کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

مزایای خاطره سازی برای فرزندان


تعریف افراد مختلف از خاطره خوب فرق دارد. خاطره های خوب بیشتر زمانی اتفاق می افتند كه باعث شوند بچه ها حس شادی، احساس مورد محبت بودن، اعتماد پیداكردن به یك تكیه گاه آرامش بخش یا دیده شدن را تجربه كنند.

وب سایت نی‌نی بان: خاطره های خوب گذشته، حس افراد را نسبت به خودشان بهتر و امید به زندگی شان را بیشتر می کند. گاهی خاطره خوبی كه یك بار اتفاق بیفتد به اندازه خاطره ای كه سالی یك بار اما همیشه پیش می آید عزیز و ماندگار نمی شود.

مزایای خاطره سازی برای فرزندان

مزایای خاطره سازی برای فرزندان

خاطره های خوب گذشته، حس افراد را نسبت به خودشان بهتر و امید به زندگی شان را بیشتر می کند. گاهی خاطره خوبی كه یك بار اتفاق بیفتد به اندازه خاطره ای كه سالی یك بار اما همیشه پیش می آید عزیز و ماندگار نمی شود. تعریف افراد مختلف از خاطره خوب فرق دارد. خاطره های خوب بیشتر زمانی اتفاق می افتند كه باعث شوند بچه ها حس شادی، احساس مورد محبت بودن، اعتماد پیداكردن به یك تكیه گاه آرامش بخش یا دیده شدن را تجربه كنند. بین همه ویژگی هایی كه زیربنای ساختن یك خاطره خوب هستند، تكرار آن خاطره مهم ترین كار است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...علل به ارگاسم نرسیدن زنان

مزایای خاطره سازی برای فرزندان

در ابتدای شکل گیری رابطه جنسی هم اغلب این ترس وجود دارد که مبادا فرد متهم به این شود که پیش از این رابطه جنسی دیگری را تجربه کرده است و برای همین می‌داند که چطور باید در یک رابطه جنسی با طرف مقابل برخورد کرد و لذت هم برد.
نکات مراقبتی درباره دندان شیری کودک

مزایای خاطره سازی برای فرزندان

بهترین و تنهاترین شیوه برای سالم نگهداشتن دندان کودک، مراقبت های دندانی از ابتدای رویش دندانها است. داشتن روال منظم برای تمیز کردن دندان کودکان و رعایت بهداشت دهان او، امری ضروری است و در این باره راهنمایی های زیادی برای والدین در دسترس است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...گریه نی نی را چگونه بند بیاوریم؟

مزایای خاطره سازی برای فرزندان

برای گوش‌های بی‌تجربه، گریه بچه، فقط گریه بچه است! صدای بلندی دارد، آزاردهنده است و پایان‌ناپذیر! اما اگر مامان شده باشید می‌دانید گریه فرزندتان انواع مختلف دارد اما جالب اینجاست که تا می‌آیید معنای هر مدل گریه را کشف کنید، فرزندتان نوع جدیدی اختراع می‌کند! برای آرام کردن گریه نی‌نی راهنمای زیر را به دقت بخوانید تا بدانید چه چیزی باعث گریه آنها می‌شود و برای آرام کردن گریه فرزندتان چه کار باید بکنید.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...عوارض سزارین را می دانید؟

مزایای خاطره سازی برای فرزندان

 آمارها سزارین در سال های اخیر در کشور ما روند صعودی این شاخص را در بسیاری از نقاط کشور، به ویژه شهرهای بزرگ نشان می دهد. در حالی که طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در کشورهای پیشرفته تنها ۵ تا ۱۵ درصد زایمان ها به طریق سزارین انجام می‌شود، در ایران آمارهای  سزارین بیشتر از حد معمول جهانی است و نسبت به زایمان طبیعی افزایش و رشد چمشگیری دارد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :


خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

در خاطره سازی برای کودکان افراط نکنید 

 

در خاطره سازی برای کودکان افراط نکنید

 

امروزه با وجود وسایل الکترونیکی پیشرفته، تلفن های همراه، دوربین های عکاسی و فیلم برداری، والدین به راحتی می توانند لحظه به لحظه رشد و نمو کودک خود را ثبت کنند. اما گاهی شاهدیم که به طور افراطی این اقدام توسط برخی از والدین انجام می شود. گاهی در یک گردش یا سفر کوتاه آن قدر همه فکر و ذکر والدین معطوف به فیلم برداری و عکس گرفتن می شود که مجال لذت بردن و بازی و تفریح را از بچه ها می گیرند. به جای اینکه او را رها کنند تا از بودن در طبیعت و بازی با هم سالان لذت ببرد، او را درگیر فیگور گرفتن و تهیه فیلم هایی می کنند که شاید تماشای این همه فیلم هرگز میسر نباشد....

 

توصیه من به عنوان یک روان پزشک این است که افراط و تفریط را در این قضیه دخیل نکنید.

 

اگر برای ثبت خاطرات کودکی افراط کنید و مانند بعضی از والدین جشن های ماهگرد بگیرید یا بچه ها را مجبور کنید بالای سرسره معطل بمانند تا شما از زوایای مختلف عکس بگیرید، رفتارتان اشتباه است و اگر در نقطه مقابل، کلا بی خیال ثبت خاطرات باارزش کودکی او شوید و به رغم وجود این همه امکانات در تهیه و ثبت خاطرات، این کار را نکنید، در هر دو حالت، اشتباه می کنید. درست است که ثبت خاطرات کودکی به طور مستقیم روی تامین سلامت روانی بچه ها در آینده اثری ندارد اما از آنجا که بچه ها مدام در حال مقایسه کردن امکانات و داشته های خود با دیگران هستند، از این فقدان آزار می بینند و دلخور می شوند که چرا به آنها بها نداده اید.

 

وقتی بچه به سن نوجوانی برسد و متوجه شود هم سن و سالان اش عکس یا فیلمی از اولین گام هایی که برداشته اند یا از اولین کلامی که به زبان آورده اند، دارند و او چنین خاطراتی را ثبت شده و مکتوب ندارد، قطعا در مقایسه از شما خواهد پرسید چرا این کم و کسری وجود دارد، پس بهتر است چنین مواردی که جزو اولین های کودک است (اولین خنده، اولین کلام، اولین گام، اولین روز مدرسه و...) را با تهیه یک عکس یا فیلم ثبت کنید تا برای او خاطره بسازید اما اگر همه دغدغه شما آن باشد که به طور افراطی به این مهم بپردازید، دو ضرر را به خود و فرزندتان می رسانید. اول اینکه نه شما و نه او از سفر و یا گردش لذت نمی برید چون به جای پرداختن به آنچه می خورید و آنچه می بینید و یا لذت بردن از هوای مطبوع و مناظر زیبا، مدام در فکر ثبت خاطره برای آینده هستید و حال را از دست خواهید داد. او باید در کنار شما از زمان حال لذت ببرد.

 

دوم آنکه با این توجهات افراطی، او متوقع بار می آید و در آینده انتظاراتی غیرواقعی خواهد داشت که شما را متعجب می کند. آن وقت است که از خود می پرسید چرا او تا این حد متوقع است و هرگز از آنچه برایش انجام می دهید لذت نمی برد. پاسخ را باید در رفتار اشتباه و افراطی خود پیدا کنید. خواهش می کنم نه با افراط و نه تفریط از لحظه لحظه مراحل رشد کودکان خود لذت ببرید و آنها را ثبت کنید.منبع:روزنامه سلامت