهیم وطرف غیر نان خرید کن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

راهنمای خرید سیسمونی نوزادوسایل سیسمونی نوزاد,لیست خرید سیسمونی بچه

بسیاری از رسم‌ها با گذشت زمان آنقدر پیچیده شده‌اند و تغییر شکل داده‌اند که دیگر نمی‌شود آن‌ را رسمی اصیل دانست؛ یکی از آنها همین رسم تهیه سیسمونی است.

در اغلب فروشگاه‌های سیسمونی تا دلتان بخواهد‌ لیست‌هایی را می‌بینید كه با هم در رقابت‌اند كه كدام‌یك قد بلندتر و پیچیده‌ترند.

 

ما می‌خواهیم فهرستی از سیسمونی لازم و خوب را بگوییم كه برای استقبالی شاد و مثبت از فرزند جدید خانواده كافی است.

 

رسم سیسمونی یكی از رسم‌های ایرانیان برای نخستین بچه خانواده است كه اغلب، خانواده دختر آن‌را به‌عهده می‌گیرد اما هستند پدر و مادرهای جوانی كه دوست دارند در تهیه این هدیه، خودشان هم دخیل باشند تا هم مستقل بمانند و هم كمكی به خانواده‌ها كرده باشند. اما از آنجا كه شروع یك كار، بر ادامه آن اثر می‌گذارد، روش‌های تربیتی كه پدر و مادر می‌خواهند در طول زندگی برای تربیت فرزند خود به‌كار بگیرند از جایی مثل همین خرید سیسمونی شروع می‌شود.

 

یك سیسمونی خوب و مثبت، خریدی است كه در آن شرط هدیه بودن وسایل رعایت شود و در آن اجبار و بحث‌های غیرصمیمی به‌خاطر نوع خرید پیش نیاید.

 

در این سیسمونی منطقی آنچه برای تدارك حضور نوزاد لازم است، بدون نگرانی از اینكه مبادا بخواهد قحطی بیاید و بعد‌ها دیگر نشود خرید كرد انجام می‌گیرد. قبل از این خرید خوب، خانواده باید شرایط خود را مرور كند تا خرید موجب دردسر‌های بعدی و زحمت دوباره نشود. برای مثال به پرسش‌های زیر پاسخ دهید:

1- محل زندگیتان گنجایش چه وسایلی را دارد؟ اگر مستأجر هستید آیا به فكر راحتی حمل‌ونقل وسایل خود هم هستید؟


2- فرزند شما در چه فصلی متولد می‌شود، نیازهای مرتبط با فصل و سن او چیست‌؟


3- حداكثر توانایی مالی شما چه میزان است‌؟ نیازها را با قدرت خریدتان هماهنگ كنید تا نیمه‌كاره رها نشود.


4- جنسیت فرزندتان چیست‌؟ برخی نیازها با جنسیت رابطه دارد و این آگاهی از اسراف جلوگیری می‌كند.


بعد از تعیین شرایطتان می‌توانید برای خرید اقدام كنید. نكات این لیست خرید با هدف كمك به خریدی كاربردی و كافی است. به همراه داشتن یك دفترچه یادداشت برای ثبت آنچه خریده‌اید و آنچه نیاز دارید می‌تواند به خرید مفید و بدون تكرار كمك كند.

 

وسایل سیسمونی نوزاد,لیست خرید سیسمونی بچه

 
سرویس كالسكه و ...
چند سالی است كه نسخه خرید سیسمونی به جای رفع نیازها به‌ سمت تجمل‌گرایی و افراط رفته است.

 

گاهی افراد برای نوزاد خود صندلی ماشین می‌خرند درحالی‌كه ماشین ندارند و یا نمی‌توانند بخشی از ماشین را فعلا به این دلیل محدود كنند.

