کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

بیشتر مراقب دخترانمان باشیم


در علم جرم شناسی گفته می شود که که اگر جنایتی رخ می دهد، گذشته از جرم مجرم، گاه خود قربانی نیز مقدمات جرم علیه خود را فراهم می کند.

وب سایت نی‌نی بان: در جامعه ای که معتادان و بیکاران و جنایتکاران حرفه ای و آنی، در هر لحظه می توانند از کنارمان رد شوند، چرا باید خود و عزیزان مان را در معرض خطر قرار دهیم؟!

بیشتر مراقب دخترانمان باشیم

بیشتر مراقب دخترانمان باشیم

در علم جرم شناسی گفته می شود که که اگر جنایتی رخ می دهد، گذشته از جرم مجرم، گاه خود قربانی نیز مقدمات جرم علیه خود را فراهم می کند. مثلاً اگر کسی اسکناس یا طلاهای زیادی را داخل یک کیسه نایلونی شفاف قرار دهد، در خیابان حرکت کند و کسی کیسه را برباید، خود مالباخته نیز مقصر است هر چند که از نظر قانونی، مسؤولیتی متوجه او نیست و در مجازات مجرم هم تخفیفی داده نمی شود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...چرا موبایل مردان را نابارور می کند؟

بیشتر مراقب دخترانمان باشیم

تحقیقات تاثیر اشعات تلفن همراه را بر باروری مردان اثبات کرده است اما تاثیر آن بر باروری خانم‌ها هنوز مشخص نیست. این روزها، بیشتر ما زمان زیادی را سرگرم تلفن های همراهمان هستیم. گذشته از تاثیراتی که این مسئله بر مهارت‌های ارتباطی‌، صبر و تمرکزمان دارد، جای سوال است که این وسیله کوچک چه تاثیرات فیزیکی را می‌تواند به دنبال داشته باشد. آیا این وسیله عزیز که از خودتان جدا نمی‌کنید ممکن است در مادر شدنتان اخلال ایجاد کند؟

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...چگونه به کودک چاق خود کمک کنیم؟

بیشتر مراقب دخترانمان باشیم

 اگر وزن فرزند شما از سن سه سالگی از حد طبیعی خارج شد، بیشتر مراقب رژیم غذایی وی باشید. البته این بدان معنی نیست که در چنین شرایطی کودک خود را تحت یک رژیم لاغری سخت قرار دهید. باید در نظر داشت چنین رژیمی ممکن است فاقد ویتامین ها و املاح معدنی لازم برای رشد کودک باشد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...تناسب اندام زنان ، قبل از بارداری

بیشتر مراقب دخترانمان باشیم

وزن نقش مهمی در بارداری سالم دارد. زنانی که وزن آن‌ها در مقایسه با قدشان زیر حد طبیعی است بیشتر در معرض زایمان نوزاد نارس و داشتن فرزندان کوچک‌تر از حد طبیعی می‌باشند. زنان چاق یا دارای اضافه‌وزن، بیشتر در معرض خطر عوارض دوران بارداری، زایمان سخت و نوزاد بالاتر از وزن طبیعی بوده و فرزندشان اغلب در بزرگسالی با مشکل اضافه‌وزن مواجه می‌شود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...چند پیشنهاد برای سرگرم کردن بچه


بیشتر مراقب دخترانمان باشیم

الان مشغول بررسی دنیای اطرافش است. کودکان نوپا با شناسایی اطرافشان، آموزش می یابند. بازی کردن با آنها فرصتی به آنها می دهد تا صداها، حرکات، رنگ ها و در کل تجربیات جدیدی را کشف کنند. بازی با کودک یک سال و نیمه هماهنگی عمل، مهارت های تعاملی، کار گروهی و هوش او را بالا می برد.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید...


ویدیو مرتبط :
باید مراقب باشیم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

باید مراقب برخی شبهه‌افكنی باشیمباید مراقب برخی شبهه‌افكنی باشیم

 

 

آیت‌الله مكارم شیرازی هشدار داد؛

باید مراقب برخی شبهه‌افكنی باشیم


پرسشگران افراد مختلفی هستند که برخی به دنبال جستجوی حقیقت، برخی به دنبال شبهه افکنی‌اند و قصد تحقیق ندارند و برخی افراد با طرح سوالات به دنبال اهداف سیاسی خاص خود هستند و باید به هریک با ادبیات خاص خود پاسخ گفت.

آیت‌الله مكارم شیرازی تاكید كرد :برخی افراد با طرح سوالات خود به دنبال شبهه‌افکنی هستند که باید مراقب آن‌ها بود و به هریک از سوالات به صورت تفکیک شده پاسخ گفت.
به گزارش ایلنا ، آیت‌الله مكارم شیرازی در دیدار مدیران مرکز پاسخگویی به سوالات دینی با قدردانی از فعالیت مرکز پاسخگویی به سوالات دینی گفت: خوشبختانه این مرکز در مدت فعالیت خود اقدامات شایسته‌ای را انجام داده است و امیدواریم با شتاب و جامعیت بیشتر ادامه یابد.
وی با بیان این که پرسش و سوال ریشه قرآنی و روایی دارد، اظهار داشت: اسلام برخلاف مکاتب انحرافی نه تنها به افراد اجازه سوال کردن می دهد؛ بلکه افراد را به پرسیدن و سوال کردن تشویق می کند که این نوع برخورد نشان پویا و غنی بودن مکتب اسلام است. حتی در برخی روایات داریم که حیا در سوال کردن معنا ندارد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: در عصر حاضر حجم سوالات افزایش یافته که فراوانی اقوام و ملت‌ها و ارتباطات رسانه‌ای انسان، همچنین افزایش شبهه افکنی وهابیان به حجم این سوالات افزوده است.
وی همچنین وجود دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی را نیز عاملی برای افزایش حجم سوالات دینی دانست و افزود: ما معتقدیم اسلام از غنای بسیاری قوی برخوردار است و برای هر سوالی پاسخی دارد به همین دلیل ما هرگز از گسترش حجم سوالات هراسی نداریم و از افزایش سوالات استقبال می کنیم.
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: پرسشگران افراد مختلفی هستند که برخی به دنبال جستجوی حقیقت، برخی به دنبال شبهه افکنی‌اند و قصد تحقیق ندارند و برخی افراد با طرح سوالات به دنبال اهداف سیاسی خاص خود هستند و باید به هریک با ادبیات خاص خود پاسخ گفت.
وی با بیان این که امروز در خصوص مسائل اصول دین و فروع دین سوالات فراوانی می شود، افزود: هر یک از سوالات به نوبه خود از اهمیت خاصی برخوردار است و ما نباید هرگز مانع پرسشگری دیگران باشیم؛ زیرا اسلام هرگز مانع پرسیدن دیگران نمی‌شود.
این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم ،اظهار داشت: برخی افراد با طرح سوالات خود به دنبال شبهه افکنی هستند که باید مراقب آن‌ها بود و به هریک از سوالات به صورت تفکیک شده پاسخ گفت.
وی تاکید کرد: پاسخگویی به سوالا دینی واجب است و باید به صورت منطقی و کارشناسی به سوالات دینی پاسخ گفت.
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی بر تربیت و آموزش کارشناسان متخصص دینی تاکید کرد و افزود: باید شماری از فضلای حوزه علمیه که دارای توانایی علمی بسیار قوی هستند را شناسایی کرد و در این خصوص آموزش داد تا به صورت حرفه ای به سوالات مردم پاسخ بگویند...../تحلیل:ایلنا