کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

لذت آشپزی کردن با بچه‌ها


آشپزی به بچه‌ها کمک می‌کند بعضی مهارت‌های پایه ریاضی و زبان را یاد گرفته و تمرین کنند. و تجربه درست کردن غذا در کنار شما به ساختن اعتمادبه‌نفس در آنها کمک کرده و پایه عادت‌های تغذیه سالم را در آنها پرورش می‌دهد.

وب سایت کیدز پرشیا: آشپزی به بچه‌ها کمک می‌کند بعضی مهارت‌های پایه ریاضی و زبان را یاد گرفته و تمرین کنند. و تجربه درست کردن غذا در کنار شما به ساختن اعتمادبه‌نفس در آنها کمک کرده و پایه عادت‌های تغذیه سالم را در آنها پرورش می‌دهد.

شاید کمی انعطاف‌پذیری و آماده‌سازی بخواهد اما با انتظارات درست، زمانی را که در آشپزخانه با فرزندتان می‌گذرانید می‌تواند یک ماجراجویی آشپزی باشد که هر دو شما از آن لذت ببرید.

آوردن بچه‌ها به آشپزخانه به طرق مختلف به بچه‌ها کمک می‌کند.

آشپزی کردن با بچه‌ها

• مهارت‌های پایه را بسازید. می‌توانید به فرزندتان کمک کنید مهارت‌های پایه ریاضی را با انجام کارهای ساده‌ای مثل شمردن تخم‌مرغ‌ها یا ریختن آب در پیمانه‌های اندازه‌گیری در خود تقویت کنند. می‌توانید از فرزندتان بخواهید قاشق‌قاشق خمیر را شمرده و روی ورق شیرینی بچیند. وقتی با هم یک دستورغذا را می‌خوانید، کلمات جدیدی به دایره لغات فرزندتان معرفی می‌کنید و ادبیات او را تقویت می‌کنید. دنبال کردن مراحل دستورغذا می‌تواند به ارتقای مهارت‌های خواندن کمک کند.

• ذائقه‌ آنها را وارد ماجراجویی کنید. بچه‌هایی که هنوز مدرسه نرفته‌اند در غذا خوردن ایرادگیر هستند و آوردن آنها به آشپزخانه برای آشپزی کمک می‌کند آنها را با مزه‌های جدید آشنا کنید. وقتی دختر ۳ ساله‌تان نقش سرآشپز را بازی می‌کند، ممکن است غذاهایی که اگر توسط دیگران برایش سرو می‌شد را دوست نداشت، اامتحان کند. از فرزندان خود بخواهید مواد جدید را  امتحان کند و درمورد چیزهایی که دوست دارد و سلامت موادغذایی و تاثیر آنها در رشدشان با هم حرف بزنید.

• از فرزندانتان بخواهید با حس‌های خود کشف کنند. بچه‌ها با تجربه کردن با حس‌هایشان یاد می‌گیرند و آشپزخانه محلی ایدآل برای این کار است. از آنها بخواهید به غژغژ مخلوط‌کن گوش دهد، خمیر را بکوبد و بلند شدن آن را تماشا کند، بوی پختن آن در فر را ببوید و نان گرم تازه را مزه کند. اگر بوی خوبی داشته باشد، جذاب به نظر برسد و خوردن آن راحت باشد، مطمئناً رغبت زیادی به امتحان کردن آن پیدا خواهند کرد.

• اعتمادبه‌نفسشان را تقویت کنید. بچه‌ها خیلی دوست دارند کارهایی که می‌توانند انجام دهند را نشان دهند و کار کردن در آشپزخانه فرصت‌های لازم برای آن را برایشان فراهم می‌کند. اگر برای درست کردن پیتزا کمکتان کرد، حتماً نشان دهید که کمکشان بسیار مفید بوده است. حتی می‌توانید روی یک نوع پیتزا یا هر غذای دیگر اسم فرزندتان را بگذارید. حتی اگر نتیجه نهایی چیزی که انتظار داشتید نبود، تلاششان را تحسین کنید.

آشپزی کردن با بچه‌ها

کارهای مفید برای بچه‌ها در آشپزخانه

بعضی کارها برای بچه‌های ۳ تا ۵ ساله بسیار مناسب است. رمز کار این است که کارهایی را به آنها محول کنید که مطابق با سطح مهارت‌هایشان باشد و از انجام آن لذت ببرند. پس اگر فرزندتان عاشق کار کردن با خمیر است، آن را در اختیارش قرار دهد.