 

خرید كالسكه انجام می‌شود درحالی‌كه وضعیت جسمی مادر اجازه بلند كردن و بستن كالسكه‌های سنگین را به او نمی‌دهد و یا موقعیت‌های حمل كودك با كالسكه برای این خانواده قابل توجه نیست. تنها چیزی كه مورد توجه والدین هست این نكته است كه ‌ اقلام موردنظر (باید) در سیسمونی باشد و دیگر هیچ!


با وجود این اگر به‌دنبال خرید این سرویس برای كودك هستید به این نكات توجه كنید:
توان خرید خود را برای تهیه این اقلام كه قیمت‌های بسیار متفاوتی دارند مشخص كنید. امروز مارك‌های ایرانی با كیفیت قابل‌قبول نیز در بازار وجود دارد كه می‌تواند نیاز شما را با هزینه خیلی كمتری برآورده كند.


در اغلب این سرویس‌ها وسیله حمل‌ونقلی به نام كریر به چشم می‌خورد. بهتر است بدانید این وسیله اغلب تا حدود 6ماهگی گنجایش نگهداری از كودك را دارد. برای این مدت كوتاه شاید قرض گرفتن این وسیله از یك دوست و آشنا كه حالا برای او بدون استفاده است منطقی‌تر باشد. روكش جدید شما و یك آویز زیبا می‌تواند ساك حمل كودك دوست‌تان را تزئین و برای استفاده كودك شما آماده كند.


قبل از خرید، آشنایان می‌توانند منبع تحقیق خوبی برای چگونگی خرید این سرویس باشند.


در فروشگاه سعی كنید یك‌بار به تنهایی كالسكه را جمع و حمل كنید تا از توانایی خود برای تكرار این كار با خبر شوید.


انتخاب رنگی مناسب برای این سرویس كه نیاز به شست‌وشوی دائم نداشته باشد یا كاور پلاستیكی برای تمیز نگه‌داشتن آن نیز پیشنهاد می‌شود. رنگ‌هایی كه جنسیت ندارد در این خرید‌ها به استفاده از آن در آینده كمك می‌كند.


اگر تصمیم به خرید روروئك دارید به‌احتمال خطر آفرینی این وسیله كه البته برای مدت كوتاهی استفاده می‌شود دقت كنید. امانت‌گرفتن این وسیله فضا گیر و خطرآفرین شاید برای امتحان چند روزه كودك شما راه بهتری باشد.


اگر قصد خرید آغوشی برای نوزادتان را دارید،نوعی از آن‌كه امكان خوابیدن كودك در آن وجود دارد و محافظ گردن هم در آن تعبیه شده پیشنهاد بهتری است.

لوازم بهداشتی
لیست وسایل بهداشتی سیسمونی هر سال تغییر می‌كند. اغلب معروف‌ترین آنها عبارت است از: شیردوش، شیشه شیر، پستانك نوزادی كه البته از معمولی تا مدل‌های ارتودنسی‌دار موجود است، كرم‌های بهداشتی، دماسنج، ناخن‌گیر، دندان‌گیر، پوشك، دستمال مرطوب، پودر بچه و... .


در خرید وسایل بهداشتی به آن دسته از محصولات كه تاریخ مصرف دارد دقت كنید و با خرید زیاد ازحد، موجب هدر رفت ‌آن نشوید.


استفاده از ماشین لباسشویی كودك چند سالی است كه مرسوم شده است. قیمت این وسیله از حدود 300هزار تومان شروع و با توجه به شركت سازنده آن و توانایی‌هایش تغییر می‌كند. این وسیله به‌دلیل امكان شست‌وشو با حجم كم لباس‌ها و درصورت استفاده از پارچه به جای پوشك برای تعویض كودكان پیشنهاد خوبی است‌ اما اگر شما قرار است برای كودك‌تان از پوشك استفاده كنید به هیچ وجه این وسیله ‌ را تهیه نكنید. كافی است لباس‌های نوزادتان را به‌طور مستقل و جداگانه از لباس‌های خودتان با همان ماشین لباسشویی همیشگی خودتان بشویید.


