سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

حذف پنیرازسفره صبحانه عاقلانه نیست 

 

حذف پنیرازسفره صبحانه عاقلانه نیست

 

یک متخصص تغذیه گفت:« با توجه به اینکه سرانه مصرف شیر در کشور در حد ناچیز است پنیر به عنوان یک ماده لبنی متراکم می‌تواند تا حد زیادی کلسیم مورد نیاز بدن را تأمین کند.»

در جهان واقعی و مبنای اولیه تغذیه چیزی به معنای خوب یا بد مطلق وجود ندارد و هر ماده غذایی حتی به مقدار اندک نیز برای بدن لازم و ضروری است و نمی توان آن‌را از برنامه غذایی حذف کرد.

به منظور حفظ سلامت بدن باید تنوع و تعادل بین مواد غذایی رعایت شود تا نیاز بدن به مواد مختلف از جمله املاح ، ویتامین‌ها و مواد مغذی برطرف و تأمین گردد

این متخصص تغذیه با اشاره به فواید پنیر، حذف این ماده غذایی را از سفره صبحانه نادرست دانست و تصریح کرد:«پروتئین پنیر مرغوب و ترکیب اسید آمینه‌های آن نیاز بدن را برطرف می‌سازد و منبع مناسبی برای تأمین پروتئین محسوب می‌شود.»

از نظر فرهنگ ایرانی، پنیر خاصیت سیرکنندگی بالایی دارد و دست کم تا 3 ساعت پس از صبحانه فرد احساس سیری می‌کند ولی به دلیل مقدار چربی و سدیم بالا نباید بیشتر از 30 گرم در روز مصرف شود.

در پنیرهای کهنه اسید آمینه طی فرایند تخمیر به آمینه فعال تبدیل می‌شود که خوردن آن می‌تواند سلامت شخص را به خطر اندازد ولی امروزه چنین مشکلی وجود ندارد.

پنیر بهترین صبحانه برای افراد دارای اضافه است و حذف این ماده غذایی از سفره صبحانه و جایگزین کردن غلات و ریز مغزها به دلیل دریافت انرژی و کالری بالا عاقلانه و به صلاح نیست.

البته بسیاری از مردم با حذف پنیر به خوردن کره، خامه و سرشیر همراه مربا روی می‌آورند که به دلیل چربی و انرژی بالاتر باعث چاقی و افزایش فشار خون می‌شوند.

افزایش وزن و میزان چربی خون از عوامل اصلی و افزایش دهنده سکته قلبی است و یک صبحانه نامتعادل و غیر اصولی می‌تواند خطرساز باشد، حتی با داشتن سابقه بیماری‌های قلبی فرد می‌تواند با یک رژیم غذایی مناسب وتصحیح شیوه زندگی پنیر مصرف کند.

همواره در کشور به دلیل شیوه نادرست زندگی و مصرف اندک شیر با مشکل میزان تراکم استخوان و پوکی استخوان مواجه بوده و هستیم و با توجه به اینکه لبنیات جز گروه اصلی مواد غذایی می‌باشند حذف یکی از محصولات آن نادرست و میزان کلسیم دریافتی بدن را کاهش می‌دهد.

با توجه به اینکه کمبود ویتامینA مهمترین عامل غیر عفونی کوری و نابینایی در دنیا محسوب می‌شود محصولات لبنی به ویژه پنیر می‌تواند بخش اعظم این ویتامین در بدن را تامین کند.


منبع :salamatnews.com

 


ویدیو مرتبط :
صبحانه ایتالیایی VS صبحانه ایرانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صبحانه کاری ظریف /عراقچی: توافقی که در آن غنی‌سازی از ابتدا تا انتها وجود نداشته باشد مورد پذیرش نیست/ پنج درس پیام ویدیویی ظریفحق غنی سازی ایران,مذاکرات ژنو

صبحانه کاری ظریف با روسای سازمانی های بین المللی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با روسای سازمان های بین المللی در ژنو صبحانه کاری برگزار کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در محل هتل اینترکنتینانتال با روسای سازمان های بین المللی حاضر در ژنو دیدار کرد.

این دیدار در قالب صبحانه کاری انجام شد.

ظریف قرار است پس از این دیدار با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کند.

بر اساس این گزارش اعضای تیم هسته ای اعلام کردند که در صورتی که در دیدار امروز صبح ظریف و اشتون به نتیجه برسند از امروز ظهر دو طرف وارد مذاکرات در خصوص متن پیشنهادی خواهند شد.

شب گذشته معاونین وزرای خارجه در مقر سازمان ملل به صورت دو جانبه و چند جانبه دیدار داشتند. آخرین دیدار مربوط به معاونین وزیر خارجه کشورمان و هیات آمریکایی بود که حدود یک ساعت به طول انجامید.

محمدجواد ظریف در ساعات پایانی شب گذشته در محل اقامت خود با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز دیدار کرد.


--------------------------------------------


عراقچی: توافقی که در آن غنی‌سازی از ابتدا تا انتها وجود نداشته باشد مورد پذیرش نیست

یک عضو تیم مذاکره‌کننده کشورمان اعلام کرد که غنی‌سازی باید از ابتدا تا انتهای هر نوع توافقی باشد که در مذاکرات هسته‌یی بدست می‌آید.

به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی عضو تیم مذاکره‌کننده ایران با 1+5 در صفحه توئیتر خود نوشت: مذاکرات جدی محتوایی از ساعت 9 صبح پنجشنبه شروع می‌شود و هیچ توافقی که در آن "غنی‌سازی" از ابتدا تا انتها وجود نداشته باشد مورد پذیرش نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، جو بایدن معاون رییس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در اظهارنظری اعلام کرده بود که توافقنامه با ایران برای شش ماه خواهد بود و در صورتی که از طرف ایران درست اجرا شود، تحریم‌ها کمتر می‌شود.