در زیر به برخی از کارهایی که از عهده بچه‌ها برمی‌آید اشاره می‌کنیم:

• هم زدن خمیر پن‌کک

• خرد کردن کاهو برای سالاد

• اضافه کردن مواد

• چیدن مواد پیتزا

• کمک به شما برای خواندن کتاب آشپزی با ورق زدن کتاب

آشپزی کردن با بچه‌ها

شروع کنید

بچه‌هایی که هنوز مدرسه نرفته‌اند، با کارهایی مثل سه‌چرخه‌سواری تا لباس پوشیدن، یاد می‌گیرند که چه کارهایی را می‌توانند خودشان به تنهایی انجام دهند.

بنابراین به دنبال فعالیت‌هایی داخل آشپزخانه برای فرزندتان باشید که بتواند به تنهایی یا با کمک ناچیز شما انجام دهد. کارهای ساده‌ای مثل ریختن مایعات در کاسه‌ها، ریختن پنیر روی پیتزا یا استفاده از قالب‌های شیرینی کارهایی عالی برای بچه‌ها هستند.

لازم نیست یک پروژه فوق‌العاده ترتیب دهید -- ۵ تا ۱۰ دقیقه برای فعالیتی که فرزندتان می‌خواهد انجام دهد کافی است. از کارهای کوچک‌تر شروع کنید و دقت کنید که همه چیز برایشان لذت‌بخش باشد.

وقتی بچه‌ها بزرگتر می‌شوند، مهارت‌هایشان تقویت می‌شود، توجهشان بیشتر شده و علاقه‌شان به کارهای بزرگتر آشپزی مثل فشردن لیمو برای گرفتن آب آن، اندازه‌گیری مواد با کمک پیمانه‌های و فنجان‌ها یا شکستن تخم‌مرغ و له کردن سیب‌زمینی، بیشتر می‌شود.

بچه‌ها از یادگیری کنار شما هم لذت می‌برند. برای ایمنی بیشتر، حتماً در تمام اوقات در آشپزخانه کنار آنها باشید، حواستان به آنها بوده و پیشرفتشان را کنترل کنید.

گذراندن وقت با فرزندتان در اشپزخانه می‌تواند علاقه آنها را به غذا و آشپزی بیشتر کند، علاقه‌ای که تا آخر عمر با آنها خواهد ماند!


ویدیو مرتبط :
لذت آشپزی مدرن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کدام بازیگر زن هالیوودی عاشق آشپزی کردن است؟ +عکسکدام بازیگر زن هالیوودی عاشق آشپزی کردن است؟ +عکس

به نقل از هالی وییر: "جولیا رابرتز" یکی از محبوب ترین بازیگرهای دنیای هالیوود است. این ستاره 48 ساله محبوب در مصاحبه اش با یک مجله معتبر اعلام کرد، روزانه سه وعده غذا برای اعضای خانواده 4 نفره می پزد ، برای بچه هایش خیاطی میکند ، به کارهای خانه میرسد و مثل همه زنان دنیا خانه داری میکند.

کدام بازیگر زن هالیوودی عاشق آشپزی کردن است

این بازیگر هالیوودی به خاطر فرار از شبکه های اجتماعی شهرت دارد و معتقد است کار کردن با اینترنت باعث اعتیاد میشود اگرچه لذت بخش است. او میگوید علیرغم موفقیت در سینما همواره نقش خود را به عنوان یک همسر و یک مادر خانه دار حفظ کرده است و معتقد است خانواده مهمترین رکن خوشبختی است.


او افزوده است که همسرش همیشه در کنارش حضور دارد و در بیشتر کارها به او کمک میکند و هیچ چیز برای او مهمتر از خانواده اش نیست و همیشه طوری برنامه ریزی میکند که به کارهای خانه و وظایف خانه داری اش برسد. او که صاحب دو فرزند است از بی حاشیه ترین ستاره های هالیوودی به شمار میرود میگوید: لذت بخش ترین کار دنیا برای او غذا پختن برای فرزندان و شوهرش است.
عکس بازیگر زن هالیوودی جولیا رابرتز

کدام بازیگر زن هالیوودی عاشق آشپزی کردن است

 

کدام بازیگر زن هالیوودی عاشق آشپزی کردن است

منبع:پرداد