برخی از خانواده‌ها به‌دلیل مدیریت اقتصادی خانواده ترجیح می‌دهند كه با وجود استفاده از پوشك در مهمانی‌ها و... در محیط خانه از پارچه‌های مخصوص برای تعویض كودك استفاده كنند. در این صورت تهیه مواد بهداشتی شست‌وشو از داروخانه‌ها كه از حساسیت جلوگیری كند اما ضد‌عفونی‌كننده باشد را فراموش نكنید.

اسباب بازی
فروشگاه‌های اسباب بازی با تنوع جنس‌ها و رنگ‌ها و شخصیت‌های كارتونی و... خریدار سیسمونی را به ولع خرید بیشتر تشویق می‌كند اما خرید اسباب بازی، خرید ابزار شادی و رشد هوشی و مهارتی كودكان است؛ پس خرید آن با تمام خرید‌های سیسمونی فرق می‌كند.


یك اسباب بازی خوب بهتر است با توجه به رده سنی خاص كودك تعیین شود و پس از خرید هم در آن بازه سنی در اختیار كودك قرار گیرد.


اسباب بازی‌هایی كه رنگ‌های شاد و جنس مقاوم داشته باشند را ترجیح دهید. در 4‌ماه اول دوره نوزادی بهتر است از وسایل بازی درشت‌تر استفاده كنید تا خطرآفرین نشود.


اسباب بازی‌های موزیكال برای كودكان نوپا جذاب‌تر است اما ‌هرچه وسایل بازی امكان دست‌‍ورزی بیشتری را مهیا كند مثل خمیر‌های بهداشتی، گل‌رس و... برای كودكان جذاب‌تر است؛ البته كودكان امروز به وسایل خانه مثل ظروف منزل یا عصا و چوب‌های معمولی و... علاقه بیشتری دارند. می‌خواهیم بگوییم كه مطمئن باشید افراط در خرید اسباب بازی به معنی تضمین لذت از بازی و كمك به رشد كودك نیست. بهتر است حوصله والدین و مهیاكردن بستر بازی بدون خطر و سالم با وسایل بازی را هم برای كودكان تدارك ببینید.


پیشنهاد می‌شود اگر خانواده، اسباب‌بازی‌های متعددی را برای فرزند شما تهیه كرده‌اند یا كادو گرفته‌اید، پس از تولد كودك به مرور آنچه در سال‌های بعد برای كودك مفید است را جمع‌آوری و تا آن زمان در انباری و دور از چشم كودك نگهداری كنید تا برای كودك شما عادی و بی‌معنی نشود.


خرید كتاب را فراموش نكنید. بعضی از خوبی‌ها، خوبی‌های دیگر را هم به‌دنبال خود می‌آورند و انس كودك با كتاب یكی از عادت‌های خوب تربیتی برای فرزندان است. یك قفسه كوچك از كتاب‌های داستان، زمینه عادت و انس به كتابخوانی را نیز به بچه‌ها منتقل می‌كند.


كتاب‌هایی كه تهیه می‌كنید، بهتر است از تصاویر درشت و جذاب بهره‌مند و دارای موضوعات متنوع باشد.

 

وسایل سیسمونی نوزاد,لیست خرید سیسمونی بچه


لباس
یكی از موقعیت‌هایی كه در آن اسراف زیادی ممكن است اتفاق بیفتد خرید لباس است. به‌عنوان مثال كودك شما در هر ماهی كه از تولدش می‌گذرد حداكثربه اندازه 3دست لباس نیاز دارد. خرید بیش از اندازه فقط می‌تواند به شما ضرر بزند . پیشنهاد ما این است كه هر‌ ماه به اندازه نیاز همان‌ ماه او لباس تهیه كنید. با این كار به تنوع مورد نظر خود هم می‌رسید.