 

 

--------------------------------------------


واشنگتن پست: پنج درس پیام ویدیویی ظریف

«ماکس فیشر» نویسنده روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی با عنوان «پنج درسی که از فیلم ویدیویی وزیر امور خارجه ایران می توان آموخت»، نوشت: ظریف در پیام خود، درخواست صلح را مطرح کرد.

فیشر نوشت: چه تصور کنید که تلاش ایران برای دستیابی به توافق هسته ای با غرب،با حسن نیت و برای پایان دادن به بن بست چندین ساله است یا توطئه و نقشه ای بدبینانه برای تضعیف تحریم های غرب. در این مطلب هیچ شکی وجود ندارد که تهران تلاش بسیاری می کند.

آخرین تحرک ایران را می توان انتشار فیلم ویدیوییˈجواد ظریفˈ وزیر امور خارجه ایران توسط دفتر وی به زبان انگلیسی دانست که در آن به تشریح موضع تهران می پردازد.

در اینجا چند اندیشه درباره مطالب مطرح شده دراین فیلم وجود دارد: نکته نخست اینکه واکنش پوزخند به کیفیت تولید، موسیقی احساساتی و فید کات های آن بیش از حد آسان است.حتی دولت آمریکا نیز به تولید فیلم ویدیویی با کیفیت پایین تر از فیلم های ویدیویی هالیودی مشهور است، اما این یادآور این موضوع است که جمهوری اسلامی بسیار زیاد دست به چنین کارهایی نمی زند. استفاده از قدرت نرم جز شاید به منظور دستیابی به جوامع شیعه منطقه خاورمیانه یک اقدام معمول نیست. پس در نظر داشتن این نکته در ذهن از ارزش برخوردار است.

نکته دوم اینکه ظریف یک پیام دارد که سه بار بر آن تاکید شده است و بارها و بارها تکرار می کند.آن پیام این است که شما باید با احترام با ما برخورد کنید.

وی بارها با بیان عبارت هایی مانند موقعیت مساوی و احترام متقابل تاکید می کند که ما انتظار و درخواست احترام برای شان و مقام خود داریم.

ظریف حتی یک بار هم به تحریم ها اشاره نمی کند. وی به تحولات و پیشرفت های هسته ای تنها به عنوان تابعی از خواست ایرانیان برای دریافت احترام جهانی اشاره می کند.

دلیل خوبی وجود دارد که شک داشته باشیم که فعالیت های هسته ای ایران ممکن است برای چیزهایی بیش از فقط احترام صرف باشد. اما تاکید ظریف بر این مساله در اینجا برای درک رویکرد وی به مذاکرات از اهمیت برخوردار بوده و قابل توجه است.

نکته سوم اینکه ظریف درخواست صلح می کند، اما حتی این نیز به عنوان تنها بخشی ازدرخواست بزرگتر وی برای اینکه با ایران با احترام برخورد شود در لفافه پیچیده و بیان می شود.

وزیر خارجه ایران می گوید که برای غنیمت شمردن این فرصت یگانه، ما باید وضعیت مساوی را بپذیریم و مسیری را براساس احترام متقابل و شناسایی احترام همه مردم برگزینیم.

چهارم اینکه هنگامی که ظریف درباره صلح صحبت می کند، آن را نه تنها به عنوان هدف دولت ایران بلکه تمامی مردم ایران بیان می کند.

به گفته وی، تابستان گذشته مردم ما تعامل سازنده را از طریق صندوق های رای برگزیدند و مردم ایران مصمم به پیگیری این مسیر هستند.

برای پایان دادن به یک بحران غیر ضروری و گشایش افق های تازه به ما بپیوندید. این به طور بالقوه نه تنها به عنوان راهی برای مهم و بزرگ جلوه دادن گرایش ایران به تماس با غرب؛ بلکه شاید به عنوان پیامی به تهران، قابل ملاحظه باشد، همانگونه که در آمریکا نیز بر سر سیاست ایران و درباره مساله پیگیری دستیابی به توافق، اختلاف نظر وجوددارد.

این مساله ای جنجالی است و تندروهای بسیاری در ایران وجود دارند که ممکن است راه دستیابی به هرگونه توافقی را مسدود کنند. شاید ما بخشی از کارزار ظریف و حسن روحانی رییس جمهوری را برای دفاع از این عقیده را می شنویم که مردم ایران خواستار صلح هستند و به این گونه بر مخالفان سیاسی داخلی پیشدستی می کنند.

واشنگتن پست به عنوان درس پنجم ظریف نوشته است: زبان انگلیسی که ظریف به آن سخن می گوید و شاید شما هم بتوانید آن را بشنوید، هم بسیار خوب و هم با لهجه آمریکایی است که بسیار عالی است. بالاخره وی پنج سال در نیویورک سفیر ایران در سازمان ملل متحد بوده است.

وی در این مدت به تهیه یک پیشنهاد در سال 2003 به دولت بوش برای تنش زدایی گسترده کمک کرد که رد شد. به نظر می رسد کاملا آشکار باشد که هدف روحانی از گزینش وی برای این مقام به علت توانایی وی برای گفتگو با غربیان به ویژه آمریکایی ها باشد و فیلم ویدیویی ظریف یادآور این مطلب است.

سخنان وی در این فیلم همچنین ممکن است که شباهت مناسب و معقولی با آنچه داشته باشدکه دیپلمات های آمریکایی هنگام ملاقات با ظریف می بینند و می شنوند و در روز چهارشنبه نیز دوباره در مذاکرات ژنو با آن روبرو خواهند شد.