کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

حرف زدن با جنین، در شکم مادر


حرف زدن با نوزاد قبل از تولد می تواند باعث ایجاد رابطه عاطفی بیشتر بین جنین و مادر گردد. بسیار جالب است که بدانید جنین تمامی احساسات مادر را در دوران بارداری درک می کند.

وب سایت نی‌نی بان: حرف زدن با نوزاد قبل از تولد می تواند باعث ایجاد رابطه عاطفی بیشتر بین جنین و مادر گردد. بسیار جالب است که بدانید جنین تمامی احساسات مادر را در دوران بارداری درک می کند.

حرف زدن با جنین، در شکم مادر

حرف زدن با جنین، در شکم مادر

لالایی‌های مادرانه، نوای ریتمیک شعرهای کودکانه و قصه‌های کوتاه شادی‌بخش و… همه ادبیاتی غنی هستند که هر مادری برای ارتباط بیشتر با کودکش به‌کار می‌گیرد. مادران دیروز بدون علم و آگاهی از دنیای رفتاری و شناختی کودکان هنگام بارداری برای جنین‌شان شعر و قصه می‌گفتند و یا با لالایی و نوای قرآن کودکشان را آرام می‌کردند. شاید آنها هم باور داشتند روزی علم روانشناسی با تحقیقات و پژوهش‌های متعدد نشان خواهد داد صدای مادر، شعر و قصه در درک و رشد شخصیت جنین تأثیر خواهد گذاشت.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...
بهترین و بدترین نوشیدنی‌ها برای کودک

حرف زدن با جنین، در شکم مادر

می خواهیم به شما بگوییم از انواع نوشیدنی هایی که به فرزندان خود می دهید، کدام یک سالم تر و مقوی تر هستند و کدام یک را بهتر است حذف یا کم کنید. باید توجه داشت این مطالب برای کودکان بالای یک سال است و کودکان زیر ۶ ماه باید فقط شیر مادر یا شیرخشک بخورند. کودکان ۶ تا ۱۲ ماه نیز می توانند در طول روز علاوه بر شیر مادر و تغذیه تکمیلی، مقداری آب هم بنوشند. برای اینکه شیر گاو به فرزند خود بدهید، باید تا سن یک سالگی صبر کنید. این نکته برای سلامت کودکان، بسیار مهم است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...نحوه صحیح شیر دادن به نوزاد

حرف زدن با جنین، در شکم مادر

ایده‌آل‌ترین حالت برای شیردادن به نوزاد این است که مادر از سینه خود به او شیر دهد. با این حال، برخی مادران ترس‌ها و معضلاتی در این زمینه دارند. این نوع ترس‌ها دلایل زیادی دارد و بسیاری از آنها مانند مشکلات نوک سینه، عدم قرار گرفتن درست نوک سینه در دهان نوزاد و غیره می‌تواند شیر دادن را به پدیده دردناکی برای مادر تبدیل کند. برای تسهیل این روال، به نکات جالبی اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...اسباب بازی مناسب، چه ویژگی هایی دارد؟

حرف زدن با جنین، در شکم مادر

اسباب بازی باید چنان باشد که ذهن کودک را برانگیزد و او را به سوی آفرینندگی و سازندگی سوق دهد ، کار اسباب بازی سرگرم کردن ، ساکت نگه داشتن و پر کردن وقت کودک نیست . اسباب بازی باید مایه و حرفی تازه داشته باشد . در واقع اسباب بازی باید علاوه بر سرگرم کردن کودک او را به گونه ای فعال به کاری مثبت و سازنده وادارد و نیروی سازندگی و خلاقیت او را پرورش دهد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...سندرم تخمدان پلی کیستیک علت ناباروری زنان

حرف زدن با جنین، در شکم مادر

ویدا رحیمی، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی مركز بهداشت شماره دو می‌گوید: سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از مهم ترین دلایل ناباروری زنان است. این بیماری در ۶ تا ۱۰ درصد از دختران و زنان مشاهده شده و می‌تواند از زمان بلوغ آغاز شود، اما غالبا در دوره جوانی است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
دست زدن جنین در شکم مادر واکنش عجیب جنین به خواندن آهنگ

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قتل مادر و جنین ۸ ماهه به خاطر درگیری برای رفتن به افطاری 

قتل مادر و جنین ۸ ماهه به خاطر درگیری برای رفتن به افطاری

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، عصر اول آبان سال ۸۴، اهالی یک مجتمع مسکونی در بخش سرآسیاب واقع در شهریار از آتش سوزی گسترده در یکی از واحدهای مجتمع باخبر شدند.