به‌خاطر داشته باشید كه در دوران بارداری برای تهیه سیسمونی فقط برای همان فصلی كه كودك شما متولد می‌شود خرید كنید چون ممكن است ناگهان چندماه بعد با انبوهی از لباس‌ها مواجه شوید كه اندازه كودك شما نیست، درحالی‌كه پول زیادی بابت آنها داده‌اید.
بسته‌های سرویس‌های لباس نوزادی نیز گاهی شامل لباس‌هایی می‌شود كه مورد نیاز نیست یا سایز مناسبی ندارد؛ اگر بتوانید خودتان از لباس‌های غیرسرویسی انتخاب كنید خرید مفیدتری دارید.


در خرید تعداد لباس نیز عجله نداشته باشید چراكه اگر خرید سال‌های بعد را امروز انجام دهید ممكن است خرید شما با سلیقه فرزندتان جور نباشد یا رنگ لباس‌ها مناسب ظاهر او نباشد.


توجه به نوع پارچه، راحتی لباس و پرهیز از لباس‌های چسبان را در حفظ سلامتی فرزندتان درنظر داشته باشید. هر جنس گرانی، لزوما جنس خوبی نیست. وسواس انتخاب را از اسم و نوع مارك، به سمت جنس پارچه و دوخت تغییر بدهید.


تهیه لباس‌هایی كه هنر دست مادربزرگ یا مادر باشد نه‌تنها به اقتصاد خانواده كمك می‌كند بلكه در تمام فرهنگ‌ها نشان‌دهنده هنر و میزان بیشتر توجه و ذوق برای استقبال از نوزاد است؛ هنر پول خرج كردن را به هنر دست خودتان ترجیح ندهید.

سرویس تخت و كمد
یكی از بخش‌های گران قیمت سیسمونی را سرویس چوب تشكیل می‌دهد. برای تعیین هزینه این خرید باید بدانید چه وسایلی لازم دارید. تنوع این خرید می‌تواند از یك گهواره كوچك شروع شود و تا تخت‌های 2منظوره با چندین كمد همراه و... ادامه داشته باشد.


نكات مهم در خرید سرویس چوب:
قبل از خرید تخت و كمد خوب و منصفانه با خودتان فكر كنید كه اگر كودك شما كمد مستقل نداشته باشد، می‌توان با اختصاص یكی‌دو قسمت از كمد خودتان به لباس‌های او، نیاز به خریدن كمد را حذف كنید یا نه؟ بعضی از والدین واقعا در خانه خود برای اضافه كردن یك كمد دیگر فضای خالی ندارند اما فكر می‌كنند كه واجب است نوزادشان كمد مستقل داشته باشد. سرویس چوب یك وسیله جاگیر است، برای آن به خوبی برنامه‌ریزی كنید تا فضای اتاق كودك یا اتاق مشترك والدین و كودك به نحو دردسرسازی محدود نشود.


برخی از این سرویس‌ها با وجود پرداخت هزینه 2تخت اما در واقع نمی‌تواند به‌صورت همزمان تبدیل به 2تخت شود. در این تخت‌ها ‌میله‌های محافظ فقط بخشی از تخت نوجوان را محدود كرده است و اگر بعدا كودك دیگری داشته باشید، نمی‌توانید از تخت كودك برای فرزند كوچك‌تر و از تخت نوجوان برای فرزند بزرگ‌تر استفاده كنید.


گاهی بهتر است اگر فضای محدودی دارید به‌خاطر بیاورید كه كودك برای حدود 2سال نزد مادر می‌خوابد و این یعنی تخت غیرقابل حمل‌ونقل نمی‌تواند تا چند سال و تا زمان خواب مستقل كودك، كاربرد داشته باشد. در این شرایط یك گهواره یا تخت كوچك برای زمان تولد نوزاد كافی است.


چوب مورد استفاده در سرویس خواب كودك بهتر است مقاوم و ضد‌خش باشد.


