کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری


در مسیر صنعتی­ شدن جامعه و مدرن شدن سبک زندگی، عوامل تهدیدکنندۀ سلامت باروری نیز افزایش یافته است و مراقبت در این زمینه باید از دوران جنینی و حتی پیش از آن آغاز شود.

وب سایت نی‌نی بان: مصرف لوازم آرایشی نامرغوب هم برای باروری مادر و جنین مضر است و خانم­ها باید نسبت به تأثیر این گونه مواد آرایشی آگاه باشند.

تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری

تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری

به گفته دکتر پاک روش، در مسیر صنعتی­ شدن جامعه و مدرن شدن سبک زندگی، عوامل تهدیدکنندۀ سلامت باروری نیز افزایش یافته است و مراقبت در این زمینه باید از دوران جنینی و حتی پیش از آن آغاز شود. وی با اشاره به این که از هفتۀ ششم تا هفته بیستم بارداری دستگاه تناسلی جنین شکل می­گیرد، گفت: مهم­ترین زمان حفظ باروری همین دوره است. بنابراین مادر در این مدت باید به شدت مراقب باشد که عواملی مانند بیماری­های ویروسی، تغذیۀ نادرست و آلودگی­های محیطی توان باروری فرزند در آینده را به خطر نیندازد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...خوردن ماست برای نوزاد، مفید است؟


تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری

هنگامی که کودک‌تان در حدود ۴ تا ۶ ماهگی شروع به خوردن غذا‌های جامد می‌کند، هنوز هم شیر مادر یا شیر خشک اصلی‌ترین رژیم غذایی او محسوب می‌شود. مواد غذایی جامد به تدریج در طول سال اول زندگی کودک، بخش بزرگی از رژیم غذایی او می‌شوند. البته بچه‌ها تمایل دارند کمی ماست بخورند (برخلاف شیر، این یک غذا است و نه نوشیدنی!) اما اگر شما شیر گاو را به کودک‌تان بدهید،‌ممکن است او ذره‌ای از آن را بخورد ولی مقدار بیش از حد کلسیم موجود در شیر گاو، سرعت جذب آهن را کم می‌کند. در مقابل خیلی بعید است که کودک‌تان به اندازه‌ای بتواند ماست بخورد که به کمبود آهن دچار شود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...چند پیشنهاد ویژه برای خواباندن نوزاد


تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری

اگر یک بار تمام طول شب را صرف تلاش برای خوابانیدن یک نوزاد بازیگوش کرده باشید، می‌دانید که چه شرایط ناامید کننده‌ای است. نمی‌دانید اجازه دهید نوزاد گریه کند یا او را در آغوش بگیرید. اگر یک بار تمام طول شب را صرف تلاش برای خوابانیدن یک نوزاد بازیگوش کرده باشید، می‌دانید که چه شرایط ناامید کننده‌ای است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...تربیت صحیح کودک، رفتار اشتباه والدین

تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری

 کامل و بی‌نقص بودن فرزندمان برای ما، یک آرزو که نه، یک باید بی‌چون و چراست. زیبایی‌های ظاهر و باطنش در چشم ما اغراق‌آمیز جلوه می‌کند و زشتی‌هایش نادیدنی است. نه اینکه اجازه نداشته باشد اشتباهی کند، بلکه اصلاً مگر اشتباهی هم می‌کند؟! نگاه ایده‌آلیستی و مطلق‌گرای ما نسبت به کودکمان وقتی همه‌چیزخواه و به دنبال شماره یک بودن می‌شود، نتیجه آن است که اتاقش پر می‌شود از به‌روزترین لباس‌ها و اسباب‌بازی‌هایی که مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی را ارزش‌های نهادینة او خواهد ساخت؛ پس تکلیف رشد اخلاقی و هنجارپذیری‌اش چه خواهد شد؟

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...افزایش شانس باروری، رژیم غذایی خاص


تاثیر لوازم آرایش بر کاهش توان باروری

رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید. هرچه زودتر "بهتر غذا خوردن” را آغاز کنید، احتمال حامله شدن شما افزایش پیدا می کند. در مردان و زنان (هر دو)، باروری و غذا به هم مرتبط است. شما باید به استفاده از یک رژیم غذایی متعادل پایبند باشید تا احتمال حامله شدن و به دنیا آوردن یک فرزند سالم را افزایش دهید. هر روزه چندین وعده میوه، سبزیجات، غلات (مانند نان گندم کامل)، و غذاهای سرشار از کلسیم (مانند ماست، پنیر و شیر) مصرف کنید.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
5 DIY لوازم سریع و آسان مو لوازم جانبی I چگونه می توان مو کلیپس در آموزش لوازم ج

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تاثیر پرواززدگی در کاهش حافظه و قدرت باروریپرواززدگی,کاهش حافظه,قدرت باروری

تاثیر پرواززدگی در کاهش حافظه و قدرت باروری

بر اساس تحقیقاتی که یک پژوهشگر امریکایی انجام داده، مشخص شد: افرادی که زیاد با هواپیما مسافرت کرده یا مسیرهای پروازشان طولانی است، به دلیل ایجاد تغییرات طولانی مدت در مغز و به هم ریختن ساعت بیولوژیک بدن، تا مدتی پس از پرواز، دچار خستگی و فراموشی می‌شوند.

به گزارش ایسنا این تحقیقات که در مجله "پلوس وان" چاپ شده نشان می‌دهد که این اختلالات مغزی همچنین ممکن است برای افرادی که طی شیفت‌های شبانه یا با برنامه‌های کاری غیرمعمول کار می‌کنند، رخ دهد.

بر اساس این تحقیقات، در صورت تکرار اختلال در ریتم شبانه‌روزی، فرد شاهد تاثیر طولانی مدت آن در رفتار و عملکرد شناختی خود خواهد بود.

محققان در آزمایشات خود بر روی موش‌ها دریافتند اختلالات اعمال شده بر موش‌ها باعث ایجاد مشکلات یادگیری در آن‌ها شده و جالب اینکه با وجود توقف اختلالات و بازگشت آنها به حالت طبیعی،‌ این مشکلات یادگیری برای یک ماه در موش‌ها باقی مانده بود.

محققان در طول آزمایشات خود، تغییرات ایجاده شده و کاهش میزان نورون‌ها را در هیپوکامپ که مسؤول حافظه است، دنبال کردند.

موش‌هایی که اختلال در ریتم شبانه‌روزی بر آنها اعمال شده بود تنها نیمی از میزان تعداد عادی نورون را در هیپوکامپ خود داشتند.

این یافته‌ها ممکن است تاثیرات بیشتری بر کارمندان شیفت شب یا افرادی که بطور معمول مسافرت‌های هوایی طولانی مدت دارند داشته باشد. از بین رفتن حافظه، مشکلات یادگیری، بالارفتن احتمال ابتلا به دیابت، بیمار‌ی‌های قلبی، فشار خون و سرطان و کاهش قدرت باروری بخشی از این تاثیرات هستند.

محققان برای پیشگیری یا کم کردن اثرات این اختلالات پیشنهاد می‌کنند برای هر پرواز طولانی‌مدت، یک روز استراحت در نظر گرفته شود و کارمندان شیفت شب نیز زمان استراحت خود را در یک اتاق تاریک و ساکت بگذرانند./ایسنا