 

همسایه ها با حضور در این واحد در حال سوختن، متوجه شدند زن همسایه به شدت دچار سوختگی شده و بعد از اینکه آتش را خاموش کردند، او را به همراه شوهرش به بیمارستان منتقل شد.

زهره، به علت شدت سوختگی چند روزی را در بیمارستان بستری بود تا اینکه حدود ۱۲ روز بعد فوت کرد.

زهره قبل از مرگ به مأموران پلیس گفته بود که شوهرش بعد از درگیری در خانه، روی او بنزین ریخته و او را به آتش کشیده است.

این در حالی بود که زهره هشت ماهه باردار بود و بعد از این حادثه جنین پسر ۸ ماه او هم سقط شد.

با توجه به اظهارات شاهدان حادثه و زهره، شهرام شوهر او از سوی پلیس دستگیر شد و با وجود اینکه منکر ارتکاب قتل بود، قرار مجرمیت وی از سوی مرجع قضایی صادر شد.

جلسه محاکمه متهم در تاریخ ۱۶ آبان سال گذشته در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد و در نهایت قضات این شعبه حکم به قصاص شهرام دادند.

پرونده برای اعلام نظر، از سوی دادگاه کیفری استان تهران به دیوان عالی کشور ارسال شد تا اینکه قضات دیوان عالی کشور به دلایلی حکم را نقض کردند و قرار شد این بار قضات شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به این پرونده رسیدگی کنند.

صبح امروز جلسه محاکمه مجدد متهم در شعبه ۷۴ به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد. ذبیح زاده نماینده دادستان با اشاره به مدارک موجود در پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات وی شد. اولیای دم نیز خواسته خود را قصاص دامادشان اعلام و تعهد کردند که تفاضل دیه را برای اجرای حکم پرداخت کنند.

مادر مقتول خطاب به قاضی گفت: بدن دخترم همیشه به خاطر کتک های شوهرش کبود بود ولی هیچ وقت علت درگیری را نمی گفت. بارها به او گفتم طلاق بگیر اما به خاطر بدنامی طلاق حاضر بود بمیرد اما از شوهرش جدا نشود.

در ادامه جلسه متهم در جایگاه قرار گرفت و برخلاف اظهارات خود در محاکمه قبلی که مدعی بود زمان حادثه در خانه نبوده گفت: من در خانه بودم ولی هیچ دخالتی در قتل نداشتم زیرا همسرم خودکشی کرد.

شهرام ادامه داد: روز حادثه به خانه آمدم ولی همسرم در خانه نبود وقتی آمد گفت خانه پدرش بوده است و سر همین موضوع باهم درگیر شدیم. او تعادل روانی نداشت و قبل از آن دوبار دست به خودکشی زده بود.

وی گفت: آن روز هم به من گفت اگر برای افطار به خانه پدرش نرویم، خودکشی خواهد کرد. من حرفش را جدی نگرفتم و به حمام رفتم اما هنوز یک دقیقه نگذشته بود که متوجه آتش گسترده در خانه شدم. به سرعت از حمام خارج شدم و با کمک همسایه ها که از موضوع باخبر شده بودند او را به بیمارستان رساندیم.

شهرام در پاسخ به سوال قاضی درباره اینکه علت آثار گسترده خون روی دیوار که در گزارش پلیس آمده است، اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: درگیری ما اصلاً فیزیکی نبود.

متهم در حالی مدعی بود که همسرش با نفت و یک چراغ نفتی خودکشی کرده است که این چراغ نفتی هیچ گاه پیدا نشد و در پاسخ به سوال قاضی هم گفت: باید از خانواده همسرم سوال کنید که با چراغ نفتی چه کردند.

شهرام اظهارات برخی از شهود مبنی بر اینکه او را زمان آتش سوزی با لباس راحتی، بدنی خشک و حتی در حال سیگار کشیدن دیده اند را تکذیب کرد و گفت: این حرف ها را قبول ندارم.

متهم در پایان همچنین نظریه پزشک قانونی مبنی بر تأیید ضرب وشتم زهره و اظهارات همسرش قبل از فوت مبنی بر اینکه شهرام دوبار روی او نفت ریخته و با نفت او را به آتش کشیده را تکذیب کرد.

بعد از اظهارات متهم، قاضی محمدی کشکولی ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، با اکثریت آرا متهم را به خاطر قتل همسرش به قصاص و به خاطر سقط جنین به پرداخت دیه محکوم کرد...../ فارس