‌ در برخی از سرویس‌های چوب، چیزهای عجیبی مثل میز آرایش وجود دارد آیا از قبل، به نیاز و هدف چنین وسیله‌ای دقت كرده‌اید!

 

وسایل سیسمونی نوزاد,لیست خرید سیسمونی بچه

 

با سیسمونی خود چه كنیم؟
بالاخره كودك شما بزرگ می‌شود و شما با هر معیاری كه برای او سیسمونی تهیه كرده باشید حالا با انبوهی از وسایل نوزاد مواجه هستید كه دیگر به آنها نیازی ندارید. شما برای این وسایل چه فكری كرده‌اید؟

پیشنهاد اول: كودك شما از حدود 3 سالگی بهانه جدیدی می‌گیرد كه این بهانه از نوع خواستن اسباب‌بازی و عروسك نیست. او یك همبازی دائمی از شما می‌خواهد. بهترین كار برای شما این است كه وسایل سیسمونی كودك اول را كه به خوبی نگه‌داشته‌اید برای برآورده كردن آرزوی همان بچه كه داشتن یك خواهر یا برادر است، استفاده كنید.

پیشنهاد دوم: شاید حالا كه چند سال از خرید سیسمونی شما گذشته است كم‌كم به فكرتان رسیده كه «این وسایل دیگه تكراری شده» و... . اگر این فكرها باعث شده است كه بخواهید به فكر خرج مجدد و تهیه وسایل جدید باشید، بهتر است بدانید كه راه‌حل دیگر، ایجاد تغییر در همان خرید‌های قبلی است.

 

یك نجار باسلیقه به راحتی و با هزینه بسیار كمتر از خرید جدید می‌تواند تغییراتی در شكل ظاهری وسایل چوبی‌تان، رنگ سرویس چوب و حتی اضافه كردن فضا و نوع استفاده از آنها بدهد. راه‌حل دیگر تغییر كاربری، هنرنمایی اعضای خانواده و استفاده از وسایل هنری است. برای مثال استفاده از برچسب‌های كودكانه كه در طرح‌های فوق‌العاده زیبا و متنوع وجود دارد یا پارچه‌های نمدی كه در پارچه‌فروشی‌های هنری موجود است، پیشنهاد خوبی است.

پیشنهادسوم: وسایلی كه شما امروز دیگر به آن نیاز ندارید یا از آن خسته شده‌اید و اسم‌اش را گذاشته‌اید وسیله اضافه، می‌تواند دغدغه خرید و استقبال یك خانواده از نوزادشان باشد. اگر به جمع دوستان و فامیل و حتی همسایگانتان نگاه دقیق‌تری داشته باشید به این پیشنهاد بهتر می‌توانید فكر كنید. زیباتر آن است كه خود شما پیشنهاد‌دهنده استفاده آنها از این وسایل باشید.

پیشنهاد چهارم: با چند نفر از فامیل یا دوستان خود یك خیریه یا یك تعاونی وسایل كودك برای به اشتراك‌گذاری سیسمونی‌های بدون استفاده خود راه بیندازید. با این كار می‌توانید به خانواده‌های زیادی كمك كنید و دغدغه مالی خیلی از زوج‌های جوان را برای بچه‌دار شدن كاهش دهید.

پیشنهاد پنجم: هنوز هم مغازه‌های وسایل دست دوم در شهر‌ها وجود دارند. اگر بعضی از وسایل سیسمونی برای شما غیرقابل استفاده است و به هیچ‌وجه به آن نیاز ندارید، می‌توانید به فكر فروش وسایلتان به مغازه‌های فروش دست‌دوم باشید. حتی رسانه‌هایی برای معرفی وسایلتان مثل ضمیمه جمعه بازار روزنامه همشهری یا سایت‌های مربوط به فروش وسایل دست دوم وجوددارد تا شما بدون واسطه وسایلتان را بفروشید.

منبع : hamshahrionline